Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 284462 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1710 -: Януари 25, 2022, 10:14:09 am »
Акрукс, прочела съм внимателно. Плутон няма отношение към близките отношения на лично ниво, без значение, дали става въпрос за брат, сестра, братовчед, любовник/-ца, съпруг/-а, приятел. Плутон, ако е в знаци, където има сила Венера, ще подчертае, усили значимостта на връзките, в периода, докато транзитира в тези знаци, по начин, посочен от неговата природа, на колективно ниво. А, според това, дали е ъглов, по натал и с коя планета, на какво сигнификатор в картата, ще покаже колективното доколко е в синхрон с личното.

Цитат
При твоите продължителни взаимоотношения със сигурност има нещо, което ви е събрало и задържа, качи синастрията да видим   
Не само при моите, при всички има показатели за продължителни взаимоотношения и те са посочени от планетите до Сатурн, главните оси, възли. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1711 -: Януари 25, 2022, 02:53:53 pm »
Акрукс, прочела съм внимателно. Плутон няма отношение към близките отношения на лично ниво, без значение, дали става въпрос за брат, сестра, братовчед, любовник/-ца, съпруг/-а, приятел.
Е, то и за други астролози явно е без значение, щом го извадиха по едно време от списъка с планетите. Плутон за мен е от голямо значение, макар да не е лична, а външна планета. И не само защото си го нося на АС по рождение... При мен управлява 3-ти дом и когато транзитен Плутон доближи на градус Марс У3, У8 в 3д. почина сестра ми. Когато дирекционен Плутон застъпи К3 починаха моя първа братовчедка на 51г (катастрофа) и първи братовчед на 53г (мозъчен инсулт).
А когато достигна ИЦ буквално ми разруши бащиния дом, та много лично си я приемам тази “ колективната” планета.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1712 -: Януари 25, 2022, 04:29:17 pm »
Акрукс, една планета може да управлява сфери, само тогава, когато има възможности, потенциал и за същите. Така е и с хората, могат да управляват онези, които носят ресурса за това, макар че, много хора имат желание да са управляващи-това са различни неща.Плутон може да има желание, чрез това на някои хора, да управлява сферите на Скорпион, но няма към момента разпознат потенциал.  Какви са качествата му - топъл, сух, влажен, студен ?!
Не напразно Уран, Нептун, Плутон са трансцендентни планети или отвъд видимото защото не работят на физическо, земно ниво. Поне засега.
Аз не мога да ти кажа кое за теб има значение, но значението на Плутон не е значимо за синастрията- няма аргументи в тази посока.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“


gioia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re: Синастрии
« Отговор #1714 -: Януари 29, 2022, 12:13:54 am »
Здравейте, включвам се след ковидно с една синастрия. Ще се радвам да чуя и вашето мнение дали ще ги бъде тези двамата. Благодаря ви и се пазете. Вътрешния кръг е жената.  😘
« Последна редакция: Януари 29, 2022, 12:40:14 am от gioia »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1715 -: Януари 29, 2022, 12:29:52 pm »
Здравейте, включвам се след ковидно с една синастрия. Ще се радвам да чуя и вашето мнение дали ще ги бъде тези двамата. Благодаря ви и се пазете. Вътрешния кръг е жената.  😘
Мъжът има ли час на раждане, не виждам асцендента му  ::)

синастрията не вещае продължителна връзка, според мен

gioia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re: Синастрии
« Отговор #1716 -: Януари 29, 2022, 02:18:58 pm »
Не, не му знае точният час на раждане.  ☹️ Благодаря за включването Akruks, явно не е “the one and only” както на нея ѝ се иска.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Синастрии
« Отговор #1717 -: Януари 30, 2022, 11:01:40 pm »
art7ess, Корея, благодаря момичета :-*
Според вас в натала къде се вижда, това, с което ще се занимаваме и дали ще ни удовлетворява? Аз гледам У10, понякога и У6. При мен У10 Марс, но не бързам да се радвам на сила и воля в работата, защото е в 12 дом, както вече казах. Заплахите ми, че ще стана хижар може да се окажат ненапразни :)
Приказките от типа "ти си близнаци, писател, журналист е за теб", хич нямат общо с реалността. Не обичам и ми е трудно да пиша. Журналистиката я ненавиждам, в разрез е с моралните ми устои. Не съм social butterfly, отпускам се и свалям маските само пред познати от много години хора, че и пред тях не винаги става.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1718 -: Януари 31, 2022, 05:05:18 pm »
Лисана, основно 10-ти дом, управител и неговия диспозитор, защото едно е Марс У10 в Близнаци с Меркурий в Риби, примерно, друго е Марс 10 в Лъв и Слънце Овен в 10д, нали?
Гокленовите зони също се отчитат при определяне на професионална ориентация.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Синастрии
« Отговор #1719 -: Февруари 01, 2022, 05:07:26 pm »
При мен У10 не е определящ за избора ми на професия.
У10 е Нептун и е в 6- ти дом, много лесно можех да сбъдна мечтаната една професия - мед. сестра/ акушерка, но ме примързя да уча химията, а за другата - дизайн, нямам достатъчно талант за рисуване. Но , да, мечтаните професии са по Нептун .
У6 ми е Юпитер, но професията ми е по Слънце У3, намиращо се в 9- ти дом- начална педагогика + ранно чуждоезиково обучение. Като цяло езиците, писането, комуникацията са ми силна страна и не на последно място- Сатурн на К2.
Сложно стана, но исках да кажа, че само по 6/10 дом няма как да се предскаже професията.
За кратко съм била и продавач в магазин за козметика.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1720 -: Февруари 02, 2022, 10:13:19 am »
Здравейте, включвам се след ковидно с една синастрия. Ще се радвам да чуя и вашето мнение дали ще ги бъде тези двамата. Благодаря ви и се пазете. Вътрешния кръг е жената.  😘

По кръстосването на две карти, не може да се отговори на въпроса :" Ще ги бъде ли тези двамата?"
По-добре питането да мине през отдел "Хорарни въпроси".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1721 -: Февруари 03, 2022, 08:26:42 pm »
професията ми е по Слънце У3, намиращо се в 9- ти дом- начална педагогика + ранно чуждоезиково обучение. Като цяло езиците, писането, комуникацията са ми силна страна
Сложно стана, но исках да кажа, че само по 6/10 дом няма как да се предскаже професията.
За кратко съм била и продавач в магазин за козметика.
Слънцето ти е в гокленова зона  :)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Синастрии
« Отговор #1722 -: Февруари 03, 2022, 09:48:16 pm »
Това го чувам за сефте, даже разрових да потърся, но тези Гокленови зони нямат строга обособеност май.
http://www.astroto.com/sarticle.php?id=51
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1723 -: Февруари 04, 2022, 02:40:19 pm »
Това го чувам за сефте, даже разрових да потърся, но тези Гокленови зони нямат строга обособеност май.
http://www.astroto.com/sarticle.php?id=51
Гокленовите зони в хороскопа се простират :
Зона 1 - 30 градуса над асцендента- и 10 гр. под Асц. (30гр в 12д и 10гр от 1д)
Зона 2 - от 30 гр. на Запад от МС - до 10 гр. - на изток (30гр в 9д и 10гр в 10д)
Зона 3 -от 20 гр. под Десцендента- до 10 гр. над Дсц. (20гр в 6д и 10гр в 7д)
Зона 4 - от 20 гр. на изток от ИС - до 10 гр. на Запад (20гр в 3д и 10гр в 4д)

Имаш също тронова Луна У1 и Марс в Близнаци в Гокленова зона

http://astromedia.bg/wp-content/uploads/2018/06/%D0%9F%D0%A0%D0%9E%D0%A3%D0%A7%D0%92%D0%90%D0%9D%D0%98%D0%AF%D0%A2%D0%90-%D0%9D%D0%90-%D0%9C%D0%B8%D1%88%D0%B5%D0%BB-%D0%93%D0%BE%D0%BA%D0%BB%D0%B5%D0%BD.pdf

« Последна редакция: Февруари 04, 2022, 03:31:02 pm от akruks »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1724 -: Февруари 04, 2022, 02:51:02 pm »
Слънцето няма отношение към професията, защото не е естествен сигнификатор на нея,  само   ако  е сигнификатор в  дневна карта на професията.  В Гокленова зона- Меркурий, Венера, Марс, са най-показателни за професията като допълнителен фактор.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“