Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 278026 пъти)

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Синастрии
« Отговор #1890 -: Декември 22, 2022, 09:29:09 am »
Горката Антонела с въпросния твърд аспект от Меси...., а сигурно от целия този стелум на Меси в Близнаци по антисия като гледам от телефона точно нейната луна отива в прочутия манипулаторски градус на Ръшман - "Здраво го работи тази мома. Вилата е на врата и да не мърда.", а и пък за пред медиите, подозирах го.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Синастрии
« Отговор #1891 -: Декември 22, 2022, 10:04:55 am »
 Садо, откакто свят светува трябват хляб и зрелища. И герои. Няма логика, но това е положението. Явно имаме нужда от него, щом работи хиляди години. И сега, милиарди мерзавци по земното кълбо се почувстваха шампиони, защото "бихме". А всъщност би онзи неземен шейх с лъскавата усмивка.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Синастрии
« Отговор #1892 -: Декември 22, 2022, 10:16:44 am »
Ооо Гълъбин Боевски няма как да го забравим.Трудно е човек да създаде такъв позор,който да заличи спомена за минало,вероятно фалшиво величие.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Синастрии
« Отговор #1893 -: Декември 22, 2022, 10:22:51 am »
Садо, откакто свят светува трябват хляб и зрелища. И герои. Няма логика, но това е положението. Явно имаме нужда от него, щом работи хиляди години. И сега, милиарди мерзавци по земното кълбо се почувстваха шампиони, защото "бихме". А всъщност би онзи неземен шейх с лъскавата усмивка.

Най-перспективно е да си астролог на шейх с голям харем, там със синастриите ще е твърде интересно.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Синастрии
« Отговор #1894 -: Декември 23, 2022, 08:06:12 am »
Синастрия между баща и син.Синът е в червено.Какво мислите,как ви изглеждат взаимоотношенията?

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Синастрии
« Отговор #1895 -: Декември 23, 2022, 11:04:01 am »
Синастрия между баща и син.Синът е в червено.Какво мислите,как ви изглеждат взаимоотношенията?

<Виждам слънце и венера в същите градуси и разбирам, но сатурн е в съвсем различна позиция и със сигурност не ранява; марс в рак :). Слънце в дева около предизвикателния градус, да изхвърлим ли бебето заедно със сапунената вода?, защото някой е направил подобно тълкувание?>

От това, което прочетох досега в книгите - предизвикателна, трудна, в духа на съперничество семейна връзка с борба за надмощие под сходни юпитерови маски между двамата, изобщо доста сходства по АЦ/МЦ.
Младежът - артистичен, експресивен и вероятно привлекателен по венера съвпад марс, добър комуникатор и организатор, дисциплинан строго у дома (сатурн 4д). Малефик марс в рак.
Бащата изглежда професионално доста успешен, дисциплиниран и също отличен комуникатор и организатор (акцент върху 10 д., вкл. новолуние + уран -> експериментатор).
Бащата предлага професионална подкрепа и път (слънце-възел, юпитер-юпитер), младежът се противопоставя (сатурн-слънце, юпитер-слънце) и търси да се докаже сам, (емоциите му (луна) в работния 6 дом ги подтиска сатурн). Неаспектираната венера издава, че вкусът на сина не е възприет. Младежът пътува ли и обича ли да се занимава с изкуства?

« Последна редакция: Декември 23, 2022, 11:14:29 am от terrarossa »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Синастрии
« Отговор #1896 -: Декември 23, 2022, 12:58:53 pm »
terrarossa, всичко е точно така, браво, изумена съм!
Младежът не се занимава с изкуство, спортува, не професионално.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Синастрии
« Отговор #1897 -: Декември 23, 2022, 01:06:53 pm »
Сложни и многопластови са семейните взаимоотношения, няма как, кармичност.
Таткото е пластилин в ръцете на сина, слабост голяма, изпълняват се всички желания и потребности.
Аз залагам на близки философии, еднакви вкусове, идентичен подход към жените, но това не е ли по подразбиране при семейните модели!?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Синастрии
« Отговор #1898 -: Декември 23, 2022, 05:27:48 pm »
Сложни и многопластови са семейните взаимоотношения, няма как, кармичност.
Таткото е пластилин в ръцете на сина, слабост голяма, изпълняват се всички желания и потребности.
Аз залагам на близки философии, еднакви вкусове, идентичен подход към жените, но това не е ли по подразбиране при семейните модели!?
Люба,не съм забелязала това.
Много трудна комуникация,тип-заповеди,изпълнения,сръдни,или прекалена бъбривост.Всеки е прав за себе си.Но,да,крушата не пада по-далече от дървото,та сходна философия към теми,които ме отвръщават.Кой е по по-най.Мисля,характерно за асц стрелец.При младежа,Юпитер зле поставен и в аспект с двете светила-прекалява.Удря със Сатурна си светилата на бащата.Много рано е отделен от вкъщи,за да е самостоятелен.Живот тип казарма.
Тази фигура,подобна на къща,която се допълва предимно от тежки планети/малефици.
« Последна редакция: Декември 23, 2022, 05:32:11 pm от Сафо »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Синастрии
« Отговор #1899 -: Декември 23, 2022, 11:36:11 pm »
Според мен бащата ще подпомага финансово сина, но ще властва над него, ще изисква. А философията на момчето е различна.
Колкото еднакви, толкова и различни. Момчето ще копира поведението на баща си по някои направления. Бащата ми се вижда малко "скрита лимонка", постига си целите, макар и с манипулации (понякога). Момчето като че ли е прикрито, с богат вътрешен свят, малко хора познават истинското му лице и във финансовата сфера ми се струва доста рисков играч.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Синастрии
« Отговор #1900 -: Декември 24, 2022, 09:02:36 am »
terrarossa, всичко е точно така, браво, изумена съм!
Младежът не се занимава с изкуство, спортува, не професионално.

Сафо, ами това е пълна манипулация.
И тук съм съгласна, че всичко казано е стандартно за борбата между поколенията, изключенията са малко.
Слънце и луна, натискани от Сатурн и Лунен възел (Сатурн) е силна преса.
Не мога да се съглся, че Юпитер в първи дом, макар и ретрограден  е слаб; по Валенс е в собствена терма.
-
<О, разбира се, и асцендента, ами сигурно външно си приличаме  ;D, може дори и с Рени мисля заради Нептун, но това са предимствата на анонимния форум; и да не забравяме марс/слънце от една страна и меркурий и марс от друга най-издигнати планети - Божа работа.>


Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Синастрии
« Отговор #1901 -: Декември 24, 2022, 10:56:10 am »
romantica,да
terrarossa,някакви намеци правиш,но не ги разбирам,да не би да имам тайно внуче ::)

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Синастрии
« Отговор #1902 -: Декември 25, 2022, 08:58:59 am »
Дай Боже всеки му внучета, когато му дойде времето!
Но по рождената карта как да отгатна за раждането на внуче? Чела съм за знаци евентуално дали ще има/няма.

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Синастрии
« Отговор #1903 -: Декември 27, 2022, 08:18:02 pm »
Никога, никога едно слънце не може да се чувства добре от твърд аспект със сатурн.
Това е постоянен удар по самочувствие, самоувереност, принизяване, омаловажаване на постижения и ценности, "слагане на място".

Потвърждавам мнението на Люба и Сафо. Сатурн на мъжа ми прави опозиция на Слънцето ми.


Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 370
Re: Синастрии
« Отговор #1904 -: Декември 27, 2022, 09:37:34 pm »
Никога, никога едно слънце не може да се чувства добре от твърд аспект със сатурн.
Това е постоянен удар по самочувствие, самоувереност, принизяване, омаловажаване на постижения и ценности, "слагане на място".
Потвърждавам мнението на Люба и Сафо. Сатурн на мъжа ми прави опозиция на Слънцето ми.
У  нас имаме съвпад на Слънце и Сатурн (негови) с мой Сатурн и Нептун. Странно е усещането, той си живее в безвремие и сатурнови убеждения, аз зорлем го побутвам. Но понеже 7ми дом ми е Козирошки и path of fortune  ми е там, винаги съм очаквала, че някой Козирог ще ми е късмета.