Автор Тема: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка  (Прочетена 25420 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #30 -: Септември 02, 2015, 10:30:38 pm »

А понеже се изчислява от позицията на Слънцето, Луната и Асцендента - съм се чудела дали не е точката, в която двете светила, като символи на Аз-а, чувствеността и физическото тяло (АС)  - хармонират? И когато от там премине тяло - то да дава отклик и в трите обекта, от които се изчислява.


Това ми хареса :) при мен в момента прогресивната луна прави съвпад с локус фортуна
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #31 -: Септември 02, 2015, 10:33:07 pm »
Локус Фортуна се е разглеждала още в античността и е била една от афетичните места в хороскопа, т.е. когато се определя Хилег, Алкокоден и др. В Хорарната астрология играе важна роля при отговор на въпроси, свързани с пари, доходи, благосъстояние.

Разстоянието на ЛФ от Асцендента е точно толкова, колкото е ъгълът между светилата в хороскопа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #32 -: Септември 02, 2015, 10:54:49 pm »
Дракси, по овенски се възпиремаш. Моето седмодомие е с три планети в Овен - Слънце, Луна и Меркурий. И всеки ден ми продухва ушите със самокомплименти. Гледа се в огледалото, позира, опипва си мускулите, обръща се към мен и с усмивка на дете ме пита - Е, не съм ли най-красив?! Аз съм твоето бижу. Ще се разхождам по плажовете, а другите ще се чудят чие е това черно, загоряло бижу.

А той е отявлен грозник.  ;D ;D ;D Прилича на акула - толкова мащабен нос има. Че и гърбав по овенски. Но пък си се харесва. И аз го харесвам. Но чак бижу...  :012:  :57:
Явно много овни имате сходен речник. Неземната красота ви е в репертоара.  :-*
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #33 -: Септември 02, 2015, 10:57:57 pm »
Явно много овни имате сходен речник. Неземната красота ви е в репертоара.  :-*

А, чакай малко, още не съм тръгнала да се самовъзхвалявам  :29:

Освен да се похваля, че имам ЛФ в тригон с петодомна Венера, ама и двете никакви ги няма по дащните теми  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #34 -: Септември 02, 2015, 11:30:55 pm »
Локус Фортуна се е разглеждала още в античността и е била една от афетичните места в хороскопа, т.е. когато се определя Хилег, Алкокоден и др. В Хорарната астрология играе важна роля при отговор на въпроси, свързани с пари, доходи, благосъстояние.

Разстоянието на ЛФ от Асцендента е точно толкова, колкото е ъгълът между светилата в хороскопа.

Разбирам :) и затова е на АС или ДС при лунация  ::)

Не оспорвам отношението към благосъстоянието, някак се изненадах :) Значи да чакам наследство  :)

Всъщност - по 8 дом в момента имам голям заем :012: - така, че пак съм ударила "джакпота". Сигурно ми е седми-осми заем вече - тъкмо изплатя наличните и хайде нов :) Но пък ми се дават ресурси да ги покривам  :)

Интересно ми стана какво ще мине през точката в перспектива - първо Слънцето, а после Венера с Луната :) Добре, чакаме да видим как ще ги усетя :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #35 -: Септември 02, 2015, 11:58:09 pm »
Тъкмо си мислех дали наред с мажорните аспекти на ЛФ не трябва да се разгледа и коя натална планета има най-много есенциални достойнства в този знак и градус, в тази връзка попаднах на интересна статийка тук: http://www.cafeastrology.com/partoffortune.html

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #36 -: Септември 03, 2015, 12:05:54 am »
Благодаря  :58: сърцето ми заспива вече, но утре ще го изчета с удоволствие  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #37 -: Септември 03, 2015, 08:48:26 am »
Тъкмо си мислех дали наред с мажорните аспекти на ЛФ не трябва да се разгледа и коя натална планета има най-много есенциални достойнства в този знак и градус, в тази връзка попаднах на интересна статийка тук: http://www.cafeastrology.com/partoffortune.html

Плюс това е нужно да се търси мажорен аспект от управителя на съответния Лот и/или от някоя от образуващите го планети/оси. В случая би било много по-леко да си търсим фортуната, ако имаме аспект към нея от водещото светило и асцендента. Специално за Точката на щастието се търси и антисното й положение, като разбирането е, че в знака и по диспозиторите на антисията са качествата/хората/ситуациите, които подхранват/помагат на ПФ.

ПС. Фортуна първо не е била щастие, а просто съдба/късмет, пък добра, лоша - въпросът е за какво. После става само щастие и богатство сякаш, но древните напълно уверено са предсказвали и смърт при аспекти към точката на щастието. Което не е изненадващо, доколкото тя си е пълноправен хилег и немалко карти с нефеляви светила опират точно до нея за целта. (Тази вметка не е към Лили, разбира се, а коментар, провокиран от името на темата  :012:)
« Последна редакция: Септември 03, 2015, 09:12:19 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #38 -: Септември 03, 2015, 09:07:52 am »
При мен не прави много аспекти:

1. секстил със Слънцето в 10Д (У6) - това обяснява може би отношението ми към работата, за което писах 
2. квадрат със Сатурн в 5Д (У11) - нещата не се случват лесно - добри резултати и удовлетворение има след усърден и труд, а резултатът е градивен

Така ги виждам двата аспекта при мен :)

3. Куикокс с Лилит
4. Съвпад с дирекционен Вертекс - вече разходящ, но все пак е във воден знак :) Орб. - 30 минути.

И другото, коетопредстоие:

5. Квадрат с дир. ос МС/IC - в момента са 3o 16' във Водоелй/Лъв - аспектът е сходящ.

Догодина лятото и прогр. МС прави ингрес във Водолей, та очаквам събития  ::) Ясно е, че ще са напрегнати, но пък май квадратите дават най-хубава опция за градеж, чрез промяна :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #39 -: Септември 03, 2015, 10:02:17 am »
Да попитам - какъв орбис се дава за аспекти с ЛФ? И да отчитаме ли транссатурновите като диспозитори? При мен е в Риби - кое да си гледам - Юпитер или Нептун?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #40 -: Септември 03, 2015, 10:26:04 am »
Точно понеже е точка и то изчисляема, аз повече се надържам на съвпади -когато нещо мине през точката.

За орбис - мисля, че със светилата е допустимо да е по-голям :) С другите планети не толкова :)

При теб - аз бих гледала и двата управителя :)
Над силата е само умението да я владеем!

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #41 -: Септември 03, 2015, 11:16:15 am »
Да споделя и аз за мойта ЛФ ,в овен в 10ти дом и си има опозе с марс, би трябвало, така като чета да е нещо свързано с кариера и пари,ама еи го на от никъде нищо подобно.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #42 -: Септември 03, 2015, 11:44:14 am »
Е, щом е опозе на управителя - не изглежда да поднася всичко на тепсия :) Поне привидно само по тази инф-я  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Klio

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #43 -: Септември 03, 2015, 03:10:08 pm »
И при мен е в опозиция с управителя - Сатурн на десцендента. За опозициониращата точка на ЛФ пише, че е "Точка на Обективното Съзнание, тя посочва кармичните идеали за живота в това съществуване и сочи житейските области, които биха ни донесли радост и удовлетворение от живота..."
Един вид все хубави неща  :), а при мен лично "обективно съзнание" и Сатурн добре се връзват. Нямам наблюдения как работи на асцендента ми /козирог/, сама си изработвам късмета така или иначе  :017:... А за външния вид - ми коза  :012: ...с елементи на одухотвореност  :engel016:
Сега като гледам по-скоро се проявява през 7Д - връзката с мъжа ми. Винаги съм мислила, че имам голям късмет с него.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #44 -: Септември 03, 2015, 03:12:59 pm »
Това е интересно да се изследва, благодаря за добавката  :08:
Над силата е само умението да я владеем!