Автор Тема: Ректификация  (Прочетена 50900 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ректификация
« Отговор #180 -: Май 04, 2017, 01:19:56 pm »
По-скоро в рамките на половин час, не повече.
Лошото е обаче, че аз нямам много значими събития - нито брак, нито развод, нито раждане на дете, нито преместване, само баба ми е починала, брат ми изчезна (това вече е значимо събитие вече). Ако гледам там кога съм започвал/ приключвал дадена образователна степен, също за работа, но не знам те доколко са от значение.

Когато си работил в София - също можеш да огледаш. Живял си в София или си пътувал всеки ден ...
Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ректификация
« Отговор #181 -: Май 04, 2017, 09:30:30 pm »
Когато си работил в София - също можеш да огледаш. Живял си в София или си пътувал всеки ден ...
Не, не можах да си намеря квартира, отговаряща ми на доходите. Пътувах всеки ден в продължение на 2 години и 4 месеца.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4553
Re: Ректификация
« Отговор #182 -: Май 04, 2017, 09:33:11 pm »
Не мисля, че прогнозите не излизат, заради неточна ректификация, заради набеденета и наследена система от вярвания и знания е. Ако очакваме това, което учат масово е малко вероятно да се случи. Не, не е до точния час и въобще, трябва да бъде смъкната тази огромна тежест от астрологията в ролята на оракул .Помощник, съветник за времето утре, мъдър учител  и житейски тренер-да, ама оракул -не. Съвсем различно е . Фанатизирането и абсолютизирането са опасни, някои посвещават целият си живот на астрологията само и дори разочаровани и разколебани тайно във вярата си, им е болезнено да признаят, че тя не е единственият ,неотменим и безпогрешен ключ. Не е, така че по-спокойно, ако не помага, да не пречи със заблуди .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Ректификация
« Отговор #183 -: Май 04, 2017, 09:36:53 pm »
Ако астрологията не може да предсказва, тогава не е "каквото горе, такова и долу", тогава минаваме на "каквото си надробиш, това ще сърбаш", и напрао си **** ****

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ректификация
« Отговор #184 -: Май 04, 2017, 09:42:00 pm »
прецизната ректификация при много карти не променя нищо съществено
проблемът остава в тълкуването на изначално заложеното в картата - това прави впечатление е слабост на повечето
и има карти, за които очаквай неочакваното е валидно, обаче твърде трудно уловимо като краен резултат, даже и път за постигането, ама не невъзможно

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация
« Отговор #185 -: Май 05, 2017, 10:14:15 am »
По-скоро в рамките на половин час, не повече.

Веско, а за какво ти е прецизно ректифициран час, до минута?
Нали нямаш съмнения, че има изместване в знака на АС и МС?

Такава ректификация се прави, ако ти е нужна достоверна прогноза. Ти сам споделяш, че нямаш възможност да ходиш по консултации. Много точен час е необходим, ако искаш да си разгледаш натала по–задълбочено. Ти можеш ли го? При този начин на разглеждане, който преобладава, съвсем спокойно можеш да минеш с неректифициран час и да си спестиш тези главоболия. Освен ако наистина нямаш колебания за знака на Асцендента.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ректификация
« Отговор #186 -: Май 05, 2017, 11:34:50 am »
Веско, а за какво ти е прецизно ректифициран час, до минута?
Нали нямаш съмнения, че има изместване в знака на АС и МС?

Такава ректификация се прави, ако ти е нужна достоверна прогноза. Ти сам споделяш, че нямаш възможност да ходиш по консултации. Много точен час е необходим, ако искаш да си разгледаш натала по–задълбочено. Ти можеш ли го? При този начин на разглеждане, който преобладава, съвсем спокойно можеш да минеш с неректифициран час и да си спестиш тези главоболия. Освен ако наистина нямаш колебания за знака на Асцендента.
По-скоро имам колебания за управителя на асцендента Уран, защото лично за мен темите, които повече са ме интересували и интересуват, са по 9 дом, а не по 10, а това би променило много неща. Също така, не съм сигурен, че К5 е точно в знак Близнаци, а не в Рак. Странно ми е също, че при брат ми някои събития са се случили след като са се случили при мен, а той е роден преди мен. Ще са ми нужни някои прогнози по-късно, за да мога да преценя сам как и къде е по-добре да мине остатъка от живота ми. Мисля, че през следващите 2 години ще трябва да взема някои генерални решения за живота си.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1885
Re: Ректификация
« Отговор #187 -: Август 03, 2017, 05:41:25 pm »
Тъй като ме вълнува темата, попаднах на тази статия:

http://astro-logia.com/za-rektifikaciya-i-drugi-chereshki/

CKRON

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 32
  • Всичко, което не ни убива ни прави по-силни!
Re: Ректификация
« Отговор #188 -: Октомври 11, 2017, 02:40:39 pm »
До скоро не бях сигурен за точния си час на раждане. Знаех, че е около 9.00 ч., но възможен беше  и 08.50 както и 09.10. При една консултация с астролог, като най-вероятен час беше посочен 09.10 ч.  След като се запознах с метода на дирекциите и проследих случили се важни събития в живота ми достигнах до извода, че точния ми час е 09.00ч. Преди две години дир.марс е съвпадал с куспидата на 3 дом и дир.сатурн е бил в съвпад с куспидата на 5 дом. Транзитен плутон е бил в съвпад с натално слънце, което се явява управител на 7 дом. А случката беше следната: болезнено прекратяване на дълга връзка, за която си мислех, че ще продължи вечно; преместване от луксозен апартамент с изглед към морето, за който бях вложил много пари и усилия в мизерна таванска квартира; с две думи живота ми се преобърна на 180 градуса, загубих любов, дом, пари и вяра! Ако часа ми на раждане беше 09.10 то тогава тези събития трябваше да се случат сега тепърва  :012: След преживяната трансформация сега съм нов човек - по-мъдър и силен и знам, че няма нищо случайно, дори и хубавите неща, които ми предстоят  :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3357
Re: Ректификация
« Отговор #189 -: Октомври 11, 2017, 03:04:24 pm »
Аз съм преживявала тр. плутон през четвърти дом и не съм губила домът си.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация
« Отговор #190 -: Октомври 11, 2017, 03:15:09 pm »
CKRON, а нямаше ли дирекции към ъглите? При такива събития те са определящи.

Преживяла съм дир. Плутон в съвпад с АС, по същото време и дир. Марс беше в опозиция с Плутон. Нито съм се разболяла, нито умряла. Нямаше и смърт/болест на близки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13558
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #191 -: Октомври 11, 2017, 03:49:33 pm »
Преживяла съм дир. Плутон в съвпад с АС, по същото време и дир. Марс беше в опозиция с Плутон. Нито съм се разболяла, нито умряла. Нямаше и смърт/болест на близки.
СД Плутон на АС - бясна социална активност;
- инцидент, който води до
плутонови болести, ТРАВМИ;
- тежък БЕЛЕГ върху главата;

 Хах, била сум на годинка, когато е бил на АС- бясна социална активност  :D
но на следващата година съм си сцепила главата на прага на вратата и още ми стои белегът на челото  :)
Рахит не знам дали спада към плутонови болести, защото съм имала по това време рахит в краката и съм проходила чак на 1г. 6м.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация
« Отговор #192 -: Октомври 11, 2017, 03:51:29 pm »
Хах, била сум на годинка, когато е бил на АС- бясна социална активност  :D

Може бясно да си захапвала майчината гърда или пък тогава да е решила да те отбива и ти да си се бунтувала.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

CKRON

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 32
  • Всичко, което не ни убива ни прави по-силни!
Re: Ректификация
« Отговор #193 -: Октомври 11, 2017, 05:16:33 pm »
Плутон през кой дом е транзитирал, защото загубата на дом е свързана с 4д и IC

За останалото пише следното:

СД Марс на К3
- СКАНДАЛИ, спорове с роднини,
съседи, брат/сестра;
- РЕМОНТ на вила;
- пътуване по бизнес-дела;
- активни КОНТАКТИ;
- нови познати;
- влага енергията си в практични дела;
- опасност при пътуване,
ИНЦИДЕНТ;
- РАЖДАНЕ на брат/сестра;
СД Сатурн на К5
- хлад, студ в отношенията с
дете или любим;
- загуби;
- принудителен аборт, защото
плода спира да се развива;
- малко, но здрави и УСТОЙЧИВИ
връзки;
- устойчиви и дълбоки чувства.

Плутон е транзитирал през 12 дом.  Дир. Марс на куспидата на 3 дом тълкувам като принудително преместване на местоживеенето и промяна в близкото обкръжение, които няма да са много приятни. А дир.сатурн на куспидата на 5 дом- хлад  и прекъсване на любовни отношения. Транзита на плутон потвърждава, в коя област ще се извърши трансформацията.

CKRON

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 32
  • Всичко, което не ни убива ни прави по-силни!
Re: Ректификация
« Отговор #194 -: Октомври 11, 2017, 10:22:19 pm »
Права си Аkrkus, а какво ще кажеш за предстоящия съвпад на дир.уран с мс, правещ секстил с нат.плутон? Уран е управител на 1 дом, А плутон на 10 дом. За мен е повишение в службата. Точния съвпад е след 2 месеца междувременно ще се случат няколко много благоприятни транзита на юпитер към венера, луна, слънце и марс.