Автор Тема: Ректификация  (Прочетена 58562 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация
« Отговор #105 -: Август 16, 2014, 06:44:06 pm »
Нямам предвид, че има проблем с детето, а със сметките, които се правят, стават трудни, ако се използват Везните на Хермес. Аз като новоизпечен изчислител по тази техника, не бих се наела да смятам в такива случаи.  :012: А и в нет-а все срещам мнения, че резултата нещо все не се получава в такива случаи.  :)

Санти - ами виж дали ти подхожда повече като характеристика. Аз примерно моя еднолично съм си го дръпнала с около 18 минути назад и така по-добре работи. Можеш да направиш и сверка с Везните на Хермес.  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13696
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #106 -: Август 16, 2014, 06:52:03 pm »
Я да тестваме дядо Птолемей на практика - да видим дали методите му още може да се прилагат.  :012: Този става като имате орентировъчен час на раждане - т.е си знаете поне знака на асцендента.

За целта на упражнението, ще ви трябва картата на новолунието/пълнолунието преди раждането ви. При новолуние трябва да изчислите планетарните достойнства на планетите в градуса на новолунието.
Хм, аз нали съм родена по Пълнолуние, но точното Пълнолуние настъпва няколко часа след раждането ми, така че според указанията трябва да гледам последното Новолуние, което се е случило преди да се родя, нали така?
 Ето му картата и коя планета е най-достойна в градуса на Новолунието?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13696
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #107 -: Август 16, 2014, 07:00:03 pm »
Нямам предвид, че има проблем с детето, а със сметките, които се правят, стават трудни
Аз те разбрах, но ти не ми разбра коментара, тъй като когато има преносване бебето се ражда с набръчкана кожа, около плодните води са зеленикави, а при мене го нямаше това, най-вероятно термина е бил грешен, тъй като те го определят на база датата на последния мензис, а при мен бяха сбъркани хормоните в този период- докато кърмех голямата нямах мензис, после спрях да я кърмя като стана на 11мес, дойде ми и след това се оказах бременна с малката, на която определиха дата раждане 7окт, а се роди на 30окт, лежах в болница 20 дни под наблюдение, за да не я пренося и да пукяса в корема ми, та от тази гледна точка не знам дали се води изобщо преносена и дали става за експеримент

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Ректификация
« Отговор #108 -: Август 16, 2014, 07:01:06 pm »
Меркурий — управство плюс декан. Така го смята Morinus, де.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация
« Отговор #109 -: Август 16, 2014, 07:10:23 pm »
И аз смятам като Рептиля, с Моринус, така че и при мен Меркурий ще излезе - но тук е очеизвадно. Особено ако смятаме като древните - Меркурий в Дева едновременно в управство и екзалтация - той е готов, нагушен и непоклатим.  :85: :85: :85:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13696
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #110 -: Август 16, 2014, 07:15:15 pm »
И аз смятам като Рептиля, с Моринус, така че и при мен Меркурий ще излезе - но тук е очеизвадно. Особено ако смятаме като древните - Меркурий в Дева едновременно в управство и екзалтация - той е готов, нагушен и непоклатим. 
Аз досега се дзверих в една таблица на Птолемей  :012: :012: :012:
Обаче мерка в картата с Новолунието е цели 28гр 58' в дева, а според часа на раждане, даден ми от общината, а и проверен със скромните ми познания по ректификация имам АСЦ 13гр и нещичко в дева  :017: :017: :017:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12680
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ректификация
« Отговор #111 -: Август 16, 2014, 07:15:32 pm »
Рени, гледаш в точката на новолунието коя планета има най-много достойнства. Венера твърде вероятно да обере повече достойнства в Риби, отколкото Нептун, Юпитер също има доста голяма заявка за тях градуси. Смятам, че като ползваме такива стари методи, ще е по-добре да се ограничим до Сатурн, защото древните така са ги използвали. Практически таблиците за есенциалните достойнства, цялата философия там за фазите на планетите и т.н - приложима е за досатурновите планети. Новите таблици не стаат, в повечето случаи без никаква мисъл и логика само са наредени като бисерчета по ред зодиите, то така и аз може да си измислям кой къде има достойнство.  :D :D :D

Венера е на 26 * Овен,Юпитер 1 * Везни -ха,ха -вярно бе -АСЦ Стрелец -1 *59'-благодаря Thunder. :38:
Значи при мен действа,ей това е да си роден на затъмнение-всичко си е като по книга ,стига да можеш да  я четеш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация
« Отговор #112 -: Август 16, 2014, 07:19:13 pm »
Аз досега се дзверих в една таблица на Птолемей  :012: :012: :012:
Обаче мерка в картата с Новолунието е цели 28гр 58' в дева, а според часа на раждане, даден ми от общината, а и проверен със скромните ми познания по ректификация имам АСЦ 13гр и нещичко в дева  :017: :017: :017:

Дава отклонение, Акрукс, тя и Лили каза че е за груба ректификация, когато се колебаем за по-голям часови интервал. И при мен даде отклонение с 10 градуса някъде.  :29: Обаче в другия казус за момчето беше полезно, защото се колебаехме дали асцендента е в началото или края на един знак, така че като излезе в лунацията най-силна планета, която е в края на знака, това разсея съмнението относно знака на асц, от тази гледна точка за подобни случаи може да е полезно.  :29:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13696
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #113 -: Август 16, 2014, 07:28:51 pm »
Дава отклонение, Акрукс, тя и Лили каза че е за груба ректификация, когато се колебаем за по-голям часови интервал. И при мен даде отклонение с 10 градуса някъде.  :29: Обаче в другия казус за момчето беше полезно, защото се колебаехме дали асцендента е в началото или края на един знак, така че като излезе в лунацията най-силна планета, която е в края на знака, това разсея съмнението относно знака на асц, от тази гледна точка за подобни случаи може да е полезно.  :29:
хах, така като цитирате нашето Лили и на моменти се бъркам- мисля си, че се има предвид Уилям Лили  :012: :012:
Да, голямо е отклонението при мен и планетите преминават в съседните къщи, което не се връзва с моята същност, но както каза, методът помага при колебания между два знака за АСЦ

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация
« Отговор #114 -: Август 16, 2014, 07:47:54 pm »
С Везните на Хермес и аз съм пробвала, но моята карта като цяло не се нуждае от ректификация, часът е точен и си работи. А ректификацията по Хермес ми дава голямо разминаване - с 20-25 мин. по-ранен час. Може и да не съм си сметнала картата на зачатието правилно - не помня дали бях отчела, че съм осмаче (трябвало е да се родя след 20 април). Според двама мои познати преподаващи астролози, занимаващи се с антична астрология, Везните на Хермес е ориентировъчен метод, не дава точния градус на АС.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация
« Отговор #115 -: Август 16, 2014, 08:10:48 pm »
На У. Лили от сега ще му викам чичко Лили, за да го различавам от нашето си Лили.  :012: :012: :012:

Иначе нещо на български, добре написано, за ректификация по метода на Слънчевите дъги или някой друг, който служи за "фина настройка"? Че ми е много терсене така, като не ми е рекфитицирана картата. Сън не спя нощем да я мисля тая Луна в 4 ли е в 5 ли е - тоя меркурий в 10ти ли е, в 11 ти ли е и тая Венера и Марс в 12 или 11 са. С Везните на Хермес разликата между писания ми час и този, който получих, беше градус и все пак аз още не съм убедена, че това е часа, трябва да съм сигурна.  :012: :012: :012:

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Ректификация
« Отговор #116 -: Август 16, 2014, 08:17:26 pm »
Везните на Хермес е ориентировъчен метод, не дава точния градус на АС.
и моята доста оскъдна практика с този метод дава този резултат  ???

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13696
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #117 -: Август 17, 2014, 12:44:10 am »
Иначе нещо на български, добре написано, за ректификация по метода на Слънчевите дъги или някой друг, който служи за "фина настройка"? Че ми е много терсене така, като не ми е рекфитицирана картата. Сън не спя нощем да я мисля тая Луна в 4 ли е в 5 ли е - тоя меркурий в 10ти ли е, в 11 ти ли е и тая Венера и Марс в 12 или 11 са.  :012:
Ами аз на моя мъж и на братовчедката направих ректификация на базата на прогресивните оси и сабианските символи, но и на двамата знаех часа на раждане в рамките на половин час- за мъжа ми например неговата майка ми каза, че тъкмо го родила и са го изнесли от родилната зала, когато е чула мелодията на "По света и у нас", а тя звучеше в 20ч и после в 20,30ч, така че е роден или малко преди 20 или малко преди 20,30- излезе 20,15ч
Тъндъре, чети описанията на планетите за даден дом, така лесно ще се ориентираш, мисля си, че Луна в 4 дом ти подхожда http://www.astro5.net/forum/viewtopic.php?t=1125

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация
« Отговор #118 -: Август 17, 2014, 12:50:50 am »
Аз точно мисля, че Луна в 4 дом не ми подхожда толкова, колкото в пети. Венера също повече ми подхожда в 12 дом, отколкото 11ти. НО Марс и Венера са в близък съвпад, около градус, а за Марс в 12ти не мога да се съглася, докато 11ти ми пасва перфектно. И за сега ползвам такъв час на раждане, при който Марс остава в 11ти, Венера в 12ти, но се чудя дали не съм пък субективна за себе си и така, трудна работа.  :012:

А сабианските символи как ги използва за ректификация - ще ми е интересно да споделиш.  :)

ПП: Сега прочетох и в този сайт за Луна в 4ти дом, но пак не съм съгласна - нито обичам по легла, по канапета да стоя, нито обгрижвам майчински (това е последното, което може да се очаква от мен  :012: ). Повече мен ме обгрижват така, все на някой съм като детенце. Да готвя изобщо не обичам. Порока ми е, че пред компютъра седя много, но не защото толкова не мога да живея без него и без дома си, колкото, защото съм заобиколена от идиоти и не съм си намерила среда, която да ми пасне добре. Иначе изобщо може да не се и присетя за дома и домашните истории, ако не е това.
А и за чувствата ми - самите те не са някак "водни" и са твърде съзнателно показни за четвъртодомна луна. Една четвъртодомна луна, поне според мен, ако не й е наложително, няма да разгласява кое как го усеща - примерно ще срещне някой, който ще й направи лошо впечатление - ще си замълчи, ще го подмине, ще си размисли над впечатлението там, докато при мен винаги има ответна реакция - понякога мога да отида направо пред човека, да го хвана и заобиколно по 934830 да му кажа "Извинявай, но ти си абсолютен идиот" - друг път ще бъде само пуфтене и арогантен поглед, но без нищо НЕ МОЖЕ.  :012: :012: :012: Аватари, подписи, затова често ги сменям - защото като ми се смени настроението, ми е гот да има нещо, което да показва на каква вълна съм. Пак показност, която не е привична нито за Козирог, нито за 4ти дом.  :)
« Последна редакция: Август 17, 2014, 01:04:20 am от ThuNdeRGoDDeSS »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13696
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #119 -: Август 17, 2014, 03:14:28 am »
А сабианските символи как ги използва за ректификация - ще ми е интересно да споделиш.  :)
ами то има тук тема за сабианските символи, където има разни линкове
аз четох Тук на руски, където авторът на блога е публукувал за всеки градус тълкувания на разни астролози, цитираните части от "Класическа астрология" на  Сергей Вронски са много точни, поне за всичките си близки вярно ги описва според градуса на асцендента