Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 281265 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #420 -: Февруари 01, 2015, 12:53:50 am »
В синастриите с моите приятели имаме много "агресивни" аспекти,които никога не са се проявявали.Например техни
Марсове(Кзр) квадрат към моите планети в Овен,а също и към мои Плутон/Уран.Хирон(Слънце)съвпад Сатурн.
Плутон квадрат Марс/Юпитер
Сатурн квадрат Слънце
Плутон опоз Луна(У1)
Уран опоз ЛунаУ1
Уран квадрат Марс
Сатурн/Юпитер квадрат
Марс/Юпитер квадрат на Марс/Юпитер
Плутон квадрат Сатурн
сатурн квадрат Хирон
Това са малка част от напрегнатите аспекти,които "не се потискат ",а не е имало защо да се изявяват.Хармония и толерантност,достатъчно дистанция от Уранови тригони.....какво става,че пощръкляваме към хора,към които изпитваме сексуално желание и не се държим адекватно?Как така 8 и 12Д(в които иначе спокойно си живеят Слънца,Марсове и Сатурни на приятели,тежко синастрично аспектирани),с които дори и У8 са в лош аспект всичко е наред и доверието е на 100%,а като се намеси сексуалният интерес между хора с много по-добри синастрии се появяват нелепи затруднения и мъчителни моменти?
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

mojeliednovapros4e

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #421 -: Февруари 01, 2015, 12:52:32 pm »
Здравейте, много хубаво и оживено форумче. Имам едно питане за синастрии. Ако Уран /моят/ на единия прави тесни квадрати със Слънце, Луна, Меркурий, Марс, Вертекс на другия - задължително ли е да няма никаква стабилност и изобщо връзка? Има и 3 градусов квадрат Венера Хирон. Знам, че е на парче, ама някаква насока или личен опит?  :38:

Да добавя -
- понеже няма голяма разлика в годините, неговият уран също квадратира всички тези планети и точка, и се питам дали не се неутрализират тези квадратури в синастрия, ако така или иначе неговата натална карта ги има същите квадрати на Уран?
- също в едната карта има много широк квадрат Венера Хирон, а в другата има тесен тригон Венера Хирон - дали в този смисъл не се неутрализира и гадния квадрат Венера Хирон в синастрията?
- и последно - в композитната карта Хирон е добре аспектиран, Уран има малко аспекти, един ок и умерено кофти. Сега, ако в композит Хирон е добре поставен, но в синастрия е яко кофти - кое важи повече? Същото за Уран - в синастрия кофти, в композит приличен и с малко аспекти - кое важи повече, има ли неутрализация на гадостите от синастрията?
« Последна редакция: Февруари 01, 2015, 01:32:22 pm от mojeliednovapros4e »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #422 -: Февруари 01, 2015, 01:23:32 pm »
Здравейте, много хубаво и оживено форумче. Имам едно питане за синастрии. Ако Уран на единия прави тесни квадрати със Слънце, Луна, Меркурий, Марс, Вертекс на другия - задължително ли е да няма никаква стабилност и изобщо връзка? Има и 3 градусов квадрат Венера Хирон. Знам, че е на парче, ама някаква насока или личен опит?  :38:

ednootgovor4emojeli, колкото по-широко е около Уран, толкова по-синатрично стабилно ще се (с)вържете. Това е моето парче опит. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

mojeliednovapros4e

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #423 -: Февруари 01, 2015, 01:34:40 pm »
Благодаря. Малко ъпдейтнах въпроса, дали би имало разлика, ако композитът е хубав, а този, който търпи квадратите от Уран, ги има същите и по натал?
« Последна редакция: Февруари 01, 2015, 02:00:45 pm от mojeliednovapros4e »

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Синастрии
« Отговор #424 -: Февруари 13, 2015, 09:12:23 pm »
Поствам синастрията между майка ми и баща ми(разведени са).На майка ми не и знам часа на баща ми уж е точен.На който му се занимава може да каже по нещо,че на мен ми е много интересна  :) Баща ми е във външния кръг

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #425 -: Февруари 13, 2015, 10:11:44 pm »
Поствам синастрията между майка ми и баща ми(разведени са).На майка ми не и знам часа на баща ми уж е точен.На който му се занимава може да каже по нещо,че на мен ми е много интересна  :) Баща ми е във външния кръг
Уловката в тази синастрия ще да е Хирон/Сатурн съвпадът и Уранът на баща ти опозиция на Слънцето на майка ти(ако не броим,че е опозиция на съвпад на няколко планети.Тази синастрия трябваше да е успешна с екзл.Юпитер(Р)/Венера в съвпад,Сатурн/Юпитер тригон.Марсът на майка ти колко пък да е атакуван от Юп/Вен-баща ти да не е ценител на женската красота?Дадено му е да има заможни жени или много,а ревнивият Марс Скр да е побеснял.Венера(майка ти) в Овен квадрат Юп/Вен.Венера Овен(съдя по себе си) не е ревнива,но с тронов Марс за управител сигурно е друго нещо.....
Тези твоите родители нямат ли намерение да се съберат или бракът е "непоправимо разстроен"?  :)   
Извинявай-това ми мина през ум на първо четене  :-*
Заточен Марс Везни не намира изява в тази синастрия,но в натала му има тригон със Слънцето-сигурно и това е другият момент,заради който са се развели,както и самото Слънце не му е аспектирано. Вероятно на мъжкото му и творческо его им е трябвала изява(извън рамките на брака).
« Последна редакция: Февруари 13, 2015, 10:31:47 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Синастрии
« Отговор #426 -: Февруари 13, 2015, 10:17:58 pm »
Майка ми е страшно ревнива  :012: ами,Драки той баща ми правеше опити за събиране,ама тя се запъна като магаре на мост,но и си е права.Има жесток порок той-алкохола  :( не е лош човек,но алкохола съсипа брака им,както и неспособността на майка ми към компромиси.Но аз съм и казвала,че няма да намери човек,който да я обича повече от баща ми и тя самата с годините го разбра  :) Благодаря,Драки за включването  :-*

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #427 -: Февруари 13, 2015, 10:20:34 pm »
Добре де,Нептун има добър аспект в неговия натал или не виждам добре.Ретро Юпитер в Рак ли ще даде алкохолизъм?  :-\  Аз си представих жени
Ужасно грешно тълкуване написах.  :D :D
П.П:Нептун май не прави аспект?
« Последна редакция: Февруари 13, 2015, 10:28:48 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Синастрии
« Отговор #428 -: Февруари 13, 2015, 10:29:43 pm »
А не,порокът е алкохолът,не жените-много е всеотдаен в любовта

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #429 -: Февруари 13, 2015, 10:34:02 pm »
Любовта по Юпитер/Венера да.А по Марс?

    :) :08: :bedtime2:
« Последна редакция: Февруари 13, 2015, 10:37:35 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Синастрии
« Отговор #430 -: Февруари 13, 2015, 10:37:41 pm »
Драки,знаеш,че съм зле в астрологията  :57: хич не ги разбирам аз тези любовни аспекти  :012:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #431 -: Февруари 13, 2015, 10:38:35 pm »
Драки,знаеш,че съм зле в астрологията  :57: хич не ги разбирам аз тези любовни аспекти  :012:
Споко-то излезе,че и аз толкова ги отбирам.  :043: :043: :D :08:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Синастрии
« Отговор #432 -: Февруари 24, 2015, 06:20:30 pm »
Моля , дайте ми разумно обяснение по долните карти:
Как е възможно в един прогресивен композит на 24.05.2015 г. Мерк. да е в Скорпион, а на следващия ден 25.05.2015 г. да отива в Телец. :-\
Аз ли съм се побъркала или има някакво обяснение. :lol_hitting:
Това технически и математически е невъзможно според мен  :d030:
 

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #433 -: Февруари 24, 2015, 06:57:22 pm »
Моля , дайте ми разумно обяснение по долните карти:
Как е възможно в един прогресивен композит на 24.05.2015 г. Мерк. да е в Скорпион, а на следващия ден 25.05.2015 г. да отива в Телец.
Не съм добре запозната с композитите, но в двете карти ми направи впечатление, че срещу Слънцето и Меркурий пише + opp.house
Двамата участника в композита да не би да имат Меркурий в опозиция по натал, Слънцата им също в опозиция ли са по натал?
« Последна редакция: Февруари 25, 2015, 03:44:15 am от akruks »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Синастрии
« Отговор #434 -: Февруари 25, 2015, 08:00:59 am »
Защо по натал да е опозицията, нали някаква прогресивна карта гледате? По принцип при композит по мидпойнти ако планета1 на а е в 0* овен, а планета1 на б-в 0* везни, двете квадратни точки ще са равна тежест