Автор Тема: Блокирани стихии  (Прочетена 15333 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Блокирани стихии
« Отговор #30 -: Септември 04, 2013, 07:45:33 am »


така че аз дефакто ползвам Водата под формата на клокочеща лава.Имам аспект между планета в огнен и воден знак,който блокира същите.


огъня може да изпари водата,да направи парников ефект,а лава огън+земя

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Блокирани стихии
« Отговор #31 -: Септември 04, 2013, 11:45:44 am »
Мога да ти дам и друга гледна точка,ще ползвам моята карта ,за да е практически опит,наблюдение.При мен има акцент на две стихии в натала -Огън и Вода .Огънят чувства ,че Водата ще го угаси ,следователно нерядко мрази тежестта на емоционалността на Водата ,Водата пък не харесва особено  перченето,силните личности ,карайки а да "завира" ,така че аз дефакто ползвам Водата под формата на клокочеща лава.Имам аспект между планета в огнен и воден знак,който блокира същите.

Целият ти цитат е така образно пресъздаден, аз нямам точно такъв поглед върху моя радикс, за да го направя в синхрон с теб.  :D Интересен отговор. Не смяташ ли все пак, че противоречието е заложено при повечето и не е някакво изключение?

От там следва и изводът, поне за мен, че това е формулата (сблъсък, разминаване в картината) да се извлече максимумът и засега още не мога да приема, че даденостите нямат ключ, независимо от "спънките" било под формата на трудни аспекти, липсата им и т.н. Затова със следното съвсем пък ми е невъзможно да се съглася. Най-просто се чудя: що ще имаме нещо, което няма да можем да ползваме?

Цитат
Аналог в натална карта,приемаме че стихията Вода при теб присъства в радикса ти под някаква форма ,но към нея има специфични аспекти от планети ,които я блокират и реално ,ти не можеш да я 'ползваш ".
   
А примерът ти с водата е условен или се отнася до мен във връзка с метеопатията?

Права си ,противоречието е заложено във всяка карта,нали във всяка има Слънце-Луна ,Венера -Марс, Юпитер-Сатурн,опозиторни домове...няма изключения,винаги има сблъсък ,иначе как ще се опознаем?!?  :)

Във всяка карта  има всичко ,но под различна форма и когато говорим ,че липсва нещо ,е по-скоро в посока ,че трудно може да се изрази или не може ,поради споменатите причини.
Дадено ти е ,но избора е твой ,дали ще го ползваш-Слънце /СЛВ/главни оси или просто реагираш ,което е навик -Луна/ЮЛВ.
Ако  можехме да ползваме всичко от това ,с което се раждаме ,би било меко казано фантастично ,някой ден може и да се случи ,но на този етап -не можем.

Условен е примера ми ,не те познавам ,нито съм разглеждала картата ти за да направя връзка с теб,Sunrain.
Предпочитам да споделям мои наблюдения,личен опит и онова ,което ми е познато,затова и много често използвам думите предполагам ,моя гледна точка ,очаквайки същите да се "сблъскат" с други такива ,за да науча нещо ново,различно. :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Блокирани стихии
« Отговор #32 -: Септември 04, 2013, 11:58:08 am »


така че аз дефакто ползвам Водата под формата на клокочеща лава.Имам аспект между планета в огнен и воден знак,който блокира същите.


огъня може да изпари водата,да направи парников ефект,а лава огън+земя

Когато водната стихия под една или друга форма е блокирана в натала ,човек е ограничен в демонстриране на естествения поток на своите чувства,или пък ги потиска от страх,защото изваждайки ги на показ,те ще експлоадират.Комбинацията Вода /Огън е вулканична ,поради това,че горещите огнени емоции смесвайки се с Водата ,както ти спомена под формата пара в съд ,но остават заключени (няколко нива под съзнанието ) ,докато не мине транзит ,лунация,прогресия и не ги освободят и не създадат мощно вулканично изригване.
Това не ти ли прилича на Скорпион,фиксиран воден знак ,в който Водата се съдържа под повърхността и запазва чувствата преди да бъдат изявени?!? Преди да изригне лавата и да срещне земята ,не е ли вряща "огнена течност" ?!? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Блокирани стихии
« Отговор #33 -: Септември 04, 2013, 12:25:54 pm »
Метео чувствителността според мен се дължи на това, че има хора, които са в по-голяма степен свързани с процесите в природата, както е при животните и това няма общо с блокаж на стихии.

Вземи ми довода от устата, както се казва. Това смятах да допълня.

Май съм споделяла за знаците при животинките, които всеки може да забележи. Както и преди години, когато малко след средата на август времето внезапно се развали, а дни по-рано случайно мернах доста птици на ята да си тръгват. Ама се впечатлих и се зачудих защо така са се разбързали.

Четирите стихии в натала не отразяват ли процесите в природата?1?
Предположих ,че хората с изразени Вода,Огън,Въздух в натала реагират по-често на климатичните промени ,защото са динамични стихии,като най-силно това се отнася за Водата .А онези ,които са свръхчувствителни или така наречените метеопати имат известни блокажи по тези стихии.
Това е аналогична ситуация ,на същата когато се срещаме с хора ,които са с различна от нашата настройка.
Каква е реакцията на въздуха срещу водата/ Какво прави водата ,когато срещне земя ? И в природата ,и между хората ,и между човека и природата.
Така че ,тук няма нищо чудно ,това е естествена реакция и според мен даже и защитна. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Блокирани стихии
« Отговор #34 -: Септември 05, 2013, 02:00:03 am »
Каква е реакцията на въздуха срещу водата, това може и извън контекста на темата да споделиш като наблюдение?

Това е аналогична ситуация ,на същата когато се срещаме с хора ,които са с различна от нашата настройка.
Каква е реакцията на въздуха срещу водата/ Какво прави водата ,когато срещне земя ?

Вода/земя нали не са в конфликт по между си, те са сензитивни и приемливи, макар и по свой характерен начин. Всячески могат да се "разберат".

И ако точно те не са дълбоко свързани със сигналите, които се излъчват от природата, кой друг. Струва ми се съвсем нормално да съпреживяват (вътрешно) случващото се в околната среда. Да са индикатор на всичко, което усещат и ги докосва по някакъв начин, даже и от далечни разстояния, символно и инстинктивно. То им пасва на профила. Ти как мислиш?

И в природата ,и между хората ,и между човека и природата.
Така че ,тук няма нищо чудно ,това е естествена реакция и според мен даже и защитна. :)
Да, това ми звучи по-характерно да го кажем. Естествено и като защитна реакция си ми е някак на място в случая.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Блокирани стихии
« Отговор #35 -: Септември 05, 2013, 02:09:40 am »
Хрумна ми нещо и реших да го споделя с вас. Как човек избира цвета на дрехите си според вас ? Според мен си избира цветове балансьори на най-слабо изявената си стихия. 

А при мен е обратното. И точно върху това разсъждавам в момента. Цветовете, които харесвам подчертават преобладаващата стихия или ключовите моменти в картата. Сигурно грешка правя, че не си набавям липсващото, но не ме влече... Преди известно време забелязах, че стоически избягвам цвета, който би спомогнал за баланс по проблемна чакра. А в по-ранните години все някак си е присъствал, сега само като си го представя и нещо ми се обръща. Нямам представа на какво се дължи.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Блокирани стихии
« Отговор #36 -: Септември 05, 2013, 02:11:46 am »
Аз имам само огън и въздух. Излиза, че точно те са ми блокирани.

Как разбра, че са блокирани? Дайте да видим конкретно признаците и дали това реално е така.   
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Блокирани стихии
« Отговор #37 -: Септември 05, 2013, 02:23:38 am »
Според вас Луната замесена ли е пр. като доминанта в натала ?

Може да не е доминанта, но да, Луната+Меркурий+Уран, според мен.

при съчетаване на цветовете наблюдавам някаква маниакалност, от която гледам да се отърва в последно време - няма значение дали си личи или не бельото трябва да се съчетава с цвета на дрехите, при това в комплект, чорапогащи, чорапи - също. Това от кое идва?

Аз не мога да се отърва. Не се и опитвам, а понякога се правя на разсеяна, че може и инак... Когато не съм в мания фазата, категорично е признак да съм изпаднала в депресия. :D

И аз го търся от кое идва и още нямам отговор, само бегла насока, а си спомням, че с теб също така ни съвпада и непоносимостта към изкуствените материи, кожата ми и цялото същество реагира с отхвърляне.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Блокирани стихии
« Отговор #38 -: Септември 05, 2013, 01:36:36 pm »
Каква е реакцията на въздуха срещу водата, това може и извън контекста на темата да споделиш като наблюдение?

Това е аналогична ситуация ,на същата когато се срещаме с хора ,които са с различна от нашата настройка.
Каква е реакцията на въздуха срещу водата/ Какво прави водата ,когато срещне земя ?

Вода/земя нали не са в конфликт по между си, те са сензитивни и приемливи, макар и по свой характерен начин. Всячески могат да се "разберат".

И ако точно те не са дълбоко свързани със сигналите, които се излъчват от природата, кой друг. Струва ми се съвсем нормално да съпреживяват (вътрешно) случващото се в околната среда. Да са индикатор на всичко, което усещат и ги докосва по някакъв начин, даже и от далечни разстояния, символно и инстинктивно. То им пасва на профила. Ти как мислиш?

И в природата ,и между хората ,и между човека и природата.
Така че ,тук няма нищо чудно ,това е естествена реакция и според мен даже и защитна. :)
Да, това ми звучи по-характерно да го кажем. Естествено и като защитна реакция си ми е някак на място в случая.

Да,така е Вода и Земя са в хармония ,просто дадох пример като реакция. :)
Макар че прекалено много Вода би "удавила' Земята ,а прекалено много Земя би 'пресушила' Водата и в природата ,и при хората и между човек и природа ,не мислиш ли ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Блокирани стихии
« Отговор #39 -: Септември 05, 2013, 01:43:54 pm »
Sunrain, заинтригуваме какво се случва с Юпитер в твоя натал и ако имаш желание да споделиш по-конкретно ,защото аз винаги съм била привличана от неговата енергия ,харесва ми  .Много често ,когато разглеждам карта първия ми поглед попада върху Юпитер и/или Марс ,като нещо познато разбира се ,а щом при теб е неаспектиран,любопитството ми нарасна още повече . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Блокирани стихии
« Отговор #40 -: Септември 12, 2013, 12:43:15 am »
заинтригуваме какво се случва с Юпитер
Нищо интригуващо. Съвсем нормален заточен, в 8 дом. ;D Каква информация ти носи това, ако изключим останалото, а именно поглед върху цялата карта.   
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Блокирани стихии
« Отговор #41 -: Септември 12, 2013, 01:11:43 am »
А при мен е обратното. И точно върху това разсъждавам в момента. Цветовете, които харесвам подчертават преобладаващата стихия или ключовите моменти в картата.

Не е обратното, а само така ти се струва и това не изключва това, което си написала. Привличането по принцип и афинитета към дадено нещо става по два начина  - посредством  различните полюси, но и чрез сходността.

Това е обратното:

Според мен си избира цветове балансьори на най-слабо изявената си стихия. 

Вече как е привличането принципно, е друга тема.

Факт е, че през различните прогресии Луната дава отражение в желанието да опитам даже и нехарактерни за мен, като на игра, но тя поначало си ми е склонна да експериментира. Не се изменят основните ми предпочитания към любимите и редовно залитам по тях.

За времето си го обяснявам, че прекаления акцент на един принцип в натала и привнесен допълнително отвън в по-големи "количества", води до пренасищане и съответно напрежение.

Ако е станало недоразумение по отношение на времето, ветрове, святкания и гръмове ми носят някакъв особен заряд и кеф, не тревога.       
« Последна редакция: Септември 13, 2013, 12:22:25 am от sunrain »
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Блокирани стихии
« Отговор #42 -: Септември 12, 2013, 01:24:08 am »
заинтригуваме какво се случва с Юпитер
Нищо интригуващо. Съвсем нормален заточен, в 8 дом. ;D Каква информация ти носи това, ако изключим останалото, а именно поглед върху цялата карта.   

Липсата на перспектива.
Благодаря за информацията. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Блокирани стихии
« Отговор #43 -: Септември 12, 2013, 01:32:55 am »
Липсата на перспектива.

Защо? Направо кучета ме яли викаш. И то затова всяко нещо си има компенсация в картата. Като например 9 дом? ;)  Неслучайно ще да е неаспектиран. Ама май не е удачно да го обсъждаме в тази тема.
« Последна редакция: Септември 12, 2013, 01:46:07 am от sunrain »
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Блокирани стихии
« Отговор #44 -: Септември 12, 2013, 08:48:17 am »
Липсата на перспектива.

 Неслучайно ще да е неаспектиран.

Перспективата всеки си я търси и намира сам - това не са само външни обстоятелства, а и вътрешно състояние, а то, както знаем, никога не е константа, подлежи на промяна.

В наталната карта нищо не се дава случайно, вече се примирявам с този факт.  :D
И ако на някоя планета й липсва свързаност с останалите (а това е доста относително, говорим само за липса на мажорни аспекти), значи има какво да научаваме в тази насока и може би трябва да потърсим път към нея, не разчитайки на стандартни и лесно предсказуеми прояви.

Виждала съм неаспектирани планети - ни бих казала, че липсва изява, понякога дори могат да бъдат силно изявени в хороскопа. Може би повече трябва да се внимава с тях, ако се използват в прогностиката - да имаме едно наум, дето се казва, и да не очакваме изява като по учебник.

Между другото, догодина (а може би вече действа) имам две от най-щастливите дирекции, но с неаспектирана планета - дир. Венера в съвпад с нат. Юпитер и дир. Юпитер в съвпад с нат. Луна. Но се съчетават с други дирекции - на Луна, Марс, Плутон... Цялата карта ще пламне, като гледам какви и колко активни дирекции ще ме сполетят догодина. Чудя се дали да пиша завещание или да се доверя на големия благодетел, току виж решил да проработи и при мен.

Дали усещам да ми е блокирана земната стихия - не бих казала, но може би несъзнателно се стремя към някакъв вид свръхкомпенсация в тази насока, защото в тази сфера наистина се чувствам по-несигурна, като че ли е нова опитност за мен, която тепърва предстои да опознавам (земя, Сатурн). Но именно затова е и най-голямо предизвикателство, не е като да се пързалям по тригоните, с които съм щедро надарена.  :)





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui