Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 284282 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Синастрии
« Отговор #1140 -: Юли 10, 2016, 12:23:38 am »
https://www.youtube.com/watc
Първият ми усет за теб беше -Овен, Сатен!
« Последна редакция: Юли 10, 2016, 12:31:06 am от enigma »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Синастрии
« Отговор #1141 -: Юли 10, 2016, 12:59:11 am »
Винаги ще има едно слънчево утро, стига да има един овен-първопроходец

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Синастрии
« Отговор #1142 -: Юли 10, 2016, 01:10:40 am »

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Синастрии
« Отговор #1143 -: Юли 10, 2016, 08:42:56 am »
Ами добре е да са глупости,но се сещам че и гимнастичката ,която скочи имаше подобно-тр.Марс в ретро сянка съвпад с нат.Марс,на фона на Саде сати-Луна в козирог,дебилитирана-иначе не всяко Саде сати е кофти ,но при дебилитирани го има явно .

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #1144 -: Юли 10, 2016, 10:49:16 am »
..................................
Ама вчера се изплаших от депресивният епизод, мислех че ги контролирам.
Нещо на пръв поглед съвсем дребно, породи обсесивни суицидни мисли, разбира се не са съзнателни, сега да не вземете да ме успокоявате, нямам никакво съзнателно намерение за самоубиване ;D Просто не ми е приятно да съм в такива състояния, а мислех че имам контрол, а и вече се изморих да се справям сама.

..............

Сатин, докато тр ЮЛВ минава през Риби, ще има такива моменти - при всички, не само при теб - просто си зависи от наталните характеристики на същия. И 10 психоаналитика да посетиш, ще е все тая. Просто обърни внимание на това, което излиза на повърхността, огледай го, анализирай го (тр СЛВ Дева), и опитай да решиш проблема в момента, само за момента, без да мислиш за бъдещето, по девешки. Ще е добре и ако имаш малко вяра, че това се случва, за да "изчисти" нещо от миналото, което вече не ти е нужно.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрии
« Отговор #1145 -: Юли 10, 2016, 11:45:50 am »
Ами добре е да са глупости,но се сещам че и гимнастичката ,която скочи имаше подобно-тр.Марс в ретро сянка съвпад с нат.Марс,на фона на Саде сати-Луна в козирог,дебилитирана-иначе не всяко Саде сати е кофти ,но при дебилитирани го има явно .

Спокойно, само обсесия е :)

Между другото разбера ли механизма, спира да действа, та ще го видим дали ще се появи отново, уж разбрах как работи.
Ако се появи пак, ще натрия носа на Луната, като отида да скоча с парашут, та ще и се изпарят набързо всички подобни мисли, каквото е бъзла и ревла, ще има "-Ама недей да скачаш, много е високо и страшно"   :)

Стига сме спамили, темата е за синастрии  :)

Между другото ей сега ей сега писах мейл на доктора и съобщението не можа да се изпрати и изчезна, което явно е знак, да не ходя никъде. Та пак ще задържа.
« Последна редакция: Юли 10, 2016, 12:01:02 pm от Satin »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #1146 -: Юли 10, 2016, 11:52:11 am »

Ако се появи пак, ще натрия носа на Луната, като отида да скоча с парашут, та ще и се изпарят набързо всички подобни мисли, каквото е бъзла и ревла, ще има "-Ама недей да скачаш, много е високо и страшно"   :)


Между другото, много добра терапия за осмодомни и плутонови акценти. Вкарваш малко екстрийм и така овладяваш състоянието, т.е. изкуствено създадено напрежение предотвратява някоя реална криза /ако такава назрява/.

Сега да не кажат, че пак нещо си измислям - четох го при един последовател на модерната астропсихология.  ;D

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрии
« Отговор #1147 -: Юли 10, 2016, 12:32:00 pm »
Хайде да ходим в говорилнята  :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Синастрии
« Отговор #1148 -: Юли 10, 2016, 12:39:17 pm »
Зъл  :) Анаретен, ретрограден в Скорпион 8-ми дом, управлява 10-ти, без напрегнати аспекти, но в един знак с Луна, Плутон, юлв
Не е зъл, напротив, не вижда асцендента.Не стигаме до сатурн, ако не изразим марс, старият има мъдрост, младият-физическа сила. Сатурн контролира, защото го е страх да обича-да се довери.
В "десети-управлява"-как да те види света,наложено от детското възпитание на родителите, които ни обичат,дори когато грешно постъпват, но ние сме нашия живот.
Може би ние управляваме какво да е нашия 10 дом, кардиналното ми липсва, но тези около мен решителни хора с това качество, на тях много им пука какво ще кажата хората-социум, правят и постигат заради нещо наложено отвън.... .
Може би смисълът е в пропорцията на подправките-емоции , в манджата на живота. Решаваш да не плачеш-гневиш се, решаваш да няма емоция-идва депресия, макар и след брой години. Добър си с хората дълго-ставаш зъл накрая.
Има едно неразбиране в овенската енергия-не искам да съм слаб, напротив в най-голямата сила сме най-слаби, и обратно.
Вчера ме жилна пчела, как ме събуди не е истина, по сатурн ми е зоната на комфорта, но трябва да се излиза от нея, иначе-няма развитие.
Сатен, ние сме тук да изпитаме всички емоции, ако имаме водно-няма грозно, сдържането е по-лошо. Тези,които сега изглежда да са в комфортната зона на живота, може утре да се взривят-независимо положително, или негативно.
« Последна редакция: Юли 10, 2016, 12:57:53 pm от enigma »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1149 -: Юли 10, 2016, 05:59:37 pm »
Скептична съм към така наречените психолози и аналитици, които не са завършили медицина и специализирали психиатрия, а изкарали бакалавър психология в търновски, пловдивски и подобни университети, където дипломите се дават на кило... Та мислъта ми е, че когато някой е за психиатър, няма как да бъде подпомогнат от сладките приказки на психолог, чиято единсвена цел не е по-различна от на обикновена врачка- да прибере парите на клиента.

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #1150 -: Юли 13, 2016, 08:34:22 pm »
Сега отново разгледах картата на Сатин - СЛВ в 1 дом, Плутон в 8 дом, ретро Сатурн в 8 дом, управителите на възлите в 1 дом. Всичко това за мен означава да поемеш сама отговорност за себе си и да действаш, и то предимно в областта на отношенията, ангажирайки се в тях.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1151 -: Юли 26, 2016, 05:00:25 pm »
mona lisa, постави си само твоята рождена карта в темата "Събития и транзити" и който има желание ще ти даде отговор по въпроса, който те вълнува. Тук, в тази тема, може да получиш информация каква е вашата съвместимост, между теб и човека отсреща, доколко и как се допълвате, къде имате (не) сходства и т.н.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1152 -: Юли 27, 2016, 10:12:49 pm »
Привет, от няколко месеца не ми излиза от главата този младеж... какви са ви впечатленията от тази синастрия? Вътрешният кръг е мъжът, външния - жената:)
Има потенциал в синастрията за хармонично общуване, за страстна любов, той е по-привлечен от теб.

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Синастрии
« Отговор #1153 -: Август 14, 2016, 07:44:45 pm »
Това е синастрията на въпросния слънчев Близнак с жена му. Интересно ми е какво я е привлякло в него. Обаче и двамата са без точен час на раждане.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Синастрии
« Отговор #1154 -: Август 14, 2016, 08:02:04 pm »
Във всеки случай нейният съвпад луна сатурн прави голям квадрат с неговото тао. А неговият юпитер върху нейният съвпад слънце венера е много силен аспект да олекотява другите напрегнати аспекти.

Композитът също може да е интересен.
Frankly, my dear, I don't give a damn.