Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 284370 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #1020 -: Март 21, 2016, 07:51:04 pm »
Слагам синастрия тук, ще ми е интересно да да прочета мнение/я:
Ако мъжът е Слънце Близнаци(червен кръг),а жената Слънце Водолей(син кръг):
Виждам адско сексуално привличане,което на 80% едва ли ще бъде консумирано,заради квадратурата от негов Сатурн към нейна Лилит.Нейната Лилит го притеснява,че ще изгуби контрол и правилния път.Смятам,че той няма да поддаде за връзка,дори няма да допусне временна забежка.Неин Плутон тригон с негово Слънце ще елиминира възможностите за ексцесии и ще хармонизират,а неин Сатурн съвпад с негова Венера най-много да удължи нейните надежди.Имаме негов Сатурн опозиция на нейна Венера.Той е привлечен от жената,но тя е точно обратното на това,което той си представя.Сатурн Рак търси стабилност в споделената емоционалност,а Венера Козирог е много пестелива в емоциите.
Хирон съвпад с Юпитер ще ми е интересно,ако се реализира като Пепеляшков аспект с квадрата от Сатурн,защото тригон от Нептун и секстили от негово Слънце/Мерк ми се струват недостатъчни.
Ако имаме неин Верекс в съвпад с негов СЛВ,не виждам да получават подкрепящи аспекти от Планети,за да се разчита и на Входа на съдбата за нещо.Не гледам "рошавите точки"-вкарвам най-много Лилит и Хирон.
Много емоционална карта.
Дано съм лош пророк и да има как да се случи хармонична връзка,въпреки опозициите и квадратурите от Плутоните и Сатурните! :08:
Много ще съм благодарна,ако ме държиш в течение за развоя на нещата.
 

« Последна редакция: Март 21, 2016, 08:32:36 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Синастрии
« Отговор #1021 -: Март 21, 2016, 11:23:32 pm »
 :-*
Синастрията е действаща от две години и половина.
Напълно по Марс/Венера с лек приятелски намек, без да навлизаме по друг начин взаимно в житие- битието на другия, демек по 8-ми, 12-ти дом.
Нито той е мъжът на моите мечти , нито аз жената на неговите и след първата среща си мислех,че е пълно разочарование -тогава явно съм усетила грубия му невъздържан Марс, обаче след втората разбрах, че ми действа като магнит с тези нежни Луна и Венера и с него се чувствам в безопасност .
Съзнателно го охлаждам , да, защото знам, че нямаме общо бъдеще.
По- точно , не ми стиска за такова, защото моят свят, навици, възпитание, всъщност всичко, са коренно различни от неговите. Никой от двамата не би поискал да направи компромис с това, което е познато и комфортно за него.Но пък и никой не иска да " преправя" другия, защото уважава правото му на избор.
 Иначе в много неща заради Слънцата, Луните и АЦ си приличаме и се разбираме и предвиждаме без думи- това заради партньорското Слънце в 12-ти дом.
Има периоди на затишие, на усилено търсене, на опити за край .
И все още продължава..
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #1022 -: Март 22, 2016, 12:22:23 am »
Аз почти винаги допускам една грешка и тя е,че гледам картите от гледна точка на общоприетото статукво-"и заживели щастливо до старини",което и аз самата много не ценя.Моят личен опит с мъжете показва,че е напълно възможно напълно удовлетворяваща,свободна връзка между двама(както е твоята в случая).
Това,което не разбирам е как квадратът от неговия Сатурн/Рак към твоята Лилит е допуснал Марсът и Юпитерът му да вилнеят сексуално с нея.Заточен Сатурн е много мощен,моногамен и неотстъпчив,дори повече от тронов,а една Лилит в квадратура от необуздания Овен със сигурност не е представата му за уют.Не намерих аспекти между Марсовете и Венерите ви,освен знаков негов марс-твоя Венера... Виждала съм заточен Сатурн да си озапти троновия Марс и да го възпре от изява в синастрия,но не в съвпад с Лилит.Ще приема,че тя е най-мощната сексуална планета в женска карта и поради това има консумация по 8Д като тайна връзка12Д.  :08:


Ако той е асц Риби,с У1 Юпитер/Овен,а ти си асц Рак с У1 Луна/Рак управителите на асцедентите са ви в сблъсък за чисто физическото привличане.Ако приемем Нептун за негов У1 с твоята луна са в куинконс-каза ми,че след първата среща си се пренастроила,но Нептун е висша октава на Венера,която обича 'всички",а Луната в Рак е конкретна  :017: .
В добрите ми сексуални партньорства Управителите на асцедентите (без изключение) са били в хармонични аспекти,а в най-силната връзка това отношение е съвпад.



:-*
Синастрията е действаща от две години и половина.
Напълно по Марс/Венера с лек приятелски намек, без да навлизаме по друг начин взаимно в житие- битието на другия, демек по 8-ми, 12-ти дом.
Нито той е мъжът на моите мечти , нито аз жената на неговите и след първата среща си мислех,че е пълно разочарование -тогава явно съм усетила грубия му невъздържан Марс, обаче след втората разбрах, че ми действа като магнит с тези нежни Луна и Венера и с него се чувствам в безопасност .
Съзнателно го охлаждам , да, защото знам, че нямаме общо бъдеще.
По- точно , не ми стиска за такова, защото моят свят, навици, възпитание, всъщност всичко, са коренно различни от неговите. Никой от двамата не би поискал да направи компромис с това, което е познато и комфортно за него.Но пък и никой не иска да " преправя" другия, защото уважава правото му на избор.
 Иначе в много неща заради Слънцата, Луните и АЦ си приличаме и се разбираме и предвиждаме без думи- това заради партньорското Слънце в 12-ти дом.
Има периоди на затишие, на усилено търсене, на опити за край .
И все още продължава..
« Последна редакция: Март 22, 2016, 01:11:24 am от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Синастрии
« Отговор #1023 -: Март 22, 2016, 09:23:25 am »
Благодаря за коментарите, погледнах с други очи на тази синастрия, по- точно ми показахте някои неща, които са останали скрити за мен.
Неговият час е по спомен на баща му,уж точен,  майката е починала. Мислила съм и да е с АЦ Водолей, но някак не ми се връзва с неговата същност.
Да, Марсовете са в секстил, Луните в знаков тригон, Венерите в знакова опозиция, която за мен е привличащ аспект.
В мен има много Рак, който малко или много привлича неговата Венера.
Той пък е достатъчно предприемчив и солиден, за да омае  моята със сигурност и стабилност.
Това е първата ми връзка от такъв тип, защото никога на съм била фен "на заживели щастливо завинаги", но пък съм доста ревнива и обсебваща във връзки.
Та тази е своеобразна победа над мене си, нещо като приказката, че ако харесваш едно цвете, му се радвай , а не го откъсвай.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Синастрии
« Отговор #1024 -: Март 22, 2016, 09:35:39 am »
Абе, забелязали ли сте как еднаквите се привличат?
Изумявам се как всеки, когото някога съм харесала е с твърд аспект Марс-Сатурн, или съвпад Марс-Слънце и винаги, винаги, винаги със съвпад или опозиция на Венера и Луна.

Би трябвало да привличам Венера-Сатурн, за да ги неутрализирам, а те да ми дават стабилност. Или съм някакъв ретрограден еУемент и щото не еволюирам съм привлечена само от същото, каквото си имам? ;D

При вашите синастрии виждате ли такава зависимост?

При мен няма, наскоро се бях замислила и дори се направих списък на всички гаджета, тези поне на които им знам със сигурност рожденните дни. Всичките са различни и то много. Различни бутони са ми натискали, което също е интересно. Нямаме и сходни натални аспекти, няма и нищо кой знае колко забележително в синастриите.

Мисля си обаче, че проблемът е при мен, защото картата ми не съдържа много обещаващи конфигурации и няма как някой да се закачи по-сериозно. Някак и да активира нещо положително то пък отрицателните аспекти ще натежават, ама...такава съм си я заслужила у миналия живот :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #1025 -: Март 22, 2016, 02:53:09 pm »
Имат съвпад на управителите на 8-мите си домове, Драки. За нея Сатурн, за него Венера. При нея у8 е Сатурн в Рак и във 2 дом - дом на Венера. При него у8 е Венера в Рак и в един знак със Сатурн. Имат сходно отношение към секс.
Управителите на 5-тите им домове са в секстил - при нея Венера, при него Луна.
Марсовете им също са в секстил.
До момента все показатели, че относно сексуалните преживявания ще им е добре. Венерите им са в опозиция - отношението към любовта им се разминава.
Корея сама си го е написала.  :-*
Добре де-само си мисля.  :19: :012:
Този секстил между техните У5 Венера и Луна го виждам повече като хармония докато са заедно-спокойно прекарано време,защото и двете са женски планети.Управителите на осмите домове Сатурн и Луна пак не е сексуална комбинация-Сатурн не е сексуален(кажете,ако имате други наблюдения) и ще даде сигурност и лоялност или поне Луната няма да се почувства предавана.Консумацията на секс ще е по квадрата от негов Марс към нейните Венера и Луна или заради съвпада му с Лилит...Но тази карта много ме озадачава заради секса и само я чопкам наум.  :49:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Синастрии
« Отговор #1026 -: Март 22, 2016, 05:58:51 pm »
Аз наистина не съм много сексуална и качеството е преди количеството.
С Меркурий на К 8 сексът се случва първо в главата, така, заради едното въргаляне няма как да стане.
Вярно е, че ме привличат материално обезпечени мъже,не е като да не съм пробвала с търтеи и пройдохи, но трябва да са ми горе- долу равни, не аз да им  плащам сметките.
Като цяло той е активната страна, аз мога да мина и с разходка по Гребната и ядене на тортичка, не винаги ми е до секс.
Той обаче нарочно е оставен с впечатлението, че съм с него само заради креватните му подвизи и държи да се докаже.
« Последна редакция: Март 22, 2016, 07:33:28 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #1027 -: Март 22, 2016, 06:38:12 pm »
Не съм догматична!  :19: :08: Дискутираме и картата на Корея за мен е много ценна-научавам много неща от нея!  :-* И ако искаш да знаеш познавам Сатурн в 8Д,които са много сексуални и мъже,и жени.Изследвам,Еми и ми доставя истинско удоволствие тази синастрия.Има материал в нея.   :72: Това си е обмяна на опит-опитът на един от нас е ограничен,защото срещаме хора според собствения си натал.Това,че виждам нещо различно,извъм моя стереотип,не значи,че не съществува или,че няма да го асимилирам след предъвкване.  :)

П.П:Моят Уран е много силно аспектиран от цял стелиум+ Сатурн и асц/дсц  :D И ако изглеждам като кон с капаци е от квадрата Сатурн/Меркурий  :38:

Искам да вмъкна нещо за една моя връзка мой У1 Луна,негов У1 Сатурн и те са в секстил по между си,напук на това,което писах за Сатурн-много си падах по него чисто физически и ми се стори,че и той по мен.Та защо ако Дядко е У8 да не прави секс-просто нямам опит с асц Близнаци?  ;D ;)

Драки, ти изкара всички хора с управители на 8 дом Сатурн или със Сатурн в 8 дом фригидни.  :012:
Естествено, че е различен темперамент от един Марс в 8 дом. Или Венера. Дори Луна. Но това не означава, че този човек няма нужда то секс. Просто нуждите му са различни.  :012:
Понякога си като кон с капаци, Драки.  :38: Виждаш според твоята си преценка за правилност. Разчупи го този твой неаспектиран и ретрограден Уран. На моменти много те сковава карето на Меркурий и Сатурн. Догматична си някак.
Как пък нищо не попиваш от транзитен Уран в знака на цели 3 твои планети - две от тях светила.  :012:

Сатурн няма секс. Не е фойерверки, пък кой знае. Но обича да си доставя удоволствия чрез качество.

Сещам се за една Овенка с точно каре на Слънце със Сатурн, който е Козирог и е управител на 8 дом, с Марс в Козирог - по твоята логика е минимум фригидна. А тя е пожар. Не й се случва лесно секс - не с всеки би правила секс. Определено трябва да е респектирана от мъжа, който трябва и да е успял. И не си пада по аматьорски изпълнения. Като ще е секс, нека да е качествен.
И аз имам Сатурн в 8 дом - ти прецени дали си падам по секса?  :012: И мой Марс е в дом на Сатурн.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #1028 -: Март 22, 2016, 06:44:27 pm »
Аз наистина не съм много сексуална и качеството е преди количеството.
С Меркурий на К 8 сексът се случва първо в главата, така, заради едното въргаляне няма как да стане.
Вярно е, че ме привличат материално обезпечени мъже,не е като да не съм пробвала с търтеи и пройдохи, но трябва да са ми горе- долу равни, не аз да им  плащам сметките.
Като цяло той е активната страна, аз мога да мина и с разходка по Гребната и ядене на тортичка, не винаги ми е до секс.
Той обаче нарочно е останавен с впечатлението, че съм с него само заради креватните му подвизи и държи да се докаже.
Кажи колко си доволна от креватните подвизи на тронов Марс и да затворим темата-те са най-добрите,нали?  :D :08: :72: Ще вметна,че и екзалтирал от 1Д къса на всичко коз.  :D
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Синастрии
« Отговор #1029 -: Март 22, 2016, 07:39:49 pm »
Доволна съм много. Бърз е, активен, знае как и кога.
Кара бързо, рискува много, държи се мъжки , не се отказва лесно.
Толкова сексуално ми е въздействал само мъжки Марс върху Луната , но то там бяха протяжни креватни истории по два часа, които бързо ми омръзваха.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #1030 -: Март 22, 2016, 07:42:17 pm »
Толкова сексуално ми е въздействал само мъжки Марс върху Луната , но то там бяха протяжни креватни истории по два часа, които бързо ми омръзваха.

На мен пък няма да ми омръзне, в това отношение рачешките и телешките Марсове си ги бива  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Синастрии
« Отговор #1031 -: Март 22, 2016, 07:53:44 pm »
Бива го, ама ми идваше прекалено за моя.
Да, другият неуморен беше Телешки, винаги готов.
На млади години може да съм ги издържала, ама сега вместо да спя или да си говорим , толкова хабене на енергия не ми се иска.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Синастрии
« Отговор #1032 -: Март 25, 2016, 09:19:39 pm »
Емче, да ти споделя за този Хирон, който ми стои на К11. :)

Повдига въпроса за приятелствата в живота ми. Как ги приемам, мога ли да бъда приятел, допускам ли до себе си, приемам ли помощта им?
Да кажа, че ми е изповедник ще  е преувеличено, защото аз не споделям много неща с никого, но той има едно много ценно качество, за което има прекрасни думи на Ошо - "Когато се намирате до тези, които тотално ви приемат - това е терапия. Става изцеление."

Ето това се случва с мен в негово присъствие. Приятелството се равнява на приемане и изцеление, благословия е. И в същото време и аз се уча да бъда такава - тотално приемаща, макар че ми е доста трудно все още.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Синастрии
« Отговор #1033 -: Април 03, 2016, 03:50:02 pm »
Една синастрия и от мен, ще се радвам да чуя странично мнение  :) Синхронът е невероятен - почти нереален(за голяма част от нещата си допадаме, а за останалите се допълваме). Разсъждавала съм много за кофти аспектите и как се проявяват, но не е като по учебник(Сатурн - Марс, Сатурн - Луна и Меркурий - Марс). Ако на някого му се коментира(и аз ще споделя расъжденията си) - аз съм вътрешния кръг  :)
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Синастрии
« Отговор #1034 -: Април 03, 2016, 04:10:08 pm »
Юпитер в седми дом, Венера в пети, Луна точно на IC, съвпад на AC/DC с нодална ос — що пък да няма синхрон? :) Много е шарена картата, трудно откривам аспектите, но и тези не са малко.