Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 120294 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #195 -: Август 29, 2014, 09:50:21 am »
Чудя се,дали не би ми  поднесъл нещо чужбинско? Както казваш внезапно...

е то чужбинското откъде да дойде? Може и да го има, но то ще е само като фон на събитията.
Сега ти ги разгледах по-обстойно нещата - всъщност, СЛВ е Водолей и Уран ти е в 3 дом - значи СЛВ ще нагази управителя си - нещо много изявено по СЛВ ще бъде. Разучи си добре СЛВ и се подготви да го прилагаш - ако сама не го направиш, събитието, което ще дойде, ще те принуди и няма да е приятно - при мен болката траеше 1 година. И при мен упр на СЛВ е в трети дом, но е в точен съвпад с упр на ЮЛВ, но .. все пак ... по времето на транзита на тр СЛВ върху тях получих чук по главата, за да осъзная СЛВ. Това е било 1997г. В момента продължавам да го упражнявам този СЛв - но ... не е толкова лесно. Като се замисля, то 3 дом не беше застъпен - просто професията на човека, който ми поднесе събитието е свързана с него.
Така че, май съвпада на СЛВ с управителя си може да е по-важното в случая.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #196 -: Август 29, 2014, 09:53:54 am »
Бейби, а къде в натала са възлите? - оттам може да се види темата на евентуалното събитие. При мен е 5-11 и се прояви чрез любовта.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на възлите
« Отговор #197 -: Август 29, 2014, 11:53:46 am »
Благодаря ви Ини и Хепи.

Възлите са по остта ДС-АС.

За чужбинското си мислех, защото южния е в 9ти дом ::)

Всъщност...ето ми картата с транзитите:
« Последна редакция: Август 29, 2014, 11:56:00 am от Babyblue »

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Транзити на възлите
« Отговор #198 -: Август 29, 2014, 12:27:13 pm »
Сега разбирам защо питаш за чужбина. :) Просто си те влече, както при мен Слънце е в 3ти дом. :) Виж и в соларите дали имаш път натам  :)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #199 -: Август 29, 2014, 02:00:54 pm »
Бейби, в първия си пост преди дни ти писах, че транзитния ЮВ чисти карма - там даваме и не искаме нищо в замяна, боли - и ти много добре си го отработила на предния транзит. Едва ли точно такова приключение би искала отново. Може би да си избереш (ако въобще някой ни пита :) ) някоя друга област на 9-ти дом ...

Ама и аз съм една шматка - ей сега се усетих, защо имам такъв дискомфорт в работата, въпреки че отстрани и по принцип си е ок - ами при мен тр ЮВ минава сега оттам :)

Може би е по-добре, вместо да се самонавиваш сега за нещо, да бъдеш нащрек за случващото се около и с теб, в случай че се проявят 7, 6 дом, както и Водолей.

Иначе, комбинирай 6 дом с Водолея - анализирай си връзката от онзи предния транзит - дали ще намериш някаква връзка с водолей и 6 дом.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на възлите
« Отговор #200 -: Август 29, 2014, 02:37:39 pm »
Хепи,
когато до скоро тр юлв беше в 10ти дом, беше хубав период за работата и кариерата ми.Издигах се лека полека, сама без помощ от никъде. Имах трудности, но те бяха със злобата на колеги......нещо, с което се справих умело. Защитавах се сама.

9ти дом не ме влече нечувано и невиждано и по-точно чужбината. Чужбината тези дни ми навлезе в главата, като място където да избягам аз от сегашните си мъки и терзания.Да емигрирам, да се махна ,да започна наново,на чисто......но това е някакъв вид мечтание, семенце ,което се пося само и аз не знам от къде.
 Защо казваш 6ти дом и водолей? Защото сев възел е във водолей, в края на 6ти дом ли?

Иначе нямам никакви съприкосновения с водолеи. Сега се сещам,че само директорката ми е водолей/онзи ден пуснах синастрия с нас/.

Предния транзит няма нищо общо със сегашните обстоятелства в живота ми :017:

И преди съм го казвала,че ми е направило впечатление....голяма част от хората, които остават лош отпечатък в живота ми и често срещам, са с луна във водолей. Дано греша, защото и детето ми е с луна водолей, но явно чистя карма с такива хора.
« Последна редакция: Август 29, 2014, 02:42:09 pm от Babyblue »

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #201 -: Август 29, 2014, 02:50:32 pm »
Хепи,
когато до скоро тр юлв беше в 10ти дом, беше хубав период за работата и кариерата ми.Издигах се лека полека, сама без помощ от никъде. Имах трудности, но те бяха със злобата на колеги......нещо, с което се справих умело. Защитавах се сама.

9ти дом не ме влече нечувано и невиждано и по-точно чужбината. Чужбината тези дни ми навлезе в главата, като място където да избягам аз от сегашните си мъки и терзания.Да емигрирам, да се махна ,да започна наново,на чисто......но това е някакъв вид мечтание, семенце ,което се пося само и аз не знам от къде.
 Защо казваш 6ти дом и водолей? Защото сев възел е във водолей, в края на 6ти дом ли?

Иначе нямам никакви съприкосновения с водолеи. Сега се сещам,че само директорката ми е водолей/онзи ден пуснах синастрия с нас/.

Предния транзит няма нищо общо със сегашните обстоятелства в живота ми :017:

И преди съм го казвала,че ми е направило впечатление....голяма част от хората, които остават лош отпечатък в живота ми и често срещам, са с луна във водолей. Дано греша, защото и детето ми е с луна водолей, но явно чистя карма с такива хора.


Имаш СЛВ във Водолей и в 6 дом - казвам 6-ти, защото те нали се движат в обратна посока, значи той 7 дом вече го е преминал и е влезнал в 6-ти. Ами Водолей ти е пътеводната светлина в този живот, така да се каже - просто вземи книжката на Жан Спилър и си препрочитай написаното за него, пък и за 6 дом. Мисля, че тук, в темата за наталните карти имаше много добри обяснения за Слънце в 6-ти дом - можеш да го използваш, защото то е подобно на СЛВ там.
Всеки човек Водолей, който ти влиза в живота, ти е един вид учител.

Естествено, че предния транзит е бил по-друг, но "задната му мисъл" на транзита ще е същата :) - ето ти конкретен въпрос, на който не е необходимо да отговаряш - ти като го срещна този мъж тогава, като какво подходи - като Лъвица или като Водолейка :)

посяването на някоя мисъл не е случайно - виж си дирекции, прогресии, натал ... има ли предпоставки, кога и т.н. А може тази мисъл да е дошла от пребиваването на СЛв в 4 дом - знам ли - там правим оценка на себе си, на личния си живот, на емоциите и т.н.

За мен лично, просто ти е време за нов изпит по СЛВ :) - ами сега вече си подготвена (или ще се подготвиш) и ще го вземеш от раз :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #202 -: Август 29, 2014, 02:55:11 pm »
Защо казваш 6ти дом и водолей? Защото сев възел е във водолей, в края на 6ти дом ли?
Сама си отговорила на въпроса си, да, СЛВ се гледа по знак и по дом, ако не си чела "Астрология на душата" я прочети, на мене миналата седмица ми помогна много, за да разбера малката ми дъщеря защо ги върши едни такива, дето ме изправят на нокти- нейният северен възел попада в моя 4д и прави съвпад с моя южен възел в 5д, съответноно нейният южен възел попада в моя 10д и прави съвпад с моя северен възел в 11д
« Последна редакция: Август 29, 2014, 02:57:03 pm от akruks »

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #203 -: Август 29, 2014, 02:56:02 pm »
Ами Бейби, то Слънцето ти в 9-ти дом - затова така си мечтаеш за там :). Уран транзитира върху У11 в 9 - още един знак ...

Може би да проучиш добре транзита на Уран - колко още ще връща и кога пак ще мине през У11 - ако съвпадне с излизането на ЮЛВ от 9 дом - може да е подходящо време да си осъществиш желанието за чужбина.

колкото повече ти гледам картата, толкова повече знаци за живот в чужбина виждам - ти какво въобще правиш в БГ? В този случай, транзитирането на ЮЛВ оттам може би трябва да се изтълкува малко по-различно .... ще си помисля ...
« Последна редакция: Август 29, 2014, 02:59:06 pm от Happy58 »

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на възлите
« Отговор #204 -: Август 29, 2014, 03:15:46 pm »
Много ви благодаря мили момичета.
 Уран трензитира през 9ти, но не върху У11 :017: а върху У3... меркурий ми управлява 3ти дом.Уранова опозиция ще търпя също.

Хепи, с онзи мъж подходих като лъвица....да! Тогава обаче,все още прогресивното ми слънце бе в овен. Бях много напориста, ревнива, налагаща се....командвах.

Интересно обаче съдбата не ми праща хора водолеи, даже никакви мъже не познавам такива. По-скоро с уранови характеристики. Теглото ,което тегля от сегашното си съжителство е с подобен тип човек. Човек, с който искам да прекратя по всякакви параграфи. Стрелец с луна водолей. Иска да прави каквото си поиска и да живее без отговорности. В случая няма как да се проявя като водолей, аз отново се държа като лъв...но търпението ми вече е 5та година,май трябва да се свърши ада.

Изпита по слв, ще бъде свързан с трети дом нали? Защото сега минава оттам.

На рождения си ден ще имам пълно слънчево затъмнение.То сигурно още ще доутпушва нещата по 9ти дом.

Това,което напоследък осъзнавам във връзка с възлите и сама си го формулирах- звучи така:
При транзит на северен възел през даден дом, човек ще трябва да насочи усилията си в тази посока. Да работи по нещата символизирани от дома. Защото случващото се в отсрещния дом, ще става  с лекота, където няма да има нужда от усилия.

В случая аз трябва да работя върху близкото обкръжение,съседи, брат, писмена работа, комуникации, да извършвам кратки пътувания.  Защото ако поискам да замина в чужбина/юлв/ ще ми се случи с лекота.

На прав път ли съм момичета? :)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #205 -: Август 29, 2014, 03:25:35 pm »
Бейби, бих искала да ми кажеш, къде прочете това за възлите и по-точно, къде пише че в дома, където транзитира ЮЛВ нещата ще се случват с лекота?

За хората водолеи около теб - не е задължително да са слънчеви такива - при мен от 9г тече урока по СЛВ с мъж с Асц Телец. И така като те чета, проблемите с човека до теб са, защото не можеш да превключиш от Лъв на Водолей.

В твоя 11 дом имаш интерсептирани Близнаци, чийто управител е в 9 дом. Обикновено интерсептираните значи трудно се проявяват, но ако върху управителя мине силен транзит ..... трябва да се проявят.

Имаш сериозна работа по СЛВ - знам че звуча прекалено назидателно, но ... сядай си на д-то и го изяш с парцалите, ако искаш да си вкараш живота в ред.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #206 -: Август 29, 2014, 03:29:20 pm »
Много ви благодаря мили момичета.
 
На рождения си ден ще имам пълно слънчево затъмнение.То сигурно още ще доутпушва нещата по 9ти дом.

Това,което напоследък осъзнавам във връзка с възлите и сама си го формулирах- звучи така:
При транзит на северен възел през даден дом, човек ще трябва да насочи усилията си в тази посока. Да работи по нещата символизирани от дома. Защото случващото се в отсрещния дом, ще става  с лекота, където няма да има нужда от усилия.

В случая аз трябва да работя върху близкото обкръжение,съседи, брат, писмена работа, комуникации, да извършвам кратки пътувания.  Защото ако поискам да замина в чужбина/юлв/ ще ми се случи с лекота.
9д не е свързан само с пътувания, съдебните дела са също по него
Слънчево затъмнение в 9д съвпад със Слънцето, СЛВ в 3д на Уран У7, тр Уран в 9д на Меркурий У3- може да сключиш брак, а медения месец да пътешестваш в чужбина, нали не си бракувана  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #207 -: Август 29, 2014, 03:39:58 pm »
Babyblue ,Юпитер е минал през АСЦ и ти си се размечтала за екзотични страни -Слънчева Риба ,упр.АСЦ в 9-ти дом,Уран съвпад Меркурий и... естественият цикъл Нептун квадрат Нептун .Сега Юпитер го задейства ,както и куинкокс към натален,повтарящ копнежи/ситуация от преди време. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на възлите
« Отговор #208 -: Август 29, 2014, 03:48:09 pm »
Хепи, кажи ми какво точно имаш предвид да седна на дупето и да отработя слв.
Как? Да прочета книгата на Жан Спилър ли? Искам да го отработя но как, кажи ми?

Акрукс ти пък ме закла :012:
И ти си голяма романтичка. Как ще се женя? Аз още не съм приключила съжителството си с тоя......айде да не казвам какъв.
Ти викаш - ще се женя :012:

Рени, да може би си права!

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #209 -: Август 29, 2014, 03:50:46 pm »
Да, точно това имах предвид - вземи книгата и чети - ето и акрукс ти каза, че и тя си я чете отвреме-навреме. Много е добра - като прочетеш, ще разбереш много неща. Ако на някого мога да дам само един съвет, то това ще бъде точно този.
Първо само ще четеш и ще се чудиш, после ще започнеш постепенно а забелязваш нещата в ежедневието си и после ще започнеш полека-лека да го отработваш в живота си. процеса е невероятен :) Успех !