Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 284369 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Синастрии
« Отговор #1050 -: Април 13, 2016, 10:04:22 pm »
Аз съм и са слънчевият знак, който най не харесвам.
Мъж Рак- бррррр... :012:
Луната ти добре ли е поставена?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1051 -: Април 13, 2016, 11:39:25 pm »
Общували ли сте с мъже, които имат в натала си Слънце там, където е Вашата Луна? Моля да коментирате наблюдения :)
Разбира се, като ученичка всичките ми влюбвания, както и няколко гаджета в този период, бяха със Слънце, което е съвпад с моята Луна, което е нещо напълно естествено- женската Луна да е в съвпад или хармоничен аспект със Слънцето на мъжа, а в крана сметка се омъжих за мъж, чиято Луна е в секстил с моите Слънце и Венера, и тригон с моите Луна и Юпитер; моят Марс е в секстил с негови Венера и Слънце.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Синастрии
« Отговор #1052 -: Април 13, 2016, 11:55:20 pm »
Аз и мъжа ми имаме много точен тригон на моята Луна и неговото Слънце - разликата е десетина минути от градуса. И си мисля, че затова не сме имали репродуктивни проблеми. Две деца от първи опит.

Познавам един човек, чието Слънце е точно на градуса на моята Луна и за него съм "идеалът за жена". Разбира се, ако му вляза в къщата, сигурно ще размисли  ;D Но нали идеалите си стоят някъде имагинерно и високо  :012: 
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Синастрии
« Отговор #1053 -: Април 14, 2016, 08:56:42 am »
Луната ти добре ли е поставена?
Луна на трон, на АЦ - от това накъде по-добре..
Познавах човек , с който имахме огледален съвпад Слънце/Луна,много добре се разбирахме, но нямаше грам физическо привличане.
С другите водни знаци не е така, но специално Рак като слънчев или лунен знак ме отблъсква.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Синастрии
« Отговор #1054 -: Април 14, 2016, 09:01:18 am »

И друго предполагам, ако човек твърде се идентифицира в картата си с определен , непроработен аспект, планета, то такъв аналог среща в отношенията.
Това наистина е така, аз имам една опозиция в картата и от десетина години връзките ми са свързани с нея.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #1055 -: Април 14, 2016, 09:08:27 am »
Общували ли сте с мъже, които имат в натала си Слънце там, където е Вашата Луна? Моля да коментирате наблюдения :)

Да. Луната ми е в Козирог, но мъжете Козирог са ми доста "сухи"
1. Брат ми - верно, че с него "се познаваме" откакто навърших някъде 26г и не сме имали време да свикнем един с друг, но през следващите 20г на контакт разбрах, че не ми е лесно с него - той е много прагматичен и въобще не може да разбере моите емоционални преживявания, не може да ме "докосне", далечен ми е.

2. Един ухажор за брак - много дискомфортно се чувствах с него. Предложението за брак беше много делово - романтиката тук въобще я нямаше. Добре, че съдбата попречи, защото от обществено-морални причини аз бях казала "да".

Много съм разсъждавала за този аспект и стигнах до извода, че не е достатъчен, за да гарантира някакво безоблачно щастие м/у двамата :) - все пак има още толкова много неща в картата.

Например - всички говорят за 7 дом при синастрия. Но аз забелязах, че най-добре се чувствам с мъже, които отговарят на знака на 2 дом. 2 дом е нещото, с което се чувстваме добре, сигурни, удобно. А 7-ми е какво привличаме. Има голяма разлика за щастието :)
« Последна редакция: Април 14, 2016, 09:11:05 am от Happy58 »

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Синастрии
« Отговор #1056 -: Април 14, 2016, 01:12:33 pm »
Аз мисля, че привличаме и сме привлечени по доминантите в картата. Всеки има някаква чувствителна точка/конфигурация в натала и когато някой я нацели се получава реакция. При мен по Луната никога не е имало привличане - дори не е имало нещо близнашко като влияние. Всичките ми връзки/влюбвания са били по Сатурн на МЦ(съответно е било засегнато и ИЦ). Забелязвам и още една зависимост - всички са били със силен Марс - Трима с Марс в Скорпион и двама с Марс в Овен. И три Лъвски Луни - те явно са ми слабост  :012: 

В предната ми връзка имахме съвпад на мое Слънце с негова Луна - голяма хармония в началото, но послеее стана мазало. На падналото ми Слънце във Везни въобще не му харесва да води парада, а и везнишката Луна ми идва твърде капризна и прекаляваща с куртоазията на моменти  :57:
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Синастрии
« Отговор #1057 -: Април 17, 2016, 01:48:03 pm »
Здравейте! Някой да има идея може ли точен нонагон между моя тронова Венера в 12ти и негов тронов Марс в 8ми да се изяви или преработи по друг начин освен чрез секс, нещо в материалните придобивки да кажем?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Синастрии
« Отговор #1058 -: Април 17, 2016, 02:35:38 pm »
Общували ли сте с мъже, които имат в натала си Слънце там, където е Вашата Луна? Моля да коментирате наблюдения :)

Имала съм 2 гаджета, като съвпадът с луната е бил точен, съответно и квадрата на слънцата, понеже аз натално имам крадрат слънце луна. Сега като се замисля и на двамата съм им била слабост, и досега се поразтапят като се срещнем.  :)

На мен като, че ли обаче не ми въздействаха така силно както ми се е искало, поне към момента когато са били връзките ни.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Синастрии
« Отговор #1059 -: Април 17, 2016, 02:38:18 pm »
Общували ли сте с мъже, които имат в натала си Слънце там, където е Вашата Луна? Моля да коментирате наблюдения :)

Аз съм общувала и сме се разбирали, но повече с такива, които имат слънце в последния градус на близнаци, а не в първите на рак. Понеже луната ми е на градус и нещо в рак, съвпад броя и последните градуси на близнаци. Такива имам и приятели. В смисъл на приятелско ниво, на друго ниво не сме били.  :012:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Синастрии
« Отговор #1060 -: Април 26, 2016, 09:04:36 am »
Бях чела преди време мнение на форумец, /съжалявам, че ми се губи името/ в което мнение ставаше въпрос, че дългите връзки стават при допълване на силни и слаби планети от двете натални карти. Проверих 5двойки с над 10години стаж  :), с точен час на раждане са и поне при тях действа. Най-слабите им 2-3 планети в картата са най-силните в тази на партньора и обратно. Знам, че не е достатъчно да проверя само при 10 души, но не всички карти ми са с точен час, а това наистина ме заинтригува.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Синастрии
« Отговор #1061 -: Април 26, 2016, 01:18:40 pm »
Има няколко човека в живота ми, все мъже, които ме карат да изпитвам към тях особена топлота. Чувствам се уютно само като ги гледам, едно такова ми е разтапящо и тихо. :)

Реших да огледам кое в синастрията ни е това, което може би е предпоставка за такова чувство.

Сметнах, че трябва да има нещо акцентирано около управителя на моя 4 дом и наистина, това което видях потвърди предположението ми. Плутон и Марс управляват моя 4 дом и докато Плутон в някои карти стои неаспектиран, то Марс във всички синастрии до една е в съвпад или хармоничен аспект с Луна, Венера или Нептун на мъжа. Само в една карта е в опозиция на на Венера.

Вие имате ли подобни наблюдения? :)
« Последна редакция: Април 26, 2016, 01:21:14 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Синастрии
« Отговор #1062 -: Април 26, 2016, 04:08:42 pm »
Има няколко човека в живота ми, все мъже, които ме карат да изпитвам към тях особена топлота. Чувствам се уютно само като ги гледам, едно такова ми е разтапящо и тихо. :)

Реших да огледам кое в синастрията ни е това, което може би е предпоставка за такова чувство.

Сметнах, че трябва да има нещо акцентирано около управителя на моя 4 дом и наистина, това което видях потвърди предположението ми. Плутон и Марс управляват моя 4 дом и докато Плутон в някои карти стои неаспектиран, то Марс във всички синастрии до една е в съвпад или хармоничен аспект с Луна, Венера или Нептун на мъжа. Само в една карта е в опозиция на на Венера.

Вие имате ли подобни наблюдения? :)

При мен Меркурий е У4 и привличам мъже с Меркурий на Асцендента. Мъжа ми и двете ми деца са така, други хора извън семейството също - усещането с тях е за топлина и уют във взаимоотношенията ни  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Синастрии
« Отговор #1063 -: Април 26, 2016, 04:49:55 pm »
Чудя се дали и на тях им действа така или само тези с 4д усещат такъв уют и топлина към тях?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Синастрии
« Отговор #1064 -: Април 26, 2016, 06:25:56 pm »
При мъжа ми - Луната е У4. Моята Луна е в точен тригон с неговото Слънце и на неговата К5, а неговата Луна е в моя Слънчев знак - Стрелец  :)
Над силата е само умението да я владеем!