Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 283337 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Синастрии
« Отговор #1815 -: Август 02, 2022, 10:37:53 am »
terrarossa,триплицитетен упр.на лъв са Слънце,Юпитер и Сатурн.В картата ,Слънцето е в 12 дом съвпад Меркурий.Тайна около произхода.Юпитер е в 10дом,на трон.Сатурн е в 1ви,падение.Вероятно единият родител е с по-нисък статус/потекло.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1816 -: Август 02, 2022, 10:56:15 am »
Сафо, защо да е чудна ? :)
Венера е нощна планета, Сатурн дневна
Венера е топла и влажна, Сатурн студен и сух.
Венера носи умерена влага, живот, Сатурн краен студ, смърт.
Ролята на Венера е да хармонизира, носи радост, удоволствия,комфорт,  на Сатурн да ограничава. Е ?
Приятелството между Венера и сатурн идва от общия им враг Слънце, като допълващи се противоположности с общи цели, но това им приятелства не носи емоция на радост, удоволствие.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1817 -: Август 02, 2022, 11:17:05 am »

terrarossa, слабо поставена планета, както в случая е Сатурн, няма как да бъде припознан като авторитет  от изгорен Меркурий, който въпреки това е приет от Сатурн ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Синастрии
« Отговор #1818 -: Август 02, 2022, 12:46:26 pm »
Сафо, защо да е чудна ? :)
Венера е нощна планета, Сатурн дневна
Венера е топла и влажна, Сатурн студен и сух.
Венера носи умерена влага, живот, Сатурн краен студ, смърт.
Ролята на Венера е да хармонизира, носи радост, удоволствия,комфорт,  на Сатурн да ограничава. Е ?
Приятелството между Венера и сатурн идва от общия им враг Слънце, като допълващи се противоположности с общи цели, но това им приятелства не носи емоция на радост, удоволствие.
Имам предвид в моята база данни,няма щастливи и радостни хора.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1819 -: Август 02, 2022, 12:55:40 pm »
Сафо, те имат ли Венера- Сатурн ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Синастрии
« Отговор #1820 -: Август 02, 2022, 01:46:11 pm »
terrarossa,триплицитетен упр.на лъв са Слънце,Юпитер и Сатурн.В картата ,Слънцето е в 12 дом съвпад Меркурий.Тайна около произхода.Юпитер е в 10дом,на трон.Сатурн е в 1ви,падение.Вероятно единият родител е с по-нисък статус/потекло.

Да Сафо, разкрих я тази тайна, преди повече от 5 г.
Обаче ако другата страна не се обади, аз страня от тази беля.

Позицията на изчакване обаче ужасно ме изтощава,не е по вкуса на моя действен Марс.



terrarossa, слабо поставена планета, както в случая е Сатурн, няма как да бъде припознат като авторитет  от изгорен Меркурий, който въпреки това е приет от Сатурн ?

Да, Рени, така е. А дали е изгорен Мерк? Четох за интерпретация че между 0 и 2,5 градуса не е, след 2,5 до примерно 10 е, нещо такова.
« Последна редакция: Август 04, 2022, 06:47:59 pm от terrarossa »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Синастрии
« Отговор #1821 -: Август 02, 2022, 05:25:33 pm »
Аз съм с изключително точен натален тригон венера водолей, 12, - сатурн, везни, 7 дом и съм щастлива, когато е удовлетворен именно този тригон по въпросите на венера, както в любовта, така и в темите за красота, естетика, изкуство.
Не съм щастлива, когато е засегнат диспозиторът на венерата уран. Няма го моето.
Налице са широки тригони и с плутон (тази енергия не я разбирам и не я привличам), както и с марс (мисля, че на това се дължи самочувствието и увереността ми в секса, макар да съм скучна и консуматор в него).
Въпреки 12 дом, нептуновите венери също не са ми ясни.
Венера със светила е благословия.
С Меркурий и Юпитер не знам какво е.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1822 -: Август 02, 2022, 06:46:27 pm »
Люба, има ли щастие, радост във връзката ти/ ако имаш такава/ или когато си имала ?

Диспозитор на Венера е Сатурн, не Уран и са във взаимна рецепция.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Синастрии
« Отговор #1823 -: Август 02, 2022, 06:55:43 pm »
Рени, както написах имам щастие винаги, когато е засегнат тригона. И сега имам, връзката е такава.
Уран го посочих като диспозитор, а и защото има връзка със слънцето ми и е носил мъже.
Не знам кой как разбира щастието. Като се обърнеш, хубавото да е (много) повече, а връзката да е значима, мисля аз.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1824 -: Август 02, 2022, 07:03:42 pm »
Люба, аз по-горе написах, по повод въпроса ми около Венера- Сатурн- или лъжат, или не разбират какво питам. Ти не лъжеш.  :)

Цитат
Не знам кой как разбира щастието. Като се обърнеш, хубавото да е (много) повече,  а връзката да е значима мисля аз.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Синастрии
« Отговор #1825 -: Август 02, 2022, 07:57:09 pm »
Сафо, те имат ли Венера- Сатурн ?
Повечето по натал,а при други-синастрията е с аспект Венера/Сатурн.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Синастрии
« Отговор #1826 -: Август 02, 2022, 08:01:13 pm »
Ако в синастрия двете планети са във взаимна рецепция по управление,и в тригон,сигурно има някаква изгода/взаимопомощ.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Синастрии
« Отговор #1827 -: Август 02, 2022, 10:26:59 pm »
Люба, аз по-горе написах, по повод въпроса ми около Венера- Сатурн- или лъжат, или не разбират какво питам. Ти не лъжеш.  :)

Цитат
Не знам кой как разбира щастието. Като се обърнеш, хубавото да е (много) повече,  а връзката да е значима мисля аз.

 :D :D :D Е, то по принцип е предизвикателство да те разбере човек, особено щото първо, не падаш по гръб и второ, не изяснаваш какво е щастие, но твърдиш, че го няма.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Синастрии
« Отговор #1828 -: Август 03, 2022, 10:06:37 am »
Аз съм с изключително точен натален тригон венера водолей, 12, - сатурн, везни, 7 дом и съм щастлива, когато е удовлетворен именно този тригон по въпросите на венера, както в любовта, така и в темите за красота, естетика, изкуство.
Не съм щастлива, когато е засегнат диспозиторът на венерата уран. Няма го моето.
Налице са широки тригони и с плутон (тази енергия не я разбирам и не я привличам), както и с марс (мисля, че на това се дължи самочувствието и увереността ми в секса, макар да съм скучна и консуматор в него).
Въпреки 12 дом, нептуновите венери също не са ми ясни.
Венера със светила е благословия.
С Меркурий и Юпитер не знам какво е.

Люба, предполагам, че тригона го удовлетворяваш с подходящи аспекти? Обаче не обичам сладко и не предполагах, че в Неделя има интересни четива, така или иначе художествена литература чета веднъж годишно на фона на поне 3 спец. книги седмично - трябва ми промяна и ще я потърся.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Синастрии
« Отговор #1829 -: Август 03, 2022, 11:55:01 am »
Тера, какви аспекти търсиш?
Ако е за сегашната връзка, от която съм по-скоро с положително мнение, има други добри аспекти, независими от тригона, да.

Идеализмът е за вечно нещастните. Бидейки по 7 дом, слагаме нещата в любовта на Везните и каквото кантарът отчете.

А ние добри партньори ли сме, че  да искаме от другите безкрайна пудра и бонбони? Ще живеем ли с двойника си 7 години?
« Последна редакция: Август 03, 2022, 12:03:24 pm от Люба »