Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 142074 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на възлите
« Отговор #360 -: Декември 18, 2015, 09:43:04 am »
При предния съвпад на СЛВ с нат. Плутон - У8 в 7 дом във Везни - канидатствах в университет - съзнателно, желано, подготвено, изкарах максимални оценки и влязох желана специалност, усещането за заслужен триумф. Понеже натално СЛВ е в съвпад с Венера - от тогава имам няколко страхотни приятелки, с които поддържам връзка :)

Сега съвпадът е бил в началото на годината. Трябва да отбележа, че при мен Плутон е управител на СЛВ. Не си спомням нещо впечатляващо, обаче лятото дирекционен Плутон застана на СЛВ и целият ми свят се залюля и преобърна и нищо вече не е същото :) Но за добро :) Възможно е и двата аспекта да са се синхронизирали - от една страна дир.Плутон в съвпад с нат.СЛВ в Скорпион, от друга - тр. СЛВ в съвпад с нат.Плутон ...
« Последна редакция: Декември 18, 2015, 09:47:09 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Транзити на възлите
« Отговор #361 -: Декември 18, 2015, 10:28:01 am »
Пускам тук превод от книгата на Селесте Тил (която я има тук, на руски) при тр СЛВ съвпад нат Плутон. Това е стандартно тълкувание - не на всеки и не всичко това ще се случи. Но при всички положения тези нюанси ще излезнат на преден план. Естествено, всичко това е свързано и с наталните предпоставки на нодалната ос и Плутон.

Дали има събитие или не .... нека всеки сам си прецени. Енергията ще работи дори и без да го съзнаваме. Но ако знаем, какво идва, сме по-подготвени. (Примерно Тренди нямаше толкова много да се страхува, дали ще издържи :) )

"Промяна в съзнанието, важни и дългосрочни промени в живота. Човек е способен да противостои на препятствията, увеличава се енергията и вътрешната му сила, необходими за планираните промени. Често това е много добро време, за да изясним вътрешни психологически проблеми. Човек взима решения, които влияят личния му живот - бит, семейство, финансово положение, навици. Изпитва необходимост да се заеме с нещата в живота си. Транзитът е свързан с големите начинания. Осъществява се реорганизация и трансформация в живота - период с достатъчно по количество сила за радикална промяна на ситуацията. Прекрасно време за отказване на вредни навици. Възможни са контакти с лечители, появяване на нови контакти, водещи до промяна в живота. На преден план могат да излезнат дейности, свързани с общи ресурси, данъци и застраховки. "

Аха, разглежда плутон като естествен управител на 8ми дом, което общо взето не е правилно :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на възлите
« Отговор #362 -: Декември 18, 2015, 11:26:36 am »
Сигурна ли си за това? Този съвпад не се ли случва след минимум 60годишна възраст?
Тери, права си, грешно съм го написала. :)
Прогресивен Асц е бил в съвпад с У4 натален дом - Плутон.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #363 -: Декември 18, 2015, 11:54:25 am »
Аха, разглежда плутон като естествен управител на 8ми дом, което общо взето не е правилно :)

Защо не е правилно?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Транзити на възлите
« Отговор #364 -: Декември 18, 2015, 12:44:13 pm »
Естествен управител на 8ми дом е Сатурн, ако не бъркам, според класиците.

Тери, права си, грешно съм го написала. :)
Прогресивен Асц е бил в съвпад с У4 натален дом - Плутон.

Това е много тежка прогресия, въобще съвпад на осите с транссатурнови...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #365 -: Декември 18, 2015, 12:50:46 pm »
Естествен управител на 8ми дом е Сатурн, ако не бъркам, според класиците.


а Плутон къде го вписваме тогава? - тук говорим за съвпад с Плутон. Класиците не с познавали Плутон. Ама те не са имали и компютри, не са имали телефони .....

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #366 -: Декември 18, 2015, 03:06:17 pm »
На всеки се случва да преживее тр. нодална ос с Плутон. Края на тази година и следващата ще се случи на поколението в периода 1956 г.- 1971 г. Питанката е кой може да разбере какво всъщност (му) се случва при този транзит- много малко хора и предимно онези,които имат точки и/или  планети в градусите на затъмненията по оста Дева/ Риби догодина.
Интересното в периода на транзитните възли в знаците Дева/ Риби, е съвпада на Нептун/Хирон с ЮЛВ в Риби и съвпада на Юпитер със СЛВ в Дева, както и квадратурата на Сатурн/ Марс към същата- това е информацията, която ще ни направлява и внушава коя врата, по-скоро се подготвяме да отворим и коя да затворим. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на възлите
« Отговор #367 -: Декември 18, 2015, 03:25:30 pm »
На всеки се случва да преживее тр. нодална ос с Плутон. Края на тази година и следващата ще се случи на поколението в периода 1956 г.- 1971 г. Питанката е кой може да разбере какво всъщност (му) се случва при този транзит- много малко хора и предимно онези,които имат точки и/или  планети в градусите на затъмненията по оста Дева/ Риби догодина.
Интересното в периода на транзитните възли в знаците Дева/ Риби, е съвпада на Нептун/Хирон с ЮЛВ в Риби и съвпада на Юпитер със СЛВ в Дева, както и квадратурата на Сатурн/ Марс към същата- това е информацията, която ще ни направлява и внушава коя врата, по-скоро се подготвяме да отворим и коя да затворим. :)

Мерси Рени :)
Моята нодална ос е на 11*49`по оста Риби/Дева.  Слънчевото затъмнение от 01 Септември 2016 е на 9* Дева. Ако има допустим орбис значи подчертаното важи с пълна сила. Освен това ПФ ми е на 8*56` Риби.
« Последна редакция: Декември 18, 2015, 03:30:29 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3109
Re: Транзити на възлите
« Отговор #368 -: Декември 19, 2015, 09:37:56 am »
На всеки се случва да преживее тр. нодална ос с Плутон.

но малцина ще преживеят тр.Плутон през нат.Нодална ос

Пускам тук превод от книгата на Селесте Тил (която я има тук, на руски) при тр СЛВ съвпад нат Плутон.

"Промяна в съзнанието, важни и дългосрочни промени в живота. Човек е способен да противостои на препятствията, увеличава се енергията и вътрешната му сила, необходими за планираните промени. Често това е много добро време, за да изясним вътрешни психологически проблеми. Човек взима решения, които влияят личния му живот - бит, семейство, финансово положение, навици. Изпитва необходимост да се заеме с нещата в живота си. Транзитът е свързан с големите начинания. Осъществява се реорганизация и трансформация в живота - период с достатъчно по количество сила за радикална промяна на ситуацията. Прекрасно време за отказване на вредни навици. Възможни са контакти с лечители, появяване на нови контакти, водещи до промяна в живота. На преден план могат да излезнат дейности, свързани с общи ресурси, данъци и застраховки. "....и наследствоне голямо

на съпругът ми болднато се случи 2011 г. при тр.Плутон върху СЛВ Козирог 2 дом,но процесът е бавен и дълъг

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #369 -: Декември 19, 2015, 06:26:09 pm »

на съпругът ми болднато се случи 2011 г. при тр.Плутон върху СЛВ Козирог 2 дом,но процесът е бавен и дълъг

Стрпеличка, случилото се/процесът или ли връзка с наталните предпоставки на неговите СЛВ и Плутон? - интересно ми е - нещо като статистика ....

В книгата на Селесте тя пише, че тр Плутон в/у СЛВ има подобно проявление, но ... нещо си там още .... можем да направим съпоставка.


Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #370 -: Декември 19, 2015, 06:29:20 pm »
но малцина ще преживеят тр.Плутон през нат.Нодална ос


мдааа, при мен тр Плутон е минал през ЮЛВ - при точния му градус срещам господина, с който поднових по-интензивния контакт - в момент, в който отново имам нужда. Плутон е У5, а ЮЛВ е в 5 дом. - чак банално. :)


strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3109
Re: Транзити на възлите
« Отговор #371 -: Декември 19, 2015, 07:49:29 pm »
Стрпеличка, случилото се/процесът или ли връзка с наталните предпоставки на неговите СЛВ и Плутон? - интересно ми е - нещо като статистика ....

В книгата на Селесте тя пише, че тр Плутон в/у СЛВ има подобно проявление, но ... нещо си там още .... можем да направим съпоставка.
Плутон при него е елевантен, диспозитор на Сатурн/У СЛВ/-Слънце- Асц- Венера ,взаимна рецепция Слънце/Плутон
вредните навици са  отказ от развеселителни питиета,към който беше сериозно и дълготрайно пристрастен,премина три месечен курс с медикаменти и редовни изследвания

Плутон винаги е замесен когато правиш нещо за първи път в живота си- той започна да готви,пазарува ,да меси страхотни питки,баници,надмина ме по майсторство,аз пък надебелях от толкова вкусотии,сготвени от някой друг,прибираш се от работа и мирише вкусно,през целият брачен живот все аз съм готвила ,отговорността  за продоволствения сектор и всякакви битовизми също- все пак Нодалната е Козирог-Рак,Плутон чрез жертва/остана без работа/ го вкара в коловоза на  Слв Козирог/2 дом  с отговорности към семейството,да види др.страна чрез опитност
тогава прави и основен ремонт на др.ни жилище,в което сега живее дъщеря ми,беше отслабнал с 10 кг. за два месеца от много работа

тогава почина и мама - при него съвпада на тр.Плутон с нат.СЛВ Козирол 2 дом/който е 8 от 7 -съпругата/
« Последна редакция: Декември 19, 2015, 08:07:53 pm от strelicka »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #372 -: Декември 19, 2015, 08:04:34 pm »
Стреличка, същата година Нептун или Юпитер как са активирали нат. Марс на съпруга ти ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на възлите
« Отговор #373 -: Декември 19, 2015, 08:05:10 pm »
И аз съм преживявала съвпад на тр.Плутон със СЛВ. Преди това се случи съвпад на Плутин с нат.Венера в 8 дом, в Скорпион - тогава съм била за първи път с мъж. Съвпадът със СЛВ е почти 2 години след това - някак нямам сериозни и впечатляващи спомени, които да са като гръм от ясно небе. Това, че учех в англ. гимназия - много ми влияеше, защото изучавахме друга култура, начин на живот, които бяха много различни от нашите и темата ценности и трансформацията бяха на дневен ред ...а тук тъкмо беше избухнала демокрацията ...
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3109
Re: Транзити на възлите
« Отговор #374 -: Декември 19, 2015, 08:20:30 pm »
Стреличка, същата година Нептун или Юпитер как са активирали нат. Марс на съпруга ти ?
Юпитер тр.в 6 каре Марс У6,