Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 277731 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Синастрии
« Отговор #1845 -: Август 22, 2022, 05:57:24 pm »
Синастрията е нещо такова:О,те имат Марс и Венера във връзка-страхотен секс.За любовници е добре,обаче при дългите връзки,ранени Светила и планети ,си казват думата в някакъв етап от живота,намесват се деца,роднини,ежедневие ,битовизми и страстта отива по дяволите,а Марс и Венера започват да си търсят кусури .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1846 -: Август 22, 2022, 06:42:34 pm »
Рени, аз съм със скорпионската луна но не съм типична Луна в Скорпион, да не кажа въобще,по-скоро много се оприличавам на Луна в Стрелец защо и как не мога да си обясня.
А кое в картите подсказва, че не трябва да сме дълго време заедно физически? Кои аспекти да гледам за това?

И още един въпрос- Играе ли Хирон някаква връзка във взаимоотношенията?

Цитат
но не съм типична Луна в Скорпион, да не кажа въобще,по-скоро много се оприличавам на Луна в Стрелец защо и как не мога да си обясня.
Сама си си отговорила " оприличавам се на...". Някои се оприличават на Джулия Робъртс, но не са Джулия Робъртс.

Цитат
подсказва, че не трябва да сме дълго време заедно физически? Кои аспекти да гледам за това?

Как си взаимодействат  стихиите между двамата и позициите на Луната
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Sun17

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re: Синастрии
« Отговор #1847 -: Август 22, 2022, 07:01:14 pm »
Мерси много Рени.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1848 -: Август 22, 2022, 08:47:08 pm »
Мерси много Рени.

Моля.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Синастрии
« Отговор #1849 -: Август 23, 2022, 04:40:48 am »
Аз, за разлика от някои съфорумисти,  поставям огромен акцент върху синастрията като изключително мощен енергиен индикатор и инструмент за съ-впадие (не можах да измисля по-точна дума).
От синастрията зависи дали тук с някой виртуален аватар ще се харесаме, дали ще прецъкаш телевизионния канал,  защото някой водещ ти лази по нервите,  а какво остава за съвместно битуване,  в което животът ти е изтекъл безвъзвратно.

А квадратурите винаги избиват. Може латентно да спинкат десетина години,  но в подходящата ситуация ще изпъкнат със страшна сила.

Фиксираните знаци са крайно нетолерантни към квадратури,  изобщо не им се получава. Вероятно това се дължи на несъответствието между дълбоката им категоричност и човъркането на квадрата,  което изисква излизане от комфортната зона.

Сериозността на Скорпиона остава неразбрана от лежерната повърхностност на Лъва,  който жадува за демонстриране на признание,  което първият не дава незаслужено. В тази част на фиксирания кръст има драматизация,  но тя е толкова разнопосочна,  че единият презира другия,  че е циркаджия,  а втория - заради неразбраната дълбочина,  бъркана с уязвимост поради невъзможност да бъде осъзнат мащабът й.
« Последна редакция: Август 23, 2022, 05:05:28 am от Люба »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Синастрии
« Отговор #1850 -: Август 23, 2022, 08:00:36 am »
Синастрията представлява анализирането на две рождени карти като съчетание. Сравняването между два статични момента във времето. Представлява статичен потенциал на взаимодействие. Синастрията е олицетворение на карта обещание, но е пасивна, необходим й е подходящ момент и синхрон между двете карти, които да предложат обещаното.

Кармичните т.е. по-значимите отношения не им е водеща синастрията, а периодът от време, в който се случват. Периодът от време е това, което „позволява“ да се осъществи една или друга синастрия. Ако не е актуален период, в който могат да възникнат значими взаимоотношения и наглед най-добрата „кармична“ синастрия, няма да доведе до такива. С много хора може да имаме „кармична“ синастрия, но не с всички ни се срещат пътищата. Затова е важно е да се отбележи, че взаимоотношенията, които стават реалност и взаимодействието с различни хора през определен период, т.е. всяка една такава синастрия не е произволна. Тези взаимоотношения могат да се случат, пътищата на участниците в нея могат да се пресекат, само в подходящо за тях време.

Наложило се е схващането, че астрологът използва синастрия, за да предположи какво ще е евентуалното бъдеще на връзката. И че изборът на дата за брак е водещ за по-нататъшното развитие на взаимоотношенията. Това не е точно така. Астрологично картата, по която се избира най-подходящ ден може да има само спомагателна, допълнителна роля, тя не е основна партньорска астрологична карта. Синастрията пък представлява само цялостният обмен, на всички нива между партньорите. Тя е само част от един партньорски анализ. И като такъв разгледана във времеви контекст, може да предполага кога една или друга част от този обмен, може да излезе на дневен ред. Астрологичната карта, която се разглежда за рождения потенциал и развитието на връзката е комбинът.

Синастрията се отключва на сходен енергиен принцип. Например, ако транзитен Нептун аспектира лична планета, могат да станат актуални синастрии с хора, с които имаш синастрична взаимовръзка на личната планета и Нептун. В този ред на мисли и синастрична квадратура, може да е "обещаното", което прави възможна първа среща, контакт. За някакъв период от време.  В случай, че е между външна и лична планета. Този с външната може да стане проводник, катализатор на условия под мотото "извън зоната на комфорт" на този с личната.

Синастрията се анализира като следствие, в контекста на времето на срещата и съответните астрологични показатели. За развитието на взаимоотношенията, техния сюжет. Комбинът - съдбата на връзката. Композитът - стиковката на енергийно ниво.
« Последна редакция: Август 23, 2022, 09:41:15 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1851 -: Август 23, 2022, 10:22:37 am »
Картите тип "подходящ ден за еди какво си" са елективни карти и разбира се, че показват какво ще е развитието на "еди какво си", нали в това е техния смисъ. Няма по-малко важни или водещи карти/правила при анализа на близки взаимоотношенияпросто всяка една от тях си има своето предназначение, всички карти от този тип се разглеждат. Първото и най-важно условие е да има "жива риба ",връзка действащи отношения" и тогава се слага тигана с олиото-натална карта,  синастрична карта, комбинирани карти, карта на първата среща, прогресивни/дирекционни карти, годишния управител на А активира сигнификаторите за връзки на Б и т.н.
 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Синастрии
« Отговор #1852 -: Август 23, 2022, 10:52:44 am »
Поставянето по степен на важност, в контекста на някаква концепция, е в основата на един анализ, който има научна стойност. За мен е присъщо концептуалното мислене. Анализ без концепция е като айрян без мляко.

Sun17

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re: Синастрии
« Отговор #1853 -: Август 23, 2022, 12:20:03 pm »
Люба, човек не може да избяга от себе си, колкото и да си казвам " тези черти ги нямам ето аз не съм това " други вероятно изпъкват. Искам да изляза с приятели, той е домошар иска вкъщи и казва излез но така го казва, че на мен ми се отщява, и това е само един пример. После си казвам " хайде да не правя от мухата слон" Преди си мислех, че щом аз съм АСЦ Лъв може това да омекоти квадрата но явно греша. И колкото и да ми се иска да запратя луната в Телец примерно не мога.

Starinthenightsky,
Мерси за разяснението, както казва моя близка " Всеки има половинка в този живот но малцина я срещат" или както казваш важен е и момента на среща и от какво имат нужда индивидите в този момент. Отговарям си защо предишната идеална синастрия не е сработила-Аз млада вълнуваха ме , студентство, пътувания, работа, той по-голям готов за семейство. Иначе идеална синастрия, в неподходящ момент.
За кармичност силно св надявам да не е карма, дано го срещам за първи път тук на тази земя.

Преди в началото построих комбин но като видях Хирон квадрат Слънце за който четох някъде, че бил пагубен се отказах да разглеждам :-( АСЦ -ДСЦ Водолей -Лъв също не е най-доброто,има напрежение което вероятно тепърва ще усетя.

Когато човек е дълго време свободен иска да е във връзка , когато е във връзка и мине време иска тавана да падне на моменти. Угодия нама.
Ето и комбина, празен 4Д , Сатурн в Лъв където не е добре. Чудно!

 

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1854 -: Август 23, 2022, 02:29:59 pm »
Sun17,
 
Цитат
Иначе идеална синастрия

Коя синастрия е идеална ? Или да дадеш пример, с тази, която си преценила, че е такава за теб ?

Цитат
Когато човек е дълго време свободен иска да е във връзка , когато е във връзка и мине време иска тавана да падне на моменти.

Това не е вярно.  :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Sun17

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re: Синастрии
« Отговор #1855 -: Август 23, 2022, 03:16:18 pm »
Рени, идеална според това което съм чела, Сатурн тригон към светила, Венера-Марс тригон огледален, Съвпад -Луни, Юпитер тригон Луна това е за което се сещам в момента. Вероятно има и много други показатели.

Да, не е вярно, за това написах на моменти. Ако трябва да избирам свобода в момента не бих, и понеже прогресивна луна ми е в Риби последни градуси слава-богу нямам търпение да влезе в Овен защото ме прави по-чувствителна отколкото съм и тук визирам и хора, обстоятелствата , ужас.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Синастрии
« Отговор #1856 -: Август 23, 2022, 04:40:14 pm »
Sun 17 и сега директирай планетите в комбина,например Марс ,след колко градуса ще кацне на к7 и след колко ,ще направи опозиция Слънце/Венера.Колко години от началото на връзката са минали.Директирай.Транзити на планети активират ли точки.
Пълнолунието във водолей,което е активно все още,активира К5/К11 на 19*
« Последна редакция: Август 23, 2022, 04:43:05 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1857 -: Август 23, 2022, 04:55:34 pm »
Рени, идеална според това което съм чела, Сатурн тригон към светила, Венера-Марс тригон огледален, Съвпад -Луни, Юпитер тригон Луна това е за което се сещам в момента. Вероятно има и много други показатели.


Sun17, затова помолих, да качиш твоята карта и тази на предходния партньор, с който ти сподели, че е била идеална синастрията. Ако човек в своята същност не е съвместим с другите, няма как тригоните от картата на другия, да го променят и да се получи идеална синастрия/добра връзка. Няма и подходящ период.
Пример, в твоята карта, Луна- Сатурн в Скорпион, как ще се свържеш на дълбоко интимно с другия- трудно, но пък Венера във Везни, няма да те остави намира, ако не си във взаимоотношения, с цената на компромиса, за сметка на интензитета на страстите; търсения образ мъж Слънце- Юпитер- възел, как ще приеме един вечно доказващ  се мъж, на приказки, които провокират възбудат, Марс във Везни ? Повечето планети в картата ти са събрани като в ядро, в три поредни знака, отсреща липсва антагонист, значи винаги ще търсиш и нещо коренно различно в другия, за баланс. В началото ще ти е приятно, но с времето- не. И, тогава, какво от това, че Венера на другия е тригон с твоя Марс? Твоят Марс е некомпетентен във връзките, той мисли, когато трябва да действа. Или пък, нечий Юпитер е тригон с твоята Луна- тя е затормозена, с годините все повече бетон се трупа там, все повече контрол. Е, тогава кое му е идеалното на синастрията, и на подходящия момент, и на комбинираната карта ? Човек може да овладее някои аспекти от себе си, но влезе във взаимоотношения с друг човек и същия този човек активира, даже и с тригон чувствителната точка- бум ! Затова астролозите, които са топ в партньорската астрология, споделят, че тя е въпрос на преценка. :)

« Последна редакция: Август 23, 2022, 04:57:24 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Sun17

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re: Синастрии
« Отговор #1858 -: Август 23, 2022, 05:40:28 pm »
Сафо, минаха 3 г и 1 месец, 7 месеца след това заживяхме заедно. Транзитния Марс в момента е първи градус в Телец в 4Д съвпад с ИЦ още не е стигнал 7Д, тр Слънце е в 7-ми прави съвпад със Сатурн и Слънце . Тр Сатурн в 1Д опозиция на Сатурн и тригон с Юпитер и Плутон,това е което ми се наби на очи.

Ле-ле Рени 🤗 много си добра, моята Венера не знам какво прави но винаги съм искала свобода отдавам го на Уран съвпад Слънце в Стрелец, може и да греша. Сакън скъпоценна свобода, но истината е, че човек и във връзка може да има свобода когато му е спокойно и се чувства добре. Последните 5,6 години по-улегнах така да се каже и вече поисках спокойствие и някой до мен, а сега търся под вола теле и се хващам за глупости, че не излизам толкова.Не се понасям чак.

Рени, все пак ако човек положи усилие може ли да си отработи някои негативни аспекти и до каква степен?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1859 -: Август 23, 2022, 05:55:16 pm »
Sun17, човек е редно да полага усилия, а пък докъде ще го отведат никой не знае. Може и да се владее, но стане някой друг- аз поне към момента не съм видяла такова чудо.  ;)
Иначе, казано, твоята Луна в Скорпион, никога няма да стане Луна в Риби, но това не пречи да полагаш усилия, за да овладяваш своите емоционални зависимости, съмнения, фобии, драми, крайности. Щом си се родила с кофа с ябълки, няма как същите да станат круши, колкото и да ги пръскаш с модни препарати, Просто приемаш, че твоята кофа е с гнили ябълки и търсиш рецепти за кекс с гнили ябълки или пък си правиш оцет, някакво лекарство, може и да ги продадеш, на по-ниска цена. Горе-долу така работят нещата. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“