Автор Тема: Блокирани стихии  (Прочетена 15334 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Блокирани стихии
« Отговор #15 -: Август 30, 2013, 09:05:03 pm »
Неее, Стар, не може животните да ги усещат, освен ако нямат блокирани стихии

Ей са вече Рени ще ме нахока :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Блокирани стихии
« Отговор #16 -: Август 30, 2013, 09:15:12 pm »
Тъкмо се оттървах от обвинение в блокажи, сега пък излезе, че съм животно

Всъщност и аз по подобен начин си го обяснявам, само че не близко до природата само, ами и крехко вътрешно равновесие

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Блокирани стихии
« Отговор #17 -: Август 30, 2013, 10:55:29 pm »
По стандартната схема най ми липсва Вода, което далеч не е вярно понеже една Луна в Рак, при това в 8ми накланя везните с по-голяма тежест от което и да е тяло в картата

Ако игнорирам задсатурновите - резултатът е аналогичен, нали в крайна сметка която и система на сметки да изберем следва да води до едно и също решение/извод
та, ако им присъдим подобаващия брой точки ще се окаже, че липсва огън преди всичко - нямам представа дали това е причината все да ми е ужасно студено, ходя нявлечена повече от всички останали около мен умножено по три - това без оглед на сезоните

Чисто физически трудно понасям големи температурни амплитуди, в това число преходите от един сезон в друг, особено ако е агресивно, както през последните няколко години от зима - лято и от лято - зима.
Случвало ми се е след няколкочасов полет да премина от 40 градуса на 5 - резултатът беше силна треска, която се появи само час-два след, с много висока температура без никакви други странични прояви - след дълбок и дълъг сън треската изчезна сякаш не е била.

Някога промените в климата сериозно повлияваха психиката ми. Отдавна не е валидно. За съжаление нямам спомен кога точно е настъпил прехода, за да го анализирам астрологично.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Блокирани стихии
« Отговор #18 -: Август 30, 2013, 11:18:59 pm »
Едно време майка като ми казваше-ох, боли ме глава, отпаднала съм, сигурно ще има магнитна буря - на мен ми беше много смешно. Последните години, обаче, се е случвало 2-3 пъти преди магнитни бури, които са няколко последователни или близки дни, да съм се скапвала като спукан балон
Толкова беше внезапно и необяснимо, че взех да следя календара на бурите, но пък сега се сещам, че по същото време спях много малко

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Блокирани стихии
« Отговор #19 -: Август 31, 2013, 10:38:03 am »
Аз имам само огън и въздух. Излиза, че точно те са ми блокирани.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Блокирани стихии
« Отговор #20 -: Август 31, 2013, 11:01:11 am »
Как човек избира цвета на дрехите си според вас ? Според мен си избира цветове балансьори на най-слабо изявената си стихия. 

мда, обичам и нося червено, включително няколко такива чифта обувки, ама то ми и пасва на вида :D
другия цвят който преобладава е синият - вярно, определям се като глупава през последните години :)
третият е бяло - нали с него свързваме Луна/Венера

като малка често и най вече присъстваше зеления, какво ли се е променило от тогава

но бягам от черния откак се помня, дори при зимните ми палта липсва - бели, сини, бежови, червени

оранжево и жълто никога не съм носила - приличам на клоун или съм като бледоликата

при съчетаване на цветовете наблюдавам някаква маниакалност, от която гледам да се отърва в последно време - няма значение дали си личи или не бельото трябва да се съчетава с цвета на дрехите, при това в комплект, чорапогащи, чорапи - също. Това от кое идва?

не мога да кажа, че гръмотевиците ме зареждат, но не изпитвам страх. за сметка на това дъжда въобще не ме облекчава

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Блокирани стихии
« Отговор #21 -: Август 31, 2013, 12:02:09 pm »
Липсата на нещо ,не е аналог на блокиране на същото.

Предположих ,комбинацията Огън/Вода ,защото тя е най-сензетивна,свръхчувстителна и  като такава реагира на природните особености.Нима животните не реагират първично,инстинктивно,с цел приспособяване/оцеляване -а това не е ли Огън/Вода ?!?
Може би и Въздух тук трябва да спомена,защото той също е динамична стихия.
Като казвам блокирани същите ,нямам предвид само акцент на тези стихии в натала ,а например:
-Марс в Рак в аспект със Сатурн
-Луна в Лъв в аспект с Марс в Риби
-стелиум в Скорпион в 9-ти дом
-АСЦ в Овен ,Марс в Риби в квадрат Нептун Стрелец....
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Блокирани стихии
« Отговор #22 -: Август 31, 2013, 12:21:55 pm »
Както вече написах - гръмотевиците и светкавиците ми действат зареждащо и релаксиращо. Защо ?
Хрумна ми нещо и реших да го споделя с вас. Как човек избира цвета на дрехите си според вас ? Според мен си избира цветове балансьори на най-слабо изявената си стихия.  На мен един от любимите ми цветове е червеното, а като цяло стихията на огъня  не е сред тези, които се класират на първо място при мен и привнасянето й отвън ме зарежда и ме кара да се чувствам добре (гръмотевици и светкавици). Понеже не е като да ми липсва като стихия, в прекалени количества вече ме изморява и напряга.
Същото може да важи за тези, които се изнервят по време на буря, а когато завали дъжд напрежението изчезва. Когато човек е с акцент на огнената стихия и привнесената отвън е от същия полюс тя го напряга, а понеже водата гаси огъня, (от двете страни на полюса са) то при дъжда се чувства облекчение.

Същото може да се приложи и към избора на хора, които ни привличат - развиват някоя наша стихия или балансират друга.

Starinhe...при мен почти няма Земя ,да не кажа въобще и по никакъв начин не я компенсирам с цветова гама в облеклото си-само цвят червен ,като "подръжник" на всичко огнено в натала ми.Но пък и не глезя Риби /Нептун с тяхната цветова гама ,така че...по-скоро цветовата гама в облеклото ни  е отражение на ...нещо си там някъде в нас,затова винаги се 'консултираме " с Луна и Венера . :)

Това е интересно ,което споделяш как ,защо и кои реагираме при дадени климатични промени .Аз мога да споделя как реагирам и при гръмотевици и светкавици ,и при дъжд-при първите дискомфортно и то най-вече страхувайки се,защото като малка е падал до мен гръм/мълния ,при втория-само лятото обичам  дъжда ,през останалите сезони ми действа депресиращо,не знам кой кого гаси и пали в натала ми .
И при силна жега ,и при силна влага се чувствам напрегната -комбинация Огън/Вода в натала.
« Последна редакция: Август 31, 2013, 12:26:18 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Блокирани стихии
« Отговор #23 -: Август 31, 2013, 01:13:07 pm »
Рени, а цветя не отглеждаш ли ? Водата как е - внос или нямаш необходимост от такъв ? Иначе можем да разгледаме всички съответствия не само по цвят. Интересно е другата връзка земя - въздух и нейните аналогии как се изразява при теб.

Само обичам да съзерцавам цветята и то не в саксии.Не разбрах за водата ?!?
Управителят на АСЦ ми е във въздушен знак и да ти кажа ,сякаш това ми "стига" като въздух ,в смисъл не усещам липсата му.Земя -Плутон ,но не го броя него ,МЦ в Дева и разбира се Сатурн макар и в падение ,съвпад с Луна и Венера.
Ще ми бъде приятно да получа обективен външен поглед от теб относно казуса . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Блокирани стихии
« Отговор #24 -: Август 31, 2013, 02:15:18 pm »
Да,привличам "водни" хора ,но ако нямат и огън в картата ме дразнят.Единственият нюанс на Вода в облеклото ми е ,че на моменти се нося неглеже.С косата си компенсирам -не си правя прически,както я "хвана" с щипка за коса така стои,и естествено все отнякъде висят кичури,много често си слагам цвете в косите или я пускам така разпиляна .
Въздуха-комуникирам непрекъснато с всички за всичко,свързвам се с другите (или по-скоро те с мен ) ,но запазвам дистанция,самоанализирам се,бързо се настройвам към нови идеи и хора,поддържам интелекта и ума си ,чрез провокации (били те хора ,ситуации,различни материи и учения ).
Земя-амбициозна съм ,преследвам целите си,обичам да съм в компания на зрели хора ,категорични,но не суховати,в бижутата и в ...питателната храна и във всичко плътско. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Блокирани стихии
« Отговор #25 -: Август 31, 2013, 05:23:46 pm »
Интересна тема.  :)  При мен стихията, която абсолютно липсва в натала е въздух. За съжаление нямам нито една въздушна планета ( нито асц).  :( Затова пък компенсирам с разни въздухари около мен, особено ако говрим за  парнтьорствата, но и не само там ( приятелски кръг и тн). Но за блокирана стихия- не знам. Много хора се заблуждават, че имам нещо в близнаци или водолей ,сигурно заради мерка на Мц ( който е в квадрат с уран и излива по 100 думи в минута)..  ;D Ако говорим за цветове- имах един период, в който носих само черно , доста черни дрехи съм събрала , синьото също преобладава ( в по-тъмните нюанси или индигово). Напоследък се сдобих с доста неонови топове и ризи, имам и разни пастелени неща ( предимно кремаво или бледо розово ). Но най- много обичам райета , комбинации от два цвята ( черно-бяло, синьо-бяло и тн) . Имам и неща на точки или каре, пак в тези гами. Червено и оранжево не ми понасят( освен ако не са част от някакви др шарки) , както и жълтото и зеленото ( харесвам ги като  цветове, но не и за облекло). Бордото , обаче, ми е приятно за окото. И сега как да определя блокираната стихия?  ??? :P
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Блокирани стихии
« Отговор #26 -: Август 31, 2013, 09:26:33 pm »
Аз нямам блокирана стихия, поне не чувствам така нещата. :)

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Блокирани стихии
« Отговор #27 -: Септември 04, 2013, 01:51:12 am »
Мога да ти дам и друга гледна точка,ще ползвам моята карта ,за да е практически опит,наблюдение.При мен има акцент на две стихии в натала -Огън и Вода .Огънят чувства ,че Водата ще го угаси ,следователно нерядко мрази тежестта на емоционалността на Водата ,Водата пък не харесва особено  перченето,силните личности ,карайки а да "завира" ,така че аз дефакто ползвам Водата под формата на клокочеща лава.Имам аспект между планета в огнен и воден знак,който блокира същите.

Целият ти цитат е така образно пресъздаден, аз нямам точно такъв поглед върху моя радикс, за да го направя в синхрон с теб.  :D Интересен отговор. Не смяташ ли все пак, че противоречието е заложено при повечето и не е някакво изключение?

От там следва и изводът, поне за мен, че това е формулата (сблъсък, разминаване в картината) да се извлече максимумът и засега още не мога да приема, че даденостите нямат ключ, независимо от "спънките" било под формата на трудни аспекти, липсата им и т.н. Затова със следното съвсем пък ми е невъзможно да се съглася. Най-просто се чудя: що ще имаме нещо, което няма да можем да ползваме?

Цитат
Аналог в натална карта,приемаме че стихията Вода при теб присъства в радикса ти под някаква форма ,но към нея има специфични аспекти от планети ,които я блокират и реално ,ти не можеш да я 'ползваш ".
   
А примерът ти с водата е условен или се отнася до мен във връзка с метеопатията?
« Последна редакция: Септември 04, 2013, 02:09:52 am от sunrain »
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Блокирани стихии
« Отговор #28 -: Септември 04, 2013, 01:59:59 am »
И какво, ако е грандиозен стелиум?

Трябва да е мнооого специфичен случай, даже ми е трудно да си го представя, но примерно-грандиозен стелиум?
Или пък неаспектирани планети...и все пак-диспозиторът им все ще получава аспект, ако не-неговия диспозитор...

Давала съм пример с Юпитер при мен, който уж няма аспекти (аз си му пускам един тригон де), а се оказва планетата с най-много мидпойнти върху него.

Тези неаспектираните обаче са много любопитни със своята натрапчивост, най-неочаквана на моменти или като цялостно присъствие. Колкото и да ги наблюдавам, все недостатъчно ми се струва, май е хубаво отделно да си ги почепкаме някой път.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Блокирани стихии
« Отговор #29 -: Септември 04, 2013, 02:08:18 am »
Метео чувствителността според мен се дължи на това, че има хора, които са в по-голяма степен свързани с процесите в природата, както е при животните и това няма общо с блокаж на стихии.

Вземи ми довода от устата, както се казва. Това смятах да допълня.

Май съм споделяла за знаците при животинките, които всеки може да забележи. Както и преди години, когато малко след средата на август времето внезапно се развали, а дни по-рано случайно мернах доста птици на ята да си тръгват. Ама се впечатлих и се зачудих защо така са се разбързали.   
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred