Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 284484 пъти)

Svetla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 49
Re: Синастрии
« Отговор #1665 -: Декември 10, 2021, 06:53:01 pm »
Здравейте,
дали ще ми помогнете с разчитате на няколко синастрични аспекта, че съм много боса в темата. Мое слънце в Лъв, негово Овен, мой Асцендент Скорпион, негов - не се знае
Мой Сатурн опозиция към Луна,Слънце и Меркурий (с Меркурий е знакова опозиция) (негови)
Моя Луна съвпад с негово Слънце в Рак
Моя луна съвпад с негов  Меркурий в Рак.
Негов Сатурн точен съвпад към моя Венера в Рак в 7 дом. Венера при мен управлява 7 дом
Негов южен възел съвпад с върха на мой 7 дом
Негов южен възел в Телец, северен в Скорпион
Негова Лилит в Овен, прави квадрат с моите лунни възли, много близо до луната ми и в опозиция с мой Сатурн, който управлява южния възел
Червените платени са неговите.

Ще съм много благодарна малко да ми разясните за какво става въпрос.
« Последна редакция: Декември 10, 2021, 06:57:03 pm от Svetla »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1666 -: Декември 11, 2021, 11:59:49 am »
Венера/Сатурн е силен съвпад,но не е много ок,според мен.
Сатурн опозиция Луна,Слънце и Меркурий ранява.
« Последна редакция: Декември 11, 2021, 12:01:37 pm от Сафо »

Svetla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 49
Re: Синастрии
« Отговор #1667 -: Декември 11, 2021, 06:58:10 pm »
А колко е силно привличането. Хем не можем да се откажем, хем нещо не е както трябва в отношенията.
Затова и написах тези данни, защото не знам какво става и какво да направя.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Синастрии
« Отговор #1668 -: Декември 12, 2021, 12:05:58 am »
Ще отговоря като сатурнов човек, за когото този тип отношения са добре познати.
Важно е, трябва да се случи, всичко е с цел тестване на развитието ви, надрастване и порастване. Но ще е тежко и ще боли. В случая и двамата. Но така трябва. Знам, че понякога ни е трудно да го приемем, но, в крайна сметка, всичко се случва с причина.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Синастрии
« Отговор #1669 -: Декември 12, 2021, 02:45:33 pm »
Добра синастрия със силни предпоставки, но личи бездната във философско-житейските разбирания и устои. Двойно подчертани печати на нещастието по Шестопалов, но по позната натално енергия и за двамата. Аз считам, че връзката е устойчива във времето, по-трудна, предизвикателна и нещастна за него, Едипов комплекс. "Няма" късане.

Svetla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 49
Re: Синастрии
« Отговор #1670 -: Декември 12, 2021, 05:29:43 pm »
Благодаря ви за отговорите.
Явно това ще се проточи във времето и ще трябва да се свиква по някакъв начин. То е едно "бягане" от негова страна, после се връща една идея по-разбиращ според мен, хем иска да приключат тези отношения, хем не иска. Малко стресиращо ми звучи устойчива във времето и двойно нещастна по Шестопалов. А какво ще е Сатурнов човек? Ние и двамата ли сме Сатурнови? Може би е по-добре да прекъснем отношенията и всеки по пътя си, ама как да стане? Какво я прави нещастна, или това нещастие с течение на времето ще се изчисти? ОЛеле, колко много въпроси имам..

Svetla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 49
Re: Синастрии
« Отговор #1671 -: Декември 16, 2021, 04:04:12 pm »
А какво бихте казали за тази синастрия, червените планети са на партньора.
Благодаря ви. ;)

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Синастрии
« Отговор #1672 -: Януари 03, 2022, 01:12:48 pm »
Здравейте, момичета. Защо отношенията ни с майка ми са толкова отвратителни? Защо в моите очи е толкова психически нестабилна и провокира нарочно кризи и скандали, за което после обвинява другите ако и отвърнат? Не искам да изпадам в подробности за поведението, но имам неприятни спомени още от много малко дете и то не само в отношението с мен. Нещото, което ме прави най-голямо впечатление е , че нейното слънце прави квадратура с моя марс, сатурн и Нептун. Тази конфигурация се задейства от сегашното новолуние, а тя от сутринта ме заплашва как щяла да се трови и какво ли не, за да ме накаже. Нехармонични са аспектите между Марсовете, между нейното слънце и моя Плутон. Все едно говорим на два различни езика и по-скоро аз трябва да съм родителя, по-мъдрия и силния. Кофти отношения, не знам колко подобни имаха и с баба ми, която почина преди години. 
« Последна редакция: Януари 03, 2022, 01:52:26 pm от Лисана »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Синастрии
« Отговор #1673 -: Януари 03, 2022, 04:07:24 pm »
Ако приемем картата на майка ти донякъде за условно точна, то определено грешката не е в твоя телевизор. Тя просто си го носи в себе си. У асц е ингресен в 8 дом, съвпад юлв, опозиция Нептун и Юпитер, манипулативна, смучеща, вероятно разчитаща цял живот някой да й меси и носи, да дава наготово, акъл не приема, тя си знае най-добре, по цялата палитра от вероятно слаби оценки в училище и липса на високо образование до в мен е истината, аз съм най-обективния човек на света. Моята истина е Истината. Ти не знаеш, споря за това. Луна в първи, изразен егоцентризъм, може би не чак егоизъм, но слепота за другите и тегобите им, фокус върху себе си. Сатурн в 4, вероятно онаследена за нея майчина болка, студен роден дом, дом изобщо в живота, неможеща да създаде уют от своя страна, дом пълен със стари вещи и спомени, изваждане от килера на разкази за минали хора и събития като грамофонна плоча, вероятно отблъскване като малка, братя или сестри да са предпочитани пред нея, тя да е поставяна на втора линия от близки и роднини. Този Сатурн е у5, студенината се пренася при децата, особено първото дете. Хирон в 5, майчинството й носи смесени чувства, няма пълна радост, няма пълно удовлетворение, нещо куца там, недостига, двойнственост.
Единственото, което мога да посъветвам е да се постараеш да вземеш тази твоя болка, да я издигнеш, преработиш и да си я припомняш, за да ти помогне да не я повтаряш, да станеш друга, различна версия, защото много лесно повтаряме майчините модели. Фокусирай се върху бъдещето, имай свои деца и гледай напред, към тях. Освободи се от миналото, това е просто една обвивка, нататък ненужна, като черупката на яйцето за пиленцето.
Не казвам да загърбиш майка си, но се постарай да живееш отделно и да ограничиш контактите, тя няма да се отрови, споко.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1674 -: Януари 03, 2022, 05:11:08 pm »
Здравейте, момичета. Защо отношенията ни с майка ми са толкова отвратителни? Защо в моите очи е толкова психически нестабилна и провокира нарочно кризи и скандали, за което после обвинява другите ако и отвърнат?
Има Нептун на СЛВ опозиция с Меркурий на ЮЛВ , затова е нестабилна и с ментални проблеми, вероятно...
Но и ти дай почивка на твоя Марс, който квадрати нейното Слънце- с действията си подбиваш нейното самочувствие, не ѝ позволяваш да "свети". От друга страна твоя Сатурн квадрати нейното Слънце- това е кармичен аспект, в брака показва трудни отношения и след като се отработи кармата- всеки по пътя си. В отношенията родител -дете, като порасне детето е желателно да си поеме по пътя, вместо да съди родителите си, че са такива, каквито са.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Синастрии
« Отговор #1675 -: Януари 04, 2022, 12:08:47 am »
Люба, akruks, уау, момичета, това е абсолютно точно описание. Казвам го от една страна със свито сърце, защото въпреки годините, е "мама" и въпреки всичко и я обичам и много, много искам да го получа и в замяна...
Все едно цитирате нейните думи и поведение, "не съм и дала да свети, най-гадното нещо, най-голямата грешка е да имаш деца, че е принудена да живее с мен и баща ми още по-голяма грешка". Казва такива неща и после като я попиташ защо или споделиш, че не ти е приятно, обвинява, че лъжа, че съм ненормална, реве и търси съпричастност от трета страна. А в някои моменти се държи нормално и си казваш ето, може би всичко ще бъде наред, но не...Споделям не само от астрологична гледна точка, а и защото и вие сте жени и такава комуникация ми липсва - как е възможно човек да се отърси от такъв товар, от този коловоз и вредата на моята психика и себеоценка, която е нанесена. Давала съм пари по психолози, понеже у дома ми вмениха и хипохондрия от дете, човекът каза да се отнеса с безкрайна прошка и любов. Опитвам, но не помага да продължа като нормално функциониращ човек по своя път, тъпча на едно място и наистина нищо не излиза от мен.
Още веднъж - адмирации за тълкуването!
« Последна редакция: Януари 04, 2022, 12:16:49 am от Лисана »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Синастрии
« Отговор #1676 -: Януари 04, 2022, 01:10:43 am »
Според мен в синастрията на връзката родител-дете, детето винаги е невинно, то е продуктът, жертвата и играе върху чергата, която са му постлали, независимо от възрастта. Може ли котенцето да е с нещо виновно пред котката!? Голямото отбива малкото. Ти няма какво да направиш относно съдбата си да имаш тази майка, а не друга, остава ти да видиш какво можеш да направиш с този товар, който винаги ще си носиш, призракът ще се връща до последния миг. Затова не се опитвай да се освободиш от емоционални товар, а да живееш с него, да му направиш ремаркенце, което да влачиш, без да те боли гръб. Трябва да изградиш своя философия и позиция по случая, както към майка си, така и към нейния призрак, да намериш силата да скъсаш пъпната връв или да й дадеш нов смисъл. Не е случайно, че 4 дом е дъното на хороскопа, тежка задача. Трудно ще израсте великолепен дъб със слаби корени, но поне дъбът може да намери по-благодатна почва. Извлечи уроците, как те ошлайфа тази синастрия? Имаш модел, учи се и от лошите учители, каква да не бъдеш. Повтарям се, но гледай напред, намери смисъл напред, обръщай се напред. Акцентът да е пред теб, назад е съдбата. Трябва да си глуха към майчини преки и косвени думи, когато директно те унижава или те клевети пред трети, за да те натовари с вина и отговорност, да не ти пука от комшиите. Грижи се за нея физически, но си изгради защитен скафандър за нейния свят. Дистанция, физическа и емоционална - дезинфекция, когато я погледнеш или чуеш, осъзнай, че ти не си тя или това - дисциплина, когато те връхлети призрака й или видиш в себе си нея, което е нормално, отиграй образа, който искаш да бъдеш и считаш, че е правилен. Успех!

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Синастрии
« Отговор #1677 -: Януари 04, 2022, 02:27:49 am »
Лисана, ти всъщност нямаш кой знае колко предизвикателен натал, дори го определям като по-скоро лек, така че...
Три момента ми правят впечатление във връзка с твоя казус:
Опозицията Меркурий Луна - трябва да пребориш дисонанса между разум и чувства, думи и емоции, изразявай себе си директно, честно, не го играй френдли, когато не си, позволи си другите да не те харесват, няма нужда вечно да си пичката, която прави всяка компания приятна, балансирай като слагаш в двете блюда по равно, а не като бъдеш лост за чуждо издигане.
Ретрограден тронов Сатурн - тук ще натоваря с вина баща ти, не го спомена, но не е невинен. Аспект на липсващия баща, баща, починал рано, напуснал семейството, такъв, чиято професия изисква чести и продължителни отсъствия, моряк, шофьор или такъв, който тялом е тук, но духом го няма, с теб живее, на масата седи, но е фон, липса на авторитет и позиция, по-скоро пречи. Затова ти си станала Сатурн, родител на родителя. Все някой трябва да е Сатурн. Сатурн е в съвпад с Нептун и опозиция Марс. Чудно. Затлачване на дадена сфера от живота и лиса на активност в друга. Самоизяждане, породено от фрустрация, че пак ме удариха, а аз пак се усмихнах, за да има мир и любов, и добър имидж, да не се изложа, та затова реших, че ме галят. Това не се изразява само с майката, а изобщо. Аз на твое място бих потънала в работа, работа от сутрин до вечер, денонощно, да стана фактор в работата, трудна, специфична, експертна работа, който копае цял ден с мотиката, няма време за лични драми. Здраве чрез работа. Натоварвам физически, отпускам психически, интензивни, силови тренировки, дълъг маратон, а не спринт, вдигане на тежести, а не прозявна каланетика. Йога, но от онази, където се връзват на фльонга, ще ти помогне повече от прощаващия психолог. Тък като не умееш да действаш директно, ами действай подмолно, макар неморално. Другия път, когато те ударят, пак се усмихни, но после сритай кокалчета под масата и кажи, че краката на масата се клатят. Да се научат да не сядат на тази маса.
Опозицията Уран Хирон - тук е ключът за палатката. Пускам ти линк да четеш, можеш да преведеш текста, мисля, че ще ти светне.
http://astrotarot.net/natal-uranus-chiron-aspects/

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1678 -: Януари 04, 2022, 06:39:47 am »
Какво мислите за тази синастрия?Много напрегнати аспекти,възлите са намесени.Не се ориентирам в тези карти ,но съм чела,че по-добре да има връзка между планетите,дори и напрегната,отколкото никаква.
« Последна редакция: Януари 04, 2022, 06:45:32 am от Сафо »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Синастрии
« Отговор #1679 -: Януари 04, 2022, 11:57:36 am »
Ако това е дългата връзка на сина ти, за мен е странно, че са оцелели. Напрегнатите аспекти Венера-Уран говорят за бързо, рязко влюбване, но с краткотраен ефект, слапата неделя. Напрегнати аспекти на Сатурн и със светила не са нещо, което носи балсам за душата, а комбинацията Сатурн на асц влошава ситуацията за нея, той може да е ограничаващ, тя по-свобидолюбива и ентусиазирана, той обран и сух за нея. Нейната Луна затваря Тао по наталната му опозиция Сатурн-Меркурий, което подсилва тези проявления, много ранена Луна. Въпреки юлв, неговата Луна изглежда твърде самотна, как брак с тази жена. Марсовете им също не са в синхрон, тя подсилва наталната му квадратура Плутон Марс, агресия, жестокост, ревност, насилване. Добрите аспекти по съвпада й Слънце Меркурий, вкл секстил Меркурий може да й дават усещане за сигурност, помощ, комфорт и хармония и да помагат да пренебрегва различията им. Много привлекателно, хубаво момиче.