Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 277678 пъти)

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Синастрии
« Отговор #75 -: Юни 26, 2014, 03:08:16 pm »
С всички хора, които обичам и съм създала силни, духовни и трайни връзки имаме замесен плутон и сатурн в синастриите.
личните планети привличат първоначално, но за продължителна и дълбока връзка си трябват тежки планети. 

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #76 -: Юни 26, 2014, 03:15:57 pm »
В момента се чувствам добре с това момче ... ясно е че няма да ми  е първия по който ще рева и нито ще ми е последния (не се знае какво ще стане)... но искам да споделя че е първото момче с което се чувствам спокойна и сигурна  :) така че живея за мига пък каквото ще да става и да се раделиме на 23 съм не съм на 50 да се отчайвам... но в момента сме в началото и всичко ни е хубаво и ако може да сме постоянно гушнати ще сме най - щастливи  :)
Прочети моя кратък коментар по синастрията ти, който публикувах два пъти, но явно се губи сред толкова дълги и негативни прогнози, накратко от мен- важното е, че ти е хубаво с това момче, а идеална синастрия няма!

За подробна интерпретация е нужно картите и на двамата с градусите, защото да се отчита например една квадратура само по знак в приложената карта е несериозно!

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #77 -: Юни 26, 2014, 03:43:38 pm »
И аз търся ЖИТЕЙСКИ опит за съвпадите на Хирон в синастрията.

ти търсиш и двата ли да съвпадат с нещо от другата карта?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #78 -: Юни 26, 2014, 04:00:27 pm »
Обърни внимание и на двойно подчертания аспект Плутон/Луна.Единият път е опозизия,а вторият квадратура.Иначе едно секстилче Слънце/Луна е приятно аспектче,което може да успее да омекоти в някаква степен  нещата.
  двойно, тройно, как ги отчиташ само по знак тези аспекти, без да знаеш градусите
И Плутон отдавна е изхвърлен в групата на плутоноидите, не го броят за планета вече  :)

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Синастрии
« Отговор #79 -: Юни 26, 2014, 04:18:53 pm »
 
Мисля, че на всеки му е случвало да каже неща, които не трябва, така че не е нужно тук да правим от мухата слон. Аз самата съм била директна, докато Ини не ме научи какво НЕ трябва да се казва или поне да се прави по заобиколния начин, но затова си трябва и дар слово :) Докато сме живи, се учим, бъркаме, правим си поуки, продължаваме напред. Аз също погледнах синастрията, видях квадратурата на слънцата, която никой не коментира?! Но не гледам много синастрии, защото съм виждала дълги и продължителни връзки с квадратури на луни, венери и марсове и обратното на пръв поглед перфектна синастрия, но хората се разделят със скандал. Все пак и синастриите търпят прогресии. На мен също ми е било казвано директно, и то от астролози, например: на уран съвпад луна ще направиш аборт или майка ти ще умре - нищо подобно не се случи, Слава богу, но е неприятно да го чуеш или пък: имаш марс в скорпион в 8, ще те застрелят :012: Вече и да ми казват такива неща, подминавам с усмивка, но на един млад човек, които няма много опит, не би било добре така директно да се поднася информацията, но и не трябва да се лъже, казвайки, че всичко ще бъде перфектно.
А що се отнася до Плутон и Сатурн, мисля, че именно те са индикаторите за продължителна връзка.
Ехеее  Съни  :012: Мерси  :57:  :58:  Просто наистина вярвам и знам, че думите са опасно оръжие. :)

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Синастрии
« Отговор #80 -: Юни 26, 2014, 04:31:39 pm »
Аз също погледнах синастрията, видях квадратурата на слънцата, която никой не коментира?!

Е и, какво като я има. Значи още довечера ще трябва да уведомя най-близкия, че е аут, просто не може и не става с такива слънца.  :012: А за дългогодишните ми приятелки, с които сме на квадрат/опозиция, направо дума да не обелвам, зачерквам ги завинаги и това е.

Трябва да се излезе от тази рамка на тълкуване. Не всеки има нужда от плавни аспекти в партньорството, на първо място е наталната карта, а пък още по-малко някой може да се измъкне от хората, които трябва да срещне в живота си. Не може всички да ни галят с перце, а и няма такава сто процента хармонична връзка. Между двама души се получава един нов свят, който не се улавя странично с общи астроприказки. Няма синастрия, която да позволява или да забранява. Това са пълни глупости.

No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #81 -: Юни 26, 2014, 04:37:57 pm »
Между другото, сетих се за един почти 40-годишен брак, който все още продължава. Жената е със Слънце във Везни и Луна в Рак, мъжът е със Слънце в Овен и Луна във Везни. Тук има и съвпади между светилата, и напрегнати аспекти между същите. Гледа се комплексната картина, знаете.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Синастрии
« Отговор #82 -: Юни 26, 2014, 04:43:12 pm »
sunrain, Не си ме разбрала правилно. Нашите също имат квадратура на слънцата и имат 30 годишен брак.

Напротив, разбрах те. Иронизирам, не е пряко към казаното от теб, прочетох добре, че ти самата си виждала синастрии на квадрати и етц. Те тези брътвежи отдавна се пишат по форумите, нищо ново.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #83 -: Юни 26, 2014, 04:43:58 pm »
това тук е доста полезно четиво .... особено за напрегнатите аспекти :) предполагам, че на повечето ви е познато, но ... все пак

http://ga3l.wordpress.com/2012/10/30/%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F-%D1%88%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B2-2/#2

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Синастрии
« Отговор #84 -: Юни 26, 2014, 04:48:11 pm »
Между другото, сетих се за един почти 40-годишен брак, който все още продължава. Жената е със Слънце във Везни и Луна в Рак, мъжът е със Слънце в Овен и Луна във Везни. Тук има и съвпади между светилата, и напрегнати аспекти между същите. Гледа се комплексната картина, знаете.  :)

Ужас, не е възможно, как.  :012: Че ако имат и разни Плутони, Марсове, Сатурни като мен и други, къде въобще са тръгнали те... Много обичам професиАнални астроложки да поставят диагнози и да ръсят "мозък" на килограм, щото и това сме го срещали, да.   
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

mail

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
Re: Синастрии
« Отговор #85 -: Юни 26, 2014, 04:53:55 pm »
Така... Ето какво казват критериите на  ведическата астрология за тази  синастрия..

Физическата съвместимост на двамата по nadi kuta е средна. И двете накшатри Критика (нейната)  и Шравана (неговата) принадлежат към кафа доша. Връзката е възможна, макар и не оптимална.
По хармоничност на връзката rashi kuta и това дали ще се чувстват щастливи един с друг, съвместимостта е идеална. Луната на момчето се намира в 9-ти дом от Луната на момичето, което означава също така, че ще прояви отговорност и грижа.
По gana kuta - харесване от пръв поглед съвместиммостта е лоша, ето защо на момичето е било нужно време да "забележи: момчето и да го припознае като свой избранник.
По dina kuta- продължителност и устойчивост на връзката прогнозата е благоприятна. Накшатрата на момчето е  на разстояние 20 накшатри от  тази на момичето и не попада в групата на комбинациите, които дават лош резултат.. Лично аз предвиждам тази връзка да просъществува  няколко години. Преценката правя въз основа на  планетните периоди на двамата. И двамата в момента се намират във вимшотари-даша на Раху, като на момчето тя ще продължи до 2017 г... Момичето ще запази дълго време любовни чувства към момчето..
Относно негативните явления във връзката по radji kuta - такива като  одовяване, бедност, изгнание, преждевременна смърт, загуба на деца, разположението на Луните не попада в рисковите комбинации...
По vedha kuta - трудности във връзката  - синастрията на двамата не попада в рисковите  конфигурации..
Двамата могат успешно да създадат потомство, накшатрите им не попадат в несъвместими групи
Сексуалната съвместимост е добра. И двете накшатри са женски, което гарантира равноправност в леглото.
Мито един от двамата няма т нар. Мангалик или Куджа доша в хороскопа си, което във всички случаи гарантира отсъствие на тежки конфликти и прояви на насилие във връзката..
Доколкото се вижда проблемност в тази връзка, то те са в сферата на материалния просперитет и финансовата стабилност. По Joni kuta прогнозите са средни, може да има финансови загуби.
В картат на момичето се виждат заложби за отработване на много карма в това въплъщение. Тя идва от нисша планета и тук ще и се наложи активно да работи за духовното си израстване. Определено виждам многобрачие. Меркурий в 1-ви дом, аспектиращ 7-ми, съответно 7-ми попада в дуален знак, близнаци..Ех, ще разглеждаме още много синастрии, Мейче...
.В професионалната сфера има заложби да пише, да публикува, да учи другите, самата тя да развива интелекта си....Силно и препоръчвам да се ориентира към някакъв вид духовна практика, също така. Астрологията е добра начална стъпка, но ако остане само на нея има опасност да я повлече чалгаджийството. Горчивата порция карма ще бъде отработвана най-вече по 6-ти и 12-ти д в марсов контекст и това може би вече се е случило в периода 2004 /2011...Но събитията  в никакъв случай няма да са свързани с партньорска връзка,  още по-малко с момчето от  дадената синастрия..
Не е изключен живот (работа)  в чужбина..
Хорарната карта ще разгледам малко по късно, че се изморих...
Mного ти благодаря  :-*

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #86 -: Юни 26, 2014, 04:55:27 pm »
Сещам се и за мъчителни бракове с преобладаващи хубави синастрични аспекти, такива като съвпад Слънце/Венера, тригон между партньорските Луни, хармоничен аспект Слънце/Луна... Затова съм на мнение, конкретно за западната синастрия, че отговор на въпроса "защо се е получило?" или "защо не се е получило?" се търси най-напред в наталните карти, не в синастрията. Има хора, които тенденциозно имат проблеми във връзките/брака, с какъвто и партньор да се съберат, ако ще и с "идеалния". И това си го пише в натала, синастрията само прави "спойка" между въпросните двама души в определен времеви момент.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #87 -: Юни 26, 2014, 05:09:40 pm »
Между другото, сетих се за един почти 40-годишен брак, който все още продължава. Жената е със Слънце във Везни и Луна в Рак, мъжът е със Слънце в Овен и Луна във Везни. Тук има и съвпади между светилата, и напрегнати аспекти между същите. Гледа се комплексната картина, знаете.  :)
Според проучванията на Юнг за устояли бракове, на първо място е положението, при което Луната на единия съвпада със Слъцето на другия, на второ място е Луната на единия да е съвместима със Слънцето на другия, а на трето място е съвпад на Луната на единия с АСЦ на другия, така че нищо случайно няма при твоите познати.
Моето Слънце и Луна също са в квадрат със Слънцето на мъжа ми, но неговата Луна е в секстил с моето Слънце, а моят МП Слънце/Луна е в точен съвпад с неговата Венера, която е в точен квадрат с моите светила, но сме заедно вече 26г, в които сме имали напрегнати и драматични моменти, но на неговата лъвска Луна драмата се отразява добре, а като вземем предвид, че Луната му е в тригон с моята се предполага, че и на мен ми харесва да има жега, че иначе скука.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #88 -: Юни 26, 2014, 05:14:26 pm »
Затова съм на мнение, конкретно за западната синастрия, че отговор на въпроса "защо се е получило?" или "защо не се е получило?" се търси най-напред в наталните карти, не в синастрията. Има хора, които тенденциозно имат проблеми във връзките/брака, с какъвто и партньор да се съберат, ако ще и с "идеалния". И това си го пише в натала, синастрията само прави "спойка" между въпросните двама души в определен времеви момент.
Точно! В разглежданата синастрия може да има знаков квадрат между Плутон на единия с Луната на другия, но той има този квадрат и в натала си, тогава какво- да зареже себе си ли, вместо да се насочи как да отработи този квадрат положително!

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Синастрии
« Отговор #89 -: Юни 26, 2014, 05:17:52 pm »
Не ставаше дума само за бракове, темата замина другаде изглежда. Синастрията изследва въобще отношенията. Да не слагаме пак някакви коловози - кой е женен, кой не, няма никакво значение. В стерилна среда поставени няма, животът е там навън и не се сещам за земни, които да са избягали от предизвикателствата във връзките. Не е чудно, че именно там човек стига до важни изводи за себе си, открива грешките си и понякога дори разпознава посоката на пътя си. Другото е талаш.
« Последна редакция: Юни 26, 2014, 10:24:28 pm от sunrain »
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred