Автор Тема: Хирон -коя врата отключва в натала ви  (Прочетена 53895 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #45 -: Март 14, 2014, 07:46:01 am »
Стреличка и Акрукс ,надявам се че няма да ви разочаровам ,но относно късмета ,имах предвид себе си  ;)

Цитат
Късметлийско е ,да "срещнеш" човек с Хиронов възврат-поне за мен
ето уредихмете с с двоен късмет,а ти пак не споделяш в какво се изразява лично за теб-късмета,пусто любопитство утрепа девата в мен ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #46 -: Март 14, 2014, 08:13:56 am »
Е,как да не е късмет да получиш наготово информация (като изживяване и споделено)  от първа ръка и то за Хирон.
При мен тр.Хирон почти отмина съвпада с Меркурий ,управител 7-ми ...както се казва в приказките :"Нищо случайно ,не е случайно ." ;)

Стреличка, Девата е любопитна,а не Стрелец-ът-Юпитер е любознателен и "...-знателен ",докато Меркурий.... :72:

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #47 -: Март 14, 2014, 09:54:07 am »
Стреличка и Акрукс ,надявам се че няма да ви разочаровам ,но относно късмета ,имах предвид себе си 
Не съм разочарована, а напротив- потърсих инфо за аспекти на Хирон и намерих в сайта на Пими, който доскоро не ми се отваряше, а тази сутрин се отвори и един свеж вид има, а вътре нещата, които прочетох едни хубавички- например за моя натален тригон на Хирон и Нептун в 3д пише, че ще съм добър учител  :)
за опозицията ми на Хирон с Плутон пише:
Опозицията на Хирон с Плутон дава пълна изява и на двете планети. Плутон изследва дълбините на подсъзнателния ум, а Хирон постоянно активира Висшия Аз, за да помогне на Плутон. Тази опозиция е по-приятна от повечето опозиции, защото Хирон и Плутон работят съвместно. Но такъв индивид е неспособен да живее обикновен или тривиален живот.
« Последна редакция: Март 14, 2014, 09:59:03 am от akruks »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #48 -: Март 14, 2014, 01:31:31 pm »
Има малко публикувана информация за Хирон ,затова ще ми бъде приятно и полезно ако ти -Акрукс ,и Стреличка  споделяте личен опит,наблюдения за същия ,особено щом при вас е силно аспектиран ,ъглов. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #49 -: Юни 09, 2014, 07:04:01 pm »
Всички рано или късно имаме "Пепеляшкини транзити",ама Пепеляшките пекат тикви в пещта и си отупват пепелта от галошките,а в суматохата разцъфтяват кестени,прецъфтяват и пак  тикви валят. :012:

Happy58

  • Гост
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #50 -: Юни 09, 2014, 07:24:49 pm »
Всички рано или късно имаме "Пепеляшкини транзити",ама Пепеляшките пекат тикви в пещта и си отупват пепелта от галошките,а в суматохата разцъфтяват кестени,прецъфтяват и пак  тикви валят. :012:

Аз в момента имам тригон на Юпитер към рожден Хирон :) - обаче пък транзитния Хирон е опозе на Венера+Плутон+Уран, оопс - още едно - транз Хирон в тригон с Асцендент, плюс тригон с рожд Нептун,  .... Много станаха :) - или трябва само аспекти към рожден Хирон? Има ли значение, коя е транзитиращата планета?

Месец март, при обръщането си в ретро-посока, Сатурн е направил точен тригон с рожд Хирон (не са стигнали 20 мин). Рожд Хирон е в съвпад със Сатурн.
« Последна редакция: Юни 09, 2014, 07:32:06 pm от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #51 -: Юни 09, 2014, 07:51:28 pm »
Точно пишех за Пепеляшкините транзити,които  не сработват,след като има добри предпоставки за "щастливи връзки"  в Рождените карти.  ;)
Струва ми се,че винаги ще се намерят оправдания в натала или при транзитите защо някой "късметлийски" транзит не е сработил.
 Аз лично съм почти отчаяна да наблюдавам транзити на вътрешните планети,вкл и Юпитер,основният добротворец и разчитам на напрегнати транзити на тежкоатлетите,дори квадратури,дори опозиции.Знаем,че тогава се развива огромно напрежение,а сериозните неща,сериозни промени се случват с много енергия.Години чаках да дойде кардиналният кръст и да раздвижи "въздуха".  ;)
 За това вярвам,че точно опоз на трз Хирон с Венерата и Плутон може да направи нещо. :08:

Аз умишлено ги изброих всичките :)

Според мен трябва да се стъпва на натала - все пак, всяка една планета е широкобхватна, но за всеки един човек тя действа само там, където се е персонализирала в натала му. При мен Хирон е ретро, в съвпад с ретро Сатурн (У7), в Риби, и прави един куп натални аспекти.
Вече съм споделяла за любовните си изпълнения, така че това не е толкова интересно, колкото факта, че след всяка моя връзка, партньорът ми е "излекуван" за сметка на моята жертва (която аз обаче добромолно давам).
И като видя аспект вече на Хирон и ми "настръхва" косата - за никакви Пепеляшкови неща при мен не става въпрос - направо си плащам по списък :) - та наталните предпоставки са си много важни.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #52 -: Юни 09, 2014, 08:40:45 pm »
Хирон ще се обърне ретро точно преди да ми кацне на Слънцето.
Честно казано на Хирон не му обръщам особено внимание, не ми е много ясен макар че наталният прави доста аспекти-участва в два йода и има един тригон с Юпитер

Happy58

  • Гост
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #53 -: Юни 09, 2014, 09:06:58 pm »
Задължително трябва да се стъпва на натала. :)
Сатурнът ти май е в 9д-ще трябва да "свиваш и икономисваш" идеалите,рибешката всеотдайност,саможертвеност,себераздаване?Той не обича разхищенията на знака и дома,в който се намира,нали?

Да, там е :) - ами обикновено пишат, че се изпитва страх, но на друго място четох това, което ти пишеш - не знам, кое от двете е вярно. Пък и като е ретро, вече става по-сложно и като добавя и ретро Хирон и се отказвам да го мисля :) - но пък СЛв потвърждава в някаква степен писаното от теб - поне накъде да се върви ....

Обаче много добре си го написала - точно като за моя девешки ум - кратко, точно и ясно :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #54 -: Юни 09, 2014, 09:29:46 pm »
  Ще очакваме включване. :72:
 Да не вземе да ти донесе Лъвове или производните им,като на мен да се спъвам на всяка крачка в меркуриеви типове всякакви.   :d030::D

Най-много някоя драма да заформи  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #55 -: Юни 09, 2014, 09:51:56 pm »
Един пример,който съм срещала-R Венера в първи дом се е превърнала в пълен маниак на тема външен вид.Съвършенството на визията и е фикс идея и тя работи непрекъснато,за да го поддържа.

и тоя първи дом да не е дева или скорпион?

и тука нали говорим за хирон, как стигнахме до ретроградните?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #56 -: Юни 10, 2014, 04:03:45 pm »
Дракониада, ти да не си с меркурий във везни?

Happy58

  • Гост
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #57 -: Юни 10, 2014, 04:39:15 pm »
направих една ретроспекция на важните събития в живота ми - оказва се, че във всяко от тях (без едно) Хирон се намира на важна точка от натала (включвам и куспидите на домовете) - не при всички мога да намеря логична връзка между положението му и характера на събитието, но е факт, че той винаги присъства. Като междувременно прескача пък други важни точки без да има събитие.

Happy58

  • Гост
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #58 -: Юни 10, 2014, 04:55:10 pm »
Удобно ли ти е да извадиш конкретни факти.Аз много ги ценя.  :)

демек, да разкажа живота си във форума? :) ще видя какво мога да направя по въпроса :)

Happy58

  • Гост
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #59 -: Юни 10, 2014, 06:55:00 pm »
Т.е. накратко,само като точки,ако ще ти е удобно и няма да ти противоречи на убежденията.Винаги съм се интересувала от чистите факти в астрологията и това е мотивът ми да узная за фактите свързани с Хирон.Омръзнали са ми тълкуванията написани от ПИМИ,копие на Барбара Хенд Клоу за лечители,Епохи на Водолея,магьосници и тем подобни.Ние (или поне аз) сме нормални хора,в общество от материалисти и не се интересуваме от развитие на 6тата чакра и осенението на Светия дух в хороскопа,а от тривиални неща.  ;)
 Не познавам още човек преживял възврата на Хирон,но познавам силно аспектирани Хирони,които сигурно заради "ранната" 30 годишна възраст още не са си казали думата в натала.  :)

е как да не познаваш? При мен скоро идва това време - тр хирон е на 5 градуса от наталното си положение и съм на 48г

ще ти пусна инфо на лични