Автор Тема: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата  (Прочетена 47384 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #15 -: Февруари 13, 2014, 01:28:15 pm »
Само едно въпросче - факторите, които е изброила Гали, приоритетно в западната карта ли се търсят или в сидералната? Във ведическата нали има и по-различна система на аспектите, там има и йоги.

Познавам случай, в който у1 е в най-висока позиция спрямо останалите планети, но вместо известност и популярност е дал обратното - тенденция към публичен скандал и удари по имиджа на натива, а също така резки обрати и сривове. Но планетата е Сатурн, има негативни аспекти със светилата.

Друг пример АС Лъв и Слънце в Лъв в 12 дом (на 10 или повече градуса от АС, в квадрат с ъглов Сатурн - на ИЦ, най-ниската точка в хороскопа) - човекът винаги е бил "сърцето" на колектива, хората го забелязват, не го подминават и не може да се каже, че цял живот остава в сянка. Но съм забелязала, че като че ли липсва стремеж към утвърждаване на егото и към изтъкване, за разлика от първия пример - там имаше истерично биене на тъпан (Слънце в първи дом, без есенциални достойнства).



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #16 -: Февруари 13, 2014, 01:34:07 pm »
Въпроса е кой получава внимание, кой не, според мен.

И ако продължим - кой активно търси внимание и кой не. Това също е важно да се знае, видно е и в наталната карта.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #17 -: Февруари 13, 2014, 01:44:14 pm »
Има и друг момент – ако човек усеща вътрешна липса на признание (на определени качества), все ще му се струва, че заслугите му не се оценяват достатъчно. И с лавров венец да го окичиш, да го посрещнеш с духов оркестър пред вратата, пак червеят на съмнението ще го разяжда отвътре.

А когато човек не търси и не се стреми да получава внимание, той ще реагира или с безразличие, или дори може да се притесни, да се почувства в конфузна ситуация, ако попадне в светлината на прожекторите.

Може би тук бихме могли да използваме теорията за екстроверти и интроверти. Ако първите търсят да се докажат по някакъв начин навън, нещо да изразят пред публика, да предизвикат реакция, за вторите ще е достатъчно усещането за вътрешна удовлетвореност от това, което са и което правят.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #18 -: Февруари 13, 2014, 01:55:59 pm »
Не съм казала, че свързвам екстровертността или интровертността с успеха. За успех дотук изобщо не се е споменавало.  :)

Ако за някой вниманието е успех, а липсата на внимание е тотален провал, тогава може би да.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #19 -: Февруари 13, 2014, 02:01:50 pm »
Аспектите са от значение определено. Моят У1 е неаспектиран. Инвидидуалист съм и не защото го искам на всяка цена, а защото липсата на сътрудничество и подкрепа ми налага да бъда от тези работещите от най-ниско в йерархията на фирмата включително до шефа. Да уча и да се развивам в най-различни сфери. Да работя къртовски до откат и пак да няма резултата, който търся и искам. Може да намеря злато метафорично казано, но няма да срещне отзвук отсреща, но ако някой друг стигне до това злато, другите ще го възприемат като авторитет и "златото" ще достигне до разбирането на другите.

Но както написа abroad в една друга тема, силикон се търси.

Стар,това че У1 ,не ти е аспектиран ,не е причина да си индивидуалист и останалото ,произтичащо от това споделено .Прекалено си истинска ,откровена за момента (визирам времето ,в което живеем ) ,като в натала ти липсва "цвят лилав" ,който да те "издигне" в очите на хората -нито Венера ,нито Юпитер са в знаци на трон /екзалтация ,нямаш тригон към Слънце,Стрелец на АСЦ/МЦ,Слънце там,съвпад Юпитер  или поне    Венера/Луна в лек аспект или в 7-ми ...

 На мен затова ми харесваш ,защото при теб "няма " Венера ,т.е. липсва учтиво-дипломатичното ,синоним на лицемерие в етичния кодекс на съвременното общество. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #20 -: Февруари 13, 2014, 02:08:45 pm »
Ами то всичко е заложено в натала. Някой, ако му е дадено да привлича погледи, и да не търси внимание, пак няма да може да остане в сянка и да се скрие за дълго. Просто ще се случва по естествен начин или съдбата ще го поставя в ситуации, в които той все ще играе някакъв "фокус". Но има хора, както Тъндър спомена, толкова вглъбени и интровертни, които вършат дадена дейност, водени от чувство за вътрешна удовлетвореност, щастие, еуфория, вдъхновение - в една съседна тема се спомена за т.нар. "дева" накшатри, т.е. с божествена природа. Някой ще се чувства вдъхновен да създава научни открития, друг да твори шедеври с художествена стойност, трети може да е вдъхновен да убива или да руши цели системи, йерархии, обществени порядки и т.н. Но и мотивите са различни - един го прави, защото просто се чувства вдъхновен/призван/осенен свише, друг ще го прави за хората/обществото, трети ще го прави за егото си - да получи признание, да стане велик, да се прочуе, да влезе в историята. Вероятно и тук има значение в какъв тип накшатра е разположен Лагнеш (у1) във ведическата карта.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #21 -: Февруари 13, 2014, 02:13:42 pm »
А когато човек не търси и не се стреми да получава внимание, той ще реагира или с безразличие, или дори може да се притесни, да се почувства в конфузна ситуация, ако попадне в светлината на прожекторите.

Аз се чувствам изключително неудобно на показ, не обичам вперените в мен погледи, смущават ме. Не изпитвам нужда да бъда известна, имам нужда да бъда значима, да направя нещо смислено, което да остави следа, но по един невидим начин.

Отдавам го на скритото, срамежливо Слънце.

Благодаря, Гали!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #22 -: Февруари 13, 2014, 02:19:41 pm »

Отдавам го на скритото, срамежливо Слънце.


Твоето Слънце в 12 дом ли е или в 11ти?

Известността и публичността е нещо, което сериозно би ме притеснило. В някакъв смисъл се стремя към признание, най-вече в професионалните среди - не да ме аплодират и да чувам фанфари, а като отношение. Не точно респект, по-скоро уважение към това, което правя, да ценят труда ми. И в тази връзка не понасям натегачите, които си приписват несъществуващи заслуги, а не ценят чуждия труд и време.





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #23 -: Февруари 13, 2014, 02:29:30 pm »
В 12-ти е. Силното скорпионово влияние и то си казва думата. Чувствам се добре зад колисите, стига да дърпам конците :) Един приятел режисьор от доста години се опитва да ме убеди да се снимам във някой филм или клип, но безуспешно, много хора биха приели без да се замислят, а аз нямам грам желаниe, дори точно обратното.

Гали

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #24 -: Февруари 13, 2014, 06:33:41 pm »
Само едно въпросче - факторите, които е изброила Гали, приоритетно в западната карта ли се търсят или в сидералната? Във ведическата нали има и по-различна система на аспектите, там има и йоги.

Идеален въпрос и искам да отговоря, защото предполагам на кого е :). Надявам се не греша Лили (твърде много съвпадения).

Знаеш каква е разликата между двата зодиака - единият е базиран на въртенето на Земята около Слънцето, а другият - на въртенето около една неподвижна точка. Тропическият зодиак има отношение предимно към годишните времена и в този смисъл се отнася повече към материята, материалния живот. Другият е следващото "тяло" на човека.

Когато говорим за забележимост (видимост) на някого, тя е на първо място физическа. В материалния ни живот това е най-често срещаната. Затова няма да сбъркаш ако ползваш тропически зодиак за оценка на планетния статус.

Ако искаш да разбереш каква е видимостта на един човек по отношение на това, което прави, умее, дава на този свят (не само като физика), избери сидерален зодиак. С други думи, сидералния зодиак дава много по-комплексна картина. Обикновено когато има сериозен потенциал човек да бъде забелязан по тоя параграф - какво дава като умения и можене (не като физическа атрактивност само, която е преходно явление), е добре да се види подредбата на дашите. Ако не дойде подходящата даша, и най-върховния потенциал, си остава за следващия живот.

И двата зодиака са напълно приложими. Зависи кой от какъв тип известност се интересува. Има хора, които остават незабележими, докато не направят нещо. Други ги забелязват преди всичко физически и никой не обръща внимание на това, което правят (просто са атрактивни и хората ги харесват, получават доста сериозен социален отскок). При трети, ги има и двете.


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #25 -: Февруари 13, 2014, 06:38:18 pm »
Идеален въпрос и искам да отговоря, защото предполагам на кого е :). Надявам се не греша Лили (твърде много съвпадения).


Същата.  ;D

Драго ми е да те видя тук, добре дошла!  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Гали

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #26 -: Февруари 13, 2014, 06:44:02 pm »
И аз благодаря, Гали!
Един въпрос-ако някой е с ретрограден управител на асц, макар и есенциално и акцидентално силен, каква е реалната сила на планетата?

Да отговоря и на Вас, Папи.
Ретроградната планета е доста силно изявена, тъй като тези фази означават, че планетата е най-близо до Земята, по-ярка е като видимост. Зависи естествено коя е планетата - ако е вътрешна, колко близо е до Слънцето е (заради това, че попада под лъчите му). Тогава дори и силна, е под негова власт, засенчена е, и е важен статусът на Слънцето. Добре е да се види кога се обръща по прогресия и излиза от лъчите на Слънцето (става видима).

Ако е външна, няма вариант да е изгорена, защото по-скоро е в някой знак, който е в 150гр или опозиция със Слънцето.

Гали

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #27 -: Февруари 13, 2014, 06:45:53 pm »
Идеален въпрос и искам да отговоря, защото предполагам на кого е :). Надявам се не греша Лили (твърде много съвпадения).


Същата.  ;D

Драго ми е да те видя тук, добре дошла!  :)

 :08:

Гали

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #28 -: Февруари 13, 2014, 06:58:51 pm »
Гали, благодоря ти за споделената информация. Класическите управители на знаците ли предпочиташ да изплозваш за този анализ?

Да, предимно класическите. Макар че за знак Водолей, Уран спокойно може да си влезе в играта. Казвам го, тъй като след 1995 г. Уран е с магнитуд, който прави планетата видима с просто око. Не съм търсила колко години продължава това. Но за родените между 1995 и 2005 г. (поне) няма лошо да му се отдаде полагащото се право на "мнение".

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #29 -: Февруари 13, 2014, 07:13:24 pm »
Ретроградната планета е доста силно изявена, тъй като тези фази означават, че планетата е най-близо до Земята, по-ярка е като видимост.

Най-накрая някак да излезе, че ретро марс в рак (без да е изгорен) не е толкова смотан :) Мерси