Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 277824 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #90 -: Юни 26, 2014, 05:19:32 pm »
Смея да твърдя, че има хора, които просто не умеят да бъдат партньори или, ако все пак донякъде успяват, то много трудно и с безброй компромиси от двете страни. Това може да се види и в наталната карта, не е "виновна" синастрията, ако не се е получило.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Синастрии
« Отговор #91 -: Юни 26, 2014, 05:48:45 pm »
Синастрията за мен е полезен,но по второстепенен метод,отчитат се само наталните положения,не се отчитат достатъчно настъпилите промени,вследствие на прогресии,дирекции,тежки транзити.Отдавна не бях поглежбдал хороскопите на майка ми и баща ми-на всяко препрочитане откривам нещо пропуснато от мен предния път-оказа се и двамата имат Слънце квадратура Марс,при мен Слънце и Луна са в падение,МП Слънце/Луна Съвпад куспида 8 дом,полуквадратура Марс.Няма нужда от синастрия-бурна,страстна връзка в началото,като отмине страста-Марсови проблеми.От 20 години живеят разделени,враждуващи,но не се развеждат,,заради децата,,-това е от моя съвпад на падналите Сл. и Луна .Марс ги е събрал,Марс ги разделя . :57:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #92 -: Юни 26, 2014, 07:21:55 pm »
Или какви аспекти имат в синастрията жени със системен физически терор?

Не познавам жени, които са били физически малтретирани в семейството и постоянно бити от съпруга.

Имам приятелка с труден брак - постоянно мрънкане, обиди, скандали, унижение - аз лично го определям като психически тормоз. Тя е със съвпад Марс/Сатурн в 7 дом (в интерсептиран знак), същите участват в т-квадрат със Слънце/ретро Венера и Нептун. Тау-квадратът се случва в мутабелни знаци и засяга ъглови домове. Ако беше в кардинални знаци, сигурно нямаше да търпи. С партньора не бих казала, че имат трудна синастрия.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #93 -: Юни 26, 2014, 07:49:09 pm »
Както казах, те нямат чак толкова трудна синастрия - няма Марс/Сатурн, Марс/Плутон, Луна/Сатурн или Луна/Плутон.

Слънцето, Меркурий и Марс на партньора попадат в знака на нейния Асцендент, но най-точен е съвпадът с Марс - може отчасти и на това да се дължат спречкванията им, но не считам това за достатъчен фактор.

Иначе, ако разгледаме наталните им карти поотделно, при двамата има указания за трудности в партньорската сфера. Нейните констелации вече съм изброила, при мъжа има екзалтирал Сатурн в 7 дом в квадрат и рецепция с Венера в Козирог (Сатурн е в съвпад с Юпитер). Сама по себе си тази констелация не носи конфликтен заряд, по-скоро бих я свързава със завишени претенции към партньора. А за постоянното му мрънкане - Луна в Рак в квадрат с Плутон.  ;D
Но при него има силно застъпени Лунни възли - във ведическата карта в един знак с ЮЛВ попадат Слънцето, Меркурий и Марс, а в един знак със СЛВ е Луната - такива хора често са трудни и непоносими за самите себе си, какво да говорим за техните партньори и близки.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрии
« Отговор #94 -: Юни 26, 2014, 08:07:48 pm »
На мнение съм, че преди всичко трябва да се разгледат наталите и на двамата партньори и техните индивидуални нужди в една връзка.
Ето аз примерно не се разбирам и не харесвам мъже със водни и земни Слънца. Съвпада на нечии Луна или Слънце с моите такива хич не ми харесва. Имам нужда от динамика във връзката, тоест напрегнати аспекти. Напрегнатите аспекти на Плутон към личните ми планети са добре дошли. Не харесвам (поне до този момент) прекаленото спокойствието в една връзка.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрии
« Отговор #95 -: Юни 26, 2014, 08:14:16 pm »
А коя синастрия гледате, че нещо не разбрах  :017:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Синастрии
« Отговор #96 -: Август 26, 2014, 04:51:23 pm »
Ама вие и в една година сте родени, голяма изненада ви е синастрията :)

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Синастрии
« Отговор #97 -: Август 27, 2014, 09:53:56 am »
В една година, два дни разлика  :57:
Голяма изненада :012: приличаме си твърде много, или?  :017:
Моята връзка е такава, но няма да повярваш само по различни Луни, Меркове и домове, колко разлики се получават  :)

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Синастрии
« Отговор #98 -: Август 27, 2014, 10:14:33 am »
зачетох се в темата:)
 в астрологията трябва мислене готовите формулировки  сработват на 40 %
та - например  жена козирог- луна в рак,  мъж овен - луна везни светилата идват  на квадрат, но  се оказват на мидпойнт на знаците и зтаварят кардинален кръст( същото може да стане с фиксирани или подвижни) и се срещат разни такива на 1 поглед чудати дългогодишни съюзи:)
в античната астрология съвременното схващане за  изток и запад ( остта асц- десц)  в картата са на "обратно", същото естетствено  прочетох в  в индийската и например планета, която се намира  на дц се преживява като на ац и възлите по тези точки са често показателни; Смята се, че  кету на партньора връз ваш Асц е кармична, но  контролирана от времето  връзка, докато раху  има разтеж в такава позиция и това е  дълготрайна неограничена във времето връзка.  Но, ако им разменим световните посоки:)



Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #99 -: Август 27, 2014, 10:38:37 am »
зачетох се в темата:)
 в астрологията трябва мислене готовите формулировки  сработват на 40 %
та - например  жена козирог- луна в рак,  мъж овен - луна везни светилата идват  на квадрат, но  се оказват на мидпойнт на знаците и зтаварят кардинален кръст( същото може да стане с фиксирани или подвижни) и се срещат разни такива на 1 поглед чудати дългогодишни съюзи:)
в античната астрология съвременното схващане за  изток и запад ( остта асц- десц)  в картата са на "обратно", същото естетствено  прочетох в  в индийската и например планета, която се намира  на дц се преживява като на ац и възлите по тези точки са често показателни; Смята се, че  кету на партньора връз ваш Асц е кармична, но  контролирана от времето  връзка, докато раху  има разтеж в такава позиция и това е  дълготрайна неограничена във времето връзка.  Но, ако им разменим световните посоки:)

аз имам такова чудо и не ми харесва много тази тенденция - неограничена във времето :) - след няколко месеца мога пак да докладвам, защото в момента моя ЮЛВ в 5 дом е доста натоварен и ще видим какво ще се получи в крайна сметка като събитийност, когато го освободят транзитите и прогресиите

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Синастрии
« Отговор #100 -: Август 27, 2014, 11:07:04 am »
това е за синастрия т.е. партньорски  раху на  васш асц или обратното

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #101 -: Август 27, 2014, 11:21:11 am »
това е за синастрия т.е. партньорски  раху на  васш асц или обратното

точно де - негов Асц върху мой СЛВ и е в комбинация с негов Сатурн :)

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Синастрии
« Отговор #102 -: Август 27, 2014, 12:02:57 pm »
:)  само  снимка на част е, но звучи  обвързващо
а как се чувства твоя раху там?

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #103 -: Август 27, 2014, 12:27:55 pm »
:)  само  снимка на част е, но звучи  обвързващо
а как се чувства твоя раху там?

Няма мърдане - делата по него се налага да ги осъществявам и това налагане не е по лесния начин :)
В последно време даже получавам посланията директно от устата на човека - все едно е учил астрология :) - много е интересно :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Синастрии
« Отговор #104 -: Август 27, 2014, 01:29:41 pm »
Аз съм в обратната ситуация, рахуто ми е на асц, не се чувствам хваната в кармичен капан, просто знам, че това е човекът
...заради което пък мога да си правя каквито искам скандали  :D