Автор Тема: Ретроградни периоди на венера и марс  (Прочетена 74551 пъти)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #210 -: Март 28, 2014, 12:24:54 am »
Папи, много неприятно за ПТП-то, но важното е да няма пострадали.  :)  ( поне физически). Ретро марсът няма как да не даде отражение, при това и във везни . Макар да е слаб в знака, забелязвам доста събития по ретро марс, най-малкото от кардиналата му природа. Оставяме настрана и кардиналния кръст, който се е заформил в момента. Но планетите , транзитиращи през кардинални знаци винаги носят действия и проявления като събития ( в повечето случаи) в материалния свят. Когато марс беше ретро в дева ( преди 2 год мисля), ми се струва, че събития толкова отчетливи нямаше, може би повече на вътрешно ниво, но и то цялата небесна обстановка в момента сие напрегната  ???
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #211 -: Март 28, 2014, 10:00:54 am »
Да, Флора, и аз мисля, че при кардиналните няма скрито-покрито :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #212 -: Март 28, 2014, 10:41:59 am »
Papy, при теб стационарен Марс е спрял върху К2 ,затваряйки тао-то Меркурий /Сатурн по оста 4/10 .
"Забранени " желание/импулс ,срещат външен такъв под различна форма като конфликт,защото твоят темперамент е "нервен/неспокоен". След като стационарна планета активира планета/и или точка ,делата  в същата  сфера се засилват.Сега ,ти сама си разгледай ,какво  управляват  в твоята карта Меркурий,Сатурн,Марс ,как са поставени и как в периода реагират същите на мотото в мунданен план. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #213 -: Март 28, 2014, 10:58:06 am »
а, рени, нямаше конфликт - нетипично за мен, но не му вдигнах скандал, самото място е кофти
а колата наистина пострада, но откъм пари няма да има разходи - застраховките са в сила и всичко ще е ок, обещаха ми красавицата да е като нова :)

после...можеше при скрит мой конфликт аз да го ударя с кеф, законът щеше да е на моя страна при всички случаи - но не се случи така, дори по самите коли се вижда кой на кого е влязъл

но пък някак прекалено непукистки го карам, пак марс е виновен, няма начин :)

Уф, айде стига с тая история
Благодаря ви за подкрепата, хубаво е човек да си има "гръб", дори и само виртуален :)

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #214 -: Април 03, 2014, 02:47:06 pm »
как ще се чувства марс в 12:)синастрично
 ами как? ще ви накара да "губите" по 12 дом  материалният свят за сметка на преживявания,   неочаквани пътувания, неочаквани разходи, неочаквана страс, неочаквани  преживявания, прекарани през нептун и сатурн: страхове, споантанно  губене на почва, проблем с контрола, повече усещане за практичекса медитация, напъване на вашите собствени лимити и вътрешни и външни физически граници ( с това положение не са изключени някои инциденти докато сте двамата), заболявания за  този, на когото  му влиза марса в 12  и  безусловност, ама такава, че чак  тежи и обърква нашето съзнание на съвременне човек; много  възможности и подтици за дарения и човешко отношение, желание да даваме или пък  партньора ще ни бута натам и не на последно място креватни тайни изпълнения+ езотерични интереси:) и т.н.
случайно попаднах на  собственото си изказване в друга тема, но  много, ама много се препокрива с ретро марса  ми в 12, като добавим, че поради везните съм си изпонакупила  10 крема за лице и 15 парцала; козметика обичам да купувам, но  дрехи никак :57:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #215 -: Април 18, 2014, 10:07:18 pm »
Със сигурност има и астрологично обяснение, но и в двата случая не го знаем  - не разполагаме с данните на жертвите и убийците. Голяма трагедия е наистина, но е доста неприятно да четеш истерични и кресливи заглавия в медиите и интернет пространството.

Хората пощуряват - нямам логично обяснение какво може да накара един човек да извърши такова жестоко деяние, трябва да не си на себе си и да не те слуша главата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #216 -: Април 18, 2014, 10:20:57 pm »
Замислих се доколко с астрологията могат да се обяснят. Ретро Маср, кофти аспекти и бум...Дали?

Може да се обясни, но само ако разполагаме с наталните данни на лицата.

Мунданно с единия кардинален кръст не можем да го обясним - защо именно на тези хора и по това време се е случило.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #217 -: Април 18, 2014, 10:34:47 pm »
Човешки трагедии, какво да ти кажа... не обичам да се бистрят в нета - стореното не може да се поправи, а само допълнително се захранва с енергия случилото се нещастие.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #218 -: Април 19, 2014, 08:35:21 am »
А мен ме удари един глупак на ляв завой, е, и аз бях с кола


какъв човек,няма ли сърце,  :o  да те събуди така брутално  :-\ отнела си му левият завой,пък той не е бил по десните  :) и отзад е показателно   :72:
астрологически как ти е драсното в картата,да видим дали проработи

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #219 -: Април 19, 2014, 12:39:24 pm »
Ретро Марс е и избухливост, агресия, насилие нали така? От случая с детенцето в Поморие не спирам да следя развитието на историята. Мислех си какво би могло да провокира човек да направи нещо подобно?! Нямам отговор на това, толкова е абсурдно, жестоко и нелепо...
Сега се чудя и какво точно се е случило с момичето от Бургас - красиво, младо, жизнерадостно момиче...в медиите дружно я "самоубиват", тиражират се всякакви абсурдни теории...
И в двата случая има нещо много странно, нещо което глава не ми побира. И това не е самото насилие, с това ни заливат отвсякъде, предполага се сме свикнали...
На 12 април сутринта пуснах хорар "Атанаска ли е убила Алекс?" , но не запаметих картата и точния час на задаване на въпроса, беше сутринта много рано, но нещата, които излязоха клоняха към отговор Да.
Направи ми впечатление Прозерпина, която беше в съвпад с ДСЦ, който в случая е У1 на Атанаска, а знакът в който се намира дава отговор на трагичните случаите през последните дни/месеци и обстановката като цяло...
Прозерпина в Скорпионе
Прозерпина в доме Марса и Плутона, в знаке экзальтации Урана, в водной стихии. Во владении Плутона она - полноправная гостья (по греческой мифологии Прозерпина была женой Плутона - хозяина подземного царства). Сочетание преображающей силы Прозерпины с тайной водной стихии, а также с силовыми планетами (Марсом и Плутоном)дает возможность реально осуществить невиданные намерения. Прозерпина, наделенная силой Геракла, всю свою силу нацелит на преображение душ людей. Это может носить характер магической перемены отношений, то, что сейчас считается чудом, будет восприниматься как само собой разумеющееся. Избранным душам она дарит бессмертие, может "отправить на острова блаженства", но может и жестоко наказать. Поколение этих лет проявит повышенный интерес к природе подсознательных процессов и уделит много внимания изучению смерти. К концу прохождения Прозерпины по Скорпиону люди узнают, что такое вечная жизнь. Плутон, который в 1993 году будет в знаке Водолея, в сочетании с Прозерпиной в Скорпионе даст очень интересный эффект: дети, родившиеся после 1983 года, будут уникальны. Резко порвут с прошлым, отметут все, что помешает видоизмениться. Им будет гораздо интереснее жить: вместо плавания наугад в житейском море они будут углублены в потусторонний мир. Они будут способны на большие перегрузки - у них включается второе дыхание - на самоотверженные шаги и экстраординарные решения. Это, возможно, будущие преобразователи космической энергии, направленной, допустим, на воскресение человека из мертвых через катарсис в экстремальных ситуациях. Прозерпина в Скорпионе - это возрождение алхимии, в том числе и астральной.
В худшем случае Прозерпина приведет личность к абсолютной системе разрушения: человечество пройдет через огромную волну преступности и лавину массовых самоубийств. Человеческая жизнь полностью обесценится. У личности может выработаться негативный взгляд на природу, себя и человечество, что приводит к уродливому искривлению в сознании, к заблуждению в том, что все в жизни дисгармонично и нуждается только в разрушении. Это худшая форма аскетизма - подобные процессы были в эпоху раннего христианства, отказ от привязки к материальному миру, своеобразное духовное самооскопление. В такой ситуации Прозерпина может породить очень сильных черных магов.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #220 -: Април 19, 2014, 01:24:05 pm »
Тя самата жена Атанаска си призна косвено. Когато я отвеждаха в ареста, журналистите я питаха "Съжалявате ли че убихте детето." и тя отговори-"Естествено, че съжалявам..". Човек не се обърква да каже така, ако не го е направил. Вероятно ще й намерят заболяване. И логично-такава деструктивна злоба и омраза...Ако е вярно писаното в медиите набутала е трупа на детето под леглото си и е спала цяла нощ така. :-\

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #221 -: Април 19, 2014, 01:51:58 pm »
.Ако е вярно писаното в медиите набутала е трупа на детето под леглото си и е спала цяла нощ така. :-\


Имам леля,която на младини е убила мъжа си,като  по същия начин трупа е бил под леглото.След някой ден решила да се отърве и го изгорила.Цялата тази ситуация се е отразила доста зле на детето и.
Явно е започнала живота си "на чисто",защото след затвора отново се е омъжила. :-X

"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #222 -: Април 19, 2014, 02:06:55 pm »

Имам леля,която на младини е убила мъжа си,като  по същия начин трупа е бил под леглото.След някой ден решила да се отърве и го изгорила.Цялата тази ситуация се е отразила доста зле на детето и.
Явно е започнала живота си "на чисто",защото след затвора отново се е омъжила. :-X
Води ли се психически здрава лелята? Да, "платила" си е илязла е, живее "нов живот". Вероятно и в нейното детство има скелети в гардероба...
Ако показаната по тв е виновницата имам чувството че е от типовете, които трупат и мълчат години /Кастриран марс-моя любима тема/ :72:

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #223 -: Април 19, 2014, 02:10:15 pm »
Би трябвало,Енигма,знам ли?До скоро не я знаех тази "позорна семейна тайна".Бях шокирана и не съм се интересувала в детайли.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #224 -: Април 19, 2014, 02:15:13 pm »
И при нас има тайни, имам ИЦ скорпион и планети в 4 дом....Научих неща преди 5-6 години...близките дето разказаха са с асц. скорпион, можеха да го отнесат в гроба. Иначе, хубавата част е като в латиносериал. :72:
« Последна редакция: Април 19, 2014, 02:20:58 pm от enigma »