Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 284470 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Синастрии
« Отговор #945 -: Декември 30, 2015, 12:21:37 pm »
С тия куинконсове венера-плутон, луна-марс, луна-луна, слънце-сев.възел е като някаква гадна въртележка да ти кажа, като нещо залепено за обувката  :) тъкмо се отдръпнеш и нещо пак те връща в ситуацията

Преживяла съм го, куинкоксите в синастрия изискват напасване или освобождаване от връзката/човека.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

ico

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
Re: Синастрии
« Отговор #946 -: Декември 30, 2015, 05:32:12 pm »
мда bast,като че ли наистина отработваме нещо кармично...вътрешния кръг е неиния
..среща след доста години..но тя е объркана,така се обърквам и аз..
благодаря ти

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Синастрии
« Отговор #947 -: Януари 03, 2016, 10:53:29 am »
Ще кажете ли нещо за мойта синастрия.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Синастрии
« Отговор #948 -: Януари 13, 2016, 03:52:03 pm »
Кой е със синичкото и кой с червеничкото?
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Синастрии
« Отговор #949 -: Януари 13, 2016, 04:16:21 pm »
Кой е със синичкото и кой с червеничкото?
Аз съм вътрешния кръг  той е външния..

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Синастрии
« Отговор #950 -: Януари 13, 2016, 05:14:24 pm »
Картите ви обясняват и хорарната карта. Има някаква повтаряемост на моделите.
Ти си със Слънце в Козирог, но у5 е Уран в 1 дом и Венера ти е в 4 дом. Заради това толкова държиш на любовта и може да имаш традиционни разбирания. Дори да си отворена и широкоскроена, Венерата в 4 дом търси повечко емоция. А своенравието идва от Уран на Асцендента ти.

При него Уран е на Дсц и има Марс на трон, близо до Асц, макар и от 12 дом. Луна/Нептун съвпад - интересно. В хорарната карта имаме същ съвпад, който е в 11 дом или 5 от 7. Също тронов Марс, но в Скорпион. И ако гледаме 7 дом в хорара, то Марс е на асц, но от 12 дом. С Уран в 7 дом и управител на 7 дом - Венера във Водолей, няма как да не е по-либерален по отношение на партньорствата.

Синастрията ви наистина е интересна, родени сте в близки дати и по много неща може да намирате общ език.
По-впечатлителното е точен съвпад на осите ви Асц/Дсц, но обърнати. Сигурен признак, че тук ще има привличане, поглъщане, усещане за намиране на някаква сродност, кармичност. Един в друг и в партньорски план ще има сливане, размиване, преоткриване чрез този съюз.

Неговот Слънце в близост до Иц-то ти получава бонус точки. Добре умее да борави с всичко скрито в теб, може с лекота да изважда онези неща, които намираш за много лични.
Меркурий/Слънце синастричен съвпад на мен ми харесва, сигурно често сте обсъждали идеи за някакви мечти, пътувания, споделяли сте вижданията си за обучение.
Но проблем - твой Марс и негов Меркурий са в квадрат, дори да са в различни знаци. Може да има търкания, разговори на висок тон, особено свързани с партньорствата, пътувания, начин на общуване.

Твоята Луна стои малко самотна. Неговата Венера също. И ако неговата Венера попада в твой 5 дом и там може да се чувства добре, то Луната ти се е позиционирала в негов 12 дом. Интуитивно усещаш страховете му, но може и тайните. А такива сигурно има - упр на Асц в 12 дом, Луна и Нептун в 8 дом...

Тази синастрия има своите предизвикателства, не бих казала, че е лоша.

Ти търсиш любови и партньорства, в които мъж трябва да силен, мъжествен. Но и емпатиен, да има емоция, дълбочина, потапяне, сливане. За теб любовта може да е начин на себеизява, да влияе на това какво излъчваш към околните, на поведение, стил, визия и т.н. Земно Слънце, водна Луна - проблем. Светилата говорят за различен темперамент. Слъцето и егото имат една потребност, може да ти е на сърце да се доказваш и да имаш успехи. Луната съвсем друго желае - повече емоция, говори за една несигурност, потапяне във вътрешен, свой свят.
Слънцето е у4... Дали някъде в семейството не е имало изисквания към теб да си по-отговорна, което не е в хармония с ценностите ти?
Луна и Меркурий в квадрат - отново липса на хармония и баланс относно какво чувстваш, какво е разумно и логично.
Ти казваш, че си с труден характер. По-скоро не си се балансирала в тези точки, което се отразява и по-нататък в живота ти. Венерата ти има какво да учи за любовта с този съвпад със Слв.

Марс и Слънце в квадрат, макар в различни знаци. Но може да има конфликти, които са свързани с партньорствата ти и семейството/родителите. Или възпитанието, което си получила в дома.

При него и темата с партньорствата също е интересно. Везни на к7, а Венера във Водолей и Уран в 7 дом. Либертак, та либертак.  :72: Има нужда от партньорки, които имат добър вкус, може малко нестандартен. Да са различни от повече жени, да не се сливат с масата, а да изпъкват, силни индивидуалистки. С поглед към бъдещето. Може да търси жени, които не са толкова прилепчиви, имат по-различни разбирания за връзки. Артистичността е бонус, който ще го зарадва. Търси жени с приключенски дух, с които да философства за живота, скритото, духовното - особено в леглото. А интересува ли се от разните му тантри и подобни секс техники? Не ми се струва да си пада по жени, които са влезли в обикновената роля на домакиня. Чрез партньорствата той иска да достигне невидимото, духовното. Но може и често да се заблуждава или идеализира партньорките си. Венера е почти на к12. Луната в съвпад с Нептун.

Ти кажи дали и колко има синхрон между вас и нуждите ви в партньорски план?

За него - успелите жени получават бонус точки. Слънцето е съуправител на 5 дом и се намира в 10. Високо горе в хороскопа.  :72: Нодалната ос по 5/11 дом. Къде любовта във формата й на пълно сливане и себеотдаване само на един партньор не му е чак толкова приоритетно. Виж, сливане и търсене на нещо дълбоко, духовно - това е друга тема.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Синастрии
« Отговор #951 -: Януари 13, 2016, 05:54:29 pm »
Ти кажи дали и колко има синхрон между вас и нуждите ви в партньорски план?

Ема....ти уцели в десетката...Всичко е така както си го описала.За нашата  синастрия аз мисля ,че думите които най -правилно я описват са думите на Гьоте:"Ако се познавах добре ,щях да избягам"....Ти не разбираш колко е трудно за мен да се гледам отстрани за начин на действие и разсъждение като го гледам него как реагира и какво прави.Ядосвам си се на себе си а и на него...Духовното ни привлича,знаем че не  сме случайно двамата ,усещаме се, но и в същото време сме непредсказуеми и двамата...в смисъл ,че винаги има изненада.Знам,че има много парадокси ,противоречия които хем ме привличат хем ме отблъскват в тези отношения.Аз не понасям да съм зависима от някой,или обсебена от човека до мен,  24часа заедно-това би ме съсипало.В същото време искам да съм свързана постоянно с човека когото обичам но на едно по дълбоко ниво.А при него го виждам,че е по повърхностен спрямо отношения...или само се прави ,че не го интересува особенно,У него има страх да влезе в контакт с чувствата си,дълбоко в подсъзнанието му има насадена вина заради хора в миналото му и това предизвиква у него болка...а той бяга...не иска да се рови в душата си ,защото според него там има страх и пак болка..С тъмно минало е...но сега иска да се поправи...иска и да се отърве от зависимости и хора но дълбоко в себе си го е страх и да не нарани  пак хората около него......................
Много много предизвикателни са ни отношенията......
Благодаря ти !

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Синастрии
« Отговор #952 -: Януари 13, 2016, 06:11:18 pm »
Луната му е в Стрелец, а Венерката му е във Водолей. Това определя до някаква степен как чувства, как се влюбва. И двата знака не са дълбоко емоционални по онзи потапящ начин. Те гледат по-мащабно, отворени са за бъдещето, искат да обичат по онзи божествен начин, в който до такава степен си приел човешкото в другия, че нямаш време да обръщаш внимание на дребното, битовизмите и подробностите, както се казва. По-скоро е отворен нагоре, към бъдещето.
Луната му все пак е в съвпад с Нептун и е емоционален. Всичко изживява, но това не са водни знаци, въпреки аспекта с Нептун. Че да оставя дълбоки следи в него, да потъва в себе си и да търси.

Не случайно ти писах повечко за личните ви карти. Всеки има разбирания. Аз имам своите. Всяка синастрия, дори да е много напрегната и предизвикателна, може да ти донесе любов и връзка. Степента на осъществяване на тази връзка зависи от това до каква степен си се справил със своите ръбчета в характера и си опознал себе си. Но е много важно да разбереш другия. Надскочил е личното.
Ти си с Уран в 1 дом и Венера във Водолей. Ще усетиш какво ти пиша - приемането, това водолейско качество. Гледането на общото, не на частното.

Хората, които не осъзнават своите особености, те са малко по-първични и първосигнални. И предизвикателствата във вид на напрегнати синастрични аспекти лесно обръщат каруцата.  ;)

При него Луна и Венера в огнен и въздушен знак, к7 във въздушен знак - дълбочината тук е нагоре, не надолу, както е при водните знаци. Звучи парадоксално, но тези Луни и Венери не са лишени от чувства и любов. Просто се изявяват по-различно.
Иначе в твоята карта е интересно, че Марс е у7 и е в критичен градус в Риби. Явно си падаш по мъже, които трябва да спасяваш. И с тази лунна рибка - съвсем си като изповедалня и пансион едновременно.  :72: :57:

Обърни внимание до каква степен тези отношения са здравословни за теб. И не прекалявай с обгрижването и спасяването. Всяко нещо има своите граници. Дори любовта може да е нездравословна, когато ти взема енергията. Пък била тя и най-голямата.  :58:

А това, което казваш - дразниш се на неща, които сякаш са твое отражение и това още повече те дразни - дали не идва от огледален съвпад на асц/дсц?  ;)
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #953 -: Януари 13, 2016, 06:59:57 pm »
Мнение по синастрията...Благодаря предварително!
Мои бивши шефове бяха с подобна синастрия- шефа козирог с Луна стрелец и Венера водолей, разликата- Марс водолей, а тук е риби, а шефката козирог с Луна риби. Ожениха се защото са направили бебето при флирт по време на пътуване, а малко след като се роди бебето тя си хвана багажа и се премести в нейния апартамент, понеже го хвана в крачка. Бебето отдавна е студентка, а те все още си живеят всеки в апартамента, при него повече от един  :)
Във вашата синастрия имате Марс в един знак, което предполага да действате по един и същ начин, в хармония с нуждите на Слънцето при вески от вас, което е хубаво, няма да наранявате взаимно егото си с постъпки и действия. Освен това твоята Луна също е в хармоничен аспект с неговото Слънце. Имате хармонични аспекти Венера-Нептун, Венера-Уран, което дава възможност за нежна и поетична любов, за любов, която няма изведнъж да изчезне, защото сте пленени един от друг. Той с Марс У1 риби в 12д може да не е много открит, ти с Венера у1 в 4д си тип домашна котка. Проблемът във връзките при него е от Уран в негов 7д- склонен е бързо да започва и неочаквано да прекъсва връзките, а може да има нужда от нестандартна партньорка и ти с Уран в 1д вероятно задоволяваш тази му нужда.

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Синастрии
« Отговор #954 -: Януари 13, 2016, 08:11:16 pm »
Проблемът във връзките при него е от Уран в негов 7д- склонен е бързо да започва и неочаквано да прекъсва връзките, а може да има нужда от нестандартна партньорка и ти с Уран в 1д вероятно задоволяваш тази му нужда.
За  пореден път си толкова точна....този Уран и на двамата ни разделя и събира...Аз затова пуснах хорара ,ще има ли край тази връзка...Любов има,разбирателство има но да живея с този човек с подпис-никога.ще си я караме както до сега-той у тях аз у нас.Има нещо което ме спира но и без него не мога....Допълваме се,да....и как всичко мога да му простя,чак си се ядосвам на себе си.А искам една нормална връзка,със съжителство,но и се улавям,че някъде дълбоко в мен има страх от обвързване,на подсъзнателно ниво е сигурно.Незнам как два Козирога могат да живеят в мир и на старини...ми ние сигурно ще се претрепем кой пръв да излезе през вратата  :57: :57: :57:
Благодаря!!!!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #955 -: Януари 13, 2016, 09:52:31 pm »
Не знам как два Козирога могат да живеят в мир и на старини...ми ние сигурно ще се претрепем кой пръв да излезе през вратата
Въпрос на синастрия, на майка големият брат и неговата жена, бяха козирози- вуйчо с луна стрелец, вуйна с луна овен, до последно за ръчички се държаха по улиците и когато тя почина от рак на 73г, той се затвори в себе си и след 5г се спомина от мъка, не е боледувал през целия си живот.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #956 -: Януари 13, 2016, 09:54:28 pm »
Ще кажете ли нещо за мойта синастрия.
А къде е картата на синастрията?

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Синастрии
« Отговор #957 -: Януари 14, 2016, 12:00:57 am »
Ето я картата на синастрията

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #958 -: Януари 14, 2016, 12:10:39 pm »
Ето я картата на синастрията
И този не е твоят човек- негова Луна в квадрат с твоята Луна и Юпитер- имате различни потребности, като ти с действията си ще го нараняваш емоционално- твоя Марс квадратира неговата Венера- това е аспект на страстта, но когато отшуми и не са налице хармоничните аспекти на Луната, връзката се разпада. Имате тригон между Меркурий, което предполага добро общуване, за приятелство е добър този аспект, за дълготрайна връзка и брак също, но за последните две са нужни другите основни подкрепящи аспекти, които при вас или отсъстват, или са негативни- негов Сатурн опозиция на твоето Слънце, макар само по знак не е добре и тригонът между вашите Слънца няма да ви крепи дълго в този случай.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Синастрии
« Отговор #959 -: Януари 14, 2016, 12:46:06 pm »
Благодаря ти за отделеното време.