Автор Тема: Ретроградни периоди на венера и марс  (Прочетена 76870 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #120 -: Март 13, 2014, 10:52:56 pm »
Причината за отпадналост,умора при хората със Слънце /АСЦ/Венера във Водолей и/или акцент на Уран в натала ,не е в ретро Марс ,а в транзитен Уран.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #121 -: Март 13, 2014, 11:18:37 pm »
Причината за отпадналост,умора при хората със Слънце /АСЦ/Венера във Водолей и/или акцент на Уран в натала ,не е в ретро Марс ,а в транзитен Уран.

Има резон в това. Откак Уран ми се мотае в 1 дом ми е все уморено, все ми се спи, влача се като народна песен - толкова па мързел не е истина. Уран е high voltage, обаче само в началото и после организма свиква и става мазало  :012:. Понякога като се уморя от мързел и връщам бързите обороти, но па върна ли ги и се включва квадрата на Марс към Ас-то и всичкото планета до него и ставам като платно на Пикасо - синьо, виолетово, зелено (тва ръбове, ъгли, каси на врати - нищо не ми се опира  :012:) и хал хабер си нямам кога, как и защо  :57: :57: :57:...
« Последна редакция: Март 13, 2014, 11:20:16 pm от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #122 -: Март 13, 2014, 11:24:31 pm »
мм, не мисля
много е отскоро, и знам много бързо как бих могла да подобря положението, ама нямам възможност в момента

пък и тук има доста водолейски акценти, май само аз мрънкам (другите - ако сте скапани - обадете се :) )

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #123 -: Март 14, 2014, 08:02:15 am »

Papy,когато Марс спре за да тръгне ретро ,имаш чувството ,че някой ти е отнел импулса,"рязът" и си като закотвен,и това особено силно се забелязва при хората ,които са по-дейни,по-творчески настроени,които не признават ограничения-карти с акцент на Уран/Водолей,,Огън/Юпитер.В момента Уран е връх на тао-квадратура,Венера е във Водолей в аспект с Уран,така че  има за какво да се оплакват/е урановите личностите ,че няма какво /кой да ви пали искрата.Нека да влезе Слънце в Овен и веднага ще ви заработят "турбините" и пак ще произвеждате ток. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #124 -: Март 14, 2014, 09:53:00 am »
Пууу, Рени, златна ти уста  :D! Дано се окажеш добра врачка, че ми писна да ме мързи  :57:...

Тр. Марс ми се мотае върху Урана и откак е там се посъбудих малко, дори в момента отчитам защо или ми се спи зверски, или пък будувам до 2-3 сутринта и после няма отлепяне от леглото до 10:30 часа. Обаче като подмине знам ли... Марс е енергията в действие и като се каращиса с Урана става взривоопасно. Обичам тази комбинация - някак усещам как всяка една клетка се събужда и тече високоволтов ток по нея... Много е освежаващо и ми се ще тези усещания да са вечни  :012:... Дали пък ако бръкне човек в контакта нема да е същото  :D :D :D, така де да се опита да запази усещането за по-дълго...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1193
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #125 -: Март 14, 2014, 12:44:37 pm »
 :D :ecomcity:

Глупости писах и си ги изтрих.

Да, последно ретро марс във везни при февруарските събития 97-а  :-\
« Последна редакция: Март 14, 2014, 12:47:03 pm от Люба »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #126 -: Март 14, 2014, 01:16:52 pm »
Този път няма "врачуване" ,а прочетох внимателно какво е написала Стар-Марс става ретро ,когато е опозиция със Слънце и с това се отличава от другите външни планети .От което ,следва че същия идва от тригон Слънце ,а тази година той беше със Слънце във Водолей или хората с акцент върху Водолей/Уран в този период преди да тръгне Марс ретро ,леко са се подхлъзнали (типично за Юпитер ) по обвзелата ги творческа енергия и изведнъж -хоп,Марс тръгва ретро и посоката се сменя във ежедневният ни начин на правене на нещата.Малко се получава като скок с бънджи . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #127 -: Март 14, 2014, 01:48:43 pm »
Мерси, Рени, сега виждам логиката

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #128 -: Март 14, 2014, 03:29:29 pm »
Мерси, Стар :)
А как се получиха 2/6- натален в 9-ти, транзитен в 1-ви?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #129 -: Март 15, 2014, 11:55:23 am »

Има резон в това. Откак Уран ми се мотае в 1 дом ми е все уморено, все ми се спи, влача се като народна песен - толкова па мързел не е истина.
А Нептун в това време къде е? Уран в 1д не приспива  :lol_hitting:
докато минаваше през моя 1д като малка все бях с рани по мен от падане, удряне, повръщах постоянно нощем, че нали беше в дева транзита и са се бунтували червата

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #130 -: Март 15, 2014, 12:17:14 pm »
Мчи и Нептун там - в 1 дом  :D...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #131 -: Март 15, 2014, 12:40:58 pm »
Мчи и Нептун там - в 1 дом  :D...
  Нептун е диспозитор на твоето Слънце, отива към съвпад със Слънцето и квадрат с натален Нептун съУ1, влачила си се досега не от транзита на Уран в 1д, а от съвпада на тр Нептун с Мерка ти в 1д, както и от актуалния все още квадрат  на тр Нептун с твоя Марс в 3д

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #132 -: Март 15, 2014, 12:52:07 pm »
Уран в 1-ви може и да те приспи ,защото изтощава,а при  Нептун в 1-ви може и да будуваш,защото е и буреносен. :)


Когато Нептун е пресякъл АСЦ на около 2 годишна възраст ,за първи път си паднах на главата ,съответно и първата ми дупка там и началото на наситеното ми с травми детство.Уран на АСЦ около 12-13 г възраст съм "взела" решение да ставам вече момиченце-спрях да се бия,по-малко падах и физиологически дръпнах с "едни гърди напред' пред другите момичета ,тялото ми доби други ,апетитни форми ,сякаш пораснах изведнъж...
Така че ,транзитите на външни планети през АСЦ по едно си приличат при всички,които имат "късмета' да ги усетят и това е промяната както и във физиологически аспект ,така и в емоционално-психологически ,но без да се изгубва същността ни,а каква ще е тя ,ще покаже спецификата на натала.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #133 -: Март 15, 2014, 02:25:14 pm »
Уран в 1-ви може и да те приспи ,защото изтощава,а при  Нептун в 1-ви може и да будуваш,защото е и буреносен. :)
Когато Нептун е пресякъл АСЦ на около 2 годишна възраст ,за първи път си паднах на главата ,съответно и първата ми дупка там и началото на наситеното ми с травми детство.
моята дупка на челото, на която още си нося белега, е от тр Уран в 1д съвпад с АСЦ и тр Сатурн У6 в 6д в опозиция с наталния Уран в 12д, със сигурност има и други показатели, но не помня точната дата- случи се късно вечерта зимата, когато баща ми тръгна към входната врата на апартамента да прибере обувките пред нея и я заключи, а аз изтичах след него да прибера обувките на куклата, че я бях събула- подхлъзнах се на чергата в коридора и забих глава в прага на вратата, помня само, че ме носиха на ръце до болницата, че улиците бяха в преспи сняг  и окървавих на майка палтото

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #134 -: Март 15, 2014, 06:48:58 pm »
Уран в 1-ви може и да те приспи ,защото изтощава,а при  Нептун в 1-ви може и да будуваш,защото е и буреносен. :)
Когато Нептун е пресякъл АСЦ на около 2 годишна възраст ,за първи път си паднах на главата ,съответно и първата ми дупка там и началото на наситеното ми с травми детство.
моята дупка на челото, на която още си нося белега, е от тр Уран в 1д съвпад с АСЦ и тр Сатурн У6 в 6д в опозиция с наталния Уран в 12д, със сигурност има и други показатели, но не помня точната дата- случи се късно вечерта зимата, когато баща ми тръгна към входната врата на апартамента да прибере обувките пред нея и я заключи, а аз изтичах след него да прибера обувките на куклата, че я бях събула- подхлъзнах се на чергата в коридора и забих глава в прага на вратата, помня само, че ме носиха на ръце до болницата, че улиците бяха в преспи сняг  и окървавих на майка палтото

Карти  с акцент на Марс, почти винаги привличат външни обстоятелства /ситуации под формата на инциденти,заради задържане на гняв,наранено чувство за справедливост и когато нещо отвън ги "удари"-бум! ....е логично да пострада главата-Марс/Овен/1-ви дом. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“