Автор Тема: Ретроградни периоди на венера и марс  (Прочетена 77971 пъти)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #135 -: Март 15, 2014, 10:17:48 pm »
Аз като малък многократно си разбивах главата по този начин! ;D ;D ;D Сега имам около 3 белега на челото - имам Марс в овен.
Веднъж големия ми брат ме учеше на шпагати вкъщи и си разбих главата в секцията  :D  :D доста кръв изтече ... Отделно големия ми брат в опит да ме набие ми блъсна главата в стената и дълго време след това ми беше размътено ... същата случка съм имал и с майка ми - все главата ми си го отнася.  :85:
С баба ми като малък се разхождахме по улицата и изведнъж хоп, спъвам се и си разбивам главата в една шахта.  :85: Този път и до болницата ходих и се мазах с някакъв крем ...
Сега се сетих за още една случка от детството ми - с един приятел си играехме и той ме бутна, а аз се бях качил на някаква маса и понеже неочаквах да бъда бутнат толко грубо поднах ПО ГЛАВА върху сравнително мек паркет ....  :91: Отдавна не съм си трошил главата, но да не предизвиквам съдбата.  :85: Ама то главата ми е много твърда и не ме боли.  :57:
Познавам една жена овен блъсната от кола точно по главата и ден по - късно нищо не и имало - явно и тя е с твърда глава.  :57:
« Последна редакция: Март 15, 2014, 10:19:56 pm от AzaZaeL »

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #136 -: Март 15, 2014, 10:34:26 pm »
Аз като малка паднах в една циментова мивка. Няма много такива - просто излята от бетон като един голям бетонен леген сложен на земята и крана е на стената на къщата. В опит да достигна крана на мивката и да пусна водата, се прекатурих и паднах по глава. Симетрично цялото чело ми беше подуто. Не знам дали сме ходили до болница, не помня, но си ми остана така, хахаха. Друг е въпроса, че като малка допълнително паднах върху един бордюр в опит да държа колелото и да взема някакъв кестен от земята и се прекатурих напред. Израстна ми нещо като рогче, което остана.  :D :D Но после си блъснах по-гладката част от челото в един стол и всичко се оправи.  :D :D :D :D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #137 -: Март 15, 2014, 10:55:41 pm »
Тъндър, представих си те доста ръбата :)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #138 -: Март 15, 2014, 11:05:17 pm »
Ръбата не съм, ама съм като рептилче или дяволче, на което ще му се покажат рогата тепърва. Ако си виждала яренца малки на живо, знаеш за какви компалчета става въпрос.  :85:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #139 -: Март 15, 2014, 11:07:26 pm »
Виждала съм
И млади еленчета съм виждала :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #140 -: Март 15, 2014, 11:11:18 pm »
Уран в 1-ви може и да те приспи ,защото изтощава,а при  Нептун в 1-ви може и да будуваш,защото е и буреносен. :)
Когато Нептун е пресякъл АСЦ на около 2 годишна възраст ,за първи път си паднах на главата ,съответно и първата ми дупка там и началото на наситеното ми с травми детство.
моята дупка на челото, на която още си нося белега, е от тр Уран в 1д съвпад с АСЦ и тр Сатурн У6 в 6д в опозиция с наталния Уран в 12д, със сигурност има и други показатели, но не помня точната дата- случи се късно вечерта зимата, когато баща ми тръгна към входната врата на апартамента да прибере обувките пред нея и я заключи, а аз изтичах след него да прибера обувките на куклата, че я бях събула- подхлъзнах се на чергата в коридора и забих глава в прага на вратата, помня само, че ме носиха на ръце до болницата, че улиците бяха в преспи сняг  и окървавих на майка палтото

Карти  с акцент на Марс, почти винаги привличат външни обстоятелства /ситуации под формата на инциденти,заради задържане на гняв,наранено чувство за справедливост и когато нещо отвън ги "удари"-бум! ....е логично да пострада главата-Марс/Овен/1-ви дом. :)
:08:Това думам и аз, с нотка психология, ама кой да чува?  Ние сме и съ-творци на съдбата си. В друга тема, на др. място и по друго време визирах същото. Травматизмът в каратата е по марс/плутон-по-късно в живота/. Ако не сме овладяли трансформацията на марс, лесно сме прогнозируеми и-жалко за назе.
Към Папи-преди време, писа за Лазарев. Той казва-ако ти носиш агресия в себе си, ще я срещнеш неминуемо отвън/ха-ха Юнг/ и ще те тресне по главата  като катастрофа, или друго...
За марс-така е, от опит-глава, зъб, око-имам преживяно. По приницип- марсовите травми са в ранния живот. По-късно други планети влияят, а пък марс екзалтира в знака на сатурн-защо ли? Логично е според вижданията на астрологията, ама чисто марсово-човешки е много усмирително-като в риза.
Викат му-сублимация. :57:лесно дифинируемо е, трудно е за постигане е.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #141 -: Март 15, 2014, 11:21:08 pm »
Лазарев е прав в мноого голяма степен, съгласна съм
Но не изцяло-дълъг разговор
Аз съм от най-лошия тип-интересни са ми неща, в които не мога да повярвам :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12571
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #142 -: Март 16, 2014, 10:36:53 am »
Значи ,приказките от римско време ,все пак са верни по отношение на "светлата " страна на Марс,която рядко му се признава-борбата за справедливост и чест ?!?
Сега ,когато е в поставен в положение да решава за "стари битки",но пък е и заставен да се жертва за  кауза ,за да се "излекува " нечия репутация ,ще използва ли това ,че му е разрешено да е "девствен " в момента ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3181
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #143 -: Март 19, 2014, 08:42:34 pm »
Записах се на карате, взех си карта за да съм сигурна, че ще ходя  :) тр. Марс опозиция натален, южен възел съвпад с него. Ще ходя и на плуване, само утре трябва да си купя бански и шапка  :) Ако изчезна, не се притеснявайте, вероятно съм се удавила ;D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4553
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #144 -: Март 19, 2014, 09:00:26 pm »
Ха,на мен сега Марс ми е в/у Луната и се записах на латино танци-ча ча ча,румба и ламбада :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12571
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #145 -: Март 19, 2014, 10:34:26 pm »
Ребека и Сатин ,досега какво ви е спирало да не предприемете действия в посочените от вас дейности и съответно ретро Марс как и какво е мотивирал у вас същите ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4553
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #146 -: Март 19, 2014, 10:38:38 pm »
Нищо не ме е спирало,сега се появи този мерак. :012:Явно ,за да не трупам автоагресия. :engel016:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12571
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #147 -: Март 19, 2014, 10:41:44 pm »
Нищо не ме е спирало,сега се появи този мерак. :012:Явно ,за да не трупам автоагресия. :engel016:

Благодаря ,Ребека . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #148 -: Март 19, 2014, 10:51:13 pm »
Ретро Марс ми отпуши агресията, която съм трупала в продължение на около две години. В резултат на постоянното й потискане се сдобих и със здравословни проблемчета - засега дребни, но неприятни и доста упорити, с периоди на изостряне. Стигнах до извода, че след като съм елиминирала "отровните" хора от близкото си обкръжение, а проблемите не си отиват, значи нещо продължава да ме "трови" - изглежда, че това е ситуацията в службата, на работното място. От куртоазия и в името на добрите екипни отношения трябваше да потискам неприязънта си към две много дразнещи особи, така и не успях да ги харесам. Сега това чувство още повече се задълбочи и за да не ескалира непоносимостта, трябва да намеря друг фокус, за да минат те на заден план. Насъбралата се марсова енергия да я вложа в нещо продуктивно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3181
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #149 -: Март 19, 2014, 10:51:48 pm »
Ребека и Сатин ,досега какво ви е спирало да не предприемете действия в посочените от вас дейности и съответно ретро Марс как и какво е мотивирал у вас същите ?!?

Е мен знаете, че си седя в нас като затворник, заради това проклето паническо разтройство  :) ама реших че е крайно време да си размърдам задника, ако не искам наистина да се побъркам :) Мисля и работа да почвам, ако някой се съгласи да ме вземе такава де :85: