Автор Тема: Изключенията  (Прочетена 18530 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Изключенията
« Отговор #30 -: Септември 18, 2013, 11:51:14 pm »
Марс /Сатурн комбинацията без значения под каква форма, винаги търси постижения чрез състезателна проява/изява.
Слънце /Сатурн ,чрез творческа.
Юпитер/Сатурн чрез професионална ,бизнес такава.

Луна /Сатурн комбинацията без значение под каква форма, винаги прекомпенсира с памет.
Венера /Сатурн -със съхраняване на формите.

Меркурий /Сатурн комбинацията без значение под каква форма винаги поддържа ума в работен режим.

:) за мен е вярно, но трябва да проверя, това от наблюдения ли?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изключенията
« Отговор #31 -: Септември 18, 2013, 11:55:14 pm »
Гаури, има ли вариант, при който съвпадът марс/сатурн е благоприятен (тоест дава само благини в живота на човек), не просто- силен (за добро или лошо)
Ще ти отговоря, за съжаление като теоретик, защото нямам опит с толкова много карти. По принцип, когато две планети се намират в съвпад, за тях се  казва във Ведическата астрология, че са във война -  Graha Yudha, дори да са приятелски настроени една към друга. Опитвам се от известно време  да запаметя коя планета с коя беше приятел, коя с коя враг и коя към коя неутрална... За съжаление различните  ведически автори (става дума за  първоизточниците) предлагат различни варианти. Но ако се придържаме към Махарши Парашара  Сатурн мрази Марс, а Марс е неутрален към Сатурн. на първо място трябва на  направим оценка на силата на двете планети - коя от двете е по силна, коя ще излезе победител във войната - тя ще бъде доминираща с поведението си, с енергията си, с благото или злото което носи. Важно е в кой знак е съвпадът, в кой дом, за да оценим  в коя област, кога (даша) и как може да очакваме  двете планети да се проявят. Аз например имам съвпад на Сатурн с Венера в 12-ти дом, в риби...Венера е победител. Като цяло съм доволна от тази констелация, въпреки, че е имало и трудни моменти.

Gauri, а тук как ще завърши войната -Венера  съвпад Сатурн в Овен в 6-ти дом  и Слънце / Луна в Риби (но не са в съвпад,не знам дали това се брои като такъв във ведическата ) в 5-ти дом ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изключенията
« Отговор #32 -: Септември 18, 2013, 11:56:52 pm »
Марс /Сатурн комбинацията без значения под каква форма, винаги търси постижения чрез състезателна проява/изява.
Слънце /Сатурн ,чрез творческа.
Юпитер/Сатурн чрез професионална ,бизнес такава.

Луна /Сатурн комбинацията без значение под каква форма, винаги прекомпенсира с памет.
Венера /Сатурн -със съхраняване на формите.

Меркурий /Сатурн комбинацията без значение под каква форма винаги поддържа ума в работен режим.
Много интересно е това, което пишеш Рени, но би ли  обяснила какво точно означава  "съхраняване на формите"... Аз като един натив със съвпад Венера/Сатурни  в 12 дом, риби....:) Това е и в  западната и във ведическата ми карта...

Старееш младеейки :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Изключенията
« Отговор #33 -: Септември 18, 2013, 11:57:37 pm »
Имам една карта с Марс съвпад Сатурн в 1-ви дом, никакви проблеми.

слага ли си я? а може ли :)

Ето, ама после ще я изтрия.
Слагам и още една карта, съвпада е широк. Втората е без час
« Последна редакция: Септември 20, 2013, 08:48:44 am от Satin »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изключенията
« Отговор #34 -: Септември 18, 2013, 11:59:51 pm »
Марс /Сатурн комбинацията без значения под каква форма, винаги търси постижения чрез състезателна проява/изява.
Слънце /Сатурн ,чрез творческа.
Юпитер/Сатурн чрез професионална ,бизнес такава.

Луна /Сатурн комбинацията без значение под каква форма, винаги прекомпенсира с памет.
Венера /Сатурн -със съхраняване на формите.

Меркурий /Сатурн комбинацията без значение под каква форма винаги поддържа ума в работен режим.



:) за мен е вярно, но трябва да проверя, това от наблюдения ли?

И не само :) Събирам 2 + 2 и получавам горенаписаното.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Изключенията
« Отговор #35 -: Септември 19, 2013, 12:00:27 am »
не може нищо да му няма на тоя 1-я, марс се управлява от меркурий, квадрат

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Изключенията
« Отговор #36 -: Септември 19, 2013, 12:04:14 am »
тука не може ли и една венера в козирог да се нареди  ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изключенията
« Отговор #37 -: Септември 19, 2013, 12:09:37 am »


Много интересно е това, което пишеш Рени, но би ли  обяснила какво точно означава  "съхраняване на формите"... Аз като един натив със съвпад Венера/Сатурни  в 12 дом, риби....:) Това е и в  западната и във ведическата ми карта...

Старееш младеейки :)

Юхуууууу!!!! :D :D Аа аз мислех, че ми е по Меркуриева линия...Е, това се казва хубава прогноза!
[/quote]

При студ или жега сладоледа оцелява ?!?  ;) Меркурий придава младежки вид на ума ни,комуникацията ,понякога в облеклото и поведението ни ,стоейки близо до/в АСЦ ,по-скоро .

Сега ме заинтригува и ще потърся някъде линк да си направя картата по ведическата астрология ,за да разберем кой ще победи  8)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изключенията
« Отговор #38 -: Септември 19, 2013, 12:10:25 am »
тука не може ли и една венера в козирог да се нареди  ;D

И питаш  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Изключенията
« Отговор #39 -: Септември 19, 2013, 12:13:41 am »
Сега ме заинтригува и ще потърся някъде линк да си направя картата по ведическата астрология ,за да разберем кой ще победи  8)

Прати данните на лични, ако искаш  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изключенията
« Отговор #40 -: Септември 19, 2013, 12:21:18 am »
Сега ме заинтригува и ще потърся някъде линк да си направя картата по ведическата астрология ,за да разберем кой ще победи  8)

Прати данните на лични, ако искаш  :)

Пратих  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Изключенията
« Отговор #41 -: Септември 19, 2013, 12:25:40 am »
Съвпадът марс/сатурн го уважавам в мъжка карта много, уъре ще я разгледам още

Вече се наредих при младоликите и бледолики сестри, мога с кеф да си поспя :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изключенията
« Отговор #42 -: Септември 19, 2013, 12:28:18 am »
В първата карта Слънце Риби плува спокойно в познати води-Юпитер съвпад Нептун даващи му възможности и то реални за далечни простори ,Марс в Скорпион целенасочено и стратегически ,бавно ще се издига чрез Сатурн ,Луна във Везни ,с помощта на палавата Венера ще го запознае с ,пътувайки с точния човек -Плутон .Жените -те ще го забавят или напротив ,ще е зависим от тях.

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Изключенията
« Отговор #43 -: Септември 19, 2013, 12:32:42 am »
Ето на Рени картата  :)

Аз утре ще я видя, че вече всичко ми се размазва

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изключенията
« Отговор #44 -: Септември 19, 2013, 12:36:09 am »
Ето на Рени картата  :)

Аз утре ще я видя, че вече всичко ми се размазва

Ха,ха нищо не разбирам  8)

Благодаря ,Satin  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“