Автор Тема: Ректификация  (Прочетена 58905 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13700
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #135 -: Август 20, 2015, 01:23:49 am »
Сега погледнах - дирекционният Асцендент 20 гр 50 мин в Овен. А дирекционен МС - на 27 ге. 38 мин в Козирог - по-скоро там ще се сменя знак, но когато се случи през 2012г имаше големи кариерни промени  :)
Да не си се омъжила в Деня на Влюбените? Дир. Венера У2 , съУ7 на МЦ - мъжът ти ти е паднал като подарък свише :) Иначе да, дир Мц предимно кариерата променя, но при някои също и социалния статус, дир СЛВ в 10д до МЦ е показал също, че предстои нещо ново по този дом, дир Луна у5 в 7д секстил СЛВ в 8д- зачеването и узаконяване на брака , Нептун У1 съвпад дир Уран в 8д- мъжа ти с неговите оригинални демонстрации на притежанията си пред теб  :) Освен дирекциите има и други предсказателни техники- в солара ти тогава сол ДСЦ е в твоя 1д., сол Юпитер У4,7 заедно със сол Уран са в сол 7д, в близост до ДСЦ, а сол венера У9 в сол 2д, сол Слънце и сол мерк у10 в сол 4д!
В прогресната карта по това време- пр Сатурн У9, 10  на 29гр 06' в 4д, пр Меркурий У2 в 10д до пр. МЦ  и пр Венера У1 са също в ингрес (натално Мерка е У3, 4, 7), пр Слънце У5 в пр 10д.
« Последна редакция: Август 20, 2015, 01:41:46 am от akruks »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ректификация
« Отговор #136 -: Август 20, 2015, 09:19:48 am »
Да на 14 февруари :) На същата дата години по-рано бях булката беглец, но от  друга сватба. През първата година на февруари често ми се случват ключови събития....

Да, със съпружието така стана -появи се - грабна ме и ме отнесе - няма хън-мън, няма искам не искам - буквално падна от небето. За първи път в живота ми сексът не беше най-важен. Всичко друго беше много по-ярко.... и забележимо :)

Сега ще зачета внимателно текста, че макар да изглежда кратък - съдържа много компресирана информация и ми се иска да вникна :)

 :58:

П.П. мисля, че като се запознавахме с ММ имах и нещо на Вертекса - трябва да видя - но сигурно Слънцето е било там  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Ректификация
« Отговор #137 -: Август 20, 2015, 10:02:31 am »
Алена, с каква знакова доминанта е мъжът ти, ей такъв мъж искам и аз, идва и взема каквото поиска, не се тутка и обяснява...макар, че вече май никакъв не искам :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ректификация
« Отговор #138 -: Август 20, 2015, 10:23:50 am »
Ами не знам - знакова доминанта - нищо не ми говори  ::) Ще ти пусна данните му на лични - да видиш каквото те интересува :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Ректификация
« Отговор #139 -: Август 20, 2015, 10:27:10 am »
А, не, не, не искам ей така да се подмятат лични данни. В кои знаци са му слънцето, луната, венера, марс, асцедента?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ректификация
« Отговор #140 -: Август 20, 2015, 10:31:53 am »
Слънце в Овен + Венера там на 3 градуса и малко пред него - 12 домни  :012: . Асцендент в Телец. Точно сега прогр.му луна мина през асценента  ::) Марс в Риби  :'( точно върху моя асцендент
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Ректификация
« Отговор #141 -: Август 20, 2015, 10:37:47 am »
Марс в съвпад с асцедента често се среща при брачни двойки, аз имах също такъв аспект с бившият ми съпруг, но защо са сълзите?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ректификация
« Отговор #142 -: Август 20, 2015, 10:41:57 am »
Ми не знам колко му е добре на Марс в Риби  :012:

Иначе неговите Слънце и Венера правят тригон с моята Луна в Лъв, а и съвпад с моя Юпитер ... Отделно, че Луната му е в знака на моето Слънце...
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13700
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #143 -: Август 20, 2015, 02:27:49 pm »
Алена, с каква знакова доминанта е мъжът ти, ей такъв мъж искам и аз, идва и взема каквото поиска, не се тутка и обяснява...макар, че вече май никакъв не искам :)
Моят също ме грабна набързо от ръцете на един друг студент, който по думите на мъжа ми не ме заслужавал- има Уран, Плутон и Марс в 1д дева, омая ме с вечери на свещи в общежитието- изядох му чирузите, които сам е наловил и изсушил през лятото, докато бил на море, а като се стигна до леглото още първата нощ каза, че има намерение да се оженим като мине юнската сесия- нямаше искане на ръката клекнал пред мен с годежен пръстен, пръстенът го получих на сребърната сватба  :D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация
« Отговор #144 -: Декември 08, 2015, 06:29:42 pm »
Тук можем малко да поекспериментираме, но обикновено ректификация се прави при опитен професионален астролог и пак няма 100% гаранция.

Освен това ректификация по карта без данни не се прави, освен прогресии се използват и други предиктивни техники, някои от които са с по-висок приоритет. Пробвай и с дирекции за по-важните събития.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Re: Ректификация
« Отговор #145 -: Декември 08, 2015, 07:51:38 pm »
Тя имаше предвид, че едва ли някой ще се наеме да прави ректификация на някого без заплащане.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация
« Отговор #146 -: Декември 08, 2015, 08:00:27 pm »
Да започнем с това, че ректификация нито се прави за 5-10 минути, нито с 1-2 простички техники. И да го направи някой за без пари за една вечер, няма да е много надеждно. Но ако се търси потвърждение на вече изнамерения час, такова упражнение може и да свърши работа. При ректификация се задават множество лични въпроси - прави се и събитийна проверка, и обстоятелствена. Ако целта е да получи потвърждение на вече направената астрологична карта, може да се упражни и в астрологичен форум, стига да има желаещи. Ако целта е да се прави ректификация, се ходи при професионален астролог.

И така, по представената от питащата карта с 2-3 важни дати на кръст /и само една от тях - лично събитие/, можем да кажем "ами горе-долу това би трябвало да е часът, може и да си го налучкала". Не го казвам с цел да я иронизирам, но така стоят нещата на практика.
« Последна редакция: Декември 08, 2015, 08:04:10 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Ректификация
« Отговор #147 -: Декември 08, 2015, 08:15:43 pm »
Много време отнема на любител,дори собствения ми съм ректифицирал само кардиналния кръст,к11/к5 паснаха напоследък по Плацидус и оттам на доверие съм приел система Плацидус/защото има много варианти/-всъщност ректификацията тече постоянно.Специалистите едва ли публикуват най-добрите методи .Специално картата за операция на ахилес има доста показатели,поради синхроничността има резон АСЦ да е на посоченото място,където пр.Марс прави съвпад на датата.За травми гледай АСЦ сза аспект от малефици,к12 когато е свързано с по-продължително залежаване ,изолиране .Следи за потвърждение при транзити на Марс преди всичко .Аз съм дотук ,не съм специалист :)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Ректификация
« Отговор #148 -: Декември 08, 2015, 08:39:03 pm »
Много време отнема на любител,дори собствения ми съм ректифицирал само кардиналния кръст,к11/к5 паснаха напоследък по Плацидус и оттам на доверие съм приел система Плацидус/защото има много варианти/-всъщност ректификацията тече постоянно.Специалистите едва ли публикуват най-добрите методи .Специално картата за операция на ахилес има доста показатели,поради синхроничността има резон АСЦ да е на посоченото място,където пр.Марс прави съвпад на датата.За травми гледай АСЦ сза аспект от малефици,к12 когато е свързано с по-продължително залежаване ,изолиране .Следи за потвърждение при транзити на Марс преди всичко .Аз съм дотук ,не съм специалист :)

Благодаря!
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация
« Отговор #149 -: Декември 08, 2015, 08:51:47 pm »
Пробвай да видиш и по профекции какво излиза за по-важните години, наситени с повече събития.

С този предполагаем час на раждане имаш силно натоварен 12 дом. През 29та ти година профекционният Асцендент трябва да попадне в отсрещния дом, опозициите също работят. По тази логика по-важните събития би трябвало да се изместят година по-късно.

Споменаваш, че през 2007 г. си имала по-изразена събитийност. А 23та година от живота ти била ли е с нещо запомняща се?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui