Автор Тема: Ретроградни периоди на венера и марс  (Прочетена 84160 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #90 -: Март 07, 2014, 12:11:49 am »
Другите теми-ако разбирам добре-при директен юпитер в/у марс ще се разнищят
Обаче дали пък уран в/у луната няма дададе нещо по- така...
Ще разкажеш после как е минало-ама помни, че аз се разсейвам

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #91 -: Март 07, 2014, 09:43:43 am »
При мен си е доста хай-енерджи...
Последно време доста често ми се случва преценката да ми куца и да купувам нещо, което ми върши работа наполовина или изобщо не ми върши, което е доста нетипично.

При мен това с покупките беше валидно при ретроВенера. Изключително неудачни покупки.

Откъм хайенерджи и аз не се оплаквам. Но това не е нетипично или извънредно. Въпреки натален ретро Марс в Телец и закотвено в 4-ти дом паднало Слънце, за които се предполага, че дишат назаем, не се сещам за отчетливо продължителни периоди в живота ми, в които да ми липсва енергия за няколко дини под една мишница. Напротив, нискоадреналиновите периоди са в състояние да ме скапят доста по-успешно.

В последно време обаче започна някакво прегряване на чисто физиологично ниво - може да е и поради Уран в първата декада на Овен (около МС ми е и на два градуса от точната опозиция с натално слънце), може и да е поради разходката на Марс във Везни, където аспектира половината ми планети, може да е поради транзитния огън на Юпитер в първия натален (или поради слънчевия фирдар :29:).

На последното ми аюрведично интервю преди месец-два диагностицираха pitta - overexcess - свръхизлишък на пита доша/огнено качество, което се манифестира и физически - промяна на пулса от вата към питта, зачервени склери, ускорен пулс, високо кръвно, ускорен метаболизъм, по-суха кожа и коса и т.н. но този огън се разпалва всъщност на клетъчно ниво, повлиява обмяната и хормоналният и ензимен баланс може да се разбъркат сериозно.

Ще почна да се тъпча с торти, сладолед и сладкиши, белким угася малко пожара. :012:
De omnibus dubitandum est

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #92 -: Март 07, 2014, 10:09:52 am »
Дианка, според мен енергичността, разгледана в широк дългогодишен план не е само по марс. Кардиналното в хороскопа има връзка. Марс е решителност и дръзновение, но сам-бързо се пали, друг довършва трайните инициативи.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #93 -: Март 07, 2014, 01:23:37 pm »
Дианка, според мен енергичността, разгледана в широк дългогодишен план не е само по марс. Кардиналното в хороскопа има връзка. Марс е решителност и дръзновение, но сам-бързо се пали, друг довършва трайните инициативи.

И си права -по Слънце,АСЦ,2-ри дом. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #94 -: Март 07, 2014, 01:42:08 pm »
Покупките са по 2-ри дом/Венера,планети там и в знак на Венера,Луна -искам да притежавам нещо ,което е ценно за мен и плащам за него-как ,защо и с каква цел,се вижда от това как е поставена Венера ,Телец/Везни,К2,управители .Транзитни Венера и у2  от/към тях дават информация как ,кога и какво ни провокира желанието да "купуваме" .Спецификата в "купуването" е във всеки натал.
Хората ,които най-често "купуват " импулсивно неща ,които не им трябват или не харесват имат замесен Марс по различна форма към горе-споменатите фактори.Например: Марс съвпад Венера,Венера в Овен/Скорпион,Марс на к2 и т.н. и когато същите са активирани по транзит или те активират ,резултатът е :"Оф ,това сега защо го купих ?!? " ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #95 -: Март 07, 2014, 03:07:58 pm »

по ретро марс сега се срещаме с проблеми и конфликти заложени от началото на цикъла слънце- марс в 28 гр.овен пролетта на 2013г.

Този цикъл на Марс може да задава тенденции за:
-  активност и ново начало, но по добре познати и утъпкани пътеки. Колебливост при формулиране и определяне на посоките и целите. Прилагане на творчески и по-иновативен подход спрямо тях. Преквалификации, обучения.
- фокусиране и влагане на енергия и активност в дейности, които допринасят за развитието на собствения потенциал, сигурност и придобиването на ресурси, макар и извършвани в някакъв тип дисхармония с вътрешните потребности
- финансово положение "две и двеста"

Стар,може ли малко пояснение -защо "ново начало" ,не следва ли вземане на решение ,в следствие моментните блокажи ,разочарования ,защото не можем да си съберем енергията ,нещо като "ту тук ,ту там " ,нали има Везни/опозиция ?!? ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #96 -: Март 07, 2014, 10:34:38 pm »
Рени, става въпрос за построяване на карта на началото на синодичния цикъл Слънце - Марс и нейната интерпретация.

Извинявай,не съм видяла ,че информацията е за съвпада Слънце/Марс от миналата година.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #97 -: Март 08, 2014, 10:29:04 am »
При мен си е доста хай-енерджи...
Последно време доста често ми се случва преценката да ми куца и да купувам нещо, което ми върши работа наполовина или изобщо не ми върши, което е доста нетипично.

При мен това с покупките беше валидно при ретроВенера. Изключително неудачни покупки.

Откъм хайенерджи и аз не се оплаквам. Но това не е нетипично или извънредно. Въпреки натален ретро Марс в Телец и закотвено в 4-ти дом паднало Слънце, за които се предполага, че дишат назаем, не се сещам за отчетливо продължителни периоди в живота ми, в които да ми липсва енергия за няколко дини под една мишница. Напротив, нискоадреналиновите периоди са в състояние да ме скапят доста по-успешно.

В последно време обаче започна някакво прегряване на чисто физиологично ниво - може да е и поради Уран в първата декада на Овен (около МС ми е и на два градуса от точната опозиция с натално слънце), може и да е поради разходката на Марс във Везни, където аспектира половината ми планети, може да е поради транзитния огън на Юпитер в първия натален (или поради слънчевия фирдар :29:).

На последното ми аюрведично интервю преди месец-два диагностицираха pitta - overexcess - свръхизлишък на пита доша/огнено качество, което се манифестира и физически - промяна на пулса от вата към питта, зачервени склери, ускорен пулс, високо кръвно, ускорен метаболизъм, по-суха кожа и коса и т.н. но този огън се разпалва всъщност на клетъчно ниво, повлиява обмяната и хормоналният и ензимен баланс може да се разбъркат сериозно.

Ще почна да се тъпча с торти, сладолед и сладкиши, белким угася малко пожара. :012:

Торти и сладкиши за гасене огъня на питта? Доста рисковано начинание .....

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #98 -: Март 08, 2014, 11:38:48 am »

Аз моите демони съм ги заключила, мисля. Не се боря със сатаната, гледам да не му купувам стоката, както казва един мислител. Но марс "усмирен" в риза-хич не е добре. Или след време ще влезе с взлом и бомба-цъка му таймерът вече. Исках да кажа, че трябва му директно изразяване,

демоните заключени на склад,пази Боже ,те пак са  там и ти въздействат,макар и посъзнателно,изтощаваш ги до смърт,така сами ще си бият камшика от теб-робовладелеца,ще им  влезеш в черният списък на кофти работодатели и цялата им рода ще те заобикалят като анатема  :91:   и не говоря за усмиряване,а канализиране на марсовата енергия но не в посока войственост и разрушителност като физ.проява ,затова сме разумни хората и вербализираме чрез преговори и дипломация по мирен път да пренасочиш марсовото напрежение да се излее в добра обществена кауза,добра практика-работа-полезност или любов ,но не във война,везни е знак ,свързан с комуникацията , връзките,свързващи хората в семейство,общност,на допълване,не противопоставяне,конфронтация,на избор какво да избереш да си" аз "или "ние",енергията на второто е в пъти по-голяма сила.
Всички знаем древната легенда за българския владетел хан Кубрат и завещанието към синовете му. Ханът наредил да донесат сноп пръчки. Когато пръчките били в сноп, никой от синовете му не успял да пречупи снопа. Но когато разпръснали пръчките, много лесно се чупели една по една. Така ханът им завещал винаги да са заедно и никога да не се делят, за да са силни и непобедими, защото иначе поединично ще са слаби и всеки враг може да ги сломи. Но те не послушали бащината заръка, разделили се и много скоро хазарите ги победили и завладели земята им.
« Последна редакция: Март 08, 2014, 11:41:11 am от strelicka »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #99 -: Март 08, 2014, 11:48:23 am »
Марс във Везни е пилот в рали (диспозитор на Уран в Овен) по писта 28-9, а Венера е неговия навигатор.
и навигаторът е  във Водолей/тригон/  насочена към права, свободи на общото, групата , приятели, реални, виртуални , към бъдещето 

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #100 -: Март 08, 2014, 11:55:06 am »
След ингреса на Венера във Водолей поднових старо приятелство (от 1997).
Интересното е, че и двата пъти срещам тази приятелка по ретро Меркурий, малко преди да стане директен ми се обади за среща.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #101 -: Март 08, 2014, 12:03:17 pm »
Но рязко е сменил посоката и пистата може да бъде разрушителна за него ,защото не е съгласувал с "главния пулт "-Слънцееее . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #102 -: Март 08, 2014, 01:41:38 pm »
След ингреса на Венера във Водолей поднових старо приятелство (от 1997).
Интересното е, че и двата пъти срещам тази приятелка по ретро Меркурий, малко преди да стане директен ми се обади за среща.
и аз срещнах стара приятелка от началното у-ще,заедно тренирахме гребане на Панчарево

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #103 -: Март 10, 2014, 11:18:23 pm »
мнОгО  сме :)))

доста натопорчено ми почна това ретроградие и идея нямам как да се снишавам,  убеждавам в дипломация, да придобивам визпитано изражение, поведение и особено речник и как да съм доволна на това, което имам ( последното колкото и да не е в моя власт  ме гори отвътре= са поредница от  движения във всякаква неразумна посока);
резултата е  неспокойно съзнание- луна  опозе  ретро марс ( ретро марс връз раху)=който няма акъл има крака =  ще спортувам, щото иначе ще генерирам  екстра енергия като психопатите;




strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #104 -: Март 11, 2014, 05:56:07 pm »
мнОгО  сме :)))

резултата е  неспокойно съзнание- луна  опозе  ретро марс ( ретро марс връз раху)=който няма акъл има крака =  ще спортувам, щото иначе ще генерирам  екстра енергия като психопатите;

щом сте много и с неспокойно съзнание- може  да спиртуваш на маса да опиянчиш психопатите