Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 284266 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрии
« Отговор #1110 -: Юли 09, 2016, 09:46:14 am »
как тълкувате когато нечий марс е съвпад ваш юлв  :017:

Редовно ми попадат Марсове там, резонират ми доста добре, мога да им се доверя, марсът там дава спокойствие. Докато при слв върху Марс има по динамични взаимоотношения.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрии
« Отговор #1111 -: Юли 09, 2016, 10:01:09 am »
Я малко помощ, отдавна си избирам психоаналитик, в някои дейности съм доста флегматична  :)
Спряла съм се на двама мъже.
Имам само странични наблюдения. При първият ми допада подхода, действието при решаването на проблемите, тоест харесвам Марсът му, Луната също ми резонира добре на картата.
При втория харесвам разсъжденията и разбиранията му за света, на интелектуално и дълбоко емоционално ми се струва по-подходящ.
И в двете синастрии ме притеснява, че са слабо аспектирани от Сатурн, а аз имам нужда от него, тоест от личност, която да мога да приема като авторитет, а не някой да ме гали по главата и да ми бърше сополите.

Качвам синастриите без имена, ако някой го интересува кои са психоаналитиците ще му кажа.

И двете карти са без час, като на втория Луната не е ясно дали е във Везни или Скорпион.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрии
« Отговор #1112 -: Юли 09, 2016, 10:01:39 am »
Слагам и наталните им карти

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #1113 -: Юли 09, 2016, 10:15:11 am »
Взаимодействието с първия може да ти се отрази по-болезнено, но в крайна сметка може да има повече ползи от това.

Вторият повече резонира с твоята Луна по знак и накшатра, но има вероятност да се подхлъзне по това сходство и подходът му да е по-юнгиански, да го подкара на архетипи, митове и легенди.

Първият ми се струва по-силен като психоаналитик, стига той самият напълно осъзнато да е преодолял личните си травми.

Ти самата имаш проблематично поставена Луна в комбинация с Кету и Марс, така че с първия, от гледна точка на емоционалната проблематика, може да има по-силен терапевтичен ефект. При втория, както казах, може да има отплесване в повече приказки, но да не стане така, че ти да се превърнеш в негов слушател.

Вторият има не само Луна в съвпад с Нептун, а и в квадрат с ретро Меркурий. Меркурий пък е в Лъв, в лъчите на Слънцето. Комбинацията Слънце, Меркурий и Уран в Лъв малко по-егоцентрична и фокусирана върху лично присъствие и лично признание ми се струва. Квадратът между Луна/Нептун и Меркурий също не е най-доброто нещо, които може да ти се случи. Да не стане така, че да останеш с усещането, че той си търси публика, а не човек, на който да помогне.


« Последна редакция: Юли 09, 2016, 10:22:15 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Синастрии
« Отговор #1114 -: Юли 09, 2016, 10:16:21 am »
От втората синастрия мен лично ме побиха тръпки. Мисълта някой да ми скочи с Луна и Нептун си на моята Луна/Плутон - безценно.  :012:
Осмодомното в мен се съпротивлява неистово от такава комбинация. Но пък ти това търсиш.

Аз не се наемам за мнение, защото съм екстремна личност и не бих ти дала адекватен съвет.
Сега нямам необходимото време, но по-късно ще ти драсна нещо на лични съобщения, ако нямаш против. На усета си за синастриите.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Синастрии
« Отговор #1115 -: Юли 09, 2016, 10:19:01 am »


Първият ми се струва по-силен като психоаналитик, стига той самият напълно осъзнато да е преодолял личните си травми.

Плюс е, че има сатурново в наталната си карта - карето на слънце и сатурн. А Сатин казва, че това иска да усети. дори да няма синастрично силна вързка със Сатурн, ще "предава" енергията на своята си връзка със Сатурн. Което е нормално.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрии
« Отговор #1116 -: Юли 09, 2016, 10:21:21 am »
И на мен ми се струва, че първият ще е по-полезен от към ефективност, но вторият ми е много по-интересен и дълбок, има повече емоционални сходства /от лаканианската школа е/
Ама да както каза Лили, там може да го ударим на приказки и теория, пък да си плащам на някой за да си говоря с него, защото ми е интересно в случая няма да е от полза.

Иначе и двамата са от големите професионалисти в България с дългогодишен опит.

Ема ще ми е полезно мнението ти, ако искаш и тук, аз нямам против, ако искаш и на лични, както прецениш.
« Последна редакция: Юли 09, 2016, 10:29:21 am от Satin »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Синастрии
« Отговор #1117 -: Юли 09, 2016, 10:47:39 am »
не е важно кой ни допада на нас,а кой ще реши проблемите отвеждащи те при тях

за вторият -авторитетите са по 10, негов юпитер върху твоя У10 +негов сати около твоето МС ще наваксва усещането за такъв,без асп.тв.слънце негов сатурн
негов ретро сатурн,май и той има проблемации по темата,за власт говорим
но ме кефи девешкия му съвпад марс/венера в опозе тв.слънце както и нептун/луна върху твоята,нептун е антидот на тв.плутон,
ще намери път до дъното на душата ти,водата намира пътища,комуникацията ще тече и на телепатично ниво,трудно ще скриеш,това,което не искаш да споделиш
а това е добре,ще си кажеш всичко,което и на себе си не искаш да признаеш,но карето нептун/меркурий да не те поведе по път,по който не искаш да вървиш

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрии
« Отговор #1118 -: Юли 09, 2016, 10:52:47 am »
Да вторият има способността да стигне много на дълбоко, за първият не съм сигурна и това ме притеснява в него. Другото е че Марсовете ни са в конфликт, аз може да реагирам по-бурно на неговия подход, защото и той самият е малко по джаста праста, но също така Марсът му задоволява емоционалните ми нужди от към действия, тоест за да се доверя на някой, аз имам нужда да усещам че е по-силен и стабилен от мен. Марсът на втория не е много подходящ за целта.
Имам нужда от качествата и на двамата, но трябва да избера един  :)
« Последна редакция: Юли 09, 2016, 10:57:13 am от Satin »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #1119 -: Юли 09, 2016, 11:02:16 am »
Има и нещо друго - не разполагаме с часове на раждане.

А при втория, ако е роден през първата половина на деня, Луната отива във Везни, накшатра Читра. По принцип за самия натив това е добра позиция, но като цяло комбинация Лъв/Везни не дава афинитет към дълбинна психология. Читрите са и доста тщеславни, а в комбинация с лъвско-уранов акцент малко на нарцисизъм може да го избива.

Освен това, ако Луната му е в края на Везни, тя остава слабо аспектирана в картата. За предпочитане е една по-аспектирана Луна, която дава по-разнообразна и богата емоционална и душевна опитност. А опитността е важна от гледна точка на възможностите да разбираш състоянието на отсрещния човек, да му влезеш в кожата. Нещо, което отчитам като липса при неаспектирани Луни. Липса на синхрон с отсрещния, слабо изразена емпатия /освен ако не е във воден знак/.

Може да е много добър професионалист и въпреки това има вероятност повече да го интересуват признанието, титлите, похвалите, отколкото човешката болка. В случай, ако Луната минава в предходния знак. Ако Луната е в Скорпион, подходът ще е по-интуитивен.

При по-късно раждане, т.е. ако Лунта е в Скорпион, квадратът с ретро Меркурий също не е нещо, които би допринесло за синхронно протичаща комуникация, освен ако Меркурий не е фазов /това ще го подсили/, т.е. или тъкмо да се е скрил /символично слизане в Подземното царство - подсъзнанието/, или тъкмо да е изгрял. По всяка вероятност е невидим, но това се проверява със специална програма, която нямам. Ако е фазов, квадратът му с Луната няма да е толкова пагубен /но не са много хората с такъв Меркурий/.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрии
« Отговор #1120 -: Юли 09, 2016, 11:06:57 am »
Вторият на пръв поглед е изключително обран, скромен и интровертен. Почти няма медийни изяви, не държи да се афишира. Докато при първия го има леко този момент, по-комерсиален е, при него ми се струва има малко повече егоцентризъм.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #1121 -: Юли 09, 2016, 11:16:22 am »
А има ли вероятност да намериш решение без участието на психоаналитик?

При теб проблемът е /астрологически погледнато/, че деструктивната психологическа програма е заложена по оста 2-8 дом /по фиксирания зодиак/, а това са нагласи, които трудно се променят, има фиксация. И въпреки това вярвам, че и за такива случаи има решения.

А пробвала ли си да се заемеш със самонаблюдение, самоанализ? Струва ми се, че посещението на психологически тренинги и семинари би било от полза. Хем ще научиш нещо интересно, хем ще се запознаеш с нови хора. Докато един психоаналитик само ще сипе сол в раната.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрии
« Отговор #1122 -: Юли 09, 2016, 11:35:11 am »
А пробвала ли си да се заемеш със самонаблюдение, самоанализ? Струва ми се, че посещението на психологически тренинги и семинари би било от полза. Хем ще научиш нещо интересно, хем ще се запознаеш с нови хора. Докато един психоаналитик само ще сипе сол в раната.

С Луна/Плутон дали не дълбая на дълбоко в себе си  :)
Със самоанализата сме на ти през последните години, проблемите и първопричините за тях са изкарани на повърхността. Мога да твърдя, че познавам себе си в дълбочина и имам обективен поглед, мога да се видя от страни, трСатурн върху Луна ме прати на разходка в собственият ми ад /тоест в дълбокото подсъзнание/, от там изрових всичко скрито и добре пазено.
Да не влизам в подробности, но основната причина да се нуждая от психоаналитик, символично е породена от нуждата за упора /заради отсъстващ баща, подсъзнателно аз търся бащата/, да знам, че има някой който ме държи когато падам. Което малко е нож с две остриета, защото ще плащам на някой, за да задоволи нуждата ми с надеждата да успее да ми помогне да се отърся от тази необходимост, но ме притеснява факта, че може да се влоши положението, ако той не е достатъчно добър в това което прави.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #1123 -: Юли 09, 2016, 11:46:32 am »
Да не влизам в подробности, но основната причина да се нуждая от психоаналитик, символично е породена от нуждата за упора /заради отсъстващ баща, подсъзнателно аз търся бащата/, да знам, че има някой който ме държи когато падам. Което малко е нож с две остриета...

Така е, наистина е нож с две остриета. Някои се пристрастяват към сеансите с психоаналитика си като към наркотик. И ако ти дава измамно усещане за "опора" /и "сигурност"/, във всеки един по-труден момент, в който усетиш такава необходимост, ще те обзема непреодолимо желание да почукаш на вратата на кабинета му. А идеята нали е друга - да можем да се справяме сами и да намираме опора извън психотерапевтичния кабинет. Сред хората, с които сме или влизаме във взаимодействие. И още по-важно /това важи и за моя случай/ - да допуснем да се появи такава "опора" в живота ни. Малко ни е късничко вече да търсим липсващия татко - стъпвайки на тази основа, няма да сме в състояние да изградим удовлетворяващи отношения с мъж. При мен тоя момент с "таткото" никога го е нямало, но често отношенията ми се развиват по друг модел и минават в задънена улица - привличане на незрели/инфантилни мъже, за които аз да съм опора, аз да съм силната, по-стабилната.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Синастрии
« Отговор #1124 -: Юли 09, 2016, 11:47:45 am »
От синастрии не разбирам,но проблрмът е в Луната-съвпад с тежкаря Плутон ,че и Сатурн там-затова интуицията казва че трябва отработка на тези двамата .Между другото Плутон е тронов-не би трябвало да вреди,напротив-всичко Плутоново помага,управлява Сатурн-значи отработка на Плутон е най-важна .Има противоречие със СЛВ в телец ,тоест проблема е в Кету който трябва да се отработи ,което пак е скорпион,пак Плутон .Кету и Плутон са психоанализа,отработване-разбиране на подсъзнание,минали животи такива работи .Сигурно понеже е в седми дом е търсене на консултация,но Луна съвпад с тронов Плутон показва че имаш даже по-добри способности от психолозите .Много добре ще ти дойде мисля да гледаш филми на Нешънъл Джиографик за хищниците в природата-добра отработка на Плутон .