Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 142363 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на възлите
« Отговор #135 -: Юли 08, 2014, 01:22:03 pm »
Ако има неуспешна бременност отчита ли се? Искам да кажа при аборт и последвало раждане, детето по кой дом го гледаме - 5-ти или 7-ми?

В това отношение има противоречива информация.
В индийските производни карти понякога се виждат и неуспешни бременности, като тръгнат да се отброяват.
За западната астрология не мога да кажа със сигурност, някои автори разглеждат само живородените деца.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #136 -: Юли 08, 2014, 01:43:23 pm »
СЛВ в съвпад с натална Луна, У5 може ли според вас да е индикация за бременност? Има още година и половина до тогава, но ми стана интересно, още повече, че и Юпитер ще е в съвпад с Луната по това време.
При първата ми бременност нодалната ос е допълвала наталната опозиция Венера / Сатурн до голям кръст. Чудя се, защо точно Венера / Сатурн - може би поемане на допълнителна отговорност в брака / взаимоотношенията?

След като нодалната ос показва ,кога влиза и/или    излиза някой в живота ни-защо не ?1?  :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #137 -: Юли 08, 2014, 01:45:04 pm »
Ами не виждам да има - СЛВ в Близнаци, 3-ти дом, съответно ЮЛВ в Стрелец, 9-ти дом. Меркурий е в 1-ви, У3, У4, У7. Юпитер е в 10-ти, У9, У10.
Но интересно, че синът ми е Близнак, с Луна и АСЦ в Стрелец - точно по нодалната ос.

това вече е показател за друго - някаква кармична връзка (както при теб и майка ти). Поне така предполагам.

Имаш ли някакви други съпътстващи аспекти за бременност по това време? Не си представям това да е единствения показател.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #138 -: Юли 08, 2014, 01:46:29 pm »
Това го проследявам и при майка ми и мен - тя е със СЛВ в Телец, аз съм със Слънце в Телец. Тя е Близнак, моят СЛВ - в Близнаци.

Ако има неуспешна бременност отчита ли се? Искам да кажа при аборт и последвало раждане, детето по кой дом го гледаме - 5-ти или 7-ми?

мисля, че то предварително се вижда, дали ще е неуспешна - в темата за бременност и раждане, към края, акрукс направи анализ на такава бременност.

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Транзити на възлите
« Отговор #139 -: Юли 08, 2014, 01:50:30 pm »
това вече е показател за друго - някаква кармична връзка (както при теб и майка ти). Поне така предполагам.

Имаш ли някакви други съпътстващи аспекти за бременност по това време? Не си представям това да е единствения показател.
Аспекти има много - Уран съвпад с асц-та, възврат на Юпитер в 10-ти и най-важният, според мен - сходящ съвпад на Сатурн с наталната Луна. Прогресивната Луна в 6-ти квадрат към Сатурн / Венера.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #140 -: Юли 08, 2014, 01:51:15 pm »
СЛВ в съвпад с натална Луна, У5 може ли според вас да е индикация за бременност? Има още година и половина до тогава, но ми стана интересно, още повече, че и Юпитер ще е в съвпад с Луната по това време.
При първата ми бременност нодалната ос е допълвала наталната опозиция Венера / Сатурн до голям кръст. Чудя се, защо точно Венера / Сатурн - може би поемане на допълнителна отговорност в брака / взаимоотношенията?

Сега проверих в книгата на Селесте Тил - да, точно това е едно от значенията на транзит на СЛВ в/у натална Луна. Значи, аз съм те заблудила, сори  ???

"В делата на дома, управляван от луната, се наблюдава процъфтяване" :)

Има и други някакви значения, естествено.

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Транзити на възлите
« Отговор #141 -: Юли 08, 2014, 01:53:00 pm »
След като нодалната ос показва ,кога влиза и/или    излиза някой в живота ни-защо не ?1?  :)
Да, това и аз съм го забелязала - при съвпади на ЮЛВ с планета си отива някой от нас / буквално или метафорично /, а по СЛВ - привличаме.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #142 -: Юли 08, 2014, 01:54:10 pm »
Happy,а какво  пише в книгата на тази дама ,когато ЮЛВ съвпадне с Венера,Сатурн ,Луна ?!?   :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Транзити на възлите
« Отговор #143 -: Юли 08, 2014, 01:55:42 pm »
Сега проверих в книгата на Селесте Тил - да, точно това е едно от значенията на транзит на СЛВ в/у натална Луна. Значи, аз съм те заблудила, сори  ???

"В делата на дома, управляван от луната, се наблюдава процъфтяване" :)

Има и други някакви значения, естествено.
Интересно, че съвпада е в 7-ми дом, който трябва да гледам за евентуално 2-ро дете. Значи е възможно  :).
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #144 -: Юли 08, 2014, 02:09:05 pm »
Happy,а какво  пише в книгата на тази дама ,когато ЮЛВ съвпадне с Венера,Сатурн ,Луна ?!?   :)

Ето я книжката ....

Но аз не съм забелязала да става това, което тя пише. Примерно, нямам толкова събития по транзитните възли върху натални планети, но пък ако транзит или прогресия мине върху натален възел - да. Отчитам и преминаването на транзитен възел през куспида.

http://dox.bg/files/dw?a=329eb2ce4b

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #145 -: Юли 08, 2014, 02:12:58 pm »
Благодаря,Happy-макар да съм на "вие' с руският език. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #146 -: Юли 08, 2014, 02:14:49 pm »
Благодаря,Happy-макар да съм на "вие' с руският език. ;)

значи, трябва превод? така ли да го разбирам?  :38:

пробвайте, и ако нещо не може да си го преведете, ще помагаме
« Последна редакция: Юли 08, 2014, 02:16:24 pm от Happy58 »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #147 -: Юли 08, 2014, 04:11:42 pm »
Никога не е излишно още едно мнение,така че ,ако има вариант за превод на книгата ,бих се възползвала. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Транзити на възлите
« Отговор #148 -: Юли 09, 2014, 11:54:30 am »
И при една моя приятелка двете й момченца са по знака на СЛВ и Десцендента - изгряващи Лъвчета (тя има и Луна там, но в първите градуси). АС на едното дете е в съвпад с нейния ДС, а на второто - в точен съвпад със СЛВ.

Рядко съм срещала такива съвпадения, но го има.

Не съм обръщала внимание на това досега, но и при мен и синът ми го има.
Аз имам СВЛ в Лъв, той е Лъв. Той има СЛВ в Риби, аз съм Риби.

Откривам една майка със СЛВ Риби, а второто й дете е Риби, но толкова. Странното е, че първото дете на жената е Водолей. Тогава как гледаме нодалната ос?

В една от каритите детето е по ЮЛВ на майката.

Прегледах още няколко карти на майки с деца и не го откривам. Прегледах около 80 карти.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Транзити на възлите
« Отговор #149 -: Юли 09, 2014, 12:28:35 pm »
В нашето семейство ние с мъжа ми имаме СЛВ в Лъв и ЮЛВ във Водолей, а дъщеря ни е обратното - СЛВ във Водолей , ЮЛВ в Лъв. Иначе я няма тази връзка между слънчев знак и СЛВ.
Хм, намерих още 2 такива примера като нашия на обърнати нодални оси при родители и деца.

На мен съвсем скоро ми предстои съвпад на транзитен СЛВ с Плутон в 5 дом и едновременно с това на ЮЛВ с Луна в 11 дом. Ще дам обратна връзка за събития.
Serve, love, give