Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 123240 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13599
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #165 -: Юли 21, 2014, 08:02:46 pm »
Да попитам,възможно ли е по тр.южен възел съвпад Венера,да срещам жени преживели проблеми като моите,които ме "вдъхновяват" и аз да продължа напред с високо вдигната глава?
  зависи Венера къде се намира и кои домове управлява
когато тр ЮЛВ направи съвпад с моята Венера у2, 9 във 2д  моя мъж ми прати повечко пари от чужбина, за да заведа децата на море- изкарахме си 20 дни на Кранево супеер, бяхме женска компания- аз с двете дъщери и братовчедката с нейната дъщеря  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12596
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #166 -: Юли 21, 2014, 08:17:50 pm »
Да попитам,възможно ли е по тр.южен възел съвпад Венера,да срещам жени преживели проблеми като моите,които ме "вдъхновяват" и аз да продължа напред с високо вдигната глава?

Може ,ако това се случва ,в период ,когато Юпитер/Стрелец/9-ти дом се навъртат около същия ,в огнена компания. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #167 -: Август 07, 2014, 03:00:59 pm »
Само временно да кача инфото тук - и после ще го махна, да не пречи на темата:

http://bgway.com/astro/viewtopic.php@t=353.html - ето тук намерих нещо интересно :
Лунните възли са фиктивни/математически елементи – пресечни точки в хороскопа - свързват орбитите на слънцето и луната. В символа на лунните възли се допират два различни свята - те са вратите към други, различни светове от нашия ограничен личен кръгозор и указват моментите, в които нашия свят/живот се допира с друг, моментите, в които нашият свят се обръща нагоре с краката от срещата с друг човек, когато двама души заедно престъпват границите на личния си хоризонт, за да заживеят заедно в един общ свят. Лунните възли са символ на всички срещи в живота – срещите с родители, роднини, деца. Домовете, където се намират лунните възли предопределят нивото, на което търсим и ще намерим партньор в живота, нивото, на което имаме нужда от друга перспектива. Владетелите на лунните възли са “котвата”, която описва и улучва в десятката онзи човек, който ни е нужен като катализатор за обръщане на перспективите и за промяна в живота. Няма правила, няма закони и няма гаранция, че всичко в “общия свят” ще е весело, прекрасно и пълно с рози до края на живота ни. Проблеми с лунните възли и реализацията на планетите-владетели се познават по това, че при опити да обясни проблема си, клиентът си противоречи в описанията на желания партньор, в описанията защо предишните не са били подходящи, противоречия в разбиранията, какво биха готови да жертват/дадат от собствения свят, за да получат от другия и най-вече липса на конкретна представа и противоречия между причините защо искат да се женят/омъжват, каква е целта на брака и това, което искат в живота. Характерно е при консултация с подобни запитвания асцендентът на хорара да е в аспект с лунните възли или с техните владетели.

Проблемите с партньорството са толкова по-сериозни, колкото повече и по-силни са аспектите към лунните възли и техните владетели:

- съвпади, квадратури, квинконкси или опозиции към лунните възли и техните владетели в наталната карта /вечно търсещи, вечно ненамиращи, любовни афери, любовни трагедии, труден избор, липса на избор, триъгълници и многоъгълници в отношенията, всеки срещнат партньор вдига нивото/летвата на съзнание и става все по-трудно да се намери “котва”/
- квадратури, опозиции и квинконкси или опозиции към лунните възли и техните владетели в прогресивната карта /временно положение, криза в партньорството и брака, ситуацията ще се промени с времето, в резултат на промяна от двете страни/
- транзитни квадратури, опозиции и квинконкси към лунните възли /афект, временна ситуация, в която човек реагира на промяна във взаимоотношенията наложена от външни условия, сравнимо е с виртуално влюбване, нови връзки са краткотрайни при липса на други аспекти на лунните възли/

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на възлите
« Отговор #168 -: Август 08, 2014, 09:55:03 pm »
При мен вече е в съвпад с ИС. А скоро и в съвпад с уран в 3ти У7 и 8.
« Последна редакция: Август 09, 2014, 10:44:55 pm от Babyblue »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на възлите
« Отговор #169 -: Август 11, 2014, 02:36:54 pm »
Напоследък имам много странно усещане, може би трябва да питам Гаури за това.

В момента имам точен съвпад на транзитен Кету (ЮЛВ) с натална Венера. Все по-често в будно състояние започнах да имам усещане за леко отделяне от тялото и някъкав вакуум около мен, като че ли се намирам в капсула. Спирам да си усещам краката, не усещам и земята под тях. Вярно е, че е горещо тия дни, но аз не съм постоянно припаднала от тия жеги. Все още мисля, че съм в състояние да разсъждавам адекватно, но е странно това усещане, чисто физически - имаш чувството, че плуваш във вакуум. Да не е отделяне на енергийното тяло - вече не му се стои тук?  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на възлите
« Отговор #170 -: Август 11, 2014, 02:56:09 pm »
Не бих казала. Напоследък е много спокойно в офиса, по-малко се работи. От два месеца и външни поръчки почти нямам, инерцията вече ми идва в повече.

Помислих, че чувството може да се дължи на съвпада на тр. Нептун с Марс, но съвпадът отдавна си върви, а започнах да го усещам, едва след като тр. Кету нагази Венера.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Транзити на възлите
« Отговор #171 -: Август 11, 2014, 03:18:28 pm »
Напоследък имам много странно усещане, може би трябва да питам Гаури за това.

В момента имам точен съвпад на транзитен Кету (ЮЛВ) с натална Венера. Все по-често в будно състояние започнах да имам усещане за леко отделяне от тялото и някъкав вакуум около мен, като че ли се намирам в капсула. Спирам да си усещам краката, не усещам и земята под тях. Вярно е, че е горещо тия дни, но аз не съм постоянно припаднала от тия жеги. Все още мисля, че съм в състояние да разсъждавам адекватно, но е странно това усещане, чисто физически - имаш чувството, че плуваш във вакуум. Да не е отделяне на енергийното тяло - вече не му се стои тук?  ;D

при мен транзити на Южния възел отключват срещи с хора от минал живот , Южен Възел с Уран ме срещна с човек , който имаше важна роля в живота ми.

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Транзити на възлите
« Отговор #172 -: Август 11, 2014, 03:42:37 pm »
..Южен Възел с Уран ме срещна с човек , който имаше важна роля в живота ми.
при мен съвпада на  северен възел с венера така повлия.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Транзити на възлите
« Отговор #173 -: Август 11, 2014, 03:55:23 pm »
при мен съвпада на  северен възел с венера така повлия.

 :08:

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Транзити на възлите
« Отговор #174 -: Август 11, 2014, 03:59:08 pm »
 А Южен с Хирон какво би донесло?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12596
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #175 -: Август 13, 2014, 12:24:40 am »
А Южен с Хирон какво би донесло?

Херкулес . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12596
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #176 -: Август 13, 2014, 12:34:22 am »
Не бих казала. Напоследък е много спокойно в офиса, по-малко се работи. От два месеца и външни поръчки почти нямам, инерцията вече ми идва в повече.

Помислих, че чувството може да се дължи на съвпада на тр. Нептун с Марс, но съвпадът отдавна си върви, а започнах да го усещам, едва след като тр. Кету нагази Венера.

Плутон е спрял в градуса на нат.Плутон в аспект към Луна/8-ми.
Нептун е спрял в градуса на ИЦ/Марс и понеже си по-сензитивна в периода ,реагираш по този начин в периода ( Нептун тригон Луна).
тр.ЮЛВ съвпад Венера -чувство на носталгия по неизживяна тръпка,в частност при теб -повтаря натална конфигурация.Меркурий гледай тук ,той е виновникът за тези нетипични,а може би утопични преживявания. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на възлите
« Отговор #177 -: Август 13, 2014, 08:12:16 am »
Да ви кажа, май си внушавам и е от горещините.  ;D

Всеки път, като сляза от градския транспорт, така се чувствам - краката ми омекват. После ми трябват още 2 часа да се свестя.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #178 -: Август 13, 2014, 08:25:40 am »
Да ви кажа, май си внушавам и е от горещините.  ;D

Всеки път, като сляза от градския транспорт, така се чувствам - краката ми омекват. После ми трябват още 2 часа да се свестя.

Аз не разбрах, какво ти е, кое си внушаваш?

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #179 -: Август 13, 2014, 08:43:45 am »
Честно казано, аз вече нямам сили с този натоварен натален ЮЛВ - с нетърпение чакам да минат тези 2-3 месеца и да се разкара Сатурн оттам. Добре че Марс е по-бърз.