Автор Тема: Интуиция  (Прочетена 9824 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Интуиция
« Отговор #15 -: Октомври 11, 2013, 02:10:17 pm »
За тази тема ме провокираха 2 неща:
- едното вече го казах - твърдението, че астрологията не може дабъде докрай само разумно и мисловно овладяна
- аз лично нямам вода в картата, нямам и интуиция - по описаните от рени критерии, и все пак знам

Това знание се изразява по особен начин - обикновено не правя което е лошо за мен, не попадам в кофти ситуации, или ако попадна, знам изхода, не се предоверявам на когото не трябва и други чисто прагматични неща, или поне аз така ги измервам. Това е някакъв вид на четене на знаците, но не е никакво чувство, и за съжаление на виждам кои аспекти в картата ми биха го показали, както и не бих ги разпознала в чужда.
До сега рядко съм използвала "шесто" чувство като съм разглеждала някой натал, и искам да знам как става  ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Интуиция
« Отговор #16 -: Октомври 11, 2013, 02:20:59 pm »
Рени,  сатурн и козирог древните автори свързват с дълбока концентрация, достъп до информация-каква-не знам. Така че, има си и от земята.
Аз не се наемам да давам оценки по хороскопа на някой дали е интуитивен. Знам, че има хора, които са повече от средното ниво на развитие, сигурно те биха ми спретнали на мен хороскоп. :)
Иначе, ползвам я в натала, не толкова във форумите. Изчертавам картата и някакво време си събирам базата астроданни от главата за въпросния хороскоп. После обаче търся да усетя нещата за човека.

Информацията не е знание....-това не съм го казала аз ;)
Всеки човек притежава интуиция ,защото без нея не бихме оцелели .Всеки човек я ползва по един или друг начин,повод .Онези от нас ,които умеят да "гледат навътре"   възприемат ,вярват достатъчно силно ,без да търсят обяснение за онова ,което знаят са по-интуитивни.Психичните домове,водните знаци,Вода-та носят този "поглед навътре" ,огнените знаци ,домове-вярата.Това е комбинацията.Ти споменаваш за Сатурн /Козирог ,ако искаш да "проповядваш" нещо ,използвайки интуитивното знание ,да тогава ти е нужна Земя ,иначе си оставаш един фанатик или просто "гост" на Карлуково.
Когато в един натал има специфика към или от дадената статистика,правила,закономерности ,същият изтласква навън "феноменален" продукт -човек,резониращ с дадения период. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Интуиция
« Отговор #17 -: Октомври 11, 2013, 02:29:48 pm »
Рени, екстрасензориката и по-точно биотерапевтиката според теб има ли връзка с интуицията?
Питам, защото познавам човекъ с дева влияние, 6 дом, без огнени планети.
Папи, имаш луна в стрелец, и важна планета в 9 дом. Предполагам, че учейки и четейки основите на една наука и особено, ако живо ни интересува, вдъхновени сме един вид, правим невидими връзки с източници.
Научните открития не са ли интуиция?
Информацията-нямам предвид сухи факти.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Интуиция
« Отговор #18 -: Октомври 11, 2013, 02:46:29 pm »
За тази тема ме провокираха 2 неща:
- едното вече го казах - твърдението, че астрологията не може дабъде докрай само разумно и мисловно овладяна
- аз лично нямам вода в картата, нямам и интуиция - по описаните от рени критерии, и все пак знам

Това знание се изразява по особен начин - обикновено не правя което е лошо за мен, не попадам в кофти ситуации, или ако попадна, знам изхода, не се предоверявам на когото не трябва и други чисто прагматични неща, или поне аз така ги измервам. Това е някакъв вид на четене на знаците, но не е никакво чувство, и за съжаление на виждам кои аспекти в картата ми биха го показали, както и не бих ги разпознала в чужда.
До сега рядко съм използвала "шесто" чувство като съм разглеждала някой натал, и искам да знам как става  ;D

Ти обикновено не ме "четеш" ,имаш "обикновена' Луна в Стрелец и Юпитер в Овен и избора е твой ,че не вярваш в това. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Интуиция
« Отговор #19 -: Октомври 11, 2013, 02:57:07 pm »
Рени, екстрасензориката и по-точно биотерапевтиката според теб има ли връзка с интуицията?
Питам, защото познавам човекъ с дева влияние, 6 дом, без огнени планети.
Папи, имаш луна в стрелец, и важна планета в 9 дом. Предполагам, че учейки и четейки основите на една наука и особено, ако живо ни интересува, вдъхновени сме един вид, правим невидими връзки с източници.
Научните открития не са ли интуиция?
Информацията-нямам предвид сухи факти.

Сигурно има ,като всяко нещо ,с което се занимава всеки отделен индивид ,който знае "къде му е мястото".
Предполагам ,че Papy,търси "шестото чувство' и аз затова изказах този род мнение като акцент .:)))

Ох ,с тези "зъбести" усмивки ,малко се губи емоцията на споделеното.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Интуиция
« Отговор #20 -: Октомври 11, 2013, 03:03:26 pm »
И аз като Рени, предполагам, Папи, че просто не искаш да я чуваш-твоята. Може да е от страх, или се подценяваш.
Аз писах по-горе как понякога не искам и после, след време си казвам-знаех си, ама заглуших гласеца.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Интуиция
« Отговор #21 -: Октомври 11, 2013, 03:17:49 pm »
Enigma ,аз по същия начин се отнасям към сънищата си ,не искам да им "повярвам" -имам по натал Сатурн съвпад Луна ,това е -знам ,че трябва да си променя отношението към същото ,но въпреки това... :d030:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Интуиция
« Отговор #22 -: Октомври 11, 2013, 04:15:11 pm »
Много приятно поднесено мнение,благодаря Gauri  :cheer:

Аз как се вписвам по Ведическата ,беше започнала да ми наглеждаш картата ,разбира се ако имаш желание  :035:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Интуиция
« Отговор #23 -: Октомври 11, 2013, 04:58:41 pm »
Една силна логическа мисъл, добра памет, съобразителност, точност, набито око могат да направят  един човек много по успешен, добре ориентиран, добре ситуиран,  от друг със силни  интуитивни заложби... Още повече в нашия  материален свят, където едва напоследък започна да се говори на малко по-висок глас и по-масово за Истинското знание.

 :s_good:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Интуиция
« Отговор #24 -: Октомври 11, 2013, 05:20:16 pm »
Кое тук е "good" по темата интуиция  :19:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Интуиция
« Отговор #25 -: Октомври 11, 2013, 09:51:55 pm »
Интуицията в днешно време трудно може да бъде проявена до край, друго си е ако сбъркаш пътеката в гората да те застрелят разбойници
Споделям напълно размишленията на Гаури, знанието в момента не е на разположение на
човечеството, евентуално на някой и друг индивид, и в тая връзка може и да не можем без интуиция, но с какво качество и количество?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Интуиция
« Отговор #26 -: Октомври 11, 2013, 11:00:50 pm »
Всичко е "игра на мозъка". Известно е, че човек ползва по-малко от 10% от него. При някои хора е по-развито лявото полукълбо , при други дясното, а някои ползват и двете, но никой не използва пълните му възможности. Там някъде е разковничето и всичко си има обяснение, това, че ние не можем да си обясним нещо, не го прави необяснимо.
Интуицията е несъзнателно използване на вече придобити знания, без нужда от задълбочени анализи.


"Интуицията (е) възпрятие чрез подсъзнанието"– Карл Густав Юнг
 

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Интуиция
« Отговор #27 -: Октомври 12, 2013, 01:55:16 am »
Всичко е "игра на мозъка". Известно е, че човек ползва по-малко от 10% от него. При някои хора е по-развито лявото полукълбо , при други дясното, а някои ползват и двете, но никой не използва пълните му възможности. Там някъде е разковничето и всичко си има обяснение, това, че ние не можем да си обясним нещо, не го прави необяснимо.
Интуицията е несъзнателно използване на вече придобити знания, без нужда от задълбочени анализи.


"Интуицията (е) възпрятие чрез подсъзнанието"– Карл Густав Юнг

 :clap:   "....несъзнателно използване на придобити знания .....",радвам се ,че достатъчно бързо стигнахме до "правилната цел"  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Интуиция
« Отговор #28 -: Октомври 12, 2013, 09:37:11 am »
А някакви аспекти?
Примерно луна съвпад нептун?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Интуиция
« Отговор #29 -: Октомври 12, 2013, 09:43:49 am »
Или Луна съвпад Плутон :)
При мен "интуитивното" е доста акцентирано в картата и не ми е ясно кое е най-отговорно.

За Луна съвпад Южен възел някой може ли да каже?