Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 284364 пъти)

demmetra

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 19
Re: Синастрии
« Отговор #990 -: Март 10, 2016, 10:36:54 am »
Знам че взаимоотношенията между луните в два хороскопа са важни в синастрията,особено когато става въпрос за близки връзки и съжителство,но все по-често ми се случва да чувам " луните са ви в квадратура,значи няма да се получи".За луни  в квинконс също.
 
 Има и нещо друго. Доколко дадени сходства могат да утежнят или омекотят положението. Напр: Когато имаме едната луна в Стрелец а другата в Телец в 9 дом и обратното.
  С новия човек например имаме квадратура. Моята е в Телец,неговата в Лъв ама моята е в огнен дом а неговата в земен.
 
    Доколко положителни аспекти на други партньорски планети към луните могат да помогнат?
  Аз затова питах дадени сходства или домовете в които попадат луните доколко могат да повлияят на нещата.

   С мъжа ми имаме квинконсни луни както по-горе съм написала -негова в Стрелец а моята в Телец но в 9 дом.
     Значи той много обича да пътува. Днес решава,че му се ходи някъде на 300км. от София и за него е ОК. Аз също обичам да пътувам,но например по-големите преходи предпочитам да са с почивка и преспиване и да се върнем на другия ден.Или някоя събота аз решавам ,че ще си домакинствам,ще посготвя нещо по-зафърцуленко така.. а той тъпче около мен и дава зор някъде да ходиме.  Все пак кандисвам накрая,защото и аз обичам да пътувам. Просто искам да е по-спокойно и планирано особено за дългите преходи. Със сигурност ако луната ми беше в 6 или 10 дом нещата щяха да са по-сложни. Това имах в предвид. С него живяхме 16 год.

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Синастрии
« Отговор #991 -: Март 10, 2016, 11:14:35 am »
А някой има ли опит как може да се проявяват луните в една синастрия в аспект бисептил? Освен ,че е кармичен аспект друго не намирам.Моята е в риби в 5 дом , неговата е в стрелец 8 дом .Диспозиторите Нептун и Юпитер  са ни в съвпад.Моят нептун е с точен съвпад с неговата луна, м оят Юпитер  е в знаков съвпад с негова луна.А негов Нептун е бисептил с моя луна?Как би се проявил този аспект при съжителство?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Синастрии
« Отговор #992 -: Март 10, 2016, 05:36:07 pm »
Най-издигната планета в картата ми е Луната на MC (освен това е водещото ми светило). Затова, предполагам, че хората ме забелязват първо по Луната и съответно тези, на които не съм им безразлична, се "закачат" със своите планети за Луната ми. Направих си анализ на мъжете, които проявяват или са проявявали интерес към мен, както и на жените, които са били мои приятелки през годините. Луната ми е в Стрелец. Всички мъже и жени от изброените категории имат поне едно светило в мутабелен знак.

Относно мъжете мога да дам няколко пресни примера. Двама мъже Близнаци, единият от които е с Луна в Риби. И още двама мъже с Луна в Риби, но с огнени слънца - един Стрелец и един Лъв.


Сменям темата. Бих искала да ви попитам относно вашите наблюдения за съвпад на Венера със СЛВ в синастрията.
Нека поясня причината за въпроса ми. Друга моя конфигурация в наталната карта, за която за "закачат" мъжете, е съвпадът ми Венера/ЮЛВ в квадрат с Марс/Сатурн/Плутон. От гореизброените четирима мъже трима имат Венера или в съвпад с мой СЛВ или с моя Венера (т.е. и с ЮЛВ).

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Синастрии
« Отговор #993 -: Март 10, 2016, 07:47:04 pm »
Аз имам съвпад венера ЮЛВ без други напрегнати аспекти, но никой не се закача за този съвпад. Имала съм една опозиция партньорско слънце моя венера, беше хубава, продължителна връзка, но за мен без бъдеще.

Т.е. ти имаш винаги тяхна венера квадрат твои сатурн и плутон, нали?


И аз съм с луна стрелец, остта близнаци стрелец май са ми слабост :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #994 -: Март 10, 2016, 07:52:08 pm »
Имам Венера в съвпад с ЮЛВ, но по сидерал са в различни /съседни/ знаци. Не съм забелязала тенденция по Венера да ми се закачат, но аз съм с изразен овнешки акцент и не може със сигурност да се прецени дали е по Венера, Меркурий, ЮЛВ или Слънцето. А може и по Хирон да е.  ;D

Други са синастричните закачки с моя хороскоп, не са така буквалистични.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #995 -: Март 10, 2016, 08:23:39 pm »
С квадратурата на друга Луна от Водолей няма никакъв проблем, точно обратното има голяма хармония, често попадам на такива Луни, или са в точен квадрат с моята

Сатин, колко време си живяла с такава партньорска Луна, с изключение на семейна/и такива ?

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Синастрии
« Отговор #996 -: Март 10, 2016, 09:25:19 pm »
Да, Тери, Венерите на тримата мъже са в квадрат с мои Марс/Сатурн/Плутон. С двама от тях аспектът с Марс е най-точен, с третия - с Плутон.

Вчера слушах за съвпад на Луна със СЛВ

https://www.youtube.com/watch?v=YjHD4osbHTY.

Имам такъв, при това точен до минутката, с един от Близнаците. Той има Слънце в съвпад с ЮЛВ в опозиция с моя Луна върху негов СЛВ. Описаното във видеото много пасва на нашите отношения.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Синастрии
« Отговор #997 -: Март 10, 2016, 10:45:59 pm »
За квадратури на луните не знам, но при опозициите диванчето е съвсем възможно
Абсолютно, най- обсебващата ми връзка беше с опозиционна Луна.Диванчето не беше от най- удобните, но пък какви неща е видяло.. :57:
Не харесвам Луни като моята в синастрия, независимо има ли съвпад или не,много бързо се пренасищат и омръзват, с тригониращи по знак е лесно и удобно.
Квадрат към Луна не съм имала в синастрия, не знам как е.
« Последна редакция: Март 10, 2016, 10:50:49 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Синастрии
« Отговор #998 -: Март 14, 2016, 08:43:52 pm »
А в какво се проявява, според вас, съвпада на оста АСЦ/ДСЦ на единия партньор с нодалната ос на другия?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Синастрии
« Отговор #999 -: Март 14, 2016, 08:50:02 pm »
И двете са точки. Може и никак - ако няма нищо по планетите. Как си взаимодействат планетите в двете карти?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Синастрии
« Отговор #1000 -: Март 14, 2016, 08:58:58 pm »
Тригони на Слънца и Луни, Реципрочни секстили Слънце/Луна, Съпад Марс на мъжа със Слънцето на жената, а нейният Нептун е върху Неговото Слънце. Съвпад на Венера и Юпитер, квадратура Сатурн на мъжа към Слънцето на жената, тригон на Меркурии.
Това е по-важното.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Синастрии
« Отговор #1001 -: Март 14, 2016, 09:04:13 pm »
Връзка между светилата - виждат се, усещат се. Това е хубаво. Останалото зависи от знаците, но при всички случаи не са равнодушни един към друг. Мъжа може да притиска жената, той повече дава газ. Тези отношения може и да са чисто приятелски, ако няма аспекти по 5,8 и 7 дом. До тук по-скоро за приятелство има потенциал обаче това е съвсем на парче - дори без знаци и домове.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Ira

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 21
Re: Синастрии
« Отговор #1002 -: Март 14, 2016, 09:13:18 pm »
Как може да се тълкува мъжкия Марс съвпад СЛВ и Хирон на жената в нейния 5 дом в близнаци?

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Синастрии
« Отговор #1003 -: Март 14, 2016, 09:28:12 pm »
А в какво се проявява, според вас, съвпада на оста АСЦ/ДСЦ на единия партньор с нодалната ос на другия?

Аз казвам силно привличане. Не става дума за секс. А за привличане от тази личност. Възлите с планети или оси - умиране има, измъкване няма. Много зор.

В една синастрия - слв съвпад Слънцето ми, моите юлв/лилит съвпад Луната на партньор, Плутон на мъж в съвпад с Венерата ми, Венерата му в квадрат с Плутона ми, моята Луна в квадрат с Урана му, неговот Слънце в квадрат с Урана ми, любимата ми опозиция на Марсовете - такава шеметна връзка рядко се среща. Двама тооолкова различни човека, няма едно с едно да ни е в синхрон, аз съм уранична, той е рационален, имаме крайно различни интереси, нямаме допирни точки. А не смея да кажа колко години изкарахме. :012: При все, че и двамата си сложихме рога, събирахме се, разделяхме се. И нещо непосилно за описване ни привличаше. Необяснима история. Това ми е една от шантавите връзки. Избягвам всякакви контакти с този човек. Колкото и години да минат, при среща с него, при разговор с него, необяснимо нещо ни привлича. А реално не се получава.

Моето Овненце има Слв/Юлв на Асц/Дсц ми. И негов Юпитер е в точен съвпад с мой Юлв. И тук има подобно привличане. Но и синастрията ни е по-напрегната, но имаме допирни точки много. Без него се чувствам все едно са ми ампутирали крак, махнали са ми ръка, останало ми е половин сърце. Мога да живея, но не виждам смисъл. Едно ми е пусто, празно. Опитвала съм се да се откъсна от тази връзка. Водех нормален живот, бях щастлива, срещах се с други хора, но душата ми я нямаше.
Баща ми казва за нас - ела зло, че без теб е по-зло. Това е нодалната ос по осите, в съвпади с планети. За мен той беше и е урок - чрез него и опита, който съм придобила в тези отношения, усещам развитие като личност, човек, всякак.

Възлите не са секс, не са любов, не са приятелство. Но са като магнит. Все те дърпат, все имаш чувството, че нещо не е доизжовяно или има какво да изживяваш там, да учиш, да ти се случва.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Ira

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 21
Re: Синастрии
« Отговор #1004 -: Март 14, 2016, 09:34:25 pm »
Марс е малефик, а СЛВ е бенефик, което ще рече, че Марс уврежда възела  и човека с действията си ще пречи на бъдещото ти развитие по 5д- деца, творчество, сърдечни дела
Ами, той човекът не си пада много по децата, така че хич не се учудвам. Само този съвпад на Марса и с Хирона ме притеснява - да не ближа дълго време рани, че вече ми писна от несполучливи опити