Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 112341 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на възлите
« Отговор #525 -: Октомври 18, 2018, 07:07:08 am »
Съвпада юпи-луна,подчертава двойно слв-к4
Тази жена носижщастие на мъжа и им е отредено да свият гнездо,дом,семейство ,в което има споделеният и взаимност .
Аз съм част от този триъгълник,но не съм жената.Сигурно като се спомина. :012:

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на възлите
« Отговор #526 -: Октомври 18, 2018, 07:46:29 am »
Всъщност повече ме притеснява това,че затъмнението от 15.02. съвпад с моето Слънце,следващото лъвско от 11.08. е съвпад с нейното.Няма мъж,детето си отглежда сама.
« Последна редакция: Октомври 18, 2018, 07:48:01 am от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #527 -: Октомври 18, 2018, 10:27:50 am »
Нодалната ос синастрично ще ангажира два противостоящи дома  един на друг, като ЮЛВ веднага ще накара другия инстинктивно да се включи във връзката( без значение от какъв тип) с делата по съответния дом, докато СЛВ ще го накара да действа по делата на противоположния. Или ЮЛВ поне в началото може да дърпа от уменията, способностите на другия в този дом, а СЛВ да мотивира, подкрепа перспективите по срещуположния. Ако тези домове са "лоши" 6-12, 8-ми,управителите им са със занижен статус и вътре в тях са Сатурн, Марс, намаляваща Луна, Меркурий, който получава твърди аспекти от Марс и Сатурн, партньорската нодална ос може още повече да задълбочи конфликтите в тези домове. Разликата е в това, че натива с  ЮЛВ  в  началото е доста "емпатичен" към активираните домове, докато с времето това започва да дразни и другия по някакъв начин се чувства ограбен в този дом. Ще има някакво притегляне към другия, там ,където попада ЮЛВ, поне в началото и да искаш да дават от
 ресурса по този дом, но  във времето да  искаш да освободиш от тази "близост". Може партньорска ос да към двойката домове да покаже целта и посоката на отношенията, както и къде ще се  по-чувствителни ( ЮЛВ) и къде по-мотивирани( СЛВ ) от/към другия.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на възлите
« Отговор #528 -: Ноември 21, 2018, 12:44:42 am »
При мен ингреса на възлите се случва в 5/11 дом.

Прието е, че човек живее живота си до своята 36-37-годишна възраст под енергията на ЮЛВ.
В случая, (макар несигурният ми час на раждане) положението на възлите в нат. карта е в 1/7 дом, съответно СЛВ/ЮЛВ.

Връзките ми и отношенията до момента с другите са кофти, обвързването не го виждам като близка перспектива, но се замислих дали след възврата на възлите ще бъде удачно да имам сериозни отношения? Тогава ще бъда под енергията на СЛВ в овен в 1 дом и ще съм разрешила миналата си карма по някакъв начин.
Въпреки че при мен е малко по-особено - на 5гр. преди СЛВ е съвпада на Слънце(У6)/Юпитер(У10).

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на възлите
« Отговор #529 -: Ноември 01, 2019, 11:15:54 am »
Транзитен СВ ми е в съвпад с нат. Луна.
Конкретно събитие няма, освен че се чувствам много неудовлетворена от начина, по който се развива живота ми.
Мъчи ме и предстояща уранова опозиция, и предстоящ трети точен съвпад тр Плутон с Венера, и преминаване на при Луна в Риби.
Уж всичко е наред, а вътрешно се укорявам за изборите си, довели ме дотук.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #530 -: Ноември 02, 2019, 03:35:27 am »
Транзитен СВ ми е в съвпад с нат. Луна.
Конкретно събитие няма, освен че се чувствам много неудовлетворена от начина, по който се развива живота ми.
Мъчи ме и предстояща уранова опозиция, и предстоящ трети точен съвпад тр Плутон с Венера, и преминаване на при Луна в Риби.
Уж всичко е наред, а вътрешно се укорявам за изборите си, довели ме дотук.
И това ще мине, не трябва да съжаляваш за нищо, по-добре грешен избор, отколкото без избор

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на възлите
« Отговор #531 -: Ноември 02, 2019, 07:36:34 am »
Транзитен СВ ми е в съвпад с нат. Луна.
Конкретно събитие няма, освен че се чувствам много неудовлетворена от начина, по който се развива живота ми.
Мъчи ме и предстояща уранова опозиция, и предстоящ трети точен съвпад тр Плутон с Венера, и преминаване на при Луна в Риби.
Уж всичко е наред, а вътрешно се укорявам за изборите си, довели ме дотук.

Корея,мъчи те активираната нат.квадратура Луна/Плутон от тр.слв,Луната У1,засегната си лично,но е нормално да го преживееш на емоционално,не на събитийно ниво,сдръхчувствителна си,довери се на интуицията и активираното подсъзнание чрез сънищата,символи и знаци в битието,те ти подсказват какво трябва да промениш,за да не се чувстваш неудоволетворително, използай нат.тригон луна-уран/слв,промени нещо,започни от вънщен вид,облекло,навици,битовизми,отношение-взаимоотношения,промени реакциите ти спрямо повтарящи се събития,които те товарят емоционално.започни да учиш нещо ново,което ти носи нови усещания,нови хора в обкръжението
Луната е и майчината фигура,ако има проблем там го изчисти,ако грижите за някой/нещо ти тежат промени начина по който възприемаш ситуацията
През периода ще получаваш подръжка от околните,думи-жестове-действия, забелязвай ги малките радости и блага,популярност чрез промяна,излъчвай любов към живота и ще получиш същото,тогава и укори и вина ще изчезнат,като ги замени усещането за лекота и пълнота,пр.луна в риби е в тригон към наталната,използвай тази сила за добротворене.... :08:започни промяната с мисленото, не си зле,започва твоя добър период от живота,и то започва с промяна на това,което не искаш да промениш и приемеш,тогава урановата опозиция ще спре да те мъчи ...
имала си СЗ на 2.07.2019 10,37 Рак точен съвпад Асц/Луна,сарос 3N-темата пак е новости,свързани с млади хора или новости,които трансформират ситуация,новолунието 28.09 везни го квадратира,какво смени във начина на отношения с околния свят,какво се случва при теб през този период м. 07-09,което неглежираш от страх да загубиш сигурност-стабилност-спокойствие
на 26.12 предстой СЗ Козирог в опозиция на асц,промените ,ако не са агирани ,то в следващите 6 месеца след него ще се наложи да реагираш и те ще са наложени  отвън,ще идват от събития-хора
« Последна редакция: Ноември 03, 2019, 08:43:49 am от strelicka »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на възлите
« Отговор #532 -: Ноември 05, 2019, 08:01:44 pm »
Благодаря, Стреличка, за обстойния анализ.
Много истина има в написаното от теб, след една лежерна година, пълна с любов и по- лека работа, изведнъж ми се “ стъжни”.
С тая моя Луна явно пустите грижи ще ме съпътстват до живот. Така ми се ще да се грижа и мисля само за себе си, но не - работа, вкъщи, все на някой за нещо се чувствам длъжна.
Отрязах двама близки хора, които не ценят времето и труда ми- ей това ме докарва до лудост. Още го мисля.
С партньора ми все още не можем да постигнем консенсус къде да живеем, той е днес тук, утре там и го устройва тая несигурност, мен ме побърква.
Изживях някакъв абсолютно кошмарен стресиращ месец, и насън мира нямах- скъсвах се да сънувам лоши сънища и се случиха някои неприятни неща.Приемах всички и всичко “ на въпреки “ и всичкия тоя гняв и безпомощност, които излъчвах, ми се връщаха удвоени. Усещах се абсолютно безполезна и без сила да контролирам и себе си, и събитията около мен.
Сега малко се успокоиха нещата, емоционално почнах да се владея.

От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Транзити на възлите
« Отговор #533 -: Ноември 08, 2019, 09:10:10 pm »
Какви събития сте имали при съвпад на ЮЛВ с АЦ,ако може да споделите.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #534 -: Ноември 08, 2019, 10:02:49 pm »
Какви събития сте имали при съвпад на ЮЛВ с АЦ,ако може да споделите.
любов

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Транзити на възлите
« Отговор #535 -: Ноември 08, 2019, 10:06:06 pm »
И при мен така,но дойде за малко и се разпадна ,явно с разпада на съвпада.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #536 -: Ноември 08, 2019, 10:09:53 pm »
И при мен така,но дойде за малко и се разпадна ,явно с разпада на съвпада.
и при мен беше кратка, но разтърсваща

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Транзити на възлите
« Отговор #537 -: Ноември 08, 2019, 10:12:09 pm »
И мойта беше такава силна и разтърсваща и май ще се отрази върху , всичко в бъдеще.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #538 -: Ноември 08, 2019, 10:16:40 pm »
И мойта беше такава силна и разтърсваща и май ще се отрази върху , всичко в бъдеще.
  ::) на всичко в бъдещето не ми се отрази, ако изключим многото стихове, които написах и публикувах в първия си блог, бяха харесани и добих самочувствие в тези среди

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Транзити на възлите
« Отговор #539 -: Ноември 08, 2019, 10:20:38 pm »
При мен ми се отразява ,като преосмисляне на всичко до сега свързано с личния ми живот,но при мен в момента съвпада на Сатурн и Плутон е в седми дом,а по натал е в пети.
« Последна редакция: Ноември 08, 2019, 10:23:15 pm от adelina »