Автор Тема: Ректификация  (Прочетена 49028 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация
« Отговор #90 -: Август 16, 2014, 10:39:08 am »
Таня, не гледаш наталната Венера, а Венерата в картата на новолунието. И за Сатен се отнася това, останах с впечатлението, че и тя използва градусите на наталната планета. Не, използвате градусите на планетата от съответната Лунация за ваш асцендент.

Рептиле - за Везните на Хермес не ми говори, на половината се отказах, тези сметки не мога да ги направя.  :D :D :D :D
« Последна редакция: Август 16, 2014, 10:42:00 am от ThuNdeRGoDDeSS »

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Ректификация
« Отговор #91 -: Август 16, 2014, 10:53:25 am »
Таня, не гледаш наталната Венера, а Венерата в картата на новолунието. И за Сатен се отнася това, останах с впечатлението, че и тя използва градусите на наталната планета. Не, използвате градусите на планетата от съответната Лунация за ваш асцендент.

Рептиле - за Везните на Хермес не ми говори, на половината се отказах, тези сметки не мога да ги направя.  :D :D :D :D
Благодаря за уточнението  :012:. Значи, Венера в картата на новолунието - 28 гр. Овен. Асц мърда с 12 гр. напред, доста е  ::). То, ако е вярно, излиза че във ведическата карта съм отново с асц Риби / а не Водолей / и всичко става една голяма каша  :017:
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Ректификация
« Отговор #92 -: Август 16, 2014, 11:13:50 am »
Определено съм си със стария асц - имам отчетливи събития при преминаването на планети през асц / мц, както и при съвпади на дирекционни планети с куспиди. С този късен асц се променя цялата карта, домове, управители - не съвпадат нещата.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация
« Отговор #93 -: Август 16, 2014, 12:06:27 pm »
И при мен мръдна така много - с писания час, който за себе си съм установила, че не работи съм с асцендент 20 гр на Дева, с този който си ползвам - около 17 гр Дева (но при мен тези градуси са много важни), а с тоя метод отиде на 9, съвсем ме вкара в туша. Разликата в писания и ректифицирания така час на раждане е над 50 минути, не ми се вярва чак толкова голяма да има.  :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ректификация
« Отговор #94 -: Август 16, 2014, 12:18:09 pm »
Да започнем отначало
Детето тръгва на училище-съвпад по дир/прогр с к3, аспект по прогр/дир към предполагаемия у3, съвпад прогр/дир с планета в трети, аспект към мц

прогр.Асц. в асп.с нат.Меркурий
прогр.Асц. в асп. с У3
прогр.У1    в асп. с  Меркурий  или У3
прогр.Асц. или У1 в асп. към нат.планета в 3 дом

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ректификация
« Отговор #95 -: Август 16, 2014, 12:45:04 pm »
Таня, не гледаш наталната Венера, а Венерата в картата на новолунието. И за Сатен се отнася това, останах с впечатлението, че и тя използва градусите на наталната планета. Не, използвате градусите на планетата от съответната Лунация за ваш асцендент.

Ааа да сбъркала съм, ма пак Меркурий става съвпад Асц и минава в 1-ви дом, асц. 0,09гр в Овен, не ми се вярва

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #96 -: Август 16, 2014, 12:57:58 pm »
1. Построяваш картата на въпросното пълнолуние с точен час.
Построих картата, ето я:

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация
« Отговор #97 -: Август 16, 2014, 02:17:47 pm »
За достойнства в градуса на Слънцето в тази карта - Печели Меркурий. Марс и Сатурн са доста назад, въпреки че имат претенция.  :29: Меркурий в картата на новолунието е близо до 25 градус на Телец - значи наталният асцендент трябва да е на 25 градуса, но в Близнаци.  :29: Потвърждава ти наблюдението за младежа, че е АЦ Близнаци.  :29:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #98 -: Август 16, 2014, 03:00:30 pm »
За достойнства в градуса на Слънцето в тази карта - Печели Меркурий. Марс и Сатурн са доста назад, въпреки че имат претенция.  :29: Меркурий в картата на новолунието е близо до 25 градус на Телец - значи наталният асцендент трябва да е на 25 градуса, но в Близнаци.  :29: Потвърждава ти наблюдението за младежа, че е АЦ Близнаци.  :29:
Благодаря за съдействието!
 Ако поставя за АСЦ градусите на Меркурий от картата на Новолунието, тогава Венера преминава в негов 12д, което му подхожда- не изразява емоциите си на показ, а и написаното за близнаци в интервала от 24 до 25гр му съответства най-много от описанията на съседните интервали
« Последна редакция: Август 16, 2014, 03:46:28 pm от akruks »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ректификация
« Отговор #99 -: Август 16, 2014, 03:57:20 pm »
Обаче ми се струва, че този метод няма да е добър при недоносени и преносени
Или поне някаква корекция ще е необходима

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация
« Отговор #100 -: Август 16, 2014, 04:12:19 pm »
При Везните на Хермес сякаш има по-голям проблем с недоносени и преносени и как стават тогава сметките. Тук не мисля, че е чак толкова голям - но можеш да експериментираш и да видиш, ако имаш някакви познати, които са се родили по този начин.  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ректификация
« Отговор #101 -: Август 16, 2014, 06:09:37 pm »
При мен Новолунието (затъмнение) е на 27*25 ' Риби .
Нептун е на 28 * Скорпион в 8-ми дом -АСЦ Стрелец 1*59' ,Нептун съвпад със същия откъм 12-ти дом .Не знам как се обяснява това ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация
« Отговор #102 -: Август 16, 2014, 06:21:52 pm »
Рени, гледаш в точката на новолунието коя планета има най-много достойнства. Венера твърде вероятно да обере повече достойнства в Риби, отколкото Нептун, Юпитер също има доста голяма заявка за тях градуси. Смятам, че като ползваме такива стари методи, ще е по-добре да се ограничим до Сатурн, защото древните така са ги използвали. Практически таблиците за есенциалните достойнства, цялата философия там за фазите на планетите и т.н - приложима е за досатурновите планети. Новите таблици не стаат, в повечето случаи без никаква мисъл и логика само са наредени като бисерчета по ред зодиите, то така и аз може да си измислям кой къде има достойнство.  :D :D :D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #103 -: Август 16, 2014, 06:36:20 pm »
При Везните на Хермес сякаш има по-голям проблем с недоносени и преносени и как стават тогава сметките. Тук не мисля, че е чак толкова голям - но можеш да експериментираш и да видиш, ако имаш някакви познати, които са се родили по този начин.  :)
малката дъщеря родих 23 дни след термина, макар че се роди съвсем нормално/а  :012:
ако ви трябва за справка кажете да ви дам рожденните ѝ данни

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ректификация
« Отговор #104 -: Август 16, 2014, 06:40:42 pm »
Дръпни все пак до 22 картата и виж дали няма да ти подхожда повече. Но това, поне един вид, е доказателство, че ац ти е Водолей и намалява вероятността да ти е Риби.  :)

Не съм сигурен дали правилно съм изчислил планетата с най-големи достойнства в този градус.
Реално ако дръпна АСЦ в 22.50 градуса, то трябва да съм роден 15-20 мин. по-рано и картата ми се изменя като цяло доста.