Автор Тема: Ретроградни периоди на венера и марс  (Прочетена 76880 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #30 -: Март 05, 2014, 09:38:13 pm »
Откакто стана ретро ,започнах да се усещам като парцал  :91:  :D  Толкова ми е изморено, че едвам изкретвам на тъпата работа. От понеделник нямам един свеж следобед, имам чувството( и то след 3-4 кафета дневно), че всеки момент ще се свлека и ще започна вечен сън . Обикновено и с 2 кафета мога да мина ( долна граница) , спала съм и по 4ч на нощ и пак съм се чувствала по-свежа и във форма. Ако ще е така до май-юни- мерси  :lol_hitting:  :41:  Иначе транзитния ми е в 4-ти, ще има ядове и по квартирата сигурно, то се усеща вече. Да не говоря като се застопори във вечна опозиция на слънцето ми .  :(

има една билка, която помага за такива случаи - сладник, или гол сладник .... нещо такова - пие се следобед чай от него.

Happy58

  • Гост
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #31 -: Март 05, 2014, 09:40:41 pm »
Хепи и моя Марс е в Лъв и много ми се наду балона и ми порастнаха акциите, откакто тръгна ретро и лошото е, че не виждам смисъл да се усмирявам, а не виждам ли, надали ще го направя.  :85:

абе аз нямам такива наклонности :) ама при мен Сатурн минава през 5. дом, та едва ли .... но с желанието за малко златце .... сега четох, че златото било лек против прекален сатурн (като моя) :) - аз затова съм такава послушна тук :) иначе едва ли щях дори и да споделя :)

ох, тези планетки :) - на коя по-напред да угоди човек ...

Happy58

  • Гост
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #32 -: Март 05, 2014, 09:42:16 pm »
Който има марс в лъв - натално, да има едно наум за транзитния сатурн...компликацийка лека

мдааа, и активира натална квадратура марс-нептун ..... тези неподходящи мъже да вземат да си тръгват заедно със сатурн ... по пътя ... :) че аман вече .... и белким най-накрая разбера какво точно искам от живота :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #33 -: Март 05, 2014, 09:47:54 pm »
още не знам кога кой, но обикновено в една женска натална карта мъжете са или по марс или по слънце...та виж в тоята по кое от двете идват и чакай на правилния транзит :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #34 -: Март 05, 2014, 09:51:05 pm »
Аз ли съм единствената, на която транзитите на Марс действат все едно съм се надрусала. Вчера минаваме с една приятека покрай едно заведение и гледаме три момченца седят и се хилят и не могат да спрат. Изобщо не го свързах с ретро Марс, помислиихме си, че са нещо на трева. Въпроса е, че забелязвам, че при смяната на движение, започването на нов Марсов цикъл, когато ми започна, преминаването през асцендента, започвам да изпростявам и аз.  :lol_hitting: :lol_hitting: :lol_hitting: Не в някакъв лош смисъл, но наистина просто като надрусана и цял ден, освен хиперактивна, съм хахаха хохохохо хихихихи. Аз и попринцип съм така, но това е просто хилядократно концентрирано и дори ми е малко трудно да се държа цивилизовано. Днеска примерно асистента по Криминология, който ни е преподавал и по Наказателно право миналата година, казва "Вие миналата година, благодарение на моето дейно участие научихте наказателното право" - истината е, че благодарение на него, в университета нищо не научихме специално - защото той е ултра сельо и в 90% от времето дори не знае какво говори. И аз почти му се изхилих в лицето като го каза това. По едно време наистина ми потекоха сълзите от смях.  :85: :85: :85: :85:


Thunder,Юпитер е "виновникът" за експанзиите при теб ,при всяка марсова  инвазия -справка натала. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #35 -: Март 05, 2014, 09:51:57 pm »
още не знам кога кой, но обикновено в една женска натална карта мъжете са или по марс или по слънце...

Аз съм пред дилема нептунианец или плутонианец да очаквам  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #36 -: Март 05, 2014, 09:55:00 pm »
още не знам кога кой, но обикновено в една женска натална карта мъжете са или по марс или по слънце...та виж в тоята по кое от двете идват и чакай на правилния транзит :)

по качества са по марс :) - сега при ретроградния викам кой откъде е, да си ходи и да дойде някой по-сериозен - нещо, което приляга на луничката ми в Козирог :) - а по време - виж, това не съм го изследвала още - сега ти ми даваш идеята, тенкю

момичета, пожелавам ви лека нощ и приятни сънища :) моя СЛВ в телец ме зове :)

и благодаря за конверсейшъна :)
« Последна редакция: Март 05, 2014, 09:56:48 pm от Happy58 »

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #37 -: Март 05, 2014, 09:59:48 pm »
Цитат
има една билка, която помага за такива случаи - сладник, или гол сладник .... нещо такова - пие се следобед чай от него.

Благодаря за съвета, Happy. Мога да си взема и някой чай, тази билка обаче не знам дали ще мога да я намеря. Просто ми трябва малко почивка , този марс да влезе най-накрая в скорпион и да се почне с тригоните и секстилите. Във везни много ме стресира в 4ти дом  с разни квадрати и тн. За една кардиналана карта си е голямо изпитание, спъва действията много.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #38 -: Март 05, 2014, 10:37:09 pm »
Цитат
има една билка, която помага за такива случаи - сладник, или гол сладник .... нещо такова - пие се следобед чай от него.

Благодаря за съвета, Happy. Мога да си взема и някой чай, тази билка обаче не знам дали ще мога да я намеря. Просто ми трябва малко почивка , този марс да влезе най-накрая в скорпион и да се почне с тригоните и секстилите. Във везни много ме стресира в 4ти дом  с разни квадрати и тн. За една кардиналана карта си е голямо изпитание, спъва действията много.

Напротив ,за една кардинална карта ,квадратурите са "Сатурна" ,който ще ги качи на върха ,стига само да не са засегнати Луна/АСЦ  в същия период.Това ,че сега Марс е във Везни за една карта с акцент Овен /Марс ,освен че е дразнещ фактор ,е и "римлянин" ,така че ползвай го по предназначение,а това че е ретро в знака ,накланя везните в посока "+".;)
« Последна редакция: Март 05, 2014, 10:45:14 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #39 -: Март 05, 2014, 10:53:33 pm »
Аз съм пред дилема нептунианец или плутонианец да очаквам  :017:

според мен огнен

Happy58

  • Гост
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #40 -: Март 06, 2014, 10:19:17 am »
Цитат
има една билка, която помага за такива случаи - сладник, или гол сладник .... нещо такова - пие се следобед чай от него.

Благодаря за съвета, Happy. Мога да си взема и някой чай, тази билка обаче не знам дали ще мога да я намеря. Просто ми трябва малко почивка , този марс да влезе най-накрая в скорпион и да се почне с тригоните и секстилите. Във везни много ме стресира в 4ти дом  с разни квадрати и тн. За една кардиналана карта си е голямо изпитание, спъва действията много.

билката я има - и аз си мислех, че трудно се намира, ама не. Другото й име е сладък корен. Аз знам 2 билкови аптеки, където със сигурност я има. Ако решиш, свиркай :)

И при мен Марс е в 4. дом - но ... като че ли не го усещам.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #41 -: Март 06, 2014, 11:47:00 am »
Марс с това влачене през последната декада на Везните не ми допада. Държи наталния Меркурий от сума ти време - припряна съм и импулсивна във всички меркови работи, а инак съм си темерут и не се юркам много-много.

Особено в писането тази импулсивност и скорострелност ми е голям проблем - обикновено аз съм последните "очи" на нещата, които излизат от офиса, а сега ми се налага по сто пъти да си се проверявам.
РетроМерк е слаба ракия. РетроМарс върху Мерк е "стой, та гледай!".

Отделно, че и очите са ми кръвясали - някакви очни възпаления са ме подкарали, но това не знам дали е само марсова работа, може и поради Сатурн върху Луна да е (в сидералната карта евентуално Меркурий е управител на асц., но в западната е много издалечна връзката).

De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #42 -: Март 06, 2014, 12:06:06 pm »
Засега не усещам влиянието на ретроградния Марс, а заедно със СЛВ ми опозира овнешкия стелиум. Ретроградието на Меркурий също мина без особени последствия. По-скоро имам чувството, че всичко става като на сън, не усещам никаква динамика и като цяло мотивацията е ниска. Иначе напоследък все по-често ми се случва да усещам някои мунданни аспекти, без да ми аспектират някоя чувствителна точка в натала, но някак тази тема излиза на дневен ред и при мен, докато действа аспектът.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #43 -: Март 06, 2014, 12:11:28 pm »
Цитат
Отделно, че и очите са ми кръвясали - някакви очни възпаления са ме подкарали, но това не знам дали е само марсова работа
И аз имам същия проблем. Марс е У12 дом, а транзитиращия сега прави опозиция към него, транзитиращата Венера (У6) правеше квадратура с Марс и тогава бях най - зле и не ми понасяше никаква светлина ... Сега почти са ми минали уж...  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #44 -: Март 06, 2014, 12:30:55 pm »
Хм,интересно -Лили е слънчев Овен ,а Дияна -слънчеви Везни и как нетипично реагирате на ретро движението на Марс ,а то винаги е свързано със Слънцето  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“