Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 116986 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12588
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #150 -: Юли 10, 2014, 07:37:24 pm »
Мунданен съвпад Марс /СЛВ тригон Венера на 24* Везни ,съвпад с неподвижната звезда Акрукс.Прогнози за тази печеливша комбинация ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на възлите
« Отговор #151 -: Юли 10, 2014, 07:58:41 pm »
Вероятно имаш предвид Арктур - тази звезда по зодиакална дължина се намира близо до Спика (на 23 мин.), но в небето са доста далеч една от друга, в различни съзвездия. Акрукс е друга звезда.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12588
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #152 -: Юли 10, 2014, 09:15:28 pm »
Вероятно имаш предвид Арктур - тази звезда по зодиакална дължина се намира близо до Спика (на 23 мин.), но в небето са доста далеч една от друга, в различни съзвездия. Акрукс е друга звезда.

Да,Лили-благодаря  :38:

Не съм много запозната с неподвижните звезди,но предположих ,че има някакво значение сега  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на възлите
« Отговор #153 -: Юли 10, 2014, 09:20:34 pm »
Спика и Арктур са специални звезди, с много силно въздействие, дават благополучие, успех, знания...

Но при Марс в съвпад с такава звезда и СЛВ не съм сигурна какво ще е "посланието". Марс е "войн", има горещ темперамент, слава на "злосторник", при това е в знак на заточение. В съвпад с Раху, особено активизиран от силна неподвижна звезда, би могъл да внесе и раздор в съответната сфера, по-изразен стремеж към опониране, да се отстоява някаква кауза.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12588
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #154 -: Юли 10, 2014, 09:58:16 pm »
Спика и Арктур са специални звезди, с много силно въздействие, дават благополучие, успех, знания...

Но при Марс в съвпад с такава звезда и СЛВ не съм сигурна какво ще е "посланието". Марс е "войн", има горещ темперамент, слава на "злосторник", при това е в знак на заточение. В съвпад с Раху, особено активизиран от силна неподвижна звезда, би могъл да внесе и раздор в съответната сфера, по-изразен стремеж към опониране, да се отстоява някаква кауза.

Цитат
  дават благополучие, успех, знания...

Да,Лили -ето това намерих за Арктур

Арктур :sorcerer:

На гръцки означава пазител на мечката. Енергията му задава войнственост и предприемчивост, може да се разглежда като комбинация на Марс и Юпитер, малко по-марсова, според мен. При хармонични аспекти може да даде дълготраен успех.


и мисля ,че ако активира планета /точка в натала ,ще е с подкрепата на Венера. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на възлите
« Отговор #155 -: Юли 10, 2014, 10:06:39 pm »
Спика и Арктур попадат в един градус, по зодиакална дължина ги делят минути. Считат се за благоприятни, носещи успех, известност, просперитет. Но дотук оставам с впечатление, че докато Спика е по-ориентирана към знанието, изкуството, известността (казват, че е с природа на Венера и Марс), Арктур дава изключителна енергия (с природа на Марс и Юпитер), която обаче може да бъде употребена за различни цели и каузи (и +, и -). А съвпадът с Марс може да подсили тази енергия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12588
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #156 -: Юли 10, 2014, 10:21:07 pm »
Тук интересното е,че уЮЛВ е съвпад със СЛВ ,а уСЛВ тригон /секстил към нодална ос в градус на неподвижна звезда ,с природата и знака на двата управителя и то един ден след Пълнолуние ?!?

Не мисля,че Марс съвпад СЛВ е нещо дразнещо ,напротив инициира избор,посока ,в случая по един дипломатичен начин,чрез свързване ,заради едно (по)знание-Марс съвпад възел Везни/Арктур тригон Венера Близнаци. :)
Може да проверим как всичко това ще се случи,в карти където има планети/точки в 24* на кардиналният кръст с орбис 1* ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на възлите
« Отговор #157 -: Юли 10, 2014, 10:46:46 pm »
Във ведическата астрология Лунните възли не се свързват с дипломатичността, никак даже, особено ако Марс е в съвпад с някой от тях. Такъв съвпад може да даде и тенденция към насилие, зависи как и къде е поставен в хороскопа.

В мунданната астрология Марс, Раху и Кету символизират "армията", "пазителите на границите".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Транзити на възлите
« Отговор #158 -: Юли 12, 2014, 10:40:42 pm »
Мен пък ме е страх от последните градуси

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на възлите
« Отговор #159 -: Юли 12, 2014, 10:42:26 pm »
Утре има интересна конфигурация - съвпад на Марс и СЛВ (Раху) в градуса на две силни неподвижни звезди.

На мен ми се пада точно в градуса на наталния СЛВ - в момента карам завръщане на нодалната ос.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на възлите
« Отговор #160 -: Юли 12, 2014, 10:47:44 pm »
Утре има интересна конфигурация - съвпад на Марс и СЛВ (Раху) в градуса на две силни неподвижни звезди.

На мен ми се пада точно в градуса на наталния СЛВ - в момента карам завръщане на нодалната ос.
А при мен се пада на градуса на наталните луна и марс в 10ти ::)
Какво ще рече това?

Иначе съвпада на тр марс и слв,ми е в 4ти дом.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Транзити на възлите
« Отговор #161 -: Юли 12, 2014, 10:55:50 pm »
Утре има интересна конфигурация - съвпад на Марс и СЛВ (Раху) в градуса на две силни неподвижни звезди.

На мен ми се пада точно в градуса на наталния СЛВ - в момента карам завръщане на нодалната ос.

Не ми харесва, дано да нямаш работни или други проблеми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на възлите
« Отговор #162 -: Юли 12, 2014, 11:05:31 pm »
Не ми харесва, дано да нямаш работни или други проблеми

Ако ще ни съкращават, това трябва да се случи в края на месеца.

Докато Марс беше в сидерална Дева, беше голяма чистка, някои хора излязоха от живота и обкръжението ми. Свърши си "мръсната" работа - къде мръсна, къде необходима...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13570
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #163 -: Юли 13, 2014, 01:28:57 am »
Утре има интересна конфигурация - съвпад на Марс и СЛВ (Раху) в градуса на две силни неподвижни звезди.

На мен ми се пада точно в градуса на наталния СЛВ - в момента карам завръщане на нодалната ос.
че тя Спика е готина звезда, другата не толкова...
Арктур
Звезда первой величины, имеет природу Марса и Юпитера.
Пастух Медведей. Дает огромную силу и часто не только физическую. Проявляется у дрессировщиков, целителей, магов. Но в соединении с Марсом, Сатурном, а также на границе VIII дома указывает на опасность стихийных бедствий. С Венерой и Луной - это часто влечение к своему полу (гомосексуализм) и другие извращения (например, скотоложество), с Солнцем - извращения духа (эта звезда была у Оскара Уайльда). В принципе, Арктур можно считать злой звездой, но на самом деле он и не злой, и не добрый, а дающий огромную силу, а значит и опасность быть раздавленным этой силой. Арктур не допускает трусости. Как только человек струсит, на него наваливаются все несчастья. Арктур ставит перед человеком задачу в любом деле идти до конца, иначе он будет раздавлен

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на възлите
« Отговор #164 -: Юли 21, 2014, 06:55:06 pm »
По-малко от градус и тр.южен възел ще съвпадне с Венера.Тук ще допълвам резултата...

Да попитам,възможно ли е по тр.южен възел съвпад Венера,да срещам жени преживели проблеми като моите,които ме "вдъхновяват" и аз да продължа напред с високо вдигната глава?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."