Автор Тема: Ректификация  (Прочетена 48892 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Ректификация
« -: Септември 11, 2013, 10:32:33 am »
Някой запознат ли е с методите за ректификация според индийската астрология?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ректификация
« Отговор #1 -: Септември 11, 2013, 11:44:55 am »
Гаури, никъде не намерих книгата. Ако я имаш в електронен формат, маже ли да я споделиш с нас  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Ректификация
« Отговор #2 -: Септември 11, 2013, 12:24:15 pm »
Много хубава тема

Някъде имаше описани различни методи по западната, после ще търся

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ректификация
« Отговор #3 -: Септември 11, 2013, 12:32:51 pm »
Благодаря, Гаури  :)

И аз предпочитам истински книги, да усещаш мириса на хартия и мастило  :)

Папи по западната имам някакви файлове, след малко и аз ще кача.
Аз се опитвам да си напасна навамшата, ама много ми се измества.
« Последна редакция: Септември 11, 2013, 12:41:51 pm от Satin »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ректификация
« Отговор #4 -: Септември 11, 2013, 01:35:58 pm »
В първия момент си помислих, че аз нещо не мога да прочета правилно :)

Интересно е. Чудно ми е до колко е ефективен този метод и дали би дал верен отговор.
До колкото знам, при хората, които са осиновени, често данните им не са коректни. 

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ректификация
« Отговор #5 -: Септември 11, 2013, 03:03:09 pm »
Сатин, видях въпроса ти. Нямам опит в ректификацията. Тъкмо онзи ден изпробвах метода, описан тук http://yadi.sk/d/PHvK6j658rHEv. Използва се 10-ти дом в Навамша. Видях, че във въпроса си си писала тъкмо за Навамша. Пробвай така, ако искаш, да видим какво става. Сега излизам, ще вляза по-късно отново. А и към друг потребил имам неизпълнено обещание.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ректификация
« Отговор #6 -: Септември 11, 2013, 07:40:25 pm »
Супер  :) После ще пиша, какво съм направила.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Ректификация
« Отговор #7 -: Септември 11, 2013, 08:17:14 pm »
Благодаря, Гаури  :)

И аз предпочитам истински книги, да усещаш мириса на хартия и мастило  :)

Папи по западната имам някакви файлове, след малко и аз ще кача.
Аз се опитвам да си напасна навамшата, ама много ми се измества.

Мерси, Сатен, точно тези описания имах предвид :)
Пробвах 3 от тях и не дадоха еднозначен, да не кажа-приемлив, отговор, и все пак са начало

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ректификация
« Отговор #8 -: Септември 11, 2013, 08:23:51 pm »
И аз ги пробвах преди време и нищо не направих. При мен часът най-вероятно мърда плюс/минус 10 мин.
Да видим този метод дали ще проработи и ще го изпробваме и върху теб, ама другите ще трябва да помагат  :)

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ректификация
« Отговор #9 -: Септември 12, 2013, 01:42:53 am »
Satin, при теб два или 3 знака мърдат в навамша за тези минути ?
Ще наблюдавам с интерес и ще помагам с каквото мога :) .
Техниката е удобна поради фактът, че не се изискват някакви съществени събития, необходими за доуточняване на тайминга, както е при други техники. Лично не съм я прилагал въпросната техника в/у себе си ..

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ректификация
« Отговор #10 -: Септември 12, 2013, 09:06:54 am »
Три знака, ако допусна +10 мин., което е по-малко вероятно, на минус са два :)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Ректификация
« Отговор #11 -: Март 20, 2014, 11:49:15 am »
Практически съвет-аз като си ректифицирах картата/което юадължително трюбва да се прави дори при записн час на раждане/изчаках Марс да се прближи до предполагаемия Асц. ,за който се колебаех за 3-4градуса,бях на работа в чужбина и даже имам свидетели на които казах ,че в този ден ще си ударя крака в областа на стъпалото/защото предполагемия Асц. е в риби/ и ПОЗНАХ .Записах си точното време и проверих в ефемеридите точния градус на Марс по това време-16 градуса риби .МЦ пък ректифицирах като проверих градуса на който беше тогава Плутон по време на едно стресиращо за мене събитие .Така имам главните оси,които са еднакви за всички домови системи .Сега,след като Плутон на 13козирог даде спонтанно включване в интернет,което е куспидата на 11 дом,вече мисля съм сигурен Плацидус действа при мене .

Happy58

  • Гост
Re: Ректификация
« Отговор #12 -: Март 20, 2014, 12:18:17 pm »
Практически съвет-аз като си ректифицирах картата/което юадължително трюбва да се прави дори при записн час на раждане/изчаках Марс да се прближи до предполагаемия Асц. ,за който се колебаех за 3-4градуса,бях на работа в чужбина и даже имам свидетели на които казах ,че в този ден ще си ударя крака в областа на стъпалото/защото предполагемия Асц. е в риби/ и ПОЗНАХ .Записах си точното време и проверих в ефемеридите точния градус на Марс по това време-16 градуса риби .МЦ пък ректифицирах като проверих градуса на който беше тогава Плутон по време на едно стресиращо за мене събитие .Така имам главните оси,които са еднакви за всички домови системи .Сега,след като Плутон на 13козирог даде спонтанно включване в интернет,което е куспидата на 11 дом,вече мисля съм сигурен Плацидус действа при мене .

е то това с Плутон и стресиращото събитие може много дълго време да не се прояви

Пък и, като се замисля, какво точно се разбира под стресиращо .... много си зависи от настройката на човека. Аз съм преживявала наистина кошмарни неща за другите (като им разказвам им настръхват косите), но не съм ги приемала за стресиращи. Може би едно единствено такова събитие имам, но то е било толкова отдавна, че няма как да знам датата - освен ако в Пирогов нямат архиви :)

С тези въпроси не искам да подлагам на съмнение написаното или да споря нещо, а да си изясня как бих могла да използвам съвета.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ректификация
« Отговор #13 -: Март 20, 2014, 02:10:47 pm »
Добре че всичко си записвам и реших да проверя тр.Марс при мен. :012: Направих си нова натална карта,обаче пак не мога да я напасна със стари събития.Винаги ли при събитие трябва да е точен аспекта?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация
« Отговор #14 -: Март 20, 2014, 02:16:52 pm »
Моята карта съм я ректифицирала по дирекция слънчева дъга, тази техника при мен работи перфектно. Но ставаше въпрос за съвсем незначително отклонение, в рамките на не повече от 5 минути. За доуточняване използвах една производна карта от ведическата, но тя е тематична и не е с основно значение. Аспектите на/към МС при мен белязаха тайминга на по-важните събития, така часът се измести с 3-4 минутки по-късно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui