Автор Тема: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно  (Прочетена 15959 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #45 -: Ноември 06, 2013, 09:14:22 pm »
Kaya ,благодаря за полезната информация  :88:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #46 -: Ноември 06, 2013, 09:43:11 pm »
Уф, Кая като заговори за диагнози и болести по повод на затъмнението-един приятел влезе в болницата за бронхопневмония, а сега му откриха и камъни в жлъчката, затъмнението му е на асц
Колко време влияе едно сл затъмнение?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #47 -: Ноември 06, 2013, 11:19:26 pm »
Уф, Кая като заговори за диагнози и болести по повод на затъмнението-един приятел влезе в болницата за бронхопневмония, а сега му откриха и камъни в жлъчката, затъмнението му е на асц
Колко време влияе едно сл затъмнение?

Papy,затъмнението не е причина за здравословното състояние на твоя приятел ,а "поводът" .Виж какво е активирало урп на АСЦ ,Слънце,Луна ,6-ти като транзити ,прогресия и сега лунацията посказва какво трябва да направи ./предприеме в съответната област.Натала гледай първо .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #48 -: Ноември 06, 2013, 11:54:52 pm »
Никога не е толкова просто, или рядко
Към у6, слънце и луна-нищо съществено или скорошно
Но наталната опозиция марс-плутон сега му е на асц/десц по дирекции, а тр на сатурн през скорпион я активира, то и само сатурн през асц стига за гадости
Ако чакам на тия бавни истории, нищо хубаво не мога да му предскажа, затъмнението се яви по-скоро като развръзка в случая, защото се подобри значително
Но предстои опозиция на тр марс към наталния, а дир асц чак 2015 ще направи таоквадрат с нат марс/плутон (те са му у1, у6)
Не ми харесва тая работа, по-скоро търся кое може да му помогне

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #49 -: Ноември 07, 2013, 09:34:17 am »
Papy,ако искаш да помогнеш на своя приятел ,чрез познанията си по астрология,първо трябва да не влизаш в ролята на "добрата фея' и после да се дистанцираш на достатъчно "разстояние" от случващото се с него ,за да си максимално обективна.Разглеждайки внимателно картата и познавайки човека (ти каза,че ти е приятел) ще изведеш кои са предпоставките за тази ситуация.Прецени как ,с какво същия реагира на всичко случващо се ,какво движи картата му ,къде има блокажи ,има ли дефицит,чрез твоя похват/стил на интерпретиране.След това виж какво се е "случвало" в картата му през последните 1 1/2 -2 години ,чрез транзити,прогресия,лунации,какво са докоснали,извадили на повърхността,променили същите.

Ти сподели ,че в момента Сатурн транзитира през АСЦ ,1-ви дом ,нали ?!? А преди това къде е бил ,активирал ли е ВЕнера ,по натал имат ли и какъв обмен,как са поставени и двете планети ,имат ли връзка със сигнификаторите за здравния статус -ето ти един примерен път .Или съответните здравословни неразположения при твоя приятел ,в следствие какво са ,като психосоматика.
След като Марс е У6 и втори УАСЦ  и е на трон ,можеш да тръгнеш от там ,как се свързва с всичко останало в картата ,да върнеш малко назад ,когато квадратурата Уран/Плутон го е задействала,защото той по натал има твърд аспект Марс /Плутон и сега ,когато Юпитер е затворил тао-то какво е "увеличил" като проблем.Болестта много често е един от начините ,да ни се покаже къде "бъркаме" ,тя е резултат.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
овек
« Отговор #50 -: Ноември 07, 2013, 09:45:32 am »


Понеже лунните възли са пресечни точки, където се  осъществява своеобразен съюз между Слънцето, Луната и Земята, то всяка планета която е в съвпад или опозиция с възходящия или низходящия възел получава по-специфично значение, защото тя представлява канала или начина, посредством който се осъществява и изразява този съюз.

Когато има съвпад или опозиция на планета с възел, то това е една от водещите теми. Този планетен принцип е като своеобразна визитка картичка.

Да ,това е вярно от личен опит,Starinthe....
Обаче ,когато има няколко планети по нодалната ос,тогава изразяването принципите на същите ,изисква много време ,докато се приемат,особено ако там са и външни планети.Човек се идентифицира с всяка една от тях ,но е доста изморяващо ,все едно да си актьор ,въплъщаващ се в 3-4 роли в рамките не на едно представление ,а в една сцена/етюд-това наистина изстисква силите ,но пък "движи " напред като усещане за познание.Тук няма баланс и хармония,и мисля няма как да се  случи.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #51 -: Ноември 07, 2013, 11:10:44 am »
картинката, която е сложила Стар винаги ме е бъгвала. Ако може някой да я дорисува, така че да покаже как ще се получат затъмненията на нея. Защото нали по време на затъмнение имаме и съвпад с възел, тоест слънце/луна/земя са на една линия + възлите са там - не си го представям визуално  ::)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #52 -: Ноември 07, 2013, 05:13:00 pm »
ето една картинка, която отговаря на моя въпрос, в случай, че и други се чудят

вижда се разликата между обикновено новолуние и слънчево затъмнение

лунната орбита е наклонена към земната, което означава, че не винаги при новолуние/пълнолуние, слънце/луна/земя са в една равнина, поне аз така го разбирам
« Последна редакция: Ноември 07, 2013, 05:16:02 pm от Papy »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #53 -: Ноември 07, 2013, 05:48:12 pm »
Ема, в твоя случай се надявам наистина да е всяко зло за добро
При моя приятел няма някакви драми, ежедневие както обикновено, по принцип е доста здрав физически (и психически), не се е оплаквал от нещо. Правеха някакви семейни планове с жена му за нови покупки за къщата, ремонти, подобрения, но това не е необичайно за тях, те са доста работлива и градивна двойка. Освен токлкова отговорности и задължения да са му дошли в повече и тялото да е намерило начин да си вземе "отпуска". До колкото ми е известно той влиза в болница за първи път, може би наистина с нещо е прекалил

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #54 -: Ноември 08, 2013, 08:54:18 am »
два дни преди затъмнението при мъж ми се прояви като животозастрашаващо,затънал до гърдите в някаква глинеста почва на брега край язовир Огняново,добре,че синът ми се е върнал навреме, бил е на другият край на язовира ,та го е измъкнал,нещо като блатото,колкото повече мърдаш,повече затъваш- та СЗ в точен съвпад със Сатурн в 12 дом  и опозе Луна /6 дом, се прояви бързо за сега,ще видим до следващото

и при мен в 3 дом СЗ- след година чакане,от общината най- после асфалтираха пътя до блока,беше дупка до дупка,дълбоки ,от 30 години неремонтиран,и две нови пейки им се откъснаха от сърцето,на много отрактивни места,на паркинга,архитекта така решил,там да се позиционират,е няма пълно щастие,та един ден след СЗ облагородиха предблоковото пространство :)

« Последна редакция: Ноември 11, 2013, 02:27:57 pm от myst »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #55 -: Ноември 11, 2013, 11:16:36 pm »
Ема, видях картата на баща ти
Да ти кажа - трябва сериозно да се отнесе към положението, не само заради затъмнението
Има квадрат на дир слънце към асц, дир марс е в/у венерата, а наталният - активиран от дир юпитер. По принцип дирекции между планети не са толкова силни, както слънце/луна и осите, но да не забравяме и транзитния сатурн в 1-ви - ограничения, ограничения, ограничения

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #56 -: Ноември 11, 2013, 11:53:33 pm »
Дир луна вече е подминала квадрата с нат сатурн, а дир марс опозицията с нат луна, трябва да му стигне, за да мине между капките
транзитния марс също вече е минал квадрат със слънце, ама на - с тия активации на марс по дирекции - вихри се човекът, мисли, че всичко му е до колене, и на него ще му стискаме палци, надявам се да кажеш хубави вести скоро

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #57 -: Ноември 15, 2013, 01:21:55 am »
Рени, ура, успяла си да подбудиш един от най-дългите постове на Кая от пребиваването й във форумите.  :celebrate:

А , защо всички свързвате Сл.затъмнения с нещо злокобно,неприятно ?!?

Не всички правят такава асоциация, не е и нужно, но "силните" несъмнено пращат съдбовни промени. Като си имаме предвид, че съчетанията на няколко фактора, са просто задължителни, но то няма как да те удари ключово затъмнение и да няма вече налице такива... Обикновено.

Вече съм споделяла, че при мен лунните по-рядко дават някакво отчетливо влияние, но пък слънчевите не подминават. С по-значимо ще дам пример, когато беше съвпад със Слънцето ми: в този период имах тежка раздяла, почина моя близка, но пък поех по моя си път в професионално отношение, при това без някакви планове или очаквания - казах, станах и го направих.

Дотогава ангажиментите ми бяха в друга сфера и в обстоятелства на известна зависимост, не беше негативно, до един момент си беше даже много ок. Но изглежда съм човек, който получи ли "факс", може да срине всякакви мостове след себе си.

Сега се връщам назад и си казвам, че дори грам понятие съм си нямала как тази стъпка ще се окаже така значима в живота ми.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #58 -: Ноември 15, 2013, 01:48:46 am »
Sunrain,затъмненията са циклични и през 18,9 г са в същия градус ,нали така и тогава защо толкова много шум се вдига около тях непрекъснато ::)....и на всеки 13-14 дни лунации,прогресивни лунации,в частност затъмнения ,ами то няма празно откъм "фаталност" ;)
Аз мисля,че посоката е друга ,но все още само ми щъка из главата и няма да мога да дам "ясно" становище.Не разбрах ,какви подбуди съм "разтърсила" у Кая . :dance:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Слънчево затъмнение на 3-11-2013,пръстеновидно
« Отговор #59 -: Ноември 15, 2013, 02:16:16 am »
Sunrain,затъмненията са циклични и през 18,9 г са в същия градус ,нали така и тогава защо толкова много шум се вдига около тях непрекъснато ::)....и на всеки 13-14 дни лунации,прогресивни лунации,в частност затъмнения ,ами то няма празно откъм "фаталност" ;)
Хааа, добре казано, ама светила - номер 1 са. ;P

Нищо фатално, те са като граници, които очертават дадени по-малки или големи отрязъци от живота. Цикъл, какво друго. Знакът за промяна, промяна, която вече е назряла и следва отпушване, синхронизиране със съответните потребности и посока. Като се почне на всяка лунация да се плюнчим, взирайки се в картата си, се създават някакви супер очаквания и нереални представи или пък такива с негативен оттенък...

Конкретно за затъмненията трябва си сериозен разбор назад във времето, тогава изникват някои отговори, в частност. Ти изследвала ли си при теб?

По принцип не мисля, че може да правим паралел с твоето раждане и как си влияят общовалидно на теория/практика.   
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred