Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 112306 пъти)

dimi_trova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Транзити на възлите
« Отговор #465 -: Октомври 16, 2017, 10:11:12 pm »
Благодаря много, Рени  :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на възлите
« Отговор #466 -: Октомври 17, 2017, 09:53:57 am »
И аз да се включа с въпрос относно възлите :) Какво бихте казали за транзитен ЮЛВ (всичко наведнъж)
 -съвпад нат. Марс в 12 дом Водолей;
 -секстил нат. Уран 9 дом Стрелец;
 -квадрат нат. Слънце 8 дом Скорпион;
 -тригон нат. ЮЛВ
 - секстил нат. СЛВ 1 дом Овен

съвпада по сила на юлв/нат.марс е водещ,марс е планетата упр.асц овен /предполагам/+слв
ако в твоето обкръжение има човек,в общата ви  синастрия с връзка марс -юлв ,
то с този човек ще имате да довършвате взаимоотношения в миналото и то в периода на активация тр.юлв/марс
като човекът с марс има дълг спрямо човека с юлв,в миналото или минал живот пак сте имали идентична ситуация с тази ,която ще преживеете пак сега
тогава човекът с марс е предал,наранил,уязвил,водил е ненужни битки с цел да наложи св.воля,може да сте  били съперници,конкуренти за любовта на трети човек„
възможно е дори да е посегнал  със заплаха за живота,да се е случил неразрешим конфликт правейки ви врагове ,гнева и агресията са били помежду ви,
сега се срещате пак за да може човекът с марс да  жертва нещо за този с юлв,има дълг спрямо него,неизплатен,да минат на ново ниво взаимоотношения
вместо посегателство над личността , да го напада ,подчинява,побеждава,уязвява и унижава,трябва да му помага,подкрепя,съдейства ,да отстъпва
човека с юлв е ограничаващ фактор за импулсивните действия на този с марс,който реагира съпротивлявайки се ,с враждебност  и безрасъдни действия ,който водят до повторение на грешки от миналото,ситуациите могат да се разиграват между приятели,съпрузи,роднини,колеги,приятелки,секс-партньори,съдружници,съученици, и т.н
и понеже тр.юлв минава през 12 дом- може да преодолееш твой страх от високо,летене/водолей/от загуба на права и свободи,от загуба на приятели,на група ,обща компания,да се отдръпнеш,осамотиш и преосмислиш някой твой взаимоотношения,с обективен поглед отстрани,
спад на енергията,изтощение,нямаш сили
имаш ли интерсептирани риби в 12 или 1 дом
« Последна редакция: Октомври 17, 2017, 10:04:07 am от strelicka »

dimi_trova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Транзити на възлите
« Отговор #467 -: Октомври 17, 2017, 05:26:18 pm »
Асцендент Риби съм с интерсептиран 1 дом, но ще кача карта най-добре.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #468 -: Октомври 19, 2017, 03:33:44 pm »
Аз съм начинаеща и интерпретацията ми куца... Може би стара, скрита любов, случка ще се върне за преразглеждане... Извинявам се все пак  ако въпросът ми е бил неуместен  :)

да, нещо такова, само че този път ще е добре да обърнеш повече внимание на това, което ТИ ИСКАШ, а не това, от което се нуждае отсрещния. Можеш да го направиш, като опиташ да се дистанцираш първо малко, за да прецениш как се чувстваш и тогава да даваш отговор или да действаш.
Като цяло, Марс ти е важен, защото СЛВ ти е в Овен, затова сега наблюдавай, какво ти се случва и опитвай да наложиш себе си.

като пример - не е необходимо да се извиняваш, че си попитала нещо някакси във форум :) - не те осъждам, не правя забележка или нещо подобно - само ти давам конкретен пример, за да се ориентираш :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на възлите
« Отговор #469 -: Октомври 20, 2017, 11:34:51 am »
Всеки път, на всеки 9 години?

По принцип, аз имам нодална ос съвпад планети и като цяло, на всеки 8-9г имам събития по въпросите (остта ми е в 10д съвпада с У5, У3, У9 и У6,7) Тази пролет имах възврат на оста, но все още промяна в статуса и събитие нямам :) А преди +/- месец-два съм имала.
На 8г имах събитие, за което не ми се говори, на 18 смених изцяло среда и начин на живот, на 27 имам развод, а сега на 36г и на източния, и на западния фронт всичко е спокойно :)
Вярно е, че са необходими и транзити, и прогресии, и дирекции. Имам от всичко в момента поне по 2-3-4броя. Вярно е, че нодалната ос отговаря за срещи и взаимоотношения. И там всичко е както досега, нищо необичайно.
Може би пък съм отработила оста. Знам ли.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на възлите
« Отговор #470 -: Октомври 21, 2017, 08:20:40 am »
"Пресичат" пътя (ни) в точно (пред)определено  време  със ситуации/хора, за да не забравим къде ни е посоката. :)

Съвпада с АЦ още не го усещам.  ::)
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

dimi_trova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Транзити на възлите
« Отговор #471 -: Октомври 21, 2017, 01:01:35 pm »
да, нещо такова, само че този път ще е добре да обърнеш повече внимание на това, което ТИ ИСКАШ, а не това, от което се нуждае отсрещния. Можеш да го направиш, като опиташ да се дистанцираш първо малко, за да прецениш как се чувстваш и тогава да даваш отговор или да действаш.
Като цяло, Марс ти е важен, защото СЛВ ти е в Овен, затова сега наблюдавай, какво ти се случва и опитвай да наложиш себе си.

като пример - не е необходимо да се извиняваш, че си попитала нещо някакси във форум :) - не те осъждам, не правя забележка или нещо подобно - само ти давам конкретен пример, за да се ориентираш :)

Мерси  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #472 -: Октомври 21, 2017, 01:36:19 pm »
Съвпада с АЦ още не го усещам.  ::)

Кога усещаш проявата при изгаряне- в момента на същото или във времето, наблюдавайки белега, ако има останал такъв ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на възлите
« Отговор #473 -: Май 06, 2018, 10:49:38 am »
Как оценихте транзита на СЛВ през натален Сатурн? Как поставени при Вас?
Над силата е само умението да я владеем!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Транзити на възлите
« Отговор #474 -: Май 06, 2018, 12:37:57 pm »
Слв не е планета или материално тяло, а нефизическа фиктивна точка, която не може да се разглежда и усеща, като другите. Тук говорим за продължителен период на светване и изгасване на лампата -лунации от двете страни на Сатурн и неговите натални аспекти .Фокуса е твърде личен според наталните характеристики ,за да се очаква нещо под общ знаменател, единственото сигурно е че-никой няма да  излезе жив от тук  ;D когато се намесят два кармиични  фактори и следва многократно активиране ще се активира заложена съдбовност, кармично предопределение , нещо ще се разплете,получи пробив или пък- не ,възможно е да e един от важните моменти   за развитието ни в това въплъщение, но пак зависи от еволюционото ниво на душата и да се проспи този момент и впоследсние изживян като нищо и ли неприятности, защото човек не е успял да хване еволюционият заряд в наколкото осветяващи, затъмняващи лунации. Демек- нищо-след две години ще разбереш  :D

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #475 -: Май 06, 2018, 05:15:32 pm »
Как оценихте транзита на СЛВ през натален Сатурн? Как поставени при Вас?

ако Сатурн не е активиран по друг начин в картата ти, ще е само един процес по темите на сатурн в посока кармични задачи.
Но ако имаш и транзити към/от него, ще има събитие.

По това време аз съм осъзнала, че настоящата работа не е за мен. 3 месеца по-късно събрах смелостта и напуснах и точно в този момент получих по-добро предложение - но първо трябваше да "скоча".
По време на транзита тр Плутон е обръщал в квадрат към Сатурн, а тр Сатурн е вървял през 2 дом върху Марса, квадрат нодална ос - противно на традиционните постулати, че през 2 дом трябва да си спестовен и има загуба на пари :)

Оценка? Повече от добра - и за сатурн, и за мен :). Наталният е в Риби и е ретро, в 9 дом, до МС.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #476 -: Май 07, 2018, 03:25:56 pm »
Как оценихте транзита на СЛВ през натален Сатурн? Как поставени при Вас?
не съм си давала оценка, но не пречи сега да проверя- сравнително скоро южния е минал над Сатурн У5, У6 в 5д- Водолей, ммда- имало е сериозна петодомна активност- деца, празници, развлечения, либоф  :)
Северният възел е бил над Сатурн У5 в 5д когато голямата дъщеря започна следването в чужбина, а аз се заех сериозно с творческа дейност, което продължава и до днес

poli_z

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 136
Re: Транзити на възлите
« Отговор #477 -: Май 07, 2018, 06:36:23 pm »
Здравейте,

СЛВ ми пресече асц. и сега му предстои съвпад с У5 в 12 дом.
Притеснява ме, че преди 18 год. направих аборт и си разбих сърцето.
Пак ли такова нещо да очаквам...

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #478 -: Май 07, 2018, 08:32:50 pm »
Здравейте,

СЛВ ми пресече асц. и сега му предстои съвпад с У5 в 12 дом.
Притеснява ме, че преди 18 год. направих аборт и си разбих сърцето.
Пак ли такова нещо да очаквам...

ами зависи от теб ... то затова е СЛВ - имаш право да поемеш и по друга пътечка - най-малкото, да внимаваш в кой се влюбваш и как правиш секс

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на възлите
« Отговор #479 -: Май 07, 2018, 08:40:23 pm »
Хепи, стига бе, да внимава в кой се влюбва...тя да не е робот
Пък и абортът понякога може да е спонтанен, заради родители (натиск) и т.н. Ние нали сме астролози, не съдници

Само една потребителка тука нон-стоп провокира да й се чете конско, няма да я назовавам