Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 284510 пъти)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Синастрии
« Отговор #1500 -: Ноември 25, 2018, 11:03:19 pm »
И синастрията и композитът на пръв поглед изглеждат слаби за дълготрайни отношения. Пък и тя щом не чувства тази връзка по-добре да я приключи. Едва ли ще се подобрят отношенията им. И деца не иска от него, трудно го търпи вече. И без карти е ясно, че за нея всичко е свършило. Насила хубост не става!
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Синастрии
« Отговор #1501 -: Ноември 25, 2018, 11:23:55 pm »
И синастрията и композитът на пръв поглед изглеждат слаби за дълготрайни отношения. Пък и тя щом не чувства тази връзка по-добре да я приключи. Едва ли ще се подобрят отношенията им. И деца не иска от него, трудно го търпи вече. И без карти е ясно, че за нея всичко е свършило. Насила хубост не става!
maimunka365,
Благодаря ти за коментара.
От 2 години иска да прекрати взаимоотношенията, но все не се решава. Казва че е много нерешителна и си мисли че на тези години т.е. 32, нямало да може да намери друг мъж и се страхува да не остане сама. Което за мен е недопустимо-как може да си с мъж, който не обичаш и не можеш да търпиш? В крайна сметка нямат и деца, не мога и аз да я разбера... Тя си знае де. Не мога да и кажа какво да прави, но съм я посъветвала да си помисли добре и при условие че нищо не я задържа при този мъж, няма смисъл да си губи времето с него. Определено ако е взискателна-тогава може и да не успее да си намери мъж и сигурно тя го знае. Точно това ми е най-интересно в синастрията при такива двойки, които уж не се обичат и уж не се понасят, но защо са заедно? Не мога да си представя да не обичам мъжът до себе си или да не мога да го търпя и да го понасям. Е сега при двойките, които са от много време женени, го има това. Я от ЕГН-то, я от нещо друго. Като дойде време, ще кача и картите на майка ми и баща ми, че те двамата са като котката и кучето, което винаги ме е озадачавало как са толкова време заедно, пък не могат да се търпят и се дразнят един от друг.  :014:
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1502 -: Ноември 26, 2018, 12:06:46 am »
 Картата на брака показва продължителен брак, ще имат деца, У1 съвпад с У7, У5 за двамата в тригон.
Кофти е това, че денят е събота, която е под управление на Сатурн,  Луната заточена в края на знака, но Венера с Марс са в хармония,

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Синастрии
« Отговор #1503 -: Ноември 26, 2018, 06:32:29 am »
fortunades, астрологията е начин да развиеш аналитичното, но и креативното си мислене. Как ще стане ако на всяка стъпка, очакваш някой да те насочва ? На парче. Всички четат астрологична литература. Това, което можеш да прочетеш ти, го и чел предполагам всеки в този форум. Азбуката е една и съща. Има достатъчно достъпна астрологична литература. В такъв смисъл какво значи някой да те научи ? 
« Последна редакция: Ноември 26, 2018, 06:49:18 am от starinthenightsky »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Синастрии
« Отговор #1504 -: Ноември 26, 2018, 12:55:04 pm »
fortunades, астрологията е начин да развиеш аналитичното, но и креативното си мислене. Как ще стане ако на всяка стъпка, очакваш някой да те насочва ? На парче. Всички четат астрологична литература. Това, което можеш да прочетеш ти, го и чел предполагам всеки в този форум. Азбуката е една и съща. Има достатъчно достъпна астрологична литература. В такъв смисъл какво значи някой да те научи ?
starinthenightsky,
Благодаря ти за коментара.
За съжаление съм много далеч от креативност, подари простата причина че нямам опит. Ето това имам предвид под " някой да те научи". Когато имам достатъчно опит и карти, които да разгледам и  да проследя събитията, тогава определено ще ми дойде и музата.
Още се лутам из литературата. Разбира се, нещата ги приемам по много по-различен начин и от теб и от другите, всички сме различни и имаме различен подход.
Но определено ми трябва една по-стабилна основа, която знам че нямам изобщо. Знам къде ми е слабото място и това са домовете. За тях лично аз имам малко информация. Идва зима, така че ще имам повече време за почивка и четене вкъщи.

Картата на брака показва продължителен брак, ще имат деца, У1 съвпад с У7, У5 за двамата в тригон.
Кофти е това, че денят е събота, която е под управление на Сатурн,  Луната заточена в края на знака, но Венера с Марс са в хармония,
akruks,
Благодаря ти за коментара. Още не съм успяла да се чуя с нея, че имам много работа.  :-*

Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Синастрии
« Отговор #1505 -: Ноември 26, 2018, 03:06:46 pm »
Никой от пишещите във форума не се е родил с опит в астрологията. Първо е хубаво обаче да се започне от теорията, основите. Да се прочете нещо по въпроса. Някак не върви основни неща в рождената още да не си усвоила и да се впускаш в синастрията. Опитът се придобива с практика малко по-малко във времето. Някои, които са по-вещи се занимават с астрология от десетилетия. Инвестирали са много време и труд в това. Да, всеки учи различно, но ако не можеш да инвестираш време в това да четеш и да си правиш наблюдения първо върху твоята карта, за да трупаш практически опит, другия вариант ако искаш да учиш астрология и ти е по-лесно като начин за възприемане на информация, е да инвестираш пари в някой астрологичен курс, където синтезирано ще ти предадат своя практически опит и знания натрупани във времето.
Виждала съм цени от по 300 лв за пълен курс за партньорска астрология.
« Последна редакция: Ноември 26, 2018, 03:08:44 pm от starinthenightsky »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Синастрии
« Отговор #1506 -: Ноември 26, 2018, 06:07:46 pm »
При анализ за по-сериозни партньорски връзки със съвместно жителство, на семейни начала са важни също така съвместимостта на ниво потребности. Това го предполага Луната, четвърти дом. Венера само привлича, свързва, но не обвързва. Знакът на К7 поради тази причина не е достатъчен за да се анализира темата за партньорските връзки на ниво брак, съвместно съжителство.
« Последна редакция: Ноември 26, 2018, 06:12:32 pm от starinthenightsky »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Синастрии
« Отговор #1507 -: Ноември 26, 2018, 07:16:32 pm »
Никой от пишещите във форума не се е родил с опит в астрологията. Първо е хубаво обаче да се започне от теорията, основите. Да се прочете нещо по въпроса. Някак не върви основни неща в рождената още да не си усвоила и да се впускаш в синастрията. Опитът се придобива с практика малко по-малко във времето. Някои, които са по-вещи се занимават с астрология от десетилетия. Инвестирали са много време и труд в това. Да, всеки учи различно, но ако не можеш да инвестираш време в това да четеш и да си правиш наблюдения първо върху твоята карта, за да трупаш практически опит, другия вариант ако искаш да учиш астрология и ти е по-лесно като начин за възприемане на информация, е да инвестираш пари в някой астрологичен курс, където синтезирано ще ти предадат своя практически опит и знания натрупани във времето.
Виждала съм цени от по 300 лв за пълен курс за партньорска астрология.
starinthenightsky,
Много ти благодаря. Да ти кажа мислила съм за курс, но може би няма да е тази година, а другата.
Но ще е основен от А-Я, не искам да започвам от краката за главата. В началото ми беше интересно, но когато започнаха да излиза различна информация, термини и видове астрология, се хванах за главата. Физиката не я разбирам и може би това е голям минус. Определено се нуждая от курс и това го знам. До тогава, ще гледам да набавя информация.

При анализ за по-сериозни партньорски връзки със съвместно жителство, на семейни начала са важни също така съвместимостта на ниво потребности. Това го предполага Луната, четвърти дом. Венера само привлича, свързва, но не обвързва. Знакът на К7 поради тази причина не е достатъчен за да се анализира темата за партньорските връзки на ниво брак, съвместно съжителство.
Синастрията ми е как да кажа, доста интересна. Нямам представа защо, но са ми интересни хората и взаимоотношенията им, защо и как реагират на дадена ситуация, защо двама човека са заедно- а уж са адски различни на пръв поглед. И това е много интересно за мен. Ето сега това за Луната не го знаех. Но при моята Луна в 10ти дом във Водолей и У4 Лъв, дали няма да съм от типа жени-бизнес дами? Като цяло децата не ме привличат, да си призная хич, и това ми е най-големия страх. И този У4 в Лъв ми се струва че от една страна ако имам деца, ще се разбирам с тях щото лъва е детето на зодиака, но от друга страна ще има много огнени пререкания между нас. Но пък много се надявам на Везните, който е интерсептиран в 5ти дом, та да умея да регулирам нещата в семейната среда.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1508 -: Декември 02, 2018, 07:15:09 pm »
Тези,които са с дълготрайни бракове,имате ли аспект на Хирон към партньорски лични планети?

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Синастрии
« Отговор #1509 -: Декември 03, 2018, 10:35:41 am »
Тези,които са с дълготрайни бракове,имате ли аспект на Хирон към партньорски лични планети?
Сафо,
Пускам ти картата на майка ми и баща ми. От 1982г имат брак.
Ще се радвам и да го коментираме.

Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1510 -: Декември 03, 2018, 11:04:29 am »
Сафо,
Пускам ти картата на майка ми и баща ми. От 1982г имат брак.
Ще се радвам и да го коментираме.
Ами,не съм сигурна,не са ми понятни синастриите,но ако си сигурна за часове,виждам упр.на първите им домове са в съвпад.Нямам представа дали се гледа това в синастрия,но Слънцеу1 на единия и Сатурн у1 на другия,майката по-скоро действа напрягащо на бащата.Марс на двамата в опозиция.Венера съвпад Възел ,Слънцата са в хармонични знаци,но Луните са в квадрат,вероятно имат различни нужди.Меркурий са в квадрат,карат ли се често,с някои действия баща ти сигурно наранява майка ти,негов Марс,Меркурий квадратират нейното Слънце.Понеже питането ми беше за Хирон,в тази синастрия има аспекти към и от него.За дълъг брак/връзка според мен винаги трябва да има съвпад на лична планета с възел северен,Сатурн дава дълготрайност ,защото секс,страст и т.н. са до време,нужно е нещо повече от Марс/Венера .
« Последна редакция: Декември 03, 2018, 11:35:36 am от Сафо »

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Синастрии
« Отговор #1511 -: Декември 03, 2018, 02:56:55 pm »
Тези,които са с дълготрайни бракове,имате ли аспект на Хирон към партньорски лични планети?
При мен не е изолирано влиянието му.
Мои Хирон, Венера, СЛВ - в съвпад, в съвпад с партньорско Слънце.
Връзката ни датира от 1992 г. Брак - от 1996г.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Синастрии
« Отговор #1512 -: Декември 03, 2018, 04:10:08 pm »
Ами,не съм сигурна,не са ми понятни синастриите,но ако си сигурна за часове,виждам упр.на първите им домове са в съвпад.Нямам представа дали се гледа това в синастрия,но Слънцеу1 на единия и Сатурн у1 на другия,майката по-скоро действа напрягащо на бащата.Марс на двамата в опозиция.Венера съвпад Възел ,Слънцата са в хармонични знаци,но Луните са в квадрат,вероятно имат различни нужди.Меркурий са в квадрат,карат ли се често,с някои действия баща ти сигурно наранява майка ти,негов Марс,Меркурий квадратират нейното Слънце.Понеже питането ми беше за Хирон,в тази синастрия има аспекти към и от него.За дълъг брак/връзка според мен винаги трябва да има съвпад на лична планета с възел северен,Сатурн дава дълготрайност ,защото секс,страст и т.н. са до време,нужно е нещо повече от Марс/Венера .
Сафо, аз пък изобщо не съм наясно със синсатриите :D
Иначе да ти отговоря:
Да тя много го напряга с постоянните си натяквания" Направи това, направи онова" , както и нас де. Все пак и двамата са бивши спортисти и треньори по спорт, така че...
Часовете са точни до минута, защото е присъствала едната леля на баща ми, медицинска сестра от войната и той е бил много чакано бебе. А при раждането на майка ми пък е била една братовчедка и тя е записала също точен час. Но има и в общините съответно точни часове.
Ами баща ми не е сговорлив, но е много потаен и с много нисък праг на болка. Имаше опити за самоубийство и заплашваше постоянно майка ми, че ще го направи. А тя се беше поболяла и сега баща ми психически не е много добре, но уж се справяме.
Благодаря ти за коментара! Нямам представа какво да посъветвам двама души, които имат над 30години брак как да се държат един с друг. Но поне аз и баща ми се разбираме: поне той ме слуша много и ми има доверие, може би защото вижда себе си в мен, като характер и начин на мислене. Може и защото му приличам и на майка ми, понякога.
 :58:
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1513 -: Декември 03, 2018, 05:37:00 pm »
Сафо, аз пък изобщо не съм наясно със синсатриите :D
Иначе да ти отговоря:
Да тя много го напряга с постоянните си натяквания" Направи това, направи онова" , както и нас де. Все пак и двамата са бивши спортисти и треньори по спорт, така че...
Часовете са точни до минута, защото е присъствала едната леля на баща ми, медицинска сестра от войната и той е бил много чакано бебе. А при раждането на майка ми пък е била една братовчедка и тя е записала също точен час. Но има и в общините съответно точни часове.
Ами баща ми не е сговорлив, но е много потаен и с много нисък праг на болка. Имаше опити за самоубийство и заплашваше постоянно майка ми, че ще го направи. А тя се беше поболяла и сега баща ми психически не е много добре, но уж се справяме.
Благодаря ти за коментара! Нямам представа какво да посъветвам двама души, които имат над 30години брак как да се държат един с друг. Но поне аз и баща ми се разбираме: поне той ме слуша много и ми има доверие, може би защото вижда себе си в мен, като характер и начин на мислене. Може и защото му приличам и на майка ми, понякога.
 :58:
Уран у8 дом на баща ти е в 1ят му дом,Луна съвпад Нептун в скорпион,това са все предпоставки за това човек сам да си причини смъртта.
« Последна редакция: Декември 03, 2018, 05:38:40 pm от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1514 -: Декември 03, 2018, 05:37:50 pm »
При мен не е изолирано влиянието му.
Мои Хирон, Венера, СЛВ - в съвпад, в съвпад с партньорско Слънце.
Връзката ни датира от 1992 г. Брак - от 1996г.
Благодаря Уран!