Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 281193 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #585 -: Юни 16, 2015, 10:34:56 pm »
Имате ли ваши наблюдения върху синастричен аспект Луна съвпад асц?
Имам един случай,който не мога да приравня.Сега се появи втори и се чудя какво иска от мен.Луната е моя.
все пак е от значение  синастричната луна в твоя 12д или 1д попада

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #586 -: Юни 16, 2015, 10:43:09 pm »
все пак е от значение  синастричната луна в твоя 12д или 1д попада
Луната е моя и е в съвсем същия градус с неговия асц,не ми се издребнява за минурите и секундите.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Синастрии
« Отговор #587 -: Юни 16, 2015, 11:19:12 pm »
ами моята Луна е в съвпад с асц в Риби на една приятелка и постоянно си помагаме, тя доста често ми дава ценни съвети и сякаш е майчински настроена към мен  :)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #588 -: Юни 17, 2015, 12:15:52 am »
ами моята Луна е в съвпад с асц в Риби на една приятелка и постоянно си помагаме, тя доста често ми дава ценни съвети и сякаш е майчински настроена към мен  :)
Благодаря ти,но мъжете са друго нещо.Те първо те "обдушват" като жена.Този сякаш ме изследва къде точно да ме настъпи-такова чувство имам,а наистина е хард.Синастрията като цяло не е лоша,дори напротив,но не искам да се вторачва в мен,защото е взривоопасно,но не сексуално  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #589 -: Юни 17, 2015, 02:25:36 pm »
Партньорска Луна съвпад АСЦ е много вълнуващ аспект, но и малко прилепчив във времето, нещо като "Помня какво (на)прави миналото лято." ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #590 -: Юни 17, 2015, 03:49:38 pm »
Луната е моя и е в съвсем същия градус с неговия асц,не ми се издребнява за минурите и секундите.
Ако го напишеш трети път може и да запомня, че пишеш за твоята Луна на партньорския АСц, но твоята Луна не беше ли в съвпад със Слънцето ти, с Венера или каквото имаше в овенския стелиум в 10д- то в този случай и неговия АСЦ е в твоя 10д и е нормално да го раздава гост-диригент.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #591 -: Юни 17, 2015, 04:42:37 pm »
Партньорска Луна съвпад АСЦ е много вълнуващ аспект, но и малко прилепчив във времето, нещо като "Помня какво (на)прави миналото лято." ;)
Не става въпрос за секс или любов,а за възможни силни конфликти,които е добре да се избегнат   :)
Със стелиума съвпада само по знак,реално (до 10* орбис) съвпада само с Хирон.
 Ако го напишеш трети път може и да запомня, че пишеш за твоята Луна на партньорския АСц, но твоята Луна не беше ли в съвпад със Слънцето ти, с Венера или каквото имаше в овенския стелиум в 10д- то в този случай и неговия АСЦ е в твоя 10д и е нормално да го раздава гост-диригент.
Луната ми е съвсем без курс,реален съвпад има само с Хирон,с другите само по знак.В тази синастрия получава само един аспект(тригон) от мощна планета,която не е управител в неговия натал.Интересът,който регистрирам не ми харесва нещо,да кажем,че ме плаши и усещам,че ще превключа много бързо на животинска агресия.Планетата му е в моя 2Д,Лъв


Благодаря на всички за взетото отношение  :)
« Последна редакция: Юни 17, 2015, 04:53:16 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Синастрии
« Отговор #592 -: Юни 25, 2015, 09:20:02 am »
Иска ми се да разгледаме една интересна синастрия - тази на крал Едуард Осми и Уолис Симпсън. Това е жената и любовта, заради която един крал се отказва от короната, няма друг такъв случай в историята, може би само тази на Хенри Осми, който заради Ан Болейн обръща гръб на Папата :)

Пускам наталните карти, защото така по-ясно се виждат знаците и градусите. Някой ако иска и му е по-лесно да чете синастрична карта мога да пусна и такава или сам да я направи.

Та виждате ли нещо? Аз освен съвпада на осите, не виждам нищо в тази синастрия. Няма аспекти слънце - слънце, нито слънце - луна. Няма аспект между венерите и марсовете, нито между тях и луните. Няма аспекти с нодалната ос.

Няма планети в един и същи градус.

Той е воден, тя доминантно въздушна. Според обсъжданата напоследък във форума Лиз Грийн водния елемент е сянката на въздушния.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Синастрии
« Отговор #593 -: Юни 25, 2015, 09:21:23 am »
Нейната карта
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #594 -: Юни 25, 2015, 11:03:25 am »
Тери, пусни една синастрия. Спомням си, че в нумерологичния клуб сме ги гледали и си излизаше тази любов невероятна :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Синастрии
« Отговор #595 -: Юни 25, 2015, 11:25:51 am »
Ето
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #596 -: Юни 25, 2015, 11:37:46 am »
Интересни карти :) - по принцип знаем, че всъщност решението за всичко случило се, е трябвало да го вземе той - демек, той да прецени, кое е по-ценно за него - дамата или короната :). В неговата карта Слънцето е в квадрат към Марс/нодална ос, а пък неговата Венера е в квадрат към нейната нодална ос. Квадратурите с нодалните оси са тежки, изискващи, налагащи. На този мъж въобще не му е било леко (както знаем). Предполагам, че е взел известното ни решение заради неговия воден тригон Слънце/Луна/Уран.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Синастрии
« Отговор #597 -: Юни 25, 2015, 11:42:55 am »
Остави решението, не обсъждаме неговият избор, а връзката и любовта, които са мотива за това решение. Както виждаш няма достатъчно аспекти, по които да протича енергията между двамата.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #598 -: Юни 25, 2015, 12:31:46 pm »
Остави решението, не обсъждаме неговият избор, а връзката и любовта, които са мотива за това решение. Както виждаш няма достатъчно аспекти, по които да протича енергията между двамата.

и двете Луни са с положителни аспекти - не е малко

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Синастрии
« Отговор #599 -: Юни 25, 2015, 01:55:39 pm »
Не е необходимо да е оставил короната, заради голяма любов, не вярвам някой да се натиска да е крал. Примерно принц Хари е истински щастливец, че не му се налага да бъде нонстоп като истукан, а да си гледа кефа. В този смисъл може срещата на краля с Уолис да е катализирала желание за освобождение от отговорностите, което е тлеело в душата му, не че не я е обичал, но на любовите на популярни личности често се създава преувеличен нереален ореол, чуждата любов изглежда по-голяма от любовта на Гинчето дето се развелла и се оженила за транссексуалния Гошо :012: