Автор Тема: Изключенията  (Прочетена 18527 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Изключенията
« -: Септември 18, 2013, 10:48:49 am »
Много обичам правилата и още повече-нарушенията им :)

Търсех нещо друго, но попаднах на няколко карти, които са в привидно противоречие с правилата, например екзалтирала луна в карта на самоубиец, марс в падение в карти на спортисти и т.н.

намерих и една интересна статия, заедно с малко статистика (любимо :) )

http://www.astrohoroscope.info/planeti-sila-slabost.php

Обърнете внимание и на заточеният меркурий какви ги върши

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Изключенията
« Отговор #1 -: Септември 18, 2013, 10:59:26 am »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Изключенията
« Отговор #2 -: Септември 18, 2013, 11:26:05 am »
Относно самоубийствата. За да устиска човек на по-голямо напрежение трябва да е или пълен непукиз или голям оптимист или пък много устойчив. Една разглезена планета, като и се стовари нещо по-тежко тя става неустойчива, защото не и се задоволяват капризитe. Като малките деца, докато им се дава онова, което искат са доволни и щастливи, но щом не стане на тяхното започват сълзите и сополите. Така си го обяснявам аз, не знам дали е правилно.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изключенията
« Отговор #3 -: Септември 18, 2013, 05:43:25 pm »
Какво се търси в казуса "изключения в астрологията "  -статистика ,мистерия ,опровержения или разбиране на предшестващите ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Изключенията
« Отговор #4 -: Септември 18, 2013, 05:51:24 pm »
Какво се търси в казуса "изключения в астрологията "  -статистика ,мистерия ,опровержения или разбиране на предшестващите ?  :)

всичко без мистерия, разбира се, обяснение винаги има, понякога с ведическите карти е по-лесно (или винаги?), но и в западната трябва да има

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изключенията
« Отговор #5 -: Септември 18, 2013, 07:19:33 pm »
Какво се търси в казуса "изключения в астрологията "  -статистика ,мистерия ,опровержения или разбиране на предшестващите ?  :)

всичко без мистерия, разбира се, обяснение винаги има, понякога с ведическите карти е по-лесно (или винаги?), но и в западната трябва да има

Да ти кажа ,не съм сигурна дали винаги има обяснение и не е нужно може би ,просто караш на интуиция .Аз също преди време се "улових " на тази въдица с изключенията ,но в последствие разбрах ,че такива няма. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Изключенията
« Отговор #6 -: Септември 18, 2013, 08:22:58 pm »
Това не е самоубийство поради психични проблеми. Той е бил възрастен и неизлечимо болен. Решил е да търпи болките няколко дни по-малко просто.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Изключенията
« Отговор #7 -: Септември 18, 2013, 08:40:26 pm »
Всъщност темата може да се разгледа и така - как да тълкуваме цялата карта
Хората под път и над път проповядват колко важен е пълния анализ

е - колко е важен? как се прави този цялостен преглед?
тук имаме за цел нещо конкретно да разгледаме, не целия живот на родения, ами някакво повърхостно противоречие, което в последствие да се окаже, че си е точно на мястото

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Изключенията
« Отговор #8 -: Септември 18, 2013, 09:01:55 pm »
Картата на актьорът-самоубиец, всъщност е много интересна

Сатурн си е освен екзалтиран, и в терм, и в ъглов дом, тоест - неговите домове си ги управлява с пълна сила, за нещастие - в партилен съвпад с марс - той ли прецаква всичко?

Луна в телец - изцяло под владение на венера - и по терм, и по трициплетство, и стояща остреща, в заточение - как се изразява, според мен определно не чрез самоубийство, и да - макар че е бил болен от рак, реално слага край на живота си месеци след смъртта на дъщеря си, но като се замисли човек, даже си е логичен развой, а не депресивно действие.

Кое убива две от децата му, как мислите?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изключенията
« Отговор #9 -: Септември 18, 2013, 09:38:53 pm »
Всъщност темата може да се разгледа и така - как да тълкуваме цялата карта
Хората под път и над път проповядват колко важен е пълния анализ

е - колко е важен? как се прави този цялостен преглед?
тук имаме за цел нещо конкретно да разгледаме, не целия живот на родения, ами някакво повърхостно противоречие, което в последствие да се окаже, че си е точно на мястото

Можеш да тълкуваш всяка карта с познатите техники и тактики ,но за да разбереш същата ти е необходима среща и с притежателят и.
Papy, това последното "....с точното място " малцина ,занимаващи се  с тази материя го умеят (Юпитер/Нептун ),а пълният анализ е по-скоро необходим като отправна точка за самия анализиращ.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Изключенията
« Отговор #10 -: Септември 18, 2013, 09:49:06 pm »
Рени, целта е да четем, АБ е АБ, както и да го тълкуваме, тоест- търсим заложеното като събития, а това, че според мен не е самоубийство от депресия, го споменах мимоходом

Иначе що за човек стои отсреща - съвсем друга тема, нали Diyana беше писала за темпераментите по Фроули

В тази връзка - какво събитие обяснява Луна в телец, и какво - венера в скорпион, например смъртта на една от дъщерите му, или развода му, или...какво?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Изключенията
« Отговор #11 -: Септември 18, 2013, 09:58:11 pm »
И родната му майка, и вторта, са били актриси, втората е се самоубива, като скача от буквата Х на Холивуд

темата за жените и смъртта я има няколко пъти в живота му

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изключенията
« Отговор #12 -: Септември 18, 2013, 10:07:30 pm »
Ами защо не го четете ?  :)

Луна в Телец сама по себе си не обяснява никакво събитие ,нито Венера в Скорпион в случая ,а само индикират определени качества,характеристики,тенденции.

Аз не съм разглеждала поставените от теб карти ,но ми направи впечатление "етикетите" : "Атлет " и "Самоубиец" ,още тук казуса губи смисъл ,не всеки може да е атлет ,но във всеки е заложено второто и чака "обаждане" . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Изключенията
« Отговор #13 -: Септември 18, 2013, 10:10:22 pm »
Кое в картите показва събития?

Казусът не губи смисъл, защото разчита на "здравата" психически луна в телец, че няма да посегне на живота си

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Изключенията
« Отговор #14 -: Септември 18, 2013, 10:23:06 pm »
Казусът не губи смисъл, защото разчита на "здравата" психически луна в телец, че няма да посегне на живота си

Дали е здрава планетата само защото е там където и е комфортно  :)