Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 283167 пъти)

tbs

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Синастрии
« Отговор #1605 -: Август 12, 2020, 12:06:17 pm »
Здравейте,

Прикачам карта на синастрия, както и табличката с аспектите. Вътрешния кръг е на мъжа, а външния на жената.

От доста време си задавам няколко въпроса, за тази връзка, която е приключила.
Първоначално разбирателството и комуникацията между партньорите е било на доста добре ниво, като не е се е стигало до караници и конфликти. Всичко се е решавало с дискусии. Партньорите имат както общи хобита, така и съответно лични такива, които дори и във връзката са продължили да практикуват. Личната свобода не е била ограничавана. Но след известно време партньора от женски пол, въпреки предоставената лична свобода започва с действията си да наранява и не уважава своя партньор. Имало е моменти, при които партньора от женски пол е "изчезвал" т.е. се е изолирал за известно време както от партньора, така и от света навън, при повече психично натоварване, което не е породено от връзката. Начин да се избяга от реалността може би.

В крайна сметка - емоционалното наряване е причина да се прекратят отношенията.

Според вас това емоционално наряване (неуважение) породено ли е от Сатурн-а на жената, която квадратира луната на другия партньор?
Или Плутон на мъжа, който е в опозиция с Луната на жената? Кои са другите причини според вас?
« Последна редакция: Август 12, 2020, 03:56:33 pm от tbs »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1606 -: Август 12, 2020, 03:37:30 pm »
Според вас това емоционално наряване (неуважение) породено ли е от Сатурн-а на жената, която е върху луната на другия партньор?
Или Плутон на мъжа, който е върху Луната на жената? Кои са другите причини според вас?
Сатурн не жената квадратира Луната на мъжа, а негов Плутон е опозиция с Луната на жената. "Върху" се казва при съвпад!
Има един аспект, който показва, че връзката няма да е много продължителна- неин Уран в опозиция с негова Венера

tbs

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Синастрии
« Отговор #1607 -: Август 12, 2020, 03:57:07 pm »
Според вас това емоционално наряване (неуважение) породено ли е от Сатурн-а на жената, която е върху луната на другия партньор?
Или Плутон на мъжа, който е върху Луната на жената? Кои са другите причини според вас?
Сатурн не жената квадратира Луната на мъжа, а негов Плутон е опозиция с Луната на жената. "Върху" се казва при съвпад!
Има един аспект, който показва, че връзката няма да е много продължителна- неин Уран в опозиция с негова Венера

Благодаря за отговора и поправките :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Синастрии
« Отговор #1608 -: Август 13, 2020, 11:43:08 am »

Има един аспект, който показва, че връзката няма да е много продължителна- неин Уран в опозиция с негова Венера

А Венера съвпад Уран в синастрията как тълкуваш?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1609 -: Август 13, 2020, 01:21:21 pm »
tbs, за да получиш адекватен отговор на въпроса, който те вълнува, първо се разглеждат наталните карти на мъжа и жената. Луна  и Венера на мъжа, дали иска, се нуждае от картата на жената,  а Слънце- Марс на жената, дали са подкрепени/ атрактивни за  мъжа. Всеки един от двамата, доколко му е лесно или не, да влиза в близки връзки.
Сатурн на А. към Луна на В. не  винаги е повод за нещо "лошо', ако В. е  силно Сатурнов тип, тогава ?
Уран на жената към Марс на мъжа, Сатурн на мъжа към Венера на жената, няма да дадат съществена информация, ако не са разгледани наталните карти. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Синастрии
« Отговор #1610 -: Август 13, 2020, 06:30:46 pm »
tbs, за да получиш адекватен отговор на въпроса, който те вълнува, първо се разглеждат наталните карти на мъжа и жената. Луна  и Венера на мъжа, дали иска, се нуждае от картата на жената,  а Слънце- Марс на жената, дали са подкрепени/ атрактивни за  мъжа. Всеки един от двамата, доколко му е лесно или не, да влиза в близки връзки.
Сатурн на А. към Луна на В. не  винаги е повод за нещо "лошо', ако В. е  силно Сатурнов тип, тогава ?
Уран на жената към Марс на мъжа, Сатурн на мъжа към Венера на жената, няма да дадат съществена информация, ако не са разгледани наталните карти. :)
Това пише ли го в учебниците?Ако не,трябва да влезе! :-*

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1611 -: Август 17, 2020, 09:23:53 pm »
Направило ми е впечатление, че в женска карта, ъглов Марс, възпрепятсва хармонични връзки, а Венера ъглова в мъжки кари, напротив, спомага за такива. Някой има ли същите наблюдения и впечатления ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрии
« Отговор #1612 -: Август 17, 2020, 09:43:02 pm »
Направило ми е впечатление, че в женска карта, ъглов Марс, възпрепятсва хармонични връзки, а Венера ъглова в мъжки кари, напротив, спомага за такива. Някой има ли същите наблюдения и впечатления ?

Силен Марс в женска карта, не е ок за връзките да, жената е с доминираща мъжка енергия, ако няма смекчаващи нещица. Докато силна Венера при мъж, освен, ако не е ранена, ще даде силна привлекателност.
При мъжа е проблем, ако е с доминираща Луна, особено, ако тя е в женски знак.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1613 -: Август 18, 2020, 10:39:17 am »
Сатин, да, и това за  доминантна Луна в мъжка карта, същото съм наблюдавала.
При жените  обмена Слънце-Юпитер също  възпрепятсва близките връзки.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Синастрии
« Отговор #1614 -: Август 18, 2020, 10:56:23 am »
При жените  обмена Слънце-Юпитер също  възпрепятсва близките връзки.

Мдаа, а пише, че уж дава късмет при съвпад.

При мен се наблюдава, като че ли един откачен стремеж в търсене на "Г-н Перфектен"...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1615 -: Август 18, 2020, 11:14:00 am »
Романтика, или по-скоро "Г-н и още нещо."  :)
Слънце съвпад Юпитер, как да видиш, че късмета ти е в краката, ти го търсиш някъде далеч от теб. Слънце-Юпитер в женска карта, особено леките аспекти и съвпада, дават материално благополучие, от/чрез мъжа, не радост  и удовлетворение от връзката на романтично-еротично ниво, жената е устроена, на прост език.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Синастрии
« Отговор #1616 -: Август 18, 2020, 12:34:49 pm »
Съвпад Слънце/Нептун/Марс какво търси/вижда жената?
Мъжът ми е с Луна в 10 дом, везни, съвпад Слънце, Уран.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Синастрии
« Отговор #1617 -: Август 18, 2020, 12:41:11 pm »
Направило ми е впечатление, че в женска карта, ъглов Марс, възпрепятсва хармонични връзки, а Венера ъглова в мъжки кари, напротив, спомага за такива. Някой има ли същите наблюдения и впечатления ?
нямам такива карти между познати и близки, но имам няколко с луна в 1 ви дом в женски хороскоп, мъжете имат, или са имали други жени.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Синастрии
« Отговор #1618 -: Август 18, 2020, 12:52:24 pm »
Слънцето по-скоро показва мотивацията на жената. Синя каска  Въображение, романтични жестове, мъж с деликатна, чувствителна, аритистична природа, който да й брои звездите, отнесен, завеян, разсеян, блуждаещ, потаен, хлъзгав, изплъзващ се, бягащ по тъча, не особено волеви
« Последна редакция: Август 18, 2020, 01:00:42 pm от starinthenightsky »

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Синастрии
« Отговор #1619 -: Август 18, 2020, 01:01:32 pm »
Направило ми е впечатление, че в женска карта, ъглов Марс, възпрепятсва хармонични връзки, а Венера ъглова в мъжки кари, напротив, спомага за такива. Някой има ли същите наблюдения и впечатления ?
моят Марс е в 7д (Стрелец)
//Всякакви партньорства, не само романтични. хората ме използват, нараняват, в известен смисъл "паразитират" върху мен, ограбват ме. + нещото, което винаги ме изумява - ревнуват от мен, завиждат ми, без да има обективно за какво. Като по-млада не успявах да рационализирам това, да си дам сметка, че е ревност (просто защото не допусках, че има кой за какво да ми завижда) - някакъв яд, че успявам, въпреки всичко, да съм себе си, да не съм конформист, да не се размивам в масите, да мимикрирам. Всъщност това е, което привлича хората към мен, това е и което масово ги отблъсква, защото не е лесно да виждаш как някой прави това, което на теб не ти стиска.

Във всичките си взаимоотношения досега аз съм била даващият, от известно време се опитвам да работя върху това и гоня баланс. Като спреш кранчето на хора, които са свикнали да си наливат от теб, стават много сърдити и агресивни, но това не е мой проблем. Оставих много хора (общо взето - всички хора:Д). Отне ми време, но вече знам, че "тайната" не е в това да даваш още и още (за да те "обичат"), (здравословно) партньорство има само тогава, когато везните са изравнени.