Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 112362 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #60 -: Юни 04, 2014, 12:36:22 pm »
Връзката е, че настоящият ми транзит е СЛВ на АЦ, ЮЛВ на Луната, а ЮЛВ върху Слънце ми предстои след година и половина :-)

Наобратно ще рече, че той теб те държи и дърпа към себе си чисто егоистично. Не изключвам чувства, но помня, че за него ти беше като вид престиж. Затова, ако единия иска да приключи връзката, това трябва да си ти, защото той няма да те пусне лесно :-) Но това трябва да е свободен избор - дали да прекратиш, ако ти тежи, или те устройва повече в тази връзка.  :38:

Аха, разбрах - е явно, че няма де, както ти казах - обаче .... докато си говорехте с твоята приятелка, не сте ли обсъждали нещо, свързано с ЮЛВ, Луна, 7/6 дом? - един вид, да започнеш да проявяваш СЛВ в тези области, а не ЮЛВ - това е просто идея, разсъждавам.

За господина - да, така беше, така ми каза и то си е така .... само че при всеки мой опит да прекъсна, нещо не се получава :) .... нищо, ще изчакам ... все ще стане :) ... вече не ми е толкова проблем това .... сигурно когато напълно отработя ЮЛВ с него :) нещата ще се получат

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на възлите
« Отговор #61 -: Юни 04, 2014, 12:58:43 pm »
Обсъждахме - поставила си е за цел да ми намери работа и мъж там, за да се преместя  :85:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #62 -: Юни 04, 2014, 01:15:45 pm »
Обсъждахме - поставила си е за цел да ми намери работа и мъж там, за да се преместя  :85:

видя ли - хем 6 хем 7 дом :)  :08:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на възлите
« Отговор #63 -: Юни 04, 2014, 01:25:44 pm »
Стига де, нека говорим за събитие - това, че някой ме ръчка за нещо, не означава, че ще засегна темите по домовете аз  :19:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Транзити на възлите
« Отговор #64 -: Юни 04, 2014, 01:27:18 pm »
Не знам как се отървавате без събития при преминаване на възлите през светила и ключови точки. При мен работят безкомпромисно.
Най-лошият пример е точно преминаването на транзитен ЮЛВ над Слънцето ми през 1997г. Тогава загубих майка ми - Слънцето е У4.
Serve, love, give

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #65 -: Юни 04, 2014, 01:31:25 pm »
Стига де, нека говорим за събитие - това, че някой ме ръчка за нещо, не означава, че ще засегна темите по домовете аз  :19:

Яя, не ти трябва събитие на съвпад от ЮЛВ и нещо си .... не е приятно ... не дърпай дявола за опашката.

Ето сега, кажи луната при теб какво управлява, че да видим .... има ли, няма ли

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на възлите
« Отговор #66 -: Юни 04, 2014, 01:48:07 pm »
 :012: Луната е У9, съуправител с Меркурий и Слънце. Жена от миналото и от чужбина ме ръчка по 6 и 7 дом.
Да, но аз го тълкувам така - При транзит на ЮЛВ през Луна У9 в 7д на Марс и муданен на Венера ще се наложи да преживея емоции, вероятно свързани с жена, които не съм довършила в миналото; възможно е и да взема решение да довърша някакво образование, което не съм направила в миналото. Тъй като Луната е на К7, значи ако СЛВ преминава през АЦ, то тези стари емоции ще повлияят на сегашното ми изразяване, като с преминаването на СЛВ в 12д ще доведат до вътрешна промяна- мислене, светоглед, а не външна. Поради тази причина въпросните промени ще рефлектират върху здравословното ми състояние или върху работата ми. Имайки предвид местоположението на осите, значи благодарение на някакви мои действия в миналото, ще успея да работя комбинативно и екипно по проблема в настоящето.

Ама звучи прекалено общо. А не - отивам да видя приятелка от миналото (която е Овен :-) ) в чужбина и тя ме кара да се преместя при нея там, за да не е сама, че й липсвам :-)) Половината действия са чужди. Да не говоирм, че нямам езика на държавата.

Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #67 -: Юни 04, 2014, 01:55:00 pm »
Яя, при ЮЛВ собствени действия няма - има карма, съдба, зависимост и т.н. :)

иначе, и двата варианта звучат добре :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #68 -: Юни 04, 2014, 02:03:09 pm »
Замислям се преди 18г къде съм била и какво се е случвало. Нищо, съвпадът е бил на април 1997г, спокоен период, гаджета, училище... дори още не съм била почнала кандидатстудентските курсове. Единственото, което отговаря на описанието е, че тогава намерих учителя за частните уроци, който да ме подготви, ако това е "Ще се разделиш с някой ,който те води ,за да се срещнеш с някой ,който не си избрала преди време ." Но съвпадът е бил в домове 5 и 11.
Замислям се, защото и след година и половина ще се повтори, предполагам със същата неусетност  :012: То сега СЛВ през АЦ не усетих, камо ли ЮЛВ през Слънцето...

Коментарът ми  е лично към Flora /нейна натална карта ,а не въобще ,Yaya. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на възлите
« Отговор #69 -: Юни 04, 2014, 02:17:06 pm »
Коментарът ми  е лично към Flora /нейна натална карта ,а не въобще ,Yaya. ;)

ааа еми... да  :85:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #70 -: Юни 04, 2014, 02:33:22 pm »
Happy,

Чета споделеното от теб по ЮЛВ ,като опит , и като информираност-ще ми бъде полезно и интересно да чуя коментара ти в тази ситуация:
Тр.ЮЛВ съвпад с Венера в 5-ти дом,у6/11 ,като същата е упр.на ЮЛВ по натал

Тр.ЮЛВ съвпад Сатурн в 5-ти дом ,у2
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #71 -: Юни 04, 2014, 04:07:30 pm »
Happy,

Чета споделеното от теб по ЮЛВ ,като опит , и като информираност-ще ми бъде полезно и интересно да чуя коментара ти в тази ситуация:
Тр.ЮЛВ съвпад с Венера в 5-ти дом,у6/11 ,като същата е упр.на ЮЛВ по натал

Тр.ЮЛВ съвпад Сатурн в 5-ти дом ,у2

Рени, не съм чак такъв специалист, но съм им фен аз на възлите, верно е, и ти знаеш защо :)

аз и на Яя го писах - не виждам някаква изявена събитийност при транзитите на възлите (сори, ама ... тва е) - по-скоро някой ти подсказва/подтиква/подбутва да (поне) осъзнаеш или да му обърнеш внимание на съответния възел. Виж, при прогресиите е друга работа.

За горните конфигурации е необходима информация за ЮЛВ - знак и дом. Демек, ЮЛВ (чрез знака и дома) идва и почуква върху планетата и й напомня за себе си.

За първия случай бих предположила, че ще се появи някой в областта на любовта, чрез който би трябвало да се сетиш, че по ЮЛВ не става вече, или пък ще е човек от миналото (от работата или някаква група - нещо такова). И би трябвало да е осезаемо, защото все пак Венера е упр на ЮЛВ.

При втория - пак е по любовния фронт, но този път според мен ще се наложи да се намеси и 2 дом - пари или може би ценностна система, и пак ще се наблегне на характеристиките на ЮЛВ. 

Най-добре да взема да върна назад времето и да видя, какво подобно имам и да споделя. Но при ЮЛВ върху Слънце - нищо ... или поне не е запомнящо се.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #72 -: Юни 04, 2014, 04:12:40 pm »
Рени, върнах времето назад при мен - ситуация - СЛВ върху Венера в 3 дом, като същата е негов Управител - прекъсната много силна връзка, която беше осъществена по принципа на ЮЛВ. Просто СЛВ мина и каза, че така няма да я бъде :). Не знам обаче, как се проявява 3 дом. По време на случката аз бях при него, в чужбина, ама не много далечна чужбина. И доста пътувахме тогава с него. Ако искаш - погледни го и коментирай - окт/ноем 1997.

А ето и друго връщане - ЮЛВ върху Плутон, чийто управител е той, пак в 3 дом, естествено. Това вече става след 9 години - 2006 и се оказва, че при това положение аз вече отреагирах по СЛВ и последствията бяха добри (сега го осъзнавам, не бях се замисляла), но пък то има и придрущаващи добри транзити. Събитието беше - в момента, в който напускам едната работа (обидена и наранено его), ми се обажда по-предишния ми шеф, за да ме моли за услуга и впоследствие (след 2-3 месеца) започнах пак при него. И при това искане на услуга аз защитих всъщност интересите си - не се втурнах емоционално, както се полага по ЮЛВ, а го направих тогава по СЛВ.
« Последна редакция: Юни 04, 2014, 04:21:19 pm от Happy58 »

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на възлите
« Отговор #73 -: Юни 04, 2014, 06:15:59 pm »
Сега погледнах: транзитен СЛВ върху натален Уран У1 - засега нищо. Някой да го е минавал да сподели  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Транзити на възлите
« Отговор #74 -: Юни 04, 2014, 06:17:31 pm »
Нали каза, че се кикерчиш и правиш някакви йоги там, така че един вид чрез действие си се заела да подпомогнеш физическото си здраве.  :)