Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 120276 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на възлите
« Отговор #405 -: Март 07, 2017, 06:38:04 pm »
При мен сега се получава много интересна двойна повторяемост, прилича на някакъв "знак". Транзитният Кету минава през наталния Марс и транзитният Марс минава през наталния Кету. И това се случва в рамките на изтичаща марсова антардаша, съвсем малко остава, до края на месеца. Ситуацията се развива в 5 и 7 дом във ведическата карта. Тази конфигурация може да се тълкува в доста широк диапазон, в зависимост от житейските обстоятелства и нивото на натива. От злополука/хирургична интервенция до среща с мъж и, на по–високите нива, успех в медитативните и духовни практики. При последното може да няма физическо и събитийно проявление. Не всичко е "карма" и "връзки".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Транзити на възлите
« Отговор #406 -: Март 07, 2017, 09:50:58 pm »
Абе мъж да е и тва е

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на възлите
« Отговор #407 -: Март 07, 2017, 10:07:49 pm »
Абе мъж да е и тва е

На "плодоносната" марсова антардаша ѝ изтича срокът на давност вече. После влизам в период на Раху, ще се полудява.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #408 -: Март 07, 2017, 10:16:24 pm »
При мен сега се получава много интересна двойна повторяемост, прилича на някакъв "знак". Транзитният Кету минава през наталния Марс и транзитният Марс минава през наталния Кету. И това се случва в рамките на изтичаща марсова антардаша, съвсем малко остава, до края на месеца. Ситуацията се развива в 5 и 7 дом във ведическата карта. Тази конфигурация може да се тълкува в доста широк диапазон, в зависимост от житейските обстоятелства и нивото на натива. От злополука/хирургична интервенция до среща с мъж и, на по–високите нива, успех в медитативните и духовни практики. При последното може да няма физическо и събитийно проявление. Не всичко е "карма" и "връзки".
не разбирам антардаши, маши и всекви ведически термини, но според класическата астрология аспектите, за които пишеш, са вече отминали
твоят Марс е на 6* , а транзитните възли са на 3*, твоя възел на 24*, тр Марс на 28*, дъгата за аспект с нодалната ос е до 2*

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на възлите
« Отговор #409 -: Март 07, 2017, 10:20:32 pm »
не разбирам антардаши, маши и всекви ведически термини, но според класическата астрология аспектите, за които пишеш, са вече отминали
твоят Марс е на 6* , а транзитните възли са на 3*, твоя възел на 24*, тр Марс на 28*, дъгата за аспект с нодалната ос е до 2*

Аспектът може да действа и до няколко градуса, докато минава през същата накшатра. При математически точен аспект няма гаранция за събитийност. То затова не се сбъдват прогнозите и наталните анализи излизат неточни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на възлите
« Отговор #410 -: Март 07, 2017, 11:55:13 pm »
прогнозите не се правят само по един съвпад на възел с планета, било то и огледален аспект, както е в случая
само констатирах, че аспектите, които описваш вече не са актуални

Прогнозите не се правят и с копи/пейст от руски сайтове, но нека не задълбочаваме дискусията.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на възлите
« Отговор #411 -: Март 08, 2017, 12:05:29 am »
Форумът е за това – да се пишат свободни съчинения. Ако не са съчинения, няма да се пишат тук.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Selena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Транзити на възлите
« Отговор #412 -: Март 08, 2017, 05:01:03 pm »
Съвсем скоро за трети път през живота ми имах съвпад на транзитен СЛВ в/у АС. Първият път започвам първи клас, вторият път завършвам университет и започвам първата си работа, но сега не мога да се похваля с нещо подобно. Факт е обаче, че докато вървеше през 1ви дом доста работих върху себе си и смятам, че сега се обичам и уважавам повече от всякога. Това все пак беше провокирано от тежки лични събития

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на възлите
« Отговор #413 -: Март 10, 2017, 04:08:52 pm »
По Луна и Венера в тригон и секстил често наистина наблюдавам доста мазно позициониране спрямо средата. Гонят се лични интереси и с по–голяма лекота се постигат. Къде с въртене на очи, къде с лоби от друг човек или вследстивие на благоприятно стечение на обстоятелствата.

Даже с една приятелка като правихме избор за секцио /момиченце/, се спряхме на "кифленски" акцент – екзалтирала Венера около МС в точен тригон с тронова Луна в първи дом.  ;D /майката има опозиция на Луна и Венера/
« Последна редакция: Март 10, 2017, 04:12:41 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #414 -: Март 10, 2017, 04:17:05 pm »
Това е в природата и на Луна, и на Венера и напълно нормално нативи с така поставени същите  да са приемани от средата, но не задължително защото се "мазнят', а защото умеят да изразяват качествата , характеристиките на Луна и Венера по естествен начин. Хората усещат, кога някой се напъва да бъде симпатичен и съпричастен, защото така трябва да спечели нечие внимание и кога  с лекота намига и подава филия с хляб. Най-трудно  е когато и двете са силно поставени и в твърд аспект, това включва и съвпад.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на възлите
« Отговор #415 -: Март 10, 2017, 04:20:37 pm »
Това е в природата и на Луна, и на Венера и напълно нормално нативи с така поставени същите  да са приемани от средата, но не задължително защото се "мазнят', а защото умеят да изразяват качествата , характеристиките на Луна и Венера по естествен начин.

Мога да дам като пример карта на жена–тапир в емоционално и естетично отношение, която въобще не изразява тези качества. Луна в Стрелец в секстил с Венера във Везни. Не просто знаков, а точен. И мазнене има, и натягане. Там, където има личен интерес. Където няма – арогантност и високо вдигнат нос. Съвпад на Слънце и Марс в Лъв, квадрат от Сатурн към тях.

Мога да дам и друг пример – мъжка карта, за който средата е подкрепяща. Опозиция Венера/Луна по оста 1/7. Но при него Венера е много силно поставена, АС е в благоприятна терма и накшатра, има и съвпад Луна/Юпитер.

Гореспоменатата приятелка с подобна опозиция, само че в обърнати знаци, също не се оплаква от неподкрепяща среда. Опозицията е по оста 4/10. Никакви борби и несинхроничност в живота не е имала. Освен "борба" да я намери мъж, с който да се задоми по класическата схема. И го постигна много бързо, броени месеци след запознанството.

Съвпадът Луна/Венера също може да бъде проблематичен. Ако е аспектиран от малефик/ци, ако попада в неблагоприятна накшатра. Има накшатри, неблагоприятни за брачния живот и партньорски отношения, дори не е нужно да има аспект от малефик.

« Последна редакция: Март 10, 2017, 04:38:36 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #416 -: Март 10, 2017, 04:35:49 pm »
Да, примерите са винаги полезни. Говорим за тенденции, които дава отношение между точки, планети. Нали, всяка такава тенденция се разглежда с останалото в картата.
И аз мога да дам за пример себе си: Луна съвпад Венера- когато започнах да полагам усилия, да изразявам по-адекватно природата на двете планети, о, изненада, с всякакви среди съм в синхрон. Даже от няколко месеца и с такива,  с които  имаме много различни интереси, вкусове и предпочитания. Да, мен, хората ме харесват и си го обяснявам с многото Юпитер/ Стрелец в картата, така че, този съвпад Луна/Венера  в 5-ти, който има нужда от популярност и предпочита сцената е в синхрон с Юпитер в 10ти . Умея да използвам минусите в плюс и всеки път, когато затъмнение, възли докоснат Светилата, все повече се опитвам да се придържам към посоката си.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3357
Re: Транзити на възлите
« Отговор #417 -: Март 11, 2017, 09:33:17 am »
Аз съм с луна тригон венера и не мисля, че съм от типа подмазвачи, даже обратното. Зависи в кои знаци е тригонът, венера в овен не е по мазненето, тя по принцип трудно се вписва в типичните общоприети любезности.
Друг е въпросът как изглежда отстрани, чувала съм големи абсурди за себе си и то от хора, които ме познават от много време.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на възлите
« Отговор #418 -: Март 11, 2017, 10:13:36 am »
Там, където "пътуват" възлите  е "най-тъмно". Предупреждават къде може да сме подвластни, обсебени от желанията си върху които нямаме контрол, така изпускайки вярната за нас посока( нали всичко е  затъмнено в периода). Винаги се разглеждат проявите им ведно със затъмненията през годината, както и как, дали  резонират с натални същите. Събития, случки за които споделяне при транзит на възлите през съответните 2 противоположни дома, са възможни само при задействани активно Светила в същия период.

....? Юом някъде ти е тъмно, затъмнено е повик да  "копаеш" за да стигнеш до светлото и обикновено това налага да изчистиш доста ненужни ангажименти, вещи, хора, за да си направиш пространство за да действаш, ако не,- просто си стоиш в тъмното, в 'затъмнения" от тр. възли дом и оплакваш година, две, според това колко е голям  дома, как "все на мен ли ме случват или не случват еди -какви си неща". Домът, където се мести СЛВ имаме възможност да избираме какви да ги свършим в съответните набедени сфери, а домът, където е ЮЛВ- да сме реактиви, да не съпротивляваме на обстоятелствата и случващото се. Не всеки може да избира, защото не е готов да загуби при избора си.

важно уточнение-  :08:
по натал възли по 4-10 дом ,ЮЛВ /Слънце 4д ,тр.Сатурн преминал през Слънце /К4 и в съвпад ЮЛВ,/по натал Сатурн У5 -децата/,
тр.Юпитер, диспозитор на Слънце/ЮЛВ ,също е минал през асц.,когато заживяха заедно,то си е процес докато се стигне до узаконяване на връзка
а 1 дом е 7 от 7,второто дете-при преминаване на тр.юлв през ъгъл/планета и отива от нас нещо ,отдаваме нещо,което може и да е доброволно,може да искаме да задържим,но все пак при опашката нямаме избор -тр.юлв през дсц,
срещи и раздели слв-юлв
по транзит СЛВ  1дом /ЮЛВ 7 дом,активират др.кардинална ос,


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на възлите
« Отговор #419 -: Март 11, 2017, 11:49:14 am »
Аз съм с луна тригон венера и не мисля, че съм от типа подмазвачи, даже обратното. Зависи в кои знаци е тригонът, венера в овен не е по мазненето, тя по принцип трудно се вписва в типичните общоприети любезности.

Луна в Джиештха и Мула също не е по мазненето. В Утара Ашадха също. Това са и накшатрите, за които споменах по-горе, относно партньорствата. Донякъде и Ардра, за нея не се препоръчва ранен и необмислен брак. Утара Бхадрапада също се отличава с остър нрав, особено овенската част по тропикал.

По-мазните са Хаста, Читра, Мригашира, Пушйа /без рачешката част по тропикал, там произвежда и скандалжии – марсова терма/.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui