Автор Тема: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка  (Прочетена 25424 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
А дали е така ?!? :)

Съвсем случайно ме заинтригува тази точка ,когато тр.Сатурн спря върху моята ,тази година .По натал е в аспект само с Меркурий У7/10 ти домове ,тригон  и онова ,с което се занимавам ми доставя удоволствие ,както и е свързано със знака ,в който се намира същата .Спирайки се Сатурн върху Фортуна ,сякаш "късмета" ,удоволствието ми от това ,което правя се изпариха ,досега това не ми се е случвало ,а аз съм човек ,който не прави нещо ,което не ми доставя наслада.По същото време това време ,нямам твърд аспект по транзит от никоя външна планета нито към Светилата ,нито към главните оси ,нито към техните управители ,единствено към МП -ти ,а се чувствах сякаш някой ми "изтри " червеното от живота  с гумичка. >:(  ;)

Интересно ми е ,имате ли наблюдения ,дали наистина при вас Локус Фортуна е така благоприятна и когато е активирана по транзит,прогресия какви прояви има ,все пак е "резултат " от Светилата и АСЦ . :)
« Последна редакция: Септември 14, 2013, 11:39:47 pm от myst »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #1 -: Септември 15, 2013, 06:08:17 pm »
Дори не си спомнях на мен къде ми е  ;D.. преоткрих я наново- на 2 гр от ИЦ, на 23 гр в дева се намира. Сигнификаторът , меркурий , е в 10ти дом на Мц ( един вид са в опозиция). Четох, че е важно къде е сигнификаторът ( знак, дом, аспекти). Каво може да значи парс фортуна съвпад ИЦ. Наблюдавам , че и при сестра ми е в точен съвпад с Иц ( това нз дали има врузка на аспекти в семйството) Иначе съвпада със сатурн ми е бил през септември 2009- смяна на жилище, град и университет ( съответно работа и среда). И понеже тогава сатурн е бил на иц, настина го усетих доста ограничаващо в началото. Имах доста проблеми в този период с тогавашната ми квартира ( по-скоро с разни "съквартиранти " съседи).
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #2 -: Септември 16, 2013, 01:19:53 pm »
 по- скоро е съдбовна, води се една от 5 хилеагални точки и в античнат астрология
при всички  пълнолунни се пада  към десц, а при всички новолунни е на  асц. (  гледаме точните лунации)
това, което съмч ела е по- скоро в подкрепа на  някакви " неодстатъци"  в мястото , където  се намира точката и потвърждавам твоето впечатление

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #3 -: Септември 16, 2013, 04:07:11 pm »
Да, както казва Кая, това е една от петте хилегиални точки.
Също така според античните астролози Локус Фортуна в хороскопа се е изпозвала основно за определяне на социалния статус на натива, наред с дорифориите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #4 -: Септември 17, 2013, 07:45:50 am »
След като е основен Жребий от античната астрология ,означава нещо ,което ти се е паднало ,а Фортуна означава съдба,спечелено с късмет,защо тогава да е недостатък в картата Локус Фортуна ? !? ...Още повече е "резултат " от Слънце /Луна /АСЦ  ::)
Да ,Kaya ,при мен Локус Фортуна е на 20 * от АСЦ ,защото съм родена един ден след Новолуние. :)

А ,лични наблюдения,впечатления имате ли за тази точка ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #5 -: Септември 17, 2013, 08:25:28 am »
ето нещо http://www.astro.com/astrology/in_fortune_e.htm

За моята никакви наблюдения нямам. Но съм извадила късмет да е съвпаднала със Сатурн в 8-ми дом  ;D 

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #6 -: Септември 17, 2013, 07:22:26 pm »
ето нещо http://www.astro.com/astrology/in_fortune_e.htm

За моята никакви наблюдения нямам. Но съм извадила късмет да е съвпаднала със Сатурн в 8-ми дом  ;D

 "Изтеглила си", да си споделяш обяда с Чичко Паричко  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #7 -: Септември 17, 2013, 11:01:35 pm »
лилит плюс юпитер дават  мангизи:) ;D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #8 -: Септември 17, 2013, 11:27:27 pm »
лилит плюс юпитер дават  мангизи:) ;D

Това натално или?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #9 -: Септември 18, 2013, 09:00:18 am »
Дава мангизи , Лилит(о) на каса N 2 в ОББ ,само ако дядо му на  сър (ю)Питер предварително, е внесъл достатъчно (+ ) от  същите преди време. ;D
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #10 -: Септември 18, 2013, 10:04:30 am »
ето нещо http://www.astro.com/astrology/in_fortune_e.htm

За моята никакви наблюдения нямам. Но съм извадила късмет да е съвпаднала със Сатурн в 8-ми дом  ;D

 "Изтеглила си", да си споделяш обяда с Чичко Паричко  ;)

Още не съм яла безплатен обяд  ;D

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #11 -: Септември 18, 2013, 10:05:31 am »
Лилит какво общо има с парите?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #12 -: Септември 18, 2013, 12:52:17 pm »
ето нещо http://www.astro.com/astrology/in_fortune_e.htm

За моята никакви наблюдения нямам. Но съм извадила късмет да е съвпаднала със Сатурн в 8-ми дом  ;D

 "Изтеглила си", да си споделяш обяда с Чичко Паричко  ;)

Още не съм яла безплатен обяд  ;D

Нали това казвам и аз  ;)

Satin, това  , с което се занимаваш ,включва ли сатурнови дейности и /или такива по знака ,в който се намира Фортуна ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #13 -: Септември 27, 2013, 04:06:06 pm »
Общо взето - след известен размисъл, стигнах до извода, че твоето генерално щастие, като цяло управлявано от юпитер, в частност се управлява от сатурн, който по време на въпроса си е бил близо до к12 (и разлика минути в/у нея по Алкабитиус), където е нормално да предизвика разни мрачни мисли.
Ако съм права, колкото по-навътре влиза в дома, толкова по-малко ще го има това усещане за нерадостност

Ако пък продължим нататък, сатурн ти се управлява от марс - в 1-ви, който в момента е в квадрат с хирон (в/у натален меркурий), и нещата се възприемат от по-мрачната им страна, леко безнадеждно без конкретен повод, реакциите са малко пресилени също

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #14 -: Септември 27, 2013, 04:18:24 pm »
лилит плюс юпитер дават  мангизи:) ;D

Да бе, да! Имам съвпад Лилит/Юпитер в Телец в 7 дом - дотук абсолютно нищо не ми е дал в материалната сфера. Юпитер е у2 при това, в рецепция по екзалтация с осмодомна Луница. ;D

Ако говорим за Локус Фортуна - 20 гр. Лъв, 9 дом, в тригон с Венера в 5ти - и там не ме е споходило голямото щастие.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui