Автор Тема: Ректификация  (Прочетена 49015 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация
« Отговор #75 -: Март 23, 2014, 07:04:27 pm »
Лили, прятко ли тези събития засягат емоционалното ти състояние -примерно да ти развлят отношения с приятели/любими, нещо такова?

Не е задължително да са свързани с отношенческа тематика - понякога да, понякога не. Имах една много неприятна и шокираща битова случка у дома при точен съвпад на Венера с ДС - бях абсолютно сама, а точно в този момент повече от всякога имах нужда да има някой до мен, за да ми помогне.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ректификация
« Отговор #76 -: Март 23, 2014, 07:21:24 pm »
Благодаря ви.И аз бях чела за 2-3гр.съвпад.Иначе не -Тъндър,нямам нищо общо с тези звезди,но мои познати имат.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ректификация
« Отговор #77 -: Март 23, 2014, 07:41:34 pm »
Според моя преподавател за кралски звезди може да се вземе по-широка орбиса - до 5 градуса, аз клоня към 2-3 за по-изразено влияние. Не е задължително тези звезди да дават склонност към наранявания, особено Алдебаран - тя се свързва и с късмета, успеха, богатството. Антарес е с по-марсианска природа, може да даде по-буен нрав и тенденция да се привличат конфликтни и напрегнати ситуации.


Цитат
  Антарес е с по-марсианска природа, може да даде по-буен нрав и тенденция да се привличат конфликтни и напрегнати ситуации.

Да. И в аспект с Марс -двойно "Да".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация
« Отговор #78 -: Август 15, 2014, 07:28:21 pm »
Я да тестваме дядо Птолемей на практика - да видим дали методите му още може да се прилагат.  :012: Този става като имате орентировъчен час на раждане - т.е си знаете поне знака на асцендента.

За целта на упражнението, ще ви трябва картата на новолунието/пълнолунието преди раждането ви. При новолуние трябва да изчислите планетарните достойнства на планетите в градуса на новолунието. При пълнолунието ще погледнете кое светило е било над хоризонта и ще направите сметката за достойнствата спрямо него. Вземат се предвид есенциалните и аксиденталните достойнства, ако съм разбрала правилно текста. Примерно аз съм родена на пълнолуние в Козирог, но Слънцето в Рак е било над хоризонта. За сметките, използвам него и изчислявам коя планета е имала най-много достойнства в 4.59 * Рак (на толкова е било пълнолунието).
Възможно е да няма само една планета, а да се появи определена конкуренция и няколко планети да имат претенция за съответния градус. Тогава използваме тази, която е по-близка като градус до предполагаемия асцендент.Основното твърдение тук е, че градусите, на които се намира тази планета, са градусите, които заема изгряващия асцендент, но в знака, който предварително си знаем. Има още една модификация - ако се окаже, че градусът на планетата, за която сме правили сметките, е по-близък до градуса на предполагаемото МЦ, отколкото на предполагаемото АЦ, то тогава местим МЦ, а не АЦ.

Какво получихте? Работи ли метода? При мен дава доста голяма разлика от предполагаемото АЦ, та нещо съм скептична.

В пренаталното пълнолуние за господство в градуса на Слънцето се борят Луната (управител), Венера (рецепция по триплецит и нещо друго има, което не мога да уловя какво е) и Юпитер - екзалтация в знака на Слънцето. Луната по градуси е по-близо до предполагаемото МЦ и го преместих от 14 градуса на 4, разликата си е доста.  :57: Ако можеше Юпитера да ползвам или Венерата, щеше по-да се ядва и щеше да си отговаря на асцендента ми с 1-2 градуса. Но моята карта по принцип може и да не е добре ректифицирана.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация
« Отговор #79 -: Август 15, 2014, 07:37:18 pm »
Вероятно имаш предвид метода "анимодар" - една от техниките за ректификация.
Еспериментирала съм с този метод, но по-скоро може да се използва като ориентир, а не за прецизна ректификация. Да речем, ако часът на раждане е неизвестен или се прави ректификация в по-голям часови интервал.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация
« Отговор #80 -: Август 15, 2014, 07:40:23 pm »
Да, него имам предвид!  :08:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #81 -: Август 15, 2014, 11:25:43 pm »
Я да тестваме дядо Птолемей на практика - да видим дали методите му още може да се прилагат.  :012: Този става като имате орентировъчен час на раждане - т.е си знаете поне знака на асцендента.
И това не е гаранция, тази вечер на малката приятеля ми каза най-после час на раждане, казва ми сутринта рано, после написа 6,15- 6,20 някъде
за 6,15 излиза с АСЦ близнаци, както и предполагах въз основа на външния му вид, тъй като голямата ми дъщеря е с този асцендент и имам наблюдения, а на 6,20 младежът вече излиза с асц рак, но не му подхожда да е с този асц и с Луна У1 в 8д, Меркурий У1 в 12д му подхожда повече

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация
« Отговор #82 -: Август 15, 2014, 11:43:35 pm »
А пробва ли метода да се види какво ще излезе. На мен точно за такива гранични случаи ми беше дошло на ум, че може да се ползва. Ако излезе някоя планета в първите градуси като краен резултат - ще е следващия знак - в твоя случай Рак, ако излезе някоя в по-задните градуси, ще е предния - т. е Близнаци. Имам няколко такива познати, които даже ац не си знаят, защото е така - граничен.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ректификация
« Отговор #83 -: Август 15, 2014, 11:49:41 pm »
Ще изпробвам метода в/у себе си, с граничен АСЦ съм  :) .

П“П

Пренатално пълнолуние в Стрелец, Луната е над хоризонта в 20.24гр.
Ако правилно съм смятал в този градус най-големи достойства има Юпитер, който е на 22.50гр.
АСЦ за момента ми се пада в 28гр. на Водолей.
« Последна редакция: Август 16, 2014, 12:25:01 am от Santi »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #84 -: Август 16, 2014, 12:30:18 am »
А пробва ли метода да се види какво ще излезе. На мен точно за такива гранични случаи ми беше дошло на ум, че може да се ползва. Ако излезе някоя планета в първите градуси като краен резултат - ще е следващия знак - в твоя случай Рак, ако излезе някоя в по-задните градуси, ще е предния - т. е Близнаци. Имам няколко такива познати, които даже ац не си знаят, защото е така - граничен.
Не го пробвах, защото не го разбирам
Роден е три дни след Пълнолунието, което е в 17гр близнаци, той има Слънце на 19гр 57' в близнаци в 12д в куинконкс с Луната в козирог в самото начало на 8д

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация
« Отговор #85 -: Август 16, 2014, 01:02:50 am »
1. Построяваш картата на въпросното пълнолуние с точен час.  Едното светило ще е над хоризонта, другото под - по друг начин няма как да е. Взмеш под внимание светилото, което е над хоризонта.
2. Продължаваш да разглеждаш въпросната карта. Да кажем, че Слънцето е било над хоризонта по време на това пълнолуние. Слънцето е в Близнаци, неговия управител е Меркурий. Но да е управител не означава 100 процента, че печели това място, затова гледаш с таблиците на Птолемей или ако използваш други, за есенциалните качества на планетите спрямо точно, конкретно, градуса, в който е Слънцето. Има декади, дуоди, триплецити - накрая някоя планета може да се окаже с по-голяма заявка и да събере по-голям сбор от управителя на знака. За тия изчисления и SolarFire можеш да използваш, прави ги.
3. Да кажем, че хипотетично накрая Меркурий все пак излиза победител и събира най-много точки по есенциални и аксидентални качества - гледаш на колко градуса е в картата на пълнолунието. И за примера, да кажем, че е на 25 градуса Близнаци. Значи асцендента - вече в  натална карта на момчето, ще е на 25 градуса. ОСВЕН, ако, хипотетично не се е случило така, че според твоите първоначални изчисления примерно асцендента е на 29 гр, а МЦ е на 26 гр в съответните си знаци. Понеже на МЦ градусите са по-близки до градусите, които си получила с пълнолунните сметки, слагаш МЦ вместо АЦ на 25 градуса, нищо че е примерно, Риби. Гледаш само числото на градуса.

Това е цялата философия - ако решиш все пак да я пробваш, ще ми е интересно дали е потвърдило наблюдението ти над външния му вид.  :)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация
« Отговор #86 -: Август 16, 2014, 01:09:12 am »
Ще изпробвам метода в/у себе си, с граничен АСЦ съм  :) .

П“П

Пренатално пълнолуние в Стрелец, Луната е над хоризонта в 20.24гр.
Ако правилно съм смятал в този градус най-големи достойства има Юпитер, който е на 22.50гр.
АСЦ за момента ми се пада в 28гр. на Водолей.

Дръпни все пак до 22 картата и виж дали няма да ти подхожда повече. Но това, поне един вид, е доказателство, че ац ти е Водолей и намалява вероятността да ти е Риби.  :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ректификация
« Отговор #87 -: Август 16, 2014, 09:01:52 am »
И аз пробвах
Пълнолуние 16,27 Дева, победител Меркурий, който е в знака на Асц. Сегашен Асц 15гр Овен, Меркурий 5гр, което ми мести часа с 15-20 мин назад. Според майка ми е около 7:40-7:50, така отива към 7:30.
Не ми се вярва смотаният ми Меркурий да е съвпад Асц.   

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Ректификация
« Отговор #88 -: Август 16, 2014, 09:46:22 am »
Резултатът е съвсем близък до това, което дълго време ползвах, преди да мръдна леко АЦ напред след ректификация по транзити.

Имаше и един фалстарт — започнах с анимодар на Хермес, който може и да работи, но в моя случай гаранция не. По същество — определя се денят на зачатието по таблици и градусът на Луната се взима за АЦ (освен ако със сигурност не знаете, че сте преносени и не се окаже, че Луната е била на същото място, както и при раждането  :d030: ).

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Ректификация
« Отговор #89 -: Август 16, 2014, 10:16:44 am »
И аз пробвах. Пренатално новолуние в Телец, Венера с най-много достойнства в знака. Натална Венера - 10 гр. Телец, асц ми е 16 гр. Риби. Разликата е 12 мин., напълно възможно. Сега остава да разгледам дирекции към куспиди на домове, за да мога евентуално да преценя.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама