Автор Тема: Синастрични аспекти  (Прочетена 83021 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #345 -: Октомври 28, 2014, 07:30:46 am »
Най - добрият вариант според мен е, когато Луната е във водолей (при въпросния съвпад).
Луната в козирог си е достатъчно наранена, за да и се меша Сатурн.

 :clap:

...но, ако Слънцето не е в Рак. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #346 -: Октомври 28, 2014, 11:52:13 am »
Какво ще кажете за Луна жена съвпад Сатурн мъж, Нептун жена съвпад Слънце и Венера мъж, СЛВ мъж съвпад Сатурн жена?
А за другите аспекти какво ще кажете? А иначе Луната е тронова  :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #347 -: Октомври 28, 2014, 12:04:26 pm »
Да,трябваше да уточня когато СЛВ е в овен,първи дом,Слънце в синастрия усилва енергията на този със СЛВ .
Моят е в овен, но не в първи, а в 9 дом и не, не я усилва, а и дава анестезия.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #348 -: Октомври 28, 2014, 12:37:23 pm »
Uran,синастриите са ми едно от ,,белите петна,, в астрологията ,но логиката която следвам е, че когато кармичната задача е първодомно овенска,човекът.който беше слънчев,първодомен овен в тази посока се явява пример за следване инстинктивно ,предтави си какво е първодомно,овенско слънце-ухилено и поскачащо ,как да не увеличат енергията на този със СЛВ :017:  .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #349 -: Октомври 28, 2014, 04:06:13 pm »
Oposit, Слънцето на партньор 1 не е увеличил енергията на партньор 2, защото е в съвпад с неговия СЛВ, а е  осветил  пътят му -дал му е каска миньорка,за да следва по-лесно посоката си в живота, а може да му увеличи жизнеността, изявата в дома, където попада на партньор 2,или  ако огрява партньорска планета да я накара да живне, да се изразява. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #350 -: Юли 13, 2015, 12:33:41 pm »
Какво ви е мниението за опозиция жена сатурн мъж слънце, как усеща жената този мъж според вас.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3357
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #351 -: Юли 13, 2015, 12:36:16 pm »
Какво ви е мниението за опозиция жена сатурн мъж слънце, как усеща жената този мъж според вас.

Това е един от най-лошите аспекти в синастрията, да не кажа най-лошият.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #352 -: Юли 13, 2015, 12:39:05 pm »
Това е един от най-лошите аспекти в синастрията, да не кажа най-лошият.
~
Ясно , но какво е усещането за този със слънцето , как възприема той другият.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3357
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #353 -: Юли 13, 2015, 12:43:03 pm »
Слънцето усеща, че не може да грее така силно както му се иска. А така също, че Сатурн постоянно му е напреки за всичко.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #354 -: Юли 13, 2015, 12:56:30 pm »
Слънцето усеща, че не може да грее така силно както му се иска. А така също, че Сатурн постоянно му е напреки за всичко.
Разбирам с две думи вероятноста да се избием е много по голяма от тази да се разберем.Благодаря ти аз пък имах усещането, че по някакъв начин го респектирам, но о явно идва от другаде.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3357
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #355 -: Юли 13, 2015, 12:59:20 pm »
Зависи от това слънцето кой дом управлява в натала и по коя ос е опозицията в картата на този със слънцето.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #356 -: Юли 13, 2015, 01:11:37 pm »
Това е един от най-лошите аспекти в синастрията, да не кажа най-лошият.
Най-лошият е квадрат на партньорски Сатурн с твоето Слънце, но хубавото е, че Слънцето е свободно да преболедува този квадрат и да си потърси хармоничен Сатурн :) Друг е въпросът, когато този аспект е между роднини, особено дете-родител.
Ние всички в семейството имаме  аспектирано Слънце от Сатурн, без аз и моя съпруг помежду си, които нямаме аспект Сатурн-Слънце, имаме само по един аспект- негов Сатурн опозиция на моя Уран, а моя Сатурн е в опозиция на негова Луна (ами нямам се с неговата майка и сестра му от самото начало, когато ми рекнаха някоя друга дума накриво). На малката Слънцето е в квадрат с нейния Сатурн и с моя-с моя е на 10гр орбис, но въпеки това вижда враг №1 в мое лице на моменти, не се чувства окрилена и си го казва, макар че реално точно нейният Сатурн я комплексира, но понеже нейният Сатурн освен квадрата със Слънцето ѝ е в опозиция на Луната ѝ явно има усещането, че от мен идва това, че не харесва сама себе си; на голямата Сатурн е в съвпад със Слънцето на баща ѝ, който не чувства уважение от нейна страна; в квадрат с моето- макар на 11гр ме потиска, на моменти ме смазва дори; на малката Сатурн е в точен квадрат с Луната на голямата и в знаков съвпад с нейното Слънце.
« Последна редакция: Юли 13, 2015, 01:31:28 pm от akruks »

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #357 -: Юли 13, 2015, 01:16:36 pm »
най-лошият е квадрат на партньорски Сатурн с твоето Слънце
Сатурн на голямата дъщеря е в знаков квадрат с моето Слънце (11гр орбис) и въпреки това ме потиска, на моменти ми смазва егото брутално

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #358 -: Юли 13, 2015, 01:33:16 pm »
най-лошият е квадрат на партньорски Сатурн с твоето Слънце
Сатурн на голямата дъщеря е в знаков квадрат с моето Слънце (11гр орбис) и въпреки това ме потиска, на моменти ми смазва егото брутално

И трите: квадрат, опозиция, съвпад са слабо казано ужасни.
Това мисля, че са единствените аспекти, които не мога да понеса.
Сатурн се опитва да омаловажава Слънцето, кара го да се чувства неоценено, смазано, потиснато. Тук то губи способността си да блести. Както каза Акрукс, брутално премазване на егото.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #359 -: Юли 13, 2015, 01:38:34 pm »
Точно така,имам опозиция на Сатурн със Слънцето на бащата,като ме види бяга,има си заслугите за това :72: