Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 283425 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1875 -: Декември 14, 2022, 02:33:56 pm »
Лисана, ти си с опозицията Марс- Сатурн, нали ?

Точно така, това съм аз.
Той е това, дето Меркурия му се е натиснал с Марса ми (не млъква буквално и за минута) и Нептун е на моя мидпойнт. Красота.
последно той или тя, че на картата пише колежка  :)

Неговия огнен Марс попада в твоя 1д, може би с действията си по някакъв начин те дразни, но в крайна сметка на работа сте да работите, а не да се синастрите с любов  ;D

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Синастрии
« Отговор #1876 -: Декември 15, 2022, 09:30:55 am »
Колега е, с "интересен" маниер.
Разбира се, че сме тук, за да работим и това е причината и за въпроса ми. Имам доста задължения и отговорности, а имам и големи амбиции. Обаче ако освен, че ми дават купища работа, ме спъват по пътя ми, играят двойни игри и си приписват мои заслуги, няма как да се извади най-доброто от характера ми.
Не искам да търся под вола теле и да се настройвам, но да - неговия Марс в мой 1ви и в квадрат с моето МЦ, може би няма да доведе до това, което искам.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1877 -: Декември 15, 2022, 11:02:46 am »
Лисана, едно от предимствата за този, който чете  астрология е да се запознае с личния си потенциал.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Синастрии
« Отговор #1878 -: Декември 15, 2022, 11:21:57 am »
Лисана, едно от предимствата за този, който чете  астрология е да се запознае с личния си потенциал.  :)

Това е и моето желание, Рени. Дали от недостатъчно знание или предубеденост, обаче, не мога да прозра потенциала си, а само да се припозная в негативните проявления на това, което ми е дадено. Затова съм и тук, белкем достигна до някакво разбиране за света, за себе си...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1879 -: Декември 15, 2022, 11:41:56 am »
Лисана, изисква се време, разбиране и приемане. По принцип, в периоди, когато Марс и Сатурн, активират чувствителни точки  е трудно да се схване какво и защо, в съответните сфери. Затова ти препоръчах, сега, в периода, да се владееш, докато дойде по-подходящ период. Марс, когато е ретро, е превъзбуден  и може да ни дразни даже и миризмата на любимия ни парфюм, на сиренето... :) Ти си силно ангажирана с Меркурий, нека да влезе във Водолей, вече нов; виж кой ти е годишния управител и дали е в позиция да разреши казуса си, ако не кога ; виж и Прогресивна Луна, колко и защо точно в този период си така емоционално провокирана.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Синастрии
« Отговор #1880 -: Декември 20, 2022, 09:04:48 pm »
В последните дни доста се пише за любовта на Меси и неговата съпруга Антонела.

Реших да направя синастрия. Беше ми интересно да видя как оцелява такава любов, като тяхната, на известните в днешното побъркано време, където почти всеки втори независимо известен или не сменя партньорите си без да се замисля и облича случайни тела с "любов"...

На мен ми правят впечатление - класическият аспект за съвместимост негово Слънце съвпад нейна Луна, негов Сатурн в твърд аспект към нейното Слънце (стабилност), Венера квадрат Марс (физическо привличане), секстил между двете Венери (харесват сходни неща), Луна секстил Венера (той я харесва като жена), Марс опозиция Слънце, Уран тригон Венера (харесване от пръв поглед), нейният Хирон е в съвпад с неговата Венера, а при него е секстил (отворена е Вратата на Пепеляшка), където принцесата среща своя принц, а принца своята принцеса.
Забелязвам, че мъжете с Венера в близнаци често срещат любовта в близкия си кръг - съседи, съученици или в града където живеят, учат, някъде около тях.
Според мен връзката им е късметлийска и истинска!

Нещо друго прави ли ви впечатление?
« Последна редакция: Декември 20, 2022, 09:08:09 pm от romantica »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Синастрии
« Отговор #1881 -: Декември 20, 2022, 09:40:04 pm »
romantica,ти си посочила всичко,но ми направи впечатление ,че нейни Меркурий и Юпитер са в негови ъглови домове,1ви и 4ти.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Синастрии
« Отговор #1882 -: Декември 21, 2022, 03:54:12 am »
Здраво го работи тази мома. Вилата е на врата и да не мърда. Тези хубустници откъм Козирога са като шиш на слънцето му. Той е шедър.
Предимство на наборите е, че енергиите донякъде са познати, носи си ги и самият натив.
Но да, въпросът е защо на някои е дадено рано и устойчово да срещат съпътника си. Особено при големи публични успехи, слава и пари.
Той е благодат за нейното Слънце, вижте как руйти енергията там. Впрочем, макар да не са точни аспектите, от опит казвам, че това акцентиране по стихията на голям тригон, а тук има и добавка бисекстил, един от най-чудесните за мен аспекти, е "голяма работа". Няма начин да не се случват нещата при синастрия в голям тригон. А тук е във вода - емоция и чувства.
« Последна редакция: Декември 21, 2022, 04:03:28 am от Люба »

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Синастрии
« Отговор #1883 -: Декември 21, 2022, 11:33:35 am »
Ех този твърд аспект Сатурн-Слънце в синастрията.


На мен ми правят впечатление -..... негов Сатурн в твърд аспект към нейното Слънце (стабилност), ....
Нещо друго прави ли ви впечатление?

Но пък и си припомних коментара:
Затова астролозите, които са топ в партньорската астрология, споделят, че тя е въпрос на преценка. :)

Прави ми впечатление Марс в Рак за топ спортист в комбинация с Марс в Козирог на неговата съпруга :)

< И дааа -  при този мой управител в червено в момента, открих не само в кой ден и защо се но неговия цвят, но и от къде идват прочитите "за бизнесмените/покровителите", при това  без да се налага да приемам произведенията на известна сладкарска фирма.>


« Последна редакция: Декември 21, 2022, 11:48:59 am от terrarossa »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Синастрии
« Отговор #1884 -: Декември 21, 2022, 12:00:28 pm »
Никога, никога едно слънце не може да се чувства добре от твърд аспект със сатурн.
Това е постоянен удар по самочувствие, самоувереност, принизяване, омаловажаване на постижения и ценности, "слагане на място".
Аз съм категорично Не. Който обича силните усещания, да "обича". Аз съм по тихата скука. Искам от партньора подкрепа, а не осъждане, надзираване и даване на направления.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Синастрии
« Отговор #1885 -: Декември 21, 2022, 12:22:23 pm »
Люба, да, точно така.
Сатурн на мъжа ми е квадрат с моето Слънце.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Синастрии
« Отговор #1886 -: Декември 21, 2022, 02:17:10 pm »
Сега разгледах картата и с 2 брачни астероида - Юнона и Селена.
Нейното Слънце е в почти точен съвпад с неговата Юнона в негов 2 дом. Юнона е в тригон и с нейната Луна
Селена в негов 1 дом е в сектстил с нейната Венера.

Включих и Ерос - много интересно, в знакова опозиция са (неговият е в лъв, нейният във водолей). Но нейният е в съвпад с неговия АС. Вероятно е бил и много силно привлечен от нея.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: Синастрии
« Отговор #1887 -: Декември 21, 2022, 02:38:42 pm »
Юпитер и на двамата на к4 на Меси.Въпреки,че малък напуска Аржентина и новият му дом е в чужбина Испания,той много държи на корените,традициите.Има Сатурн у1 тригон към к4 и двата Юпитера.Съпругата си познава от детството ,родното място.Въпреки,че е в Испания ,отново я намира,създава нов дом с нея в чужбина,женят се по-късно в родното място.За петия му дом и нейната Луна там,освен сто златни топки,засега имат и три деца!
« Последна редакция: Декември 21, 2022, 02:40:19 pm от Ребека »

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Синастрии
« Отговор #1888 -: Декември 21, 2022, 04:10:27 pm »
Сега разгледах картата и с 2 брачни астероида - Юнона и Селена.
Нейното Слънце е в почти точен съвпад с неговата Юнона в негов 2 дом. Юнона е в тригон и с нейната Луна
Селена в негов 1 дом е в сектстил с нейната Венера.

Включих и Ерос - много интересно, в знакова опозиция са (неговият е в лъв, нейният във водолей). Но нейният е в съвпад с неговия АС. Вероятно е бил и много силно привлечен от нея.

Може би и Лилит, Несус или Ерис следва да се включат, а най-добре е да има час на раждане, за да се потвърдят евентуално съвпад на нодални оси или ъгли.
Но общо взето със или без твърд аспект Слънце-Сатурн, нейно Слънце във 2д  негов, или Юнона, Селена, Ерос или Лилит, ......
Меси си е харесал жена и си живеят щастливо, с три дечица.
« Последна редакция: Декември 21, 2022, 09:35:10 pm от terrarossa »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Синастрии
« Отговор #1889 -: Декември 22, 2022, 06:46:07 am »
Футболът е екипен спорт,странно ,защо само един човек се величае.Не харесвам Меси,физически,като мъж.Синастрично ,Луната ми е в близнаци съвпад с неговия стелиум,Венера от риби е тригон със Слънцето му.Асц ми е на негов к5 и в тригон с негов асц.Изпитвам неприязан към този човек.Все едно,нищо не е такова,каквото изглежда.
Като спортисти,единствено съм се гордяла,плакала,следяла, участията на българите на първенства по художествена гимнастика,вдигане на тежести(Гълъбин Боевски,който е забравен вече),Станка Златева ......
Това купуване и продаване на спортисти/футболисти и др.буди у мен единствено ненавист,презрение и други подобни чувства.
Не желая да съм част от матрицата.