Автор Тема: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно  (Прочетена 15946 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
СЗ в 11,16 Скорпион

Серия Сароса 16 N
Начало:   15 февраля 1599 г. (ст. стиль), 1:50:18 GMT Северный полюс Конец:   25 марта 2843 г.
Спокойное и мягкое семейство затмений, которое приносит чувство воодушевления или вдохновение идеей. Присутствие комбинации Уран-Нептун говорит о неожиданном извлечении какого-то подсознательного материала, приносящего с собой значительное понимание. Эти идеи полезны и хороши, и человеку стоит воспользоваться ими.
Затмения в 1950 - 2050 гг.: 1905, 1923, 1941, 1959, 1977, 1995, 2013, 2031, 2049
« Последна редакция: Октомври 20, 2013, 05:49:36 pm от strelicka »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #1 -: Октомври 20, 2013, 07:25:59 pm »
'95 като знам каква беше...година на обратите
Взех някои странни решения и бяха с добър резултат, и каквито и неприятности да имаше, всичко завърши неочаквано добре, чак не можех да повярвам (и други покрай мен-също)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #2 -: Октомври 20, 2013, 10:23:02 pm »
Сатурн , Уран ,Плутон и Марс ,са "беквокали " на затъмнението-интересно, в личен план,който има планети в тези градуси,затъмнението ще приключи действието на транзитните Сатурн,Уран и Плутон към същите в периода.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #3 -: Октомври 20, 2013, 10:55:26 pm »
1995 не беше съвсем зле - ма така ли ще го прогнозираме
Рени, засяга ми тия градуси не какво да е - да видим дали тоя път нещо ще вземе градивно-резултатно да отзвучи, че ми премина границата....

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #4 -: Октомври 21, 2013, 04:53:16 pm »
Не,Юпитер е ,Меркурий не може да изпълнява ария. ;) Ехото ще е  обществения сектор,публиката предимно чуждоезична,финансово обезпечена.Резултата -ще цитирам Вазов: "Лудите ,лудите гледайте..."

Това ,че Меркурий е съвпад със СЛВ ,означава нещо такова-разрешено ни е да развиваме в периода меркуриански черти,а това че е ретро ,по специфичен начин ,същото се отнася и за Сатурн ,който също е съвпад с възела.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #5 -: Октомври 21, 2013, 04:56:47 pm »
1995 не беше съвсем зле - ма така ли ще го прогнозираме
Рени, засяга ми тия градуси не какво да е - да видим дали тоя път нещо ще вземе градивно-резултатно да отзвучи, че ми премина границата....

Abroad,върни се малко назад ,когато тр.Уран е бил в същите градуси ,когато спря на 12* ,по същия начин и за Плутон ,и за Сатурн и прецени какво се е задействало като процеси при теб ,сега би трябвало да има резултат.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #6 -: Октомври 21, 2013, 08:58:35 pm »
Abroad,върни се малко назад ,когато тр.Уран е бил в същите градуси ,когато спря на 12* ,по същия начин и за Плутон ,и за Сатурн и прецени какво се е задействало като процеси при теб ,сега би трябвало да има резултат.

Рени, съвсем чистосърдечно, пред публика - признавам си, омръзна ми сама да си се слушам и чета, но това с което мога да определя годината е "куха" отвсякъде, нежели динамичните промени показани къде ли не и предсказани от кой ли не :(

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #7 -: Октомври 21, 2013, 09:20:04 pm »
Abroad,ето ти една точна прогноза-годината е към своя край ,и с него и "кухото".Аз толкова мога да прогнозирам. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #8 -: Октомври 21, 2013, 09:44:13 pm »
аз очаквам аброуд края на декември да се разнообрази  ;)
като застанат юпитер, сатурн и марс където трябва, и уран и той нагласен - да я видя как точно ще й е тъпо

но ако някой си мисли, че правя прогноза - не е вярно  :29:

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #9 -: Октомври 22, 2013, 11:56:40 am »
Забелязах, че при майка ми това затъмнение е в абс точен съвпад с Луната в 3 дом, която пък има точни опозиции към съвпада Мерк/Марс/Юпитер и в момента Сатурн и гази луната също .. Сестра ми пък пътува на 4-ти за Москва, защото има представление . Работят си на макс затъмненията ..

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #10 -: Октомври 30, 2013, 08:31:05 pm »
Не е ли на желанията ?!? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #11 -: Октомври 30, 2013, 08:35:05 pm »
Да попитам знаещите ,защо е пръстеновидно затъмнението ? ::)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #12 -: Октомври 30, 2013, 08:51:18 pm »
Цитат
Тъй-като Луната се движи по елипсовидна орбита около Земята, наблюдаваме четири вида Слънчеви затъмнения. Те биват:

 -Пълно слънчево затъмнение: наблюдава се, когато Луната преминава в по-близката до Земята част от орбитата си. При този вид затъмнения Слънцето е изцяло скрито от диска на Луната, като видима остава само слънчевата корона. Пълното слънчево затъмнение се наблюдава в много тясна ивица от земната повърхност.

 -Пръстеновидно слънчево затъмнение: наблюдава се, когато Луната преминава в по-отдалечената от Земята част от орбитата си. При този вид затъмнения лунният диск е по-малък от слънчевия и Слънцето се вижда като пръстен около Луната.
 -Хибридно слънчево затъмнение: слънчево затъмнение, което се наблюдава като пълно в някои точки на Земята и като пръстеновидно в други.
 -Частично слънчево затъмнение: наблюдава се, когато Слънцето, Луната и Земята не се намират на една права. При този вид затъмнения, Луната закрива само част от слънчевия диск. Този вид затъмнения е най-често наблюдаваният.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #13 -: Октомври 30, 2013, 09:00:50 pm »
Да попитам знаещите ,защо е пръстеновидно затъмнението ? ::)

а, благодаря за въпроса
сещам се, че бях задала същия към многознаещите в друг форум, но не защо астрономически се определя като такова, а какво му е практическото приложение в астрологията като такова само по себе си - жалко, че нямам отговор и до сега :smile016:

извън шегата - не съм намерила източник за достоверно обяснение в тая връзка, но да си призная - не ми е и останало време да потърся

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #14 -: Октомври 30, 2013, 09:24:23 pm »
Да попитам знаещите ,защо е пръстеновидно затъмнението ? ::)

http://astrologica.ru/index.html?option=library&task=showitem&id=54